[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
Azért lázadnak az atom ellen, mert rádöbbentek arra kényelmetlen tényre, hogy jelenleg maximum 40 évre van biztosítva a hulladéktárolásuk

Ez egyenes és érthető magyarázat, de akkor miért nem ezzel kezdik, miért Csernobillal és Fukushimával jönnek szinte állandóan, kissé demagóg módon ?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
hát ne is haragudj de ez egy elég hülye érv....ez kb. olyan mintha azt mondanád, hogy valami attól lesz igaz, hogy sokan mondják....
A germánok odabasztak a saját hadiiparuknak, de mekkorát, usa meg köszönte szépen és zsebretette demokraitkus mosolyával a pénzt. 6-800 Leopard 2 és a sok egyéb kívánalom helyett Abrams és sok egyéb lett. Van jemeni háború Abramssel? Leclerc-kel?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 143
113
hát ne is haragudj de ez egy elég hülye érv....ez kb. olyan mintha azt mondanád, hogy valami attól lesz igaz, hogy sokan mondják....
Igazából pont nem érdekel a Szaudiaknál az emberi jogok helyzete. És ez nem attól fog romlani vagy javulni ha a saját iparomat teszem tönkre miközben a kedves szövetségesünk aki pont ezeket kéri számon mindenhol meg hülyére keresi magát rajtuk...

A morális felsőbbrendűségről szóló önálltatástól meg nem lesz jobb azoknak a tízezreknek akiknek ez megélhetést és munkát biztosított volna.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Ez egyenes és érthető magyarázat, de akkor miért nem ezzel kezdik, miért Csernobillal és Fukushimával jönnek szinte állandóan, kissé demagóg módon ?
Gondolom az az egyszerű magyarázószöveg. Mindenkinek elég félelmetes. És tényleg az ha az ember belegondol, hogy valamiért a közelében történik egy ilyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
S

speziale

Guest
Szóval nem lesz áram, de nem mondják azt az utódoknak, hogy honnan tudhattuk volna, miközben tudták. Én megértem őket, mégha sötét is lesz.

vagy ők már régen karbon semlegesek lesznek mire Paks2 felépül ;)

megjegyzem sok szempontból hasznos lenne ha a németek nettó áramimportőrök (mi kb. az áramunk 30%-át importáljuk) lennének és nem fordítva....ugyanis a déli országoknak meglehetősen jó adottságaik vannak a megújulókhoz (offshore wind/napenergia), és ezzel csökkenteni lehetne a baromi nagy német export többletet (olvastam egy cikket amiben pont azt taglalták, hogy ha a Németországban telepített napelemek spanyolban lettek volna, ugyanannyi pénzből már nem is tudom pontosan, de valami 20-30%-kal több energia lenne)
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: vata and Pogány

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
Gondolom az az egyszerű magyarázószöveg. Mindenkinek elég félelmetes. És tényleg az ha az ember belegondol, hogy valamiért a közelében történik egy ilyen.

És ha egy ciánkálit / baktérium és víruskutató laboratóriumot ért volna üzemi katasztrófa ? De ezzel már szétoffoljuk a Patton topic-ját, át kell helyeztetni a kommenteket.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 216
113
a másik oldalt már kipróbáltuk...nem annyira jött be...
Csak az a baj, hogy az a "másik oldal" átköltözött nyugat európába... Lásd görögdinnye hasonlat, lásd az új német vezetés kijelentései...
De szerintem hagyjuk ezt, megvan a maga helye a biztpol topikban.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993
S

speziale

Guest
Igazából pont nem érdekel a Szaudiaknál az emberi jogok helyzete.

de..többek között ettől is jobb lehetne..már persze ha mindenki ezt csinálná....

És ez nem attól fog romlani vagy javulni ha a saját iparomat teszem tönkre miközben a kedves szövetségesünk aki pont ezeket kéri számon mindenhol meg hülyére keresi magát rajtuk...

ok...csak ha neked ez ok, akkor szerintem nincs morális alapod arra, hogy az USA-t bíráld...

A morális felsőbbrendűségről szóló önálltatástól meg nem lesz jobb azoknak a tízezreknek akiknek ez megélhetést és munkát biztosított volna.

a német hadiiparnak szerinted mi jelentene többet...az SZA megrendelés, vagy ha esetleg a németek megemelnék 2%-ra a hadi kiadásaikat....mennyi is a BW költségvetése most? 55 mrd EUR körül...ami a GDP kb. 1,5%-a...na akkor a 2% lenne olyan évi +17 mrd EUr....
 
S

speziale

Guest
Csak az a baj, hogy az a "másik oldal" átköltözött nyugat európába... Lásd görögdinnye hasonlat, lásd az új német vezetés kijelentései...
De szerintem hagyjuk ezt, megvan a maga helye a biztpol topikban.

az ilyen forrásokat kérlek hanyagold....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 143
113
ok...csak ha neked ez ok, akkor szerintem nincs morális alapod arra, hogy az USA-t bíráld...
Azért bírálom mert előadják máshol a szabadság és emberi jogok toposzát aki meg fizet annak elnézik bármit csinál.
Én nem álszentkedek a fent említett temákban és nem morális alapon bírálom az USA-t hanem nem tetszik, hogy piacot csinálnak minden téren Európából a német vezetés meg asszisztál hozzá.
 
S

speziale

Guest
Azért bírálom mert előadják máshol a szabadság és emberi jogok toposzát aki meg fizet annak elnézik bármit csinál.

kérlek ezt vezesd le nekem logikailag:

1)...tehát az USA rossz mert előadja a szabadság védelmezőjének magát és közben elad fegyvert olyan államoknak mint SZA
2) a németek ellenben azért rosszak mert nekik is fontosak a szabadságjogok és ezért nem adnak el fegyvert olyan államnak mint SZA?
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
az ilyen forrásokat kérlek hanyagold....






Ezt mindenki lehozta.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
kérlek ezt vezesd le nekem logikailag:

1)...tehát az USA rossz mert előadja a szabadság védelmezőjének magát és közben elad fegyvert olyan államoknak mint SZA
2) a németek ellenben azért rosszak mert nekik is fontosak a szabadságjogok és ezért nem adnak el fegyvert olyan államnak mint SZA?

Nekem nem ezzel van a bajom. A Németek milyen alapon ugatnak bele a Francia és Magyar politikába ?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 143
113
kérlek ezt vezesd le nekem logikailag:

1)...tehát az USA rossz mert előadja a szabadság védelmezőjének magát és közben elad fegyvert olyan államoknak mint SZA
2) a németek ellenben azért rosszak mert nekik is fontosak a szabadságjogok és ezért nem adnak el fegyvert olyan államnak mint SZA?
Pontosan. Az a bajom, hogy a németek rózsaszínű hülyeségkre hivatkozva kibasznak Európával a profitot meg az amerikaiak besöprik.
 
S

speziale

Guest
Én nem álszentkedek a fent említett temákban és nem morális alapon bírálom az USA-t hanem nem tetszik, hogy piacot csinálnak minden téren Európából a német vezetés meg asszisztál hozzá.

ezt a minden téren-t nem tudom értelmezni...a németeknek baromi nagy külker többletük van az USa-val szemben (meg azért azt is elérték, hogy ne szankcionáljanak EU-s vállalatokat a NordSteam2-ért)

arról nem az USA tehet, hogy európa EF-el meg Rafival bohóckodik miközben ők F35-öt árulnak
 
  • Vicces
Reactions: vata
S

speziale

Guest
Pontosan. Az a bajom, hogy a németek rózsaszínű hülyeségkre hivatkozva kibasznak Európával a profitot meg az amerikaiak besöprik.
mondjuk a német vállalatok szerintem nem egyenlőek Európával....másrészt ha jól értem azt mondod az EU/németek is viselkedjenek olyan elvtelenül mint az USA

(ez kb. pont az mintha azt mondanád, hogy azért mert Kínában baromi nagy a környezetszennyezés (meg a munkavédelem kb. ismeretlen) és ezért olcsóbb ott termelni, akkor az EU-ban is szennyezünk mindent szanaszét, mert milyen versenyhátrány hogy itt van munka meg környezetvédelem)
 
  • Vicces
Reactions: vata