• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 866
14 951
113
Nem egészen.
Ha erről előre tudtak és hagyták, hogy megtörténjen, akkor voltaképpen mi a lényegi különbség köztük és a Hamasz között?
Ha ezt megelőzik és/vagy azonnal megvédik a támadóktól a kibucokat és a fesztiválozókat, akkor mitől is támadna másik 5 arab ország?????
Nem értem.
Azért a mostani narratíva tele van "furcsasággal" megmagyarázhatatlan eseményekkel (ha azok igazak).

Egy biztos, hogy Izrael egy héttel az eseményekkel előtt napokra, teljesen lezárta a légterét. Ilyet már évtizedekkel ez elöttre visszaemlékezve sem láttam, állítólagos "békeidőkben". Ezzel egyidejűleg a szomszédos országok is tán Egyiptomot kivéve, legalább egy napra ugyanezt követték el.

Erről az ukrán fórumban írtam a múlt hét közepén mint egy "anomáliára" amire érdemes odafigyelni..

Hát mivel vagyok én több, mint egy magyar fotelhuszár, aki a világ összes szolgálatát megelőzve felhívom a figyelmet hogy írjam "valami bűzlik de nem Dániában".

Mi volt ez, egy gyakorlat, felkészülés az eseményekre, előre?
És a múlt héten a világ F.O.S médiái erről egy sort sem irtak, most sem emlegetik..
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 422
27 621
113
Ujgurok hogy meg vannak? :D
Akárhogy is nézem, az ujgurkérdés kínai megoldása ezerszer humánusabb, mint a palesztinkérdés zsidó rendezése. Izraelnek egy koncentrációs táborgettója (Gáza) és egy rezervátuma (Ciszjordánia) van, egyik fölött se gyakorol kontrollt, míg Kína egységes állam, százezres kapacitású korrekciós-táborhálózattal, ahol folyamatosan reszocializálják a legcsekélyebb mértékben is a kínai normáktól eltérő ujgurokat.

Az izraeli (nyugati) modell teljes csőd, a kínai teljes siker. Egyértelmű, hogy kína jövő. Olyan innovatív megoldásai vannak a harmónia fenntartására, amiről itt, az ehhez képest primitív és lényegében a a káosz elszabadulásáig az azt okozó problémákkal se törődő Nyugaton csak álmodhatunk. És az értelmesebbje már álmodik is!
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Azért a mostani narratíva tele van "furcsasággal" megmagyarázhatatlan eseményekkel (ha azok igazak).

Egy biztos, hogy Izrael egy héttel az eseményekkel előtt napokra, teljesen lezárta a légterét. Ilyet már évtizedekkel ez elöttre visszaemlékezve sem láttam, állítólagos "békeidőkben". Ezzel egyidejűleg a szomszédos országok is tán Egyiptomot kivéve, legalább egy napra ugyanezt követték el.

Erről az ukrán fórumban írtam a múlt hét közepén mint egy "anomáliára" amire érdemes odafigyelni..

Hát mivel vagyok én több, mint egy magyar fotelhuszár, aki a világ összes szolgálatát megelőzve felhívom a figyelmet hogy írjam "valami bűzlik de nem Dániában".

Mi volt ez, egy gyakorlat, felkészülés az eseményekre, előre?
És a múlt héten a világ F.O.S médiái erről egy sort sem irtak, most sem emlegetik..
Igen, ez egy életképes konteó alapja lehet "Az Izrael tudott róla, de szándékosan nem csinált semmit" változatnak. Sajnos a konteóblog már nem üzemel, de lehet Tiboru nyit neki majd egy posztot.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 474
46 606
113
Egy hétszáz fős kibucban kábé ötven 1-3 éves korú kell legyen. A két-három gyerek arrafele a minimum, nem európai korfa van. Fölösleges a palesztinmosdató találgatás, a számok stimmelnek és abból a kibucból lényegében csak a távollevők és az elhurcoltak maradtak életben.
Te ezt az adatot honnan veszed? Az 1-3 éves korú nem csecsemő, már a fogalom sem stimmel. Az izraeli korfán a 0-14 évesek aránya 27,7%, valóban magasabb lényegesen, mint az európai 15,1%. Ennél finomabb felbontást nem találtam. A 704 főből ez kb. lebontva 21 fő 0-1 éves korút jelent. Ez nagyon elméleti dolog, mert igazából nem tudjuk, milyen ennek a kibucnak a kormegoszlása. Ha rávetítjük a 70 főre, akkor megkapjuk a statisztikailag valószínűsíthető áldozatszámot. A távollévők és elhurcoltak aránya ezek szerint 630 fő. Arra kíváncsi lennék, hogy hajnalban miért volt távol 630 fő a 704-ből, mert az elhurcoltak száma a behatolás területéről nem volt ennyi összesen. 100-130 főről beszélnek. Szóval néha nem árt gondolkodni!
Sajnos, én már nem hiszek a médiának. Annyit ferdítenek, hogy kételkedve fogadok minden híranyagot.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 792
14 974
113
Sok ez a szám. Én úgy tudom, hogy 4 millió lakosból 2 millió maradt. De akkoriban nem volt népszámlálás, Statisztikai hivatal, ezek csupán becslések, azaz bizonytalanok. és azért nem egy-két település maradt.

4 millió lakos volt a 16. század elején és ebből lett 2 millió a 17. sz végére/18. sz elejére, miközben 6-7 milliónak kellett volna lennie.

+ sokakat elhurcoltak rabszolgának.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
995
8 942
113
Azért a mostani narratíva tele van "furcsasággal" megmagyarázhatatlan eseményekkel (ha azok igazak).

Egy biztos, hogy Izrael egy héttel az eseményekkel előtt napokra, teljesen lezárta a légterét. Ilyet már évtizedekkel ez elöttre visszaemlékezve sem láttam, állítólagos "békeidőkben". Ezzel egyidejűleg a szomszédos országok is tán Egyiptomot kivéve, legalább egy napra ugyanezt követték el.

Erről az ukrán fórumban írtam a múlt hét közepén mint egy "anomáliára" amire érdemes odafigyelni..

Hát mivel vagyok én több, mint egy magyar fotelhuszár, aki a világ összes szolgálatát megelőzve felhívom a figyelmet hogy írjam "valami bűzlik de nem Dániában".

Mi volt ez, egy gyakorlat, felkészülés az eseményekre, előre?
És a múlt héten a világ F.O.S médiái erről egy sort sem irtak, most sem emlegetik..
Meglepő, ami és ahogy történt.
A Hamasz elképesztő és aljas kegyetlensége, valamint az izraeli erők (belső biztonsági erők, hadsereg, hírszerzés) kezdeti "lefagyása" is.
Meglepő Amerika kvázi kapkodása is, Blinken reggel ír valamit a tűzszünetről, pár óra múlva törölnie "kell" és harciasabb nyilatkozatot ír ki. Biden négy napig csendben van, nem tudja, hogy mit is kellene mondania...?

Nem gyártok szándékosan konteót, csak vártam, hátha valaki ésszerű magyarázattal szolgál arra, ami Izraelben történt az első két napon és ami kiderült előzményként (nincs őrszolgálat, Gázában régebb óta gyakorlóváros épült, ahol trenírozhattak az igazhitűek stb.).

Oké, polemizáció befejezve, végül is az orosz-ukrán háború óta már igazán hozzászokhattunk ahhoz, hogy itt már semmi sem normális, még egy rohadt alsókategóriás mini hadművelet lebonyolítása sem. Lehet, hogy mostanra ez a normalitás és mi élünk valamilyen álomvilágban a "régi világ" emlékei alapján.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 915
5 236
113
Nem szeretnén a hős palesztínok mítoszát fényezni, de a Ben Gurion repülőtéren talán mégsem szállhatnak le. A másik: Nem hiszem, hogy az arabonál, látva a születési rátát, nagy hiány lenne harcosokból. Az pedig a zsidó nép összetartását mutatja, hogy - gondolom - a kettős állampolgárok visszatérnek harcolni.
Libanonba nem lenne "lehetetlen"küldetés eljuttatni őket Európából.Ha akarnak
Ujgurok hogy meg vannak? :D
Esetleg "szavakon" kívül legalább valami szankcio legalább Kína részéről Izrael vagy őt támogató Usa ellen?
 
  • Tetszik
Reactions: balsteffl

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 866
14 951
113
Igen, ez egy életképes konteó alapja lehet "Az Izrael tudott róla, de szándékosan nem csinált semmit" változatnak. Sajnos a konteóblog már nem üzemel, de lehet Tiboru nyit neki majd egy posztot.
Ha már konteó:
Akkor történt még egy említésre való esemény, hogy a lezárások kezdetén USA tanker gép kőrözött a szíriai határnál, még innenső oldalon nem messze tőlük.. pár óra múlva kikapcsolta a jeladóját...
A lényeg a Közel Keleti események, és annak valamilyen oldalról való megközelítése.... lenne.
De tudjuk, az igazság az - odaát van.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 866
14 951
113
Meglepő, ami és ahogy történt.
A Hamasz elképesztő és aljas kegyetlensége, valamint az izraeli erők (belső biztonsági erők, hadsereg, hírszerzés) kezdeti "lefagyása" is.
Meglepő Amerika kvázi kapkodása is, Blinken reggel ír valamit a tűzszünetről, pár óra múlva törölnie "kell" és harciasabb nyilatkozatot ír ki. Biden négy napig csendben van, nem tudja, hogy mit is kellene mondania...?

Nem gyártok szándékosan konteót, csak vártam, hátha valaki ésszerű magyarázattal szolgál arra, ami Izraelben történt az első két napon és ami kiderült előzményként (nincs őrszolgálat, Gázában régebb óta gyakorlóváros épült, ahol trenírozhattak az igazhitűek stb.).

Oké, polemizáció befejezve, végül is az orosz-ukrán háború óta már igazán hozzászokhattunk ahhoz, hogy itt már semmi sem normális, még egy rohadt alsókategóriás mini hadművelet lebonyolítása sem. Lehet, hogy mostanra ez a normalitás és mi élünk valamilyen álomvilágban a "régi világ" emlékei alapján.
Egyetértek Veled, itt ezen fórumon is csak találgatjuk, hogy a világ sorsát most szerintem negatívan befolyásoló eseményeknek vajon mi lehet az indítéka és ez alapján vajon életünk sorsunk milyen irányt fog venni?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 085
92 193
113
Ukrajnával kapcsolatban Kiss-Benedek eleget blamált magát.
Viszont az izraeli témában valóban bizonyitja szakértelmét. Látszik, hogy katonai atassé volt Izraelben. Le a kalappal !
Annyira mondtátok meghallgattam, az ukrán videóit nem szoktam, ebben tényleg profinak tűnt. Megnyugtató, hogy tényleg nemcsak hülyeséget tanít az NKE-n.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 031
23 611
113
Meg volt az "oka" eddig pl miért nem adták át még pénzért se a "vaskupolát".Viszont most az USA vezetése jóval nagyobb nyomást tud gyakorolni Izraelre hogy adjanak el fegyvert Ukránoknak.Pl Harop öngyilkos drónokat.Irán meg az Oroszok nélkül is tud átadni olyan fegyvereket a hezbollahnak amit hatékonyan be tudnak vetni Izrael ellen.Sőt jelenleg inkább Irán látja el fegyverrel(drónok) az Oroszokat.Persze biztos jó pénzt is kapnak érte.
értem,de véleményem szerint most pont a legkisebb dolga Izraelnek,hogy eladogassa a vaskupoláját az ukránoknak,ha véget ér ez az egész,akkor meg megint ott lesz a kérdés hogy miért is tenné meg ?

az iráni dróntechnológia a világ élvonalába tartozik,/irtam egy pár sort az iráni drónokról még anno az ukrán topicban/

, az oroszoknak is vannak drónjaik,de náluk a haderőfejlesztés nem ebbe az irányba mozdult el,és bármilyen fasza drónjaik is vannak, nem volt a kellő darabszámban,így nyilván onnan rendeltek akinek van és ez nem volt más mint Irán, aki elég magas szintre fejlesztette a saját dróngyártást "hála" az ellene bevezetett embargóknak.

az oroszok ugye a "loitering munition" téren fejlesztettek (Lancet) illetve a nagyobb hatótávolságú drónokra fordítottak figyelmet,mint pl az Orion,de pont a "Geran" kategória volt az ami kitöltötte a felesleges űrt a két kategória között (nagyobb hatótávolság,olcsóság stb) legalább is én így tudom,lehet tévedek .. de most eljutottak a ruszkik is a saját gyártásig,így már nem kell Iránra hagyatkozniuk,ellenben rendelkeznek olyan fegyverrendszerekkel ami pl Iránnak nincs,de nem is ez a lényeg .. engedjük el ezt a ki mit ad kinek és miért dolgot, ha logikusan végiggondoljuk a hírek szerint a Hamasznak kb 100.000 rakétája is lehet,ebben benne vannak a komolyabbak is meg a házi barkács motyók is .. nem hiszem hogy lenne most feleslegesen Izraelnek bármilye amit nélkülözni tudna,főleg úgy,hogy bármikor berobbanhat ez az egész konliktus, és Egyiptomból,Jordániából,Libanonból is megindulhatnak a radikálisok,Szíriával meg eleve hadban állnak hivatalosan is.

szerintem itt Gáza letakarítására megy ki a játék,mert ha nincs Gáza nincsenek palesztinok Izrael területén belül,nagyságrendekkel leredukálódik a terrorizmus veszélye is az országon belül.
 

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
376
1 090
93
izraeli katonák cigarettáztak vagy tiktokoztak:

 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
995
8 942
113
Egyetértek Veled, itt ezen fórumon is csak találgatjuk, hogy a világ sorsát most szerintem negatívan befolyásoló eseményeknek vajon mi lehet az indítéka és ez alapján vajon életünk sorsunk milyen irányt fog venni?
Azt hiszem ez a cikk érdemes lehet a megvitatásra:

Gumicsónakkal, kályhacső-rakétaindítóval és krosszmotorral játszották ki a világ egyik legfejlettebb hadseregét​

 

Hiuuz

Well-Known Member
2022. február 28.
63
268
53
Miközben megy a csámcsogás az eseményeken, jelen esemény kapcsán is kezd elég hamar kikerülni a közbeszédből az alapkérdés: hogy a f*szba sikerült így meglepni azt az Izraelt akik pár éve arra is képesek voltak, hogy az iráni urandúsító centrifugákra vírust írjanak? Talpiot program? Unit8200? Az elmúlt két évben mindenki nyugdíjjba ment?