Túl sok a változó, túl nagy a háborús köd.Nem lennék meglepődve, ha még a héten összeomlana az iráni rendszer kb úgy mint Szíriában. Tegnapelőtt még nem gondoltam volna. Nagyon úgy tűnik, hogy ennyi volt.
Ráadásul sokkal nagyobb lesz, mint az ukrajnai konfliktusban; ott legalább van földrajzi frontvonal is, aminek a nagyságához/hosszához viszonyított mozgása is több, mint a semmi - legalább lehet belőle tendenciákat vélni.
Itt erről szó nincs.
Most meg net sem lesz Iránból, Izrael is cenzúráz, kis túlzással annyit fogunk látni, amit a Reuters halmaz legyárt/megenged.
Ukránokkal is találkozhattuk eddig is és találkozunk most is - már úgy társadalmilag. Sokan Magyarországról át is jártak oda seftelni stb.
Ha más nem arra jó volt, hogy sztereotípiák alakuljanak ki...
Irániakkal/ról mennyi infó kontaktunk van? Semennyi. Mennyire érzékeljük az otttani mentalitást, társadalmi közhangulatot, mennyire értjük az észjárást?
Gyakorlatilag semennyire.
Eleve magyar ésszel - ha csak valaki nem világjáró - annyira értelmezhető Irán területi nagysága, mint Lölő vagyona közmunkás jövedelemmel.
Infrastrukturális kiépítettsége? Annak sérülékenysége?
Lövésünk nincs róla. Ez nem a (történelmi okokból) fejnehéz magyar autópálya/vasúti hálózat, aminek a fele elesik egy balesettől/sorompó hibától.
Még Izrael az, ami értelmezhetőbb itthonról (sokaknak rokoni/üzleti/munka kapcsolatok, turizmus.)
De annak az országnak sem érzékeljük pl. az energiarendszerének stratégiai állóságát stb.
Akkor lesz valami (vélt) fogódzónk, amikor tárgyalások/megegyezések/diktátumok után - hetekkel-hónapokkal - ki fog(?) alakulni egy újabb típusú interakció a közvetlen(Irán-Izrael) és közvetett (Kína, Oroszo.-USA) felek között.
Na akkor majd kapisgálhatunk valamit.