Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Nézd nem akarom senkiről sem leszedni a keresztvizet, én csak azt szeretném, hogy minél többen beoltsák magukat, és minél kevesebb értelmetlen halál (az én szememben) és súlyos megbetegedés legyen amiatt mert valaki félt vagy bizonytalan volt az oltások miatt.Nem vagyok naív pontosan tudom, hogy vannak "menthetetlen vírus és oltástagadók" akiket semmivel sem lehet meggyőzni, de szerintem ha mindenki megteszi ami tőle telik, beoltatja magát betartja a védekezés "szabályait" akkor sokat lehet javítani a helyzeten....
Csak lenne már vége ennek a szarnak végre!
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Pont a napokban gondolkoztam el azon,(főleg úgy, hogy az egyik rokonom a debreceni covid intenzíven dolgozik) , hogy azoknak (köztük te is) akik már több mint másfél éve a covid járvány frontvonalában dolgoznak, mostanra már elég nehéz lehet.....
El nem tudom mondani mennyire elegem van! Bemegyek, teljen le és jussak haza meg az ágyba! Nagyon unom!
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
@Wilson szeptember óta 3x voltam megfázva! Múltkor is kint voltunk egy COVID-os beteg újraélesztésénél! Beöltözve! Műanyag ruha alatt póló csak! A szobában 40 fokra felcsavarva a fűtés! Mellkaskomprimálj, resnimálj egy zacskóba csomagolva! A tökömről is csurgott a verejték! Kimentem a kocsihoz, meg is fáztam! Taknyom-nyálam egybefolyt 3 napig! Nem győztem tesztelgetni magamat! Én nagyon unom!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nálatok van valamilyen mentálhigiénés segítség azoknak akiknek erre szükségük van?Azt nem feltételezem, hogy folyamatos mentálhigiénés szűrés van nálatok....
Én most már csak közvetve vagyok ezekben érintett, de nem tudok ilyesmiről. (mondjuk a covid elmehetne már a tudjuk hova, most bassta el a szabadságom, hogy begyütt egy sürgős fertőtlenítő rendelés a KEF-től. Mert ezt nem lehet hónapokra előre berendelni. Neeem nekik 20 nap alatt kell majd félmillió liter. Mert az csak úgy terem.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Nálatok van valamilyen mentálhigiénés segítség azoknak akiknek erre szükségük van?Azt nem feltételezem, hogy folyamatos mentálhigiénés szűrés van nálatok....
Jah évente egyszer! Most novemberben is volt egy szaki Szegedről mentálhigiéniás! Kérdezte mizu?! Megmutatta, hogy kell lemenni Alfába :D meditáltunk és csá! Kitartást:rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Jah évente egyszer! Most novemberben is volt egy szaki Szegedről mentálhigiéniás! Kérdezte mizu?! Megmutatta, hogy kell lemenni Alfába :D meditáltunk és csá! Kitartást:rolleyes:
Nagyon szomorúan hallom, felháborítónak tartom, hogy pont az egészségügyben ezt a dolgot, ennyire lesz...k, :( :( miközben nem lehet eléggé hangsúlyozni a fontosságát.....
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Nagyon szomorúan hallom, felháborítónak tartom, hogy pont az egészségügyben ezt a dolgot, ennyire lesz...k, :( :( miközben nem lehet eléggé hangsúlyozni a fontosságát.....
Nem szarják le! Megtanítanak meditálni! Járjunk agykontrol tanfolyamra! Mondom az nekem meg van már! Lesz egy online stresszkezeléses tanfolyam! Lehet rá jelentkezni!
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Ezzel még akár egyet is tudok érteni.

Ami viszont nem fér a fejembe az az, hogy a XXI. században itt volt szűk 1 év alatt a kezünkben a megoldás arra, hogy ne felkészületlenül érje a szervezetünket a fertőzés, erre valaki elutasítja. Ha saját magáért nem is, legalább a kislányáért beoltathatta volna magát. Akár még 10-15 évet is élhetett volna...
Akár !
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Nem szarják le! Megtanítanak meditálni! Járjunk agykontrol tanfolyamra! Mondom az nekem meg van már! Lesz egy online stresszkezeléses tanfolyam! Lehet rá jelentkezni!
Én dolgoztam két olyan német cégnél is ahol már ezelőtt 10-15 évvel is nagyon komolyan vették a mentálhigéniés problémákat rendszeres szűrések voltak, akin a legkisebb jelét látták a kiégésnek azt nem bagatelizálták el hanem foglalkoztak vele...
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Venom85

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Ha már gyerekek és az oltás...

Ismerősök enyhén járványszkeptikusak és oltáskritikusak voltak sokáig. A szülők végül beoltatták magukat, de már akkor közölték, hogy a gyerekek nem lesznek sose beoltva, mert nem kell ez nekik. Ja és 3. oltást sem kérnek.
Kb. 1-1,5 hónapja a lányuk megfertőződött. A karanténban szépen megfertőződött az ikertesója, a kistesója és a szülei is. A legkisebb hamar felgyógyult, a szüleit nagyon megrángatta, 1 hónapra kiestek a munkából, a két nagyobbik gyerek (emlékeim szerint 7. osztályosak) is elég szarul volt. A leányzó csak úgy kapott jól levegőt, ha a hasára fordult. Végül szerencsére mindenki felépült.
Ma már ott tartanak, hogy mihelyt lehet, beoltatják a gyerekeket és maguknak is beadatják a 3. dózist...
Nem akarom nem észrevenni a nekem szánt hasonlatot ! Mindenkinek legyen a hite szerint !
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Én dolgoztam két olyan német cégnél is ahol már ezelőtt 10-15 évvel is nagyon komolyan vették a mentálhigéniés problémákat rendszeres szűrések, akin a legkisebb jelét látták a kiégésnek azt nem bagatelizálták el hanem foglalkoztak vele...
Az Németország! Más világ! Itt leszarják mi van veled! Amikor a saját kollégánkat kellett a roncsból kiszedni szerinted megkérdezte valaki, hogy kell e segítség? Azt hiszem a skandináv országokban van az, hogy 5 évente kötelezően el kell menj 6 hónap fizetett szabadságra! Pont a burnout miatt! Itt erre nem lenne kapacitás, se lóvé!
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Egy év múlva beszélünk a nagy oltási kényszer eredményéről, úgy, hogy közben a glóbusz 2/3-a nincs beoltva. Értük nem aggódsz? Ők nem képezik a Petri-csésze szerepét? Ha mi 100%-ban át vagyunk oltva, nem alakulhat ki a harmadik világban egy olyan mutáns, ami kikerüli a mi védelmünket (ahogy most is Dél-Afrikában)? Szerinted mikorra lesz a glóbusz lakosága 100%-ban átoltva? Ha, mondjuk 10 év múlva, addig hány olyan mutáció lesz az elmaradott világban, ami minket is letarol, oltástól függetlenül? Csak kérdezek :oops: ?

Egyébként ha annyira biztonságos lesz Ausztria, miért nem költözöl oda. Ott kb. májustól 100%-lesz az oltottak aránya, így nem kell rettegned az oltatlanok miatt. Nem ér ennyit neked a lelki nyugalmad;)?
Látom SzZsoltinak nem (és senkinek sem) akaródzik megválaszolni a fenti kérdéseket!
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Ez így van. Nagyon sokan vannak. Az iskolánkban is előfordult legalább egy jó pár (két-három tucat a 240-ből). Valamennyi 1-2 hét alatt jól és szövődmény mentesen (Jó, kivárjuk a végét :rolleyes: ) gyógyult.
Nem mindegy a tálalás. A szajha média pont a feszkót kelti.
Az arányok kapcsán egy vicc jutott az eszembe.
Az újgazdag úriasszony sétál és elhalad egy hentesbolt előtt és meglátja kiírva, hogy lóhúsos libakolbász eladó. Betér a henteshez és megkérdi: mondja kérem, milyen arányban van liba és ló hús a kolbászban? Mire a hentes: egy az egyben, kedves asszonyom. Ezt hogy érti - kérdi a hölgy? Egy liba egy ló.
Az arányokról nekem a Három testőr Afrikában c. örök érvényűjének sorai jutnak eszembe :"A Törököt megverték , nagyon . Kapott vagy 20 pofont és Ő csak egyet tudott adni . De mi volt az a 20 ahhoz az egyhez képest !!!"
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő