[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
Voltak kint kb 45-en. A kutya se volt kivancsi ra Amerikaban. Nezd meg a kozonsegrol keszult kepeket, hamar feltunt nekem hogy nem angolszasz genek ulnek ki a nezok arcan. Nehany amerikaba szakadt Fideszes magyar kiment es annyi. De legalabb ezt a haknit is mi fizettuk.
Na erről beszéltem hülye úr már át is alakítottak a munka körödét és nyomatod a magyar majdant. Nyomod most nekünk ezt a számodat?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Végigpörgettem Donald kb másfél órás beszédét a CPACről:
  • 60% migrációs téma
  • 20% magáról, a saját ügyeiről (amelyek ugye földbe álltak, pl az oroszokkal való összejátszás)
  • 10% a közelgő választásokról (elég sok rep. jelöltet megemlített, h támogatja’
  • 5% külpolitika (afgán, kínai, stb helyzet)
  • 4,9% gazdaság
  • 0,1% ukrajna

Az most már önmagában érdem, hogy másfél órán át folyamatosan tud beszélni (nyilván részben súgógépről, de volt sok impro is) - ellentétben hugyosjóskával.

 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Egy kis adalék:


Michael...
Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, lejárató kampányokat. Nade mégis ennek a Michelle-nek mi a fene van a lába között? Mert több képen és felvételen egyértelmű, hogy farka és golyói vannak. Ott egy nő fix nem hurcolászik semmit. Vagy mondja már meg valaki mi az, ami ott látszik? Egy óriás csikló? o_O

10acabb2e3bf272187032229422ccc23--funny-funny-funny-funny-shit.jpg
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, lejárató kampányokat. Nade mégis ennek a Michelle-nek mi a fene van a lába között? Mert több képen és felvételen egyértelmű, hogy farka és golyói vannak. Ott egy nő fix nem hurcolászik semmit. Vagy mondja már meg valaki mi az, ami ott látszik? Egy óriás csikló? o_O

10acabb2e3bf272187032229422ccc23--funny-funny-funny-funny-shit.jpg

Szerintem nagyobbat nyom a latba, hogy Michael-nek szólítja... A Michelle meg a Michael köszönőviszonyban sincsenek egymással.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 911
13 696
113
Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, lejárató kampányokat. Nade mégis ennek a Michelle-nek mi a fene van a lába között? Mert több képen és felvételen egyértelmű, hogy farka és golyói vannak. Ott egy nő fix nem hurcolászik semmit. Vagy mondja már meg valaki mi az, ami ott látszik? Egy óriás csikló? o_O

10acabb2e3bf272187032229422ccc23--funny-funny-funny-funny-shit.jpg
Ez kérlek egy Erösebben kiemelkedö szeméremcsont, a köznyelvben ezt hívjuk 'Homlokos Puncinak'.
Semmi rendkívüli nincs benne!
img_212_Homlokos-fasztemeto.jpg
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 911
13 696
113
Rendben, kedveljük, sokan.

Várjuk a --nem neked szól, de bárkitől jöhetnek, a hiteles--, fürdőruhás/strandos/terhes képeket.

.
Nem gondoljátok, hogy egy kicsit színvonalon aluli, továbbmegyek szánalmas ezen rugózni?
Vagy mostatól mindenki mutassa be a nemi szervét, hogy biztos legyetek benne? Azt még csak-csak megértem, hogy van akit ez nem hagy nyugodni, de tényleg mit számít ez? De ha mondjuk pöcse lenne, akkor mi van?
Persze lenne min csámcsogni, jó kis posztmodern story...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 683
13 344
113
Nem gondoljátok, hogy egy kicsit színvonalon aluli, továbbmegyek szánalmas ezen rugózni?
Vagy mostatól mindenki mutassa be a nemi szervét, hogy biztos legyetek benne? Azt még csak-csak megértem, hogy van akit ez nem hagy nyugodni, de tényleg mit számít ez? De ha mondjuk pöcse lenne, akkor mi van?
Persze lenne min csámcsogni, jó kis posztmodern story...

Ebben igazad is lehet(ne).
Abban viszont nincs, hogy fel sem tételezed, hogy valakit nem ez a vonatkozása, hanem a hátttérben lévő bábjátékosok édekelnek, azzal, hogy jól "motiválható"(=>zsarolható) bábokat raknak a kirakatba. Például jelenleg a demens pedofilt, akiről még az előválasztás idején kiszivárgott, hogy nem is akart indulni, csak a fia ügyeinek az elsímítását kérte cserébe a 4 éves " fellépésért" a világszinpadon, ezzel "zsarolták elnökké".

A mostani --általad kifogásolt-- magánügy pedig éppen a "dicső"(vé tett) előd kézi vezérlésének lehetséges módját hozza nyilvánosságra.

...lazíts!!! Hidd el, Obama President nem szorul rá, hogy a védelmedbe vedd!
Sőt, lehet, hogy meg sem érdemli!

Szinte biztosan sok nem-nyilvános szállal ide kapcsolódva: Az amerikai/angol-szász felső-tízezer --nem igazán ismert módon milliárdossá "varázslódott"-- pedofil-ellátóját (Epstein) sem véletlen érte baleset a börtönben.



...de tovább az utadon, ahogy gondolod! :hadonaszos:

.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 911
13 696
113
Ebben igazad is lehet(ne).
Abban viszont nincs, hogy fel sem tételezed, hogy valakit nem ez a vonatkozása, hanem a hátttérben lévő bábjátékosok édekelnek, azzal, hogy jól "motiválható"(=>zsarolható) bábokat raknak a kirakatba. Például jelenleg a demens pedofilt, akiről még az előválasztás idején kiszivárgott, hogy nem is akart indulni, csak a fia ügyeinek az elsímítását kérte cserébe a 4 éves " fellépésért" a világszinpadon, ezzel "zsarolták elnökké".

A mostani --általad kifogásolt-- magánügy pedig éppen a "dicső"(vé tett) előd kézi vezérlésének lehetséges módját hozza nyilvánosságra.

...lazíts!!! Hidd el, Obama President nem szorul rá, hogy a védelmedbe vedd!
Sőt, lehet, hogy meg sem érdemli!

Szinte biztosan sok nem-nyilvános szállal ide kapcsolódva: Az amerikai/angol-szász felső-tízezer --nem igazán ismert módon milliárdossá "varázslódott"-- pedofil-ellátóját (Epstein) sem véletlen érte baleset a börtönben.



...de tovább az utadon, ahogy gondolod! :hadonaszos:

.
Értelek, bár szerintem ez netto cél nélküli konteózás.
Esély sincs arra, hogy egy ilyen aspektusát a dolognak amit felvázoltál, mi innen megfejtsünk, szerintem ezt te is belátod. Ebből kiindulva pedig nem több a dolog mint súlytalan n+1. Konteo, amiben vagy hiszel vagy nem.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 683
13 344
113
Értelek, bár szerintem ez netto cél nélküli konteózás.
Esély sincs arra, hogy egy ilyen aspektusát a dolognak amit felvázoltál, mi innen megfejtsük, szerintem ezt te is belátod. Ebből kiindulva pedig nem több a dolog mint súlytalan n+1. Konteo, amiben vagy hiszel vagy nem.

NEM! (a kiemeltre válasz: Nem látom be!)

Én fenntartom magamnak a gondolkodás jogát.
...és nem szeretm, "nem művelem" a feltétlen és indokolatlan "tekintély-tiszteletet".

Ezt @migfun --általam sokat és joggal idézett--, gy neves személyiség által kimondott mottójával egyetértve teszem:

„Az átgondolatlan tekintélytisztelet az igazság legnagyobb ellensége.” Albert Einstein 1901


.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 911
13 696
113
NEM! (a kiemeltre válasz: Nem látom be!)

Én fenntartom magamnak a gondolkodás jogát.
...és nem szeretm, "nem művelem" a feltétlen és indokolatlan "tekintély-tiszteletet".

Ezt @migfun --általam sokat és joggal idézett--, gy neves személyiség által kimondott mottójával egyetértve teszem:

„Az átgondolatlan tekintélytisztelet az igazság legnagyobb ellensége.” Albert Einstein 1901


.
Hát akkor Hajrá!
Ne is fogadd el a legkézenfekvőbb választ! Gondolkozz, töprengj sokat azon, hogy van-e pöcse Michelle-nek, és bizonyára megvilágosodsz majd!
Csak tudod ez nem olyan mint az elméleti fizika, amit egyenletekkel vagy kísérlettel bizonyítani lehet..
Én ezért is tartom feleslegesnek ezt túlgondolni, mert amíg nem derül ki valami erről, te a fejed tetejére is állhatsz akor sem fogsz közelebb jutni az igazsághoz..
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Bleroka

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Hát akkor Hajrá!
Ne is fogadd el a legkézenfekvőbb választ! Gondolkozz, töprengj sokat azon, hogy van-e pöcse Michelle-nek, és bizonyára megvilágosodsz majd!
Csak tudod ez nem olyan mint az elméleti fizika, amit egyenletekkel vagy kísérlettel bizonyítani lehet..
Én ezért is tartom feleslegesnek ezt túlgondolni, mert amíg nem derül ki valami erről, te a fejed tetejére is állhatsz akor sem fogsz közelebb jutni az igazsághoz..
Addig se a BTR-t akar modernizálni legalább.