Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
K

kamm

Guest
Úgy csinálsz mint ha itt valami ötlet verseny lenne és egy elképzeléssel csak egy valaki érthetne egyet!
Konkrétan te azért kattantál rá a MARS II-re, mert az MBDA robotrepülőt fejleszt hozzá - én önmagában ezért nem venném meg.
Fogalmam sincs, mirol beszelsz. A MARS2-rol kulon ertekeztem anno, nem tudom, hova lett mozgatva, de leirtam, hogy ugyan ATACMSot nem tud az europai FC sw rajta, de joval modernebb az (akkori) amerikai verzional.

Én idáig nem támogattam, hogy MARS II-est vegyünk, mert PULS rakétái jobbak. Még vitatkoztunk is erről, amíg nem kezdtél személyeskedni szokás szerint!
Azt sem erted, mit tettem szova... :rolleyes: Hogy plasztikusan fogalmazzak, fingod nem volt az egeszrol, amig nem olvastad el a PULSrol szolo par regi kommentemet es az azokra irt par valaszt, ahova osszeszedtem az adatait es masok is adtak hozza.

Nem mintha kulonosebben erdekelne, csak irritalo, amikor 'kinyilatkoztatva' okoskodsz, mikozben itt olvastad te is.

Most, hogy kettő az egyben lesz, így már több értelme (és esélye) van és az erről szóló cikket elsők között én tettem ki a ide fórumra, szóval ez nem a te "ötleted"!
Magyarosan szolva, lofaszt sem tettel ide elsonek, nemhogy MLRS temaban valamit. :cool: :D
Ne csinálj úgy mintha minden ötlet a tied lenne és más nem juthat hasonló következtetésre más irányból!

Jaj, ne farassz mar, baszki. Atveszed mindenki mas levezeteset es annyi - ezzel nem lenne baj, de a kulturaltsag minimalis foka, hogy megemlitem, pl @pöcshuszár Broncoja avagy @Negan kefirje es igy tovabb... ehh, meg csak nem is erted, mirol van szo. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Miert, szerinted nincsen? Nezd meg a kivitelezett munkaim egy-ket kepet a geotermikus energia hasznositas topicban..... Munkatapasztalatom me krisztusi, ez a 33. ev, amikor tervezek...
Szerintem nincs Leonidas. De még ha lenne is, ott van a mérnök. Ami Magyarhon felemelkedésének legnagyobb gátja. Mert ez ellentétben a világ többi részével azt jelenti, hogy kisegítő iskolában is megbukna.
 
K

Kopi2000

Guest
Szerintem nincs Leonidas. De még ha lenne is, ott van a mérnök. Ami Magyarhon felemelkedésének legnagyobb gátja. Mert ez ellentétben a világ többi részével azt jelenti, hogy kisegítő iskolában is megbukna.
Nem vagyok Leonidas..... Mar mondtam nehanyszor. De arroganciad nem ertem... Biztos eleg jelentos komplexusod van...... Ne tegyem be megnyugtataskeppen a mernokkamarai papirom? Azt hiszem eleg sok dolog nem lenne korulottunk, ha nem terveznek meg a mernokok....
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Nem vagyok Leonidas..... Mar mondtam nehanyszor. De arroganciad nem ertem... Biztos eleg jelentos komplexusod van...... Ne tegyem be megnyugtataskeppen a mernokkamarai papirom? Azt hiszem eleg sok dolog nem lenne korulottunk, ha nem terveznek meg a mernokok....
Magyarországon?
Ahol a vegyészmérnökök olyan felszerelést tanulnak, amire Archimédész is azt mondta volna, hogy cukin ódivatú?
 
K

Kopi2000

Guest
Magyarországon?
Ahol a vegyészmérnökök olyan felszerelést tanulnak, amire Archimédész is azt mondta volna, hogy cukin ódivatú?
Csak annyit mondok, hogy a makoi TXM-es gazprojektben is a helyszinen muvezettem a furasokat, az amiknak. Igy babaskodtam a 6087,5 m-es magyar rekord letrejottenel is. De pld. a BP-i Biodomnal is en javitottam ki a torokok terveit... a kivitelezes alatt. Elso munkahelyemen, a Mol Rt-nel, tudomanyos fomunkatars voltam, aztan utana maganvallalkozo... Azt hiszem,barhogy probalsz, nem talalsz rajtam fogast.... Es ezek csak egyes, kiragadott peldak egy eleg gazdag eletutbol....
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Gratulálok, gyakorló mérnökök tízezreit köpted le.
Ezentúl hívhatlak degenerált faszfejnek akkor szabadon?
nyugodtan hívj :)
Ha neked kényelmes.
Igen, gyakorló mérnökök tízezreit köpöm le. Mivel annyit érnek. Vagy annyit se.
Azért mielőtt nagyon pattogsz 90 előtti mérnök generáció "csak" egy ikaruszt, lampardot, caolát, richtert, chinoint stb stb stb tartott fenn, a jelenlegi mérnök generáció 90%-át meg kiszórom azon, hogy ugyan már meséljen a vízüvegről...
De tessék, mi az, hol használod, mik a fontosabb tulajdonságai?
Azt hiszem,barhogy probalsz, nem talalsz rajtam fogast....
találnék leonidasz, csak annyira azért nem érdekelsz
 
K

Kopi2000

Guest
nyugodtan hívj :)
Ha neked kényelmes.
Igen, gyakorló mérnökök tízezreit köpöm le. Mivel annyit érnek. Vagy annyit se.
Azért mielőtt nagyon pattogsz 90 előtti mérnök generáció "csak" egy ikaruszt, lampardot, caolát, richtert, chinoint stb stb stb tartott fenn, a jelenlegi mérnök generáció 90%-át meg kiszórom azon, hogy ugyan már meséljen a vízüvegről...
De tessék, mi az, hol használod, mik a fontosabb tulajdonságai?

találnék leonidasz, csak annyira azért nem érdekelsz
Impregnalasnal... pld.... nyilvan mashol is, de ma mar nem hasznalunk vizuveget. Gyerekkoromban kentem utoljara....
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
K

Kopi2000

Guest
nyugodtan hívj :)
Ha neked kényelmes.
Igen, gyakorló mérnökök tízezreit köpöm le. Mivel annyit érnek. Vagy annyit se.
Azért mielőtt nagyon pattogsz 90 előtti mérnök generáció "csak" egy ikaruszt, lampardot, caolát, richtert, chinoint stb stb stb tartott fenn, a jelenlegi mérnök generáció 90%-át meg kiszórom azon, hogy ugyan már meséljen a vízüvegről...
De tessék, mi az, hol használod, mik a fontosabb tulajdonságai?

találnék leonidasz, csak annyira azért nem érdekelsz
Ember, mivel az elso diplomamat 91- ben szereztem, az egyetemi kepzesemet meg a rendszervaltas elott kezdtem meg..... Orultem, hogy segithettem szamolni.... Egyebkent pont a rendszervaltas elott volt eleg gyenge az oktatas. Emlekszem a gepelemek gyakorlatra, ahol a muhely tele volt kovult gepekkel. Pauszra rajzoltunk csotollal. Ahhoz kepest az Arcicad, amit haszbalok, egy flexibilis platform.....
 
M

molnibalage

Guest
nyugodtan hívj :)
Ha neked kényelmes.
Igen, gyakorló mérnökök tízezreit köpöm le. Mivel annyit érnek. Vagy annyit se.
Azért mielőtt nagyon pattogsz 90 előtti mérnök generáció "csak" egy ikaruszt, lampardot, caolát, richtert, chinoint stb stb stb tartott fenn, a jelenlegi mérnök generáció 90%-át meg kiszórom azon, hogy ugyan már meséljen a vízüvegről...
De tessék, mi az, hol használod, mik a fontosabb tulajdonságai?

találnék leonidasz, csak annyira azért nem érdekelsz
Édes istenem, ez a legovisabb hozzállás.
Felteszel egy halál random kérdést szakterületen kívül és erre vered a faszod?
Nem tudom, soha nem volt ilyennel dolgom.
Mert ennyi erővel villamosmérkönök is kérdezhetnéd a large eddy szimulációról...
Ha ő nem tudja mi az és mi a háttere, akkor biztosan szar villamosmérnök ugye?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Édes istenem, ez a legovisabb hozzállás.
Felteszel egy halál random kérdést szakterületen kívül és erre vered a faszod?
Nem tudom, soha nem volt ilyennel dolgom.
Mert ennyi erővel villamosmérkönök is kérdezhetnéd a large eddy szimulációról...
Ha ő nem tudja mi az és mi a háttere, akkor biztosan szar villamosmérnök ugye?
Igen, ha megkérdezem, hogy mennyi 2+2 és valaki nem tudja, akkor egy idióta.
Aki egy vegyi üzembe úgy jön nem tudja mi az a vízüveg, az alkalmatlan. Bocs, de amit a 8 általánosos kiszerelősorosok tudnak, az elvárható a "mérnökuraktól" is.
 
Status
Not open for further replies.