Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Ok, akkor mi az skewness és flatness az áramlásban?
ezek is kaphatók a boltban?
Anno még én is dolgoztam vele, de már én is elfelejtettem, kavitációvizsgálatnál foglalkoztam ezzel 15 éve.
én se a vízpotenciál képletét kérdezem, vagy azt, hogy egy turbulens folyadék (vér) hogy áramolhat laminárisan?
De gondolom, te mindenhez is értesz, ez is általános műveltség akkor ugye?
neeem, mindenhez itt te értesz, most pl.: leonidasszal együtt erdőgazdálkodáshoz/szukcesszióhoz. én maximum csak a biológiához.

őőőő wait: az élővilág a szupraindividuális biológia tárgya.
SOHA nem dolgoztam vegyi üzemben.
ahogy bicikli kereket se tudsz cserélni. ez engem hol érdekel? Egy boltban kapható vegyi anyagról kérdezek. Vagy akkor az se áltműv, hogy a hipót, és a sósavat nem öntöd össze?
 
M

molnibalage

Guest
ezek is kaphatók a boltban?
Nem. És? Te mindent is megveszel a boltban?
én se a vízpotenciál képletét kérdezem, vagy azt, hogy egy turbulens folyadék (vér) hogy áramolhat laminárisan?
?
neeem, mindenhez itt te értesz, most pl.: leonidasszal együtt erdőgazdálkodáshoz/szukcesszióhoz. én maximum csak a biológiához.
Én nem szóltam hozzá az erdőművelhéshez leszámítva azt, hogy most kiadták az engedély arra, hogy kb. mindenhol is vágd, amit lehet. Az egy teljesen más kérdés, hogy nincs hozzá ember. De most már jogi úton eddig védett természetes erőd is mehet a lecsóba. Ehhez nem kell káptalannyi ész.
ahogy bicikli kereket se tudsz cserélni.
De tudok. Csak nagy difi, hogy NEM SZERETEK te fasz.
Anno a számítógépement is összeraktam 2008-ban, 0-ról.
Meg tudnám csinálni ma? Igen.
Akarom?
FASZT.
Kifizetem a kb. 3k HUF-ot érte és nem szopok vele órák.
Tudod ezt hívják optimalizálásnak. Többre tartom a szabadidőmet egyes dolgoknál, amit utálok megcsinálni és más fillérekért megoldja.
Tudod, specializáció, piacgazdaság stb. Ezért nem süt mindneki otthon kenyeret.
ez engem hol érdekel? Egy boltban kapható vegyi anyagról kérdezek. Vagy akkor az se áltműv, hogy a hipót, és a sósavat nem öntöd össze?
Egyiket sem használom, így nem is öntöm össze.
De amúgy csak józan ész, nem öntögetsz össze vegyszereket, ha nem tudod, hogy mi a vége és ennyi.
Ahogy minden vezeték áram alatt levőnek tekintendő, ameddig nem tudod, hogy nem az.

De gratulálhatsz magdnak az HTKA új méretes fasz címét begyűjtötted.
Ignore ON.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Te jó isten, mi történt itt ...
fetchimage
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
A vízüveget nem tudom, hogy mi, sosem hallottam róla, rá kellett keresnem. Aha, szóval nátrium-szilikát. Az életben nem találtam volna ki, hogy ez a másik neve az Na2SiO3-nak. Ha úgy tetted volna fel a kérdést, hogy hőálló beton, akkor képben lettem volna.

A sósav-hipó együtt klórgáz, ronda halál.

De most komolyra fordítva a szót, min is balhézunk - megint?
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 304
113
A vízüveget nem tudom, hogy mi, sosem hallottam róla, rá kellett keresnem. Aha, szóval nátrium-szilikát. Az életben nem találtam volna ki, hogy ez a másik neve az Na2SiO3-nak. Ha úgy tetted volna fel a kérdést, hogy hőálló beton, akkor képben lettem volna.

A sósav-hipó együtt klórgáz, ronda halál.

De most komolyra fordítva a szót, min is balhézunk - megint?
Vízüveg.
Villamos fém kazetták belsejét kentük ki vele belülről.
Tűzgátló anyag.Állítólag a dobozban-kezettában keletkező villamos tüzet sikeresen akadályozza a terjedésben.
A Hypo-hoz hasonló szürke flakonban volt amit használtam, persze lehet másféle is a csomagolás.
 
M

molnibalage

Guest
A vízüveget nem tudom, hogy mi, sosem hallottam róla, rá kellett keresnem. Aha, szóval nátrium-szilikát. Az életben nem találtam volna ki, hogy ez a másik neve az Na2SiO3-nak. Ha úgy tetted volna fel a kérdést, hogy hőálló beton, akkor képben lettem volna.

A sósav-hipó együtt klórgáz, ronda halál.

De most komolyra fordítva a szót, min is balhézunk - megint?
Azon, hogy centaurink veri a faszát a semmire és egy full random kérdéssel próbálja nem létező szellemi fölényét igazolni,
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Ok, akkor mi az skewness és flatness az áramlásban?
Anno még én is dolgoztam vele, de már én is elfelejtettem, kavitációvizsgálatnál foglalkoztam ezzel 15 éve.
De gondolom, te mindenhez is értesz, ez is általános műveltség akkor ugye? Hiszen ÉN foglalkoztam vele.

SOHA nem dolgoztam vegyi üzemben.
Ott se dolgoztál ! Fogalmazzunk úgy ! De valszeg kályhákkal se találkoztál ugye főleg nem szilárd tüzelésűekkel tehát a samott tégláról és porról se hallottál és úgy gépész mérnökként nem tanultad a Siemens-Martin kemencék felépítését se ugye ? Siralmas vagy ahogyan a speciál területeidről eltévedsz az élet más területeire és ott botladozva okoskodol !
 
K

Kopi2000

Guest
Ott se dolgoztál ! Fogalmazzunk úgy ! De valszeg kályhákkal se találkoztál ugye főleg nem szilárd tüzelésűekkel tehát a samott tégláról és porról se hallottál és úgy gépész mérnökként nem tanultad a Siemens-Martin kemencék felépítését se ugye ? Siralmas vagy ahogyan a speciál területeidről eltévedsz az élet más területeire és ott botladozva okoskodol !
Ha Molni kohomernokkent vegzett volna Miskolcon, akkor tanulta volna reszleteiben... Meg, ha aramszedom lenne, en lennek a villamos....
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
gépész mérnökként nem tanultad a Siemens-Martin kemencék felépítését se ugye
Igazából már nem tanítják, maximum 2 percben beszélnek róla. A gépészmérnökök kapnak 1 félév anyagismeretet, 1 félév fémek techonlógiáját meg egy polimeres tárgyat. Az oktatás színvonala meg "érdekes".

Hegesztőmérnökin kicsit többet mesélek róla, hogy volt ilyen, milyen szerepe volt a falazásnak, meg ez a technológia milyen hatást gyakorolt a világra, stb. Mára ott tart az ipar, hogy ezzel az eljárással tilos nyomástartót vagy acélszerkezetet gyártani, mert annyira problémás a hegeszthetősége.

A mi a tananyag, mi az elvárt és mi az ezen felül elvárandó viszont teljesen szubjektív és érdeklődésfüggő, a polimerek nem az erősségem, se a villamosipari anyagismeret, sőt, a fémek közül is csak a szerkezeti anyagoknál érzem magam jól. Ez a mai anyagtudomány 0,001%-a, pedig anyagmérnöki vonalon végeztem...

Nem vagyunk mindentudó orákulumok, sem atyaúristenek. A munkád során szakasodsz valamire, általában egy, esetleg egy másik, de kapcsolodó területen. Az ipar ezt várja tőled. Nagyon nagyon kevés embert ismerek, akik több irányban rendelkeznek igazán mély és speciális ismeretekkel.

Viszont van egy olyan előnyünk, hogy matek/fizika vonalon szélesebb apparátusunk van (már akinek), így számszakilag hamarabb találunk összefüggéseket és ezeket könnyebben tudjuk konzisztens egységgé formálni.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 442
113
Vízüveg.
Villamos fém kazetták belsejét kentük ki vele belülről.
Tűzgátló anyag.Állítólag a dobozban-kezettában keletkező villamos tüzet sikeresen akadályozza a terjedésben.
A Hypo-hoz hasonló szürke flakonban volt amit használtam, persze lehet másféle is a csomagolás.
Kiegészités fiataloknak:Régebben sokfajta (nem élelmiszer) folyadék volt olyan szürke flakonban.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 304
113
Igazából már nem tanítják, maximum 2 percben beszélnek róla. A gépészmérnökök kapnak 1 félév anyagismeretet, 1 félév fémek techonlógiáját meg egy polimeres tárgyat. Az oktatás színvonala meg "érdekes".

Hegesztőmérnökin kicsit többet mesélek róla, hogy volt ilyen, milyen szerepe volt a falazásnak, meg ez a technológia milyen hatást gyakorolt a világra, stb. Mára ott tart az ipar, hogy ezzel az eljárással tilos nyomástartót vagy acélszerkezetet gyártani, mert annyira problémás a hegeszthetősége.

A mi a tananyag, mi az elvárt és mi az ezen felül elvárandó viszont teljesen szubjektív és érdeklődésfüggő, a polimerek nem az erősségem, se a villamosipari anyagismeret, sőt, a fémek közül is csak a szerkezeti anyagoknál érzem magam jól. Ez a mai anyagtudomány 0,001%-a, pedig anyagmérnöki vonalon végeztem...

Nem vagyunk mindentudó orákulumok, sem atyaúristenek. A munkád során szakasodsz valamire, általában egy, esetleg egy másik, de kapcsolodó területen. Az ipar ezt várja tőled. Nagyon nagyon kevés embert ismerek, akik több irányban rendelkeznek igazán mély és speciális ismeretekkel.

Viszont van egy olyan előnyünk, hogy matek/fizika vonalon szélesebb apparátusunk van (már akinek), így számszakilag hamarabb találunk összefüggéseket és ezeket könnyebben tudjuk konzisztens egységgé formálni.
Ozy....
Alumínium terén lenne kérdésem.
Tehát lehetséges az hogy az alap alumínium testet kicseréljük egy gránáton, duaralumínium-ra, és ezáltal megduplázzuk a repeszfelhő hatásos átmérőjét? ( Totál kasu vagyok ezen a téren!!!!)
Vagy szükséges egyéb fémipari hókusz-pókusz is hozzá?
Töltet az megegyezik, Hexogén. Grammra-fix.
Tehát a duralu tömegét lehet-e annyival növelni hogy dupla távolságon hozza azt az átütést amit egy sima alu test szilánkja?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 350
113
Valaki szóljon már az ápolóknak,hogy @LMzek 2.0 megint nem vette be a gyógyszereit!
:oops:

"Hiper-kreatív" tagunk megcsillantotta képességeit! ..."ismét" egy szakmai hozzászólással, mint szinte mindig!

Gonosz legyek: Csak így tovább! :hadonaszos:

...ne javulj/fejlődj! Így van biztos helyed, ott ahol vagy! Ne hozd zavarba a munkaadóid!

"Irónia-kapcsoló", ismét használva volt.


.
 
Status
Not open for further replies.