Háborús, történelmi és hadtörténelmi témájú filmek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 702
113
Az isemertlen csata.A 9.század óta szerintem a legjobb orosz háborús film.
Nekem az orosz-fehérorosz breszti erőd is nagyon bejött. Valahogy nekem az adta vissza a legjobban minden háborús film közül amit láttam, hogy milyen lehet az, amikor egyik nap még minden rendben, mindenki éli a békés életét. Aztán a következő nap pedig hirtelen vége ennek, és ha katona vagy harcolsz, ha civil, akkor menekülsz.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nekem az orosz-fehérorosz breszti erőd is nagyon bejött. Valahogy nekem az adta vissza a legjobban minden háborús film közül amit láttam, hogy milyen lehet az, amikor egyik nap még minden rendben, mindenki éli a békés életét. Aztán a következő nap pedig hirtelen vége ennek, és ha katona vagy harcolsz, ha civil, akkor menekülsz.
Csak az a kár, hogy a vár Lengyelország közepén volt.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Csak az a kár, hogy a vár Lengyelország közepén volt.

Mármint az első világháború után nyugat által felfegyverzett lengyel állam által megszállt fehérorosz területen.

Nem szeretnek róla beszélni, de Bandera és részben Hitler is a 20-as évekbeli lengyel nagypolitika egyik mellékterméke volt, ellenreakció a lengyel progromokra és megszállásra.
Pl. lengyel támogatással üldözték el a balti németeket, akik később az SA/SS magját adták...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Elkezdtem nézni ezt az amazonos Jack Ryan-t, elég nagy csalódás. Két évad lement, 3. most kezdődik, már az első epizód felbaszott.

1. Az eredeti karakterhez a neve és az első epizódbeli munkaköre a köze.
2. Nem házas, nincs gyereke, mint az eredeti karakternek.
3. Teljesen fegyelmezetlen. Teljesen érzelemvezérelt, mint egy hormonzavaros tinédzser. Egyáltalán nem ilyen volt a könyvekben emlékeim szerint. Persze mindig bejön ez neki, mindig neki volt igaza, ahogy utólag kiderül.
4. Egy kibaszott Rambó. Clarke nem lövöldözött ennyit az eredetiben
5. Női politikusok tolása mindenütt. Azt hittem a 2. évad közepén, hogy lesz egy csavar, esetleg meglepő módon a venezuali Cseh Kata lesz a háttérben meghúzódó összeesküvő, de semmi ilyet nem mertek meglépni, unalmas klisés propaganda az egész.
6. A harmadik évad elején is cseh miniszterasszony, aki egyből a meghívott vendégeinek csapdát állít a sajtóval, képen köpi az oroszokat, hú de merész... Itt is egy igazi progresszív ikon, ezek mindenhol épp olyan egyformák. (nem, a venezuali csinosabb volt)

Az egész nyugat rothadását és másokkal szembeni tiszteletlenségét minden hagyomány és forma, szuverenitás iránt belerakták ebbe a sorozatba, kellelemtlen ahogy a korszellem áthatja az egészet. Pont ezek miatt van sokaknak tele a hócipője az amerikaiakkal, de tolják, és azt hiszik, hogy ez jó, példaértékű, és üdvözlendő. Ezt nézi valami kis hülye tini, és elhiszi, hogy igen, a folyamatos önfejűség működő stratégia. Méreg ez a javából, mint a legtöbb kortárs médiatermék.

A sejk az első évadban elég normális karakter volt, és karakteridegen volt (a felépített karaktertől) az a sok hiba amit a végén ejtett. Persze tenorista, de a maga szemszögéből joggal volt berágva az USA-ra. Miattuk jön majd el az idő, hogy nekünk is ilyen aszimetrikus módon kell esetleg majd a dzsihádisták ellen harcolni...

Megnézem a 3. évadot is, de igaziból nem annyira élvezetes, vagy fordulatos, mint amennyire nyers propaganda.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Elkezdtem nézni ezt az amazonos Jack Ryan-t, elég nagy csalódás. Két évad lement, 3. most kezdődik, már az első epizód felbaszott.

1. Az eredeti karakterhez a neve és az első epizódbeli munkaköre a köze.
2. Nem házas, nincs gyereke, mint az eredeti karakternek.
3. Teljesen fegyelmezetlen. Teljesen érzelemvezérelt, mint egy hormonzavaros tinédzser. Egyáltalán nem ilyen volt a könyvekben emlékeim szerint. Persze mindig bejön ez neki, mindig neki volt igaza, ahogy utólag kiderül.
4. Egy kibaszott Rambó. Clarke nem lövöldözött ennyit az eredetiben
5. Női politikusok tolása mindenütt. Azt hittem a 2. évad közepén, hogy lesz egy csavar, esetleg meglepő módon a venezuali Cseh Kata lesz a háttérben meghúzódó összeesküvő, de semmi ilyet nem mertek meglépni, unalmas klisés propaganda az egész.
6. A harmadik évad elején is cseh miniszterasszony, aki egyből a meghívott vendégeinek csapdát állít a sajtóval, képen köpi az oroszokat, hú de merész... Itt is egy igazi progresszív ikon, ezek mindenhol épp olyan egyformák. (nem, a venezuali csinosabb volt)

Az egész nyugat rothadását és másokkal szembeni tiszteletlenségét minden hagyomány és forma, szuverenitás iránt belerakták ebbe a sorozatba, kellelemtlen ahogy a korszellem áthatja az egészet. Pont ezek miatt van sokaknak tele a hócipője az amerikaiakkal, de tolják, és azt hiszik, hogy ez jó, példaértékű, és üdvözlendő. Ezt nézi valami kis hülye tini, és elhiszi, hogy igen, a folyamatos önfejűség működő stratégia. Méreg ez a javából, mint a legtöbb kortárs médiatermék.

A sejk az első évadban elég normális karakter volt, és karakteridegen volt (a felépített karaktertől) az a sok hiba amit a végén ejtett. Persze tenorista, de a maga szemszögéből joggal volt berágva az USA-ra. Miattuk jön majd el az idő, hogy nekünk is ilyen aszimetrikus módon kell esetleg majd a dzsihádisták ellen harcolni...

Megnézem a 3. évadot is, de igaziból nem annyira élvezetes, vagy fordulatos, mint amennyire nyers propaganda.
Na végignéztem. Nem érte meg a ráfordított időt.

csak a 3. évad:
1. részben az 1969-es Szovjetúnióban kopott rohadó panelépületek? Kockaladák? Akkor még ereje teljében volt az óriás, a panelek akkoriban épültek és zsír újak voltak, valamint akkor még a zsigulit sem gyártották! (1970-től gyártják). Az akkori korban játszódó jeleneteket alig-alig ismertem fel, vissza kellett tekerni, mert kortárs bundewehr stílusú pulóverek, és modern lövedékálló mellények voltak a szereplőkön...

Aztán később is számtalan hollywoodi hiba, fegyverek teljesen összevissza, csak drámai legyen.

HAjóról indított ellenrakéta nem a célpont irányába/elé indul, hanem nagy íven kerül, majd üldözésből fogja el a közeledő rakétát?

Dombtetőn áll a radarfülű Ryan, előveszi a telefont, hogy van már a találkája, és tőle 25m-re a domb mögül kimeelkedik a helikopter, hogy vártuk magát, késett? Nem hallotta?

Aki néger vagy nő, az elő lesz léptetve. A fehérek meg csak simán végzik a melót.

Ezek után hiába mondjátok, hogy a netflixes izé jobb, nem kell, semmi ami 2010 után készült. Vége. Szar az egész, az utolsó kapcsolja le a lámpát.
 

T.Tom

Well-Known Member
2016. november 6.
364
1 702
93
Na végignéztem. Nem érte meg a ráfordított időt.

csak a 3. évad:
1. részben az 1969-es Szovjetúnióban kopott rohadó panelépületek? Kockaladák? Akkor még ereje teljében volt az óriás, a panelek akkoriban épültek és zsír újak voltak, valamint akkor még a zsigulit sem gyártották! (1970-től gyártják). Az akkori korban játszódó jeleneteket alig-alig ismertem fel, vissza kellett tekerni, mert kortárs bundewehr stílusú pulóverek, és modern lövedékálló mellények voltak a szereplőkön...

Aztán később is számtalan hollywoodi hiba, fegyverek teljesen összevissza, csak drámai legyen.

HAjóról indított ellenrakéta nem a célpont irányába/elé indul, hanem nagy íven kerül, majd üldözésből fogja el a közeledő rakétát?

Dombtetőn áll a radarfülű Ryan, előveszi a telefont, hogy van már a találkája, és tőle 25m-re a domb mögül kimeelkedik a helikopter, hogy vártuk magát, késett? Nem hallotta?

Aki néger vagy nő, az elő lesz léptetve. A fehérek meg csak simán végzik a melót.

Ezek után hiába mondjátok, hogy a netflixes izé jobb, nem kell, semmi ami 2010 után készült. Vége. Szar az egész, az utolsó kapcsolja le a lámpát.
Viszont a film nagy részét itthon forgatták - ha már haditechnika, Tökölt és Pért viszonylag könnyen, Kiskunlacházát pedig egy kis hunyorítással fel lehet fedezni benne. Érdekességképpen, a tököli forgatásra érkező An-26-os a betonra való leszállás után a pályát már füvön hagyta el, mert a forgatási helyszínhez nem vezet olyan széles gurulóút, amin elfért volna.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 912
113
Na végignéztem. Nem érte meg a ráfordított időt.

csak a 3. évad:
1. részben az 1969-es Szovjetúnióban kopott rohadó panelépületek? Kockaladák? Akkor még ereje teljében volt az óriás, a panelek akkoriban épültek és zsír újak voltak, valamint akkor még a zsigulit sem gyártották! (1970-től gyártják). Az akkori korban játszódó jeleneteket alig-alig ismertem fel, vissza kellett tekerni, mert kortárs bundewehr stílusú pulóverek, és modern lövedékálló mellények voltak a szereplőkön...

Aztán később is számtalan hollywoodi hiba, fegyverek teljesen összevissza, csak drámai legyen.

HAjóról indított ellenrakéta nem a célpont irányába/elé indul, hanem nagy íven kerül, majd üldözésből fogja el a közeledő rakétát?

Dombtetőn áll a radarfülű Ryan, előveszi a telefont, hogy van már a találkája, és tőle 25m-re a domb mögül kimeelkedik a helikopter, hogy vártuk magát, késett? Nem hallotta?

Aki néger vagy nő, az elő lesz léptetve. A fehérek meg csak simán végzik a melót.

Ezek után hiába mondjátok, hogy a netflixes izé jobb, nem kell, semmi ami 2010 után készült. Vége. Szar az egész, az utolsó kapcsolja le a lámpát.
Nyugi, a Netflixes jobb. Meg teljesen más. És még humoros is. Adj neki egy esélyt!
 

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
Na végignéztem. Nem érte meg a ráfordított időt.

csak a 3. évad:
1. részben az 1969-es Szovjetúnióban kopott rohadó panelépületek? Kockaladák? Akkor még ereje teljében volt az óriás, a panelek akkoriban épültek és zsír újak voltak, valamint akkor még a zsigulit sem gyártották! (1970-től gyártják). Az akkori korban játszódó jeleneteket alig-alig ismertem fel, vissza kellett tekerni, mert kortárs bundewehr stílusú pulóverek, és modern lövedékálló mellények voltak a szereplőkön...

Aztán később is számtalan hollywoodi hiba, fegyverek teljesen összevissza, csak drámai legyen.

HAjóról indított ellenrakéta nem a célpont irányába/elé indul, hanem nagy íven kerül, majd üldözésből fogja el a közeledő rakétát?

Dombtetőn áll a radarfülű Ryan, előveszi a telefont, hogy van már a találkája, és tőle 25m-re a domb mögül kimeelkedik a helikopter, hogy vártuk magát, késett? Nem hallotta?

Aki néger vagy nő, az elő lesz léptetve. A fehérek meg csak simán végzik a melót.

Ezek után hiába mondjátok, hogy a netflixes izé jobb, nem kell, semmi ami 2010 után készült. Vége. Szar az egész, az utolsó kapcsolja le a lámpát.
És a 4. évad is itt forgott többnyire...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Viszont a film nagy részét itthon forgatták - ha már haditechnika, Tökölt és Pért viszonylag könnyen, Kiskunlacházát pedig egy kis hunyorítással fel lehet fedezni benne. Érdekességképpen, a tököli forgatásra érkező An-26-os a betonra való leszállás után a pályát már füvön hagyta el, mert a forgatási helyszínhez nem vezet olyan széles gurulóút, amin elfért volna.
És ettől kevésbé lesz szar?
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: fip7 and Ooorky

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113

Kapcsolódó:


 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113