[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 905
10 342
113
A divat tetoválást megvetem. Amiket magamra varrattam annak mondanivalója van.
Akkor Te az első kategóriába tartozol.

Mindenkinek van olyan esemény vagy időszak az életében,ami kemény vagy épp traumatikus. Ezeket sebekkel,sérülésekkel (nem feltétlen testi, lehet az lelki is) de túléli (már aki túléli) az ember,amitől megkeményedik, életrevalóbb lesz. A sebek begyógyulnak, persze néha hátramarad egy-két heg...az nem baj, az ég próbára tett és kiálltad,viseld büszkén..

Na de magadra varratni a heget... Az szimpla hiúság egy kis gőggel keverve, semmi több.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 123
113

Cseh katonakrol Ukrajnaban, szarkeveresrol, korrupciorol. Mindenki szemezgethet. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 313
16 096
113
Akkor Te az első kategóriába tartozol.

Mindenkinek van olyan esemény vagy időszak az életében,ami kemény vagy épp traumatikus. Ezeket sebekkel,sérülésekkel (nem feltétlen testi, lehet az lelki is) de túléli (már aki túléli) az ember,amitől megkeményedik, életrevalóbb lesz. A sebek begyógyulnak, persze néha hátramarad egy-két heg...az nem baj, az ég próbára tett és kiálltad,viseld büszkén..

Na de magadra varratni a heget... Az szimpla hiúság egy kis gőggel keverve, semmi több.
Mitől hiúság egy utalás a Templomos lovagokra? Mitől hiúság a Flottiglia Decima jelvénye? Mitől hiúság a Leibstandarte,a Frundsberg,a Hohenstaufen és a Charlemagne hadosztály jelvénye? De van rajtam tasmán ördög,egy nápolyi masztiff fej,és mind a négy gyerekem neve.
 

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 905
10 342
113
Mitől hiúság egy utalás a Templomos lovagokra? Mitől hiúság a Flottiglia Decima jelvénye? Mitől hiúság a Leibstandarte,a Frundsberg,a Hohenstaufen és a Charlemagne hadosztály jelvénye? De van rajtam tasmán ördög,egy nápolyi masztiff fej,és mind a négy gyerekem neve.
Amellett,hogy elismerem azt a jogot, hogy mindenki azt csinál a saját testével,amit akar...

Egy éretlen személyiség képe rajzolódott ki előttem,ahogy végig olvastam a "repertoárod".

Írtad korábban,hogy számodra van jelentésük.. ennek örülök, de mélyebb értelmük is van, vagy csak megtetszett és magadra varrattad ? A gyermekeid neve tiszta sor..

De például a Templomos Rendre utaló tetoválásod ?
Úgy élsz, vagy legalábbis erősen próbálsz azon erkölcsi út és iránymutatások szerint élni,ahogy anno a rend tagjai ? Ha kíváncsi vagy a rend regulájára, hogy milyen kötelmek és szabályok szerint éltek a tagok, ebben levan írva magyarul és latinul is.

Az egykori német hadosztályok hadijelvényei mi célt szolgálnak egy magyar ember bőrén? Mert még ha német veterán lennél,akkor nyilván tiszta sor...de így ?

Na és a tasmán ördög ? :D
Az hogy fér meg a templomos tetoválás meg az Ss Totenkopf halálfeje mellett ?

Egyébként... Te nem úgy érzékeled,mint én, hogy a templomos dolog,az amit képvisel, meg a Waffen ss, az amit képvisel... Az eléggé üti egymást ? :)

A tasmán ördög az meg üti mindkettőt :D
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 313
16 096
113
Amellett,hogy elismerem azt a jogot, hogy mindenki azt csinál a saját testével,amit akar...

Egy éretlen személyiség képe rajzolódott ki előttem,ahogy végig olvastam a "repertoárod".

Írtad korábban,hogy számodra van jelentésük.. ennek örülök, de mélyebb értelmük is van, vagy csak megtetszett és magadra varrattad ? A gyermekeid neve tiszta sor..

De például a Templomos Rendre utaló tetoválásod ?
Úgy élsz, vagy legalábbis erősen próbálsz azon erkölcsi út és iránymutatások szerint élni,ahogy anno a rend tagjai ? Ha kíváncsi vagy a rend regulájára, hogy milyen kötelmek és szabályok szerint éltek a tagok, ebben levan írva magyarul és latinul is.

Az egykori német hadosztályok hadijelvényei mi célt szolgálnak egy magyar ember bőrén? Mert még ha német veterán lennél,akkor nyilván tiszta sor...de így ?

Na és a tasmán ördög ? :D
Az hogy fér meg a templomos tetoválás meg az Ss Totenkopf halálfeje mellett ?

Egyébként... Te nem úgy érzékeled,mint én, hogy a templomos dolog,az amit képvisel, meg a Waffen ss, az amit képvisel... Az eléggé üti egymást ? :)

A tasmán ördög az meg üti mindkettőt :D
Sokat olvastam a Rendről,imponált. Az akkori,és a mai viszonyokat meg nem igazán lehet szinkronba hozni,tehát irreleváns. Viszont,ha mai viszonyokat nézzük,akár még etalon is lehetek,mert nem iszom,nem dohányzom,és sosem éltem drogokkal.Nem tudom hallottál-e már a Straight Edge-ről. Itt születtem,magyarul beszélek,és magyarnak érzem magam,bár apám osztrák,az anyám meg szász. A fent emlitett alakulatok jelvényében nincs halálfej,csak hogy tisztában legyél vele. A tasmán meg az idősebbik lányom kedvenc plüssállata volt,egyszer elhagyta,és megígértem neki,hogy kettőt kap helyette. Kapott egy másik plüsst,meg felvarrattam egyet magamra. Sokszor úgy aludt el,hogy simogatta a vállamon a tetkót két évesen. 18 évesen ugyanolyat varratott ő is a vállára.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113
Az a baj a tetkókkal, hogy minden szimbólumnak, formának, hangnak,illatnak,minden történésnek jelentése, jelentés tartalma van,mindezeke tartamlmaznak információt,pecsétet,rezgést.
Ami a baj,hogy az átlagembernek fogalma sincs a valós tartalomról, és boldogan varratja magára,az a szart,amit a húgy agya kitalál neki,majd amit magára varratott,az onnantól folyamatosan hat rá,99.9999%-ban nem pozitívan,hogy finoman fogalmazzak.
Ahogy írtam volt, a nonfiguratív figurák minden esetben a "sötét erők" rezgései,szimbólumai,ezért kerülje mindenki,bármilyen arckép,személy képétől sikoltozva meneküljön mindenki,szintúgy szörnyek,mitológiai lények formáitól.
Ha valaki nem bír magával,max valami cuki dolgot varrasson magára,amitől vigyorogni kezd,lehetőleg hennával,hogy ne tartson halálig,és olyan helyre,ahol csak ő látja,esetleg az a személy akinek konkrétan szól,hogy ha már magára.varratott valami szart,amiről fogalma sincs,az csak rá hasson, ne mindenkire aki megbámulja.
Stb.
 

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 905
10 342
113
Sokat olvastam a Rendről,imponált. Az akkori,és a mai viszonyokat meg nem igazán lehet szinkronba hozni,tehát irreleváns. Viszont,ha mai viszonyokat nézzük,akár még etalon is lehetek,mert nem iszom,nem dohányzom,és sosem éltem drogokkal.Nem tudom hallottál-e már a Straight Edge-ről. Itt születtem,magyarul beszélek,és magyarnak érzem magam,bár apám osztrák,az anyám meg szász. A fent emlitett alakulatok jelvényében nincs halálfej,csak hogy tisztában legyél vele. A tasmán meg az idősebbik lányom kedvenc plüssállata volt,egyszer elhagyta,és megígértem neki,hogy kettőt kap helyette. Kapott egy másik plüsst,meg felvarrattam egyet magamra. Sokszor úgy aludt el,hogy simogatta a vállamon a tetkót két évesen. 18 évesen ugyanolyat varratott ő is a vállára.
Ha még mindig érdekel a téma, olvasd el a linkelt könyvet, abból kifog derülni,hogy a legtöbb dolgot azért szinkronba lehet hozni...vannak persze tarthatatlan pontok(számomra), mint pl a nőkkel kapcsolatos pontok.
Tudom, hogy azokon nincs halálfej de mivel gondolom nem szolgáltál egyik alakulatban sem, ami számomra emészthetővé tenné a hadijelvények magadra tetoválását, így lényegében akármelyiket is magadra tetoválhattad volna, nem ?!

Na mind1..nem értelek, de persze elfogadom, hogy ez így jó neked.

Nekem nem menne ez.. egy keresztet nem varratnék magamra, pedig ugye próbálom ezen értékek mentén megszervezni az életem, de egyrészt tudom,hogy ez egy nagyon olcsó pótcselekvés lenne, másrészt hiteltelen is,hiszen nem vagyok hibátlan, nem vagyok Jézus, harmadrészt régen a börtöntöltelékek között volt sláger a tetoválás, korábbi időkben meg a rabszolgákat tetoválták. Egyiknek sem érzem magam. Így nyugodt szívvel megtudom ígérni saját magamnak, hogy rajtam sosem lesz tetoválás,sem bélyeg, sem vonalkód,sem chip.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113
Ha még mindig érdekel a téma, olvasd el a linkelt könyvet, abból kifog derülni,hogy a legtöbb dolgot azért szinkronba lehet hozni...vannak persze tarthatatlan pontok(számomra), mint pl a nőkkel kapcsolatos pontok.
Tudom, hogy azokon nincs halálfej de mivel gondolom nem szolgáltál egyik alakulatban sem, ami számomra emészthetővé tenné a hadijelvények magadra tetoválását, így lényegében akármelyiket is magadra tetoválhattad volna, nem ?!

Na mind1..nem értelek, de persze elfogadom, hogy ez így jó neked.

Nekem nem menne ez.. egy keresztet nem varratnék magamra, pedig ugye próbálom ezen értékek mentén megszervezni az életem, de egyrészt tudom,hogy ez egy nagyon olcsó pótcselekvés lenne, másrészt hiteltelen is,hiszen nem vagyok hibátlan, nem vagyok Jézus, harmadrészt régen a börtöntöltelékek között volt sláger a tetoválás, korábbi időkben meg a rabszolgákat tetoválták. Egyiknek sem érzem magam. Így nyugodt szívvel megtudom ígérni saját magamnak, hogy rajtam sosem lesz tetoválás,sem bélyeg, sem vonalkód,sem chip.



Ha van telefonod,akkor kb be vagy csippelve .
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Ebben nem látszk konkrétan semmi arról, amiről a cím szól. Se a fehéroroszok, se a lengyelek, csak 21 személy aki valamikor valahol valahova ment és azt felvette egy éjjellátó kamera.
Ja, nem. Persze.
És szerinted mégis hogy a pékben tudtak volna így átmenni, ha nem segítenek nekik?
Nyilván nincs tele fehér-orosz katonával a határ és észre sem vennék az ilyet.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Ja, nem. Persze.
És szerinted mégis hogy a pékben tudtak volna így átmenni, ha nem segítenek nekik?
Nyilván nincs tele fehér-orosz katonával a határ és észre sem vennék az ilyet.
Én a videó alapján nem ismerem fel a fehérorosz-lengyel határt. Talán te tudod hogy néz ki? De egy hívőnek nincs amit magyarázni.