• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 933
32 765
113
No, egy elemző is arra a megállapításra jutott amit én is már az elején leírtam itt (meg persze rajtam kivül még páran mások is)

"Az Irán és Izrael közötti közel egy hetes rakétaszalvók egyértelművé tették, hogy mindkét fél szándékosan kerüli a konfliktus totális háborúvá eszkalálódását. Egyik fél sem mutat semmilyen – sem politikai, sem logisztikai – készséget arra, hogy az összecsapást frontvonalbeli műveletek szakaszába emelje területi megszállással vagy rezsimváltással.

Izrael, agresszív retorikája ellenére, nem rendelkezik a szükséges szárazföldi erővel a művelet végrehajtásához,az Iránba való mély behatoláshoz, a nukleáris infrastruktúra felszámolásához és a politikai rendszer megföntéséhez. Ezenkívül az izraeli hadsereg továbbra is belemerül a gázai hadjáratban, ahol a harcok folytatódnak és felemésztik az erőforrásokat.

Hasonló a helyzet az iráni oldalon. Nincs szükség a lakosság mozgósítására Izrael elleni szárazföldi hadművelet végrehajtása céljából, eleve a földrajzi lehetőségek miatt sem por és kontra. Irán a régi séma szerint cselekszik - rakétasorozatok, párhuzamosan a fokozatos fejlesztési képességének demonstrálása (ha szükséges), diplomáciai keménység,de semmi több.

Ennek eredményeként mindkét fél a konfliktust a katonai az energetikai és a hírközlési infrastruktúra elleni rakéta- és légicsapások váltására redukálja. A fö hangsúly a logisztika, a repülőterek, az irányítórendszerek és mindenekelőtt a rakétavetők megsemmisítésén van."
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 686
12 610
113
találtam egy viszonylag rövid és tömör összefoglalót egy perzsa oldalon az iráni rakétatípusokról, ahol elég sok típus fel van sorolva, még ha nem is minden,de talán értelmesebb kérdéseket,témákat vet majd fel mint a méltatlanül idecitált ukrán-orosz konfliktus (nem is értem az okát ).

a jelen állás szerint a ballisztikusok, a légvédelmi rakéták,és a hajó elleni típusok lehetnek érdekesek .. egy esetleges szárazföldi benyomulás esetén meg majd a többi.



Rövid hatótávolságú ballisztikus rakéták (1000 km)

Shahab 1 és 2:
Ez a két rakéta, melyeket a Scud B és C rakéták alapján fejlesztettek ki, Irán ballisztikus rakétacsaládjának első tagjai közé tartozik.
A körülbelül 300 kilométeres hatótávolságú Shahab 1 és a körülbelül 500 kilométeres hatótávolságú Shahab 2 kulcsszerepet játszott Irán védelmi történetében.

Fateh család (Fateh 110, Zolfaqar, Dezful):
A Fateh család az iráni rakétaiparban a precízió szimbólumának tekinthető.
A Fateh 110 , egyfokozatú szilárd üzemanyagú rakéta, különböző generációkban készült, 300 és 500 kilométer közötti hatótávolsággal.
A család nagyobb hatótávolságú változatai közé tartozik a 700 kilométeres hatótávolságú Zolfaqar rakéta és az 1000 kilométeres hatótávolságú Dezful rakéta.

Közepes hatótávolságú ballisztikus rakéták (1000–3000 km)

Fatah (Hiperszonikus):

Forradalmi teljesítmény, a Fatah egyedülálló képességeket mutat be egy hiperszonikus hajtómű (HGV) használatával.
Az 1400 kilométeres hatótávolságú rakéta a légkörön kívül is képes Mach 10-et meghaladó sebességgel irányítani a robbanófejét, és olyan összetett manővereket végrehajtani, amelyek bármilyen rakétavédelmi pajzsot hatástalanná tesznek.

Khyber (Khoramshahr):
Ez a folyékony üzemanyaggal működő, 2000 kilométeres hatótávolságú, nagy hatótávolságú ballisztikus rakéta az iráni rakéták közül a legnagyobb pusztító erejű az 1500 kilogrammos, nehéz robbanófeje miatt,
és több robbanófej hordozására is képes.

Hadzs Kasszem:
Ez a szilárd üzemanyagú ballisztikus rakéta 1400 kilométeres hatótávolsággal és kevesebb mint 10 méteres CEP-vel Irán egyik leghatékonyabb taktikai rakétája, leváló és irányítható robbanófejének köszönhetően.

Sejil:
Irán első nagy hatótávolságú, kétfokozatú szilárd hajtóanyagú ballisztikus rakétájaként a Sejil gyors reagálású és nagyon rövid felkészülési idejű, hatótávolsága pedig 2000 és 2500 kilométer között van.

Emad és Ghadr:
Ez a két rakéta a Shahab 3 továbbfejlesztett és fejlettebb változata.
Az 1700 kilométeres hatótávolságú Emad rakéta Irán első nagy hatótávolságú ballisztikus rakétája, amely a becsapódás pillanatáig irányítható és kontrollálható.
A Ghadr rakéta hatótávolsága akár 1950 kilométer is lehet, és pontosabb.

Ashura és Fajr 3:
Az Ashura rakéta egy kétfokozatú, szilárd üzemanyagú, közepes hatótávolságú rakéta, amelynek hatótávolsága körülbelül 2000-2500 kilométer.
A Fajr 3-ról nincs sok technikai információ, de úgy vélik, hogy képes több hordozórakéta (MRV) szállítására a védelmi pajzsok áthatolására, a becsült hatótávolsága 2500 kilométer.

Nagy hatótávolságú rakéták és űrhordozórakéták (3000 km-en túl)

Ez a kategória magában foglalja a stratégiai projekteket és a műholdindítókat, amelyek képesek nagy távolságokat elérni és megszilárdítani Irán űrbeli pozícióját.

Shahab 4, 5 és 6 (Kowsar):
Ezek a projektek több mint 5500 kilométeres hatótávolságú interkontinentális ballisztikus rakéták (ICBM-ek) fejlesztését célozzák.

Safir, Simorgh és Ghaem műholdhordozórakéták:
A Safir volt Irán első űrhordozórakétája, amely pályára állította a hazai Omid műholdat.
A Simorgh képes nagyobb hasznos terhek szállítására, a Ghaem 100 pedig, mint az első háromfokozatú szilárd üzemanyagú műholdhordozórakéta, fontos lépés a magasabb pályák elérése felé.

Irán cirkálórakétái

Szárazföldi cirkálórakéták

Somar és Hoveyze:

Ezeket az orosz Kh-55 rakéta alapján fejlesztettek ki, nagy hatótávolságú földi támadási képességet biztosított Iránnak.
A Somar, amelynek becsült hatótávolsága 700 km (egyes források szerint akár 3000 km), és a Hoveyze, amelynek hatótávolsága 1350 km, turbóhajtóműveket használ.

Paveh:
1650 kilométeres hatótávolságával ez Irán egyik leghosszabb hatótávolságú repülőeszköze, egyedi kialakítással, olyan jellemzőkkel, mint a behúzható szárnyak és a törzs tetején elhelyezett motor.

Asef:
Mivel ez egy körülbelül ezer kilométeres hatótávolságú, levegőből inditható cirkálórakéta, vadászgépekre, például a Szuhojra is telepíthető.

Hajóelleni cirkálórakéták

Abu Mahdi:

Ez a stratégiai haditengerészeti cirkáló, amelynek hatótávolsága meghaladja az ezer kilométert, képes nagyon alacsony magasságon repülni (tengeri lefölözés)
kettős keresőrendszerrel (aktív és passzív radar) rendelkezik, komoly fenyegetést jelent a nagy ellenséges hajókra.

Noor, Qader és Ghadir:
A kínai C-802-es rakétán alapuló Noor rakéta Irán első hajók elleni cirkálórakétája, amelynek hatótávolsága akár 170 km is lehet. A Qader és a Ghadir a továbbfejlesztett változatok, 200 és 300 km-es hatótávolsággal.

Nasr:
Rövid hatótávolságú cirkálórakéta (35 km), amelyet sekély vizeken való harcra terveztek, és gyorsnaszádokról is alkalmazható.

Zafar:
Egy iráni rövid hatótávolságú , hajók elleni és aktív radarvezérelt cirkálórakéta 25km-es hatótávolsággal, turbóhajtóművel.

Jask-2 rakéta
Egy iráni fejlesztésű tengeralattjáróról indítható cirkálórakéta, amelyet az iráni Nasr-1 hajóelhárító rakétából fejlesztettek ki .
Úgy tervezték, hogy Ghadir osztályú törpe tengeralattjárókról lehessen kilőn,de Fateh osztályú tengeralattjárókról is indítható .
35 km-es hatótávval rendelkezik,a feltételezések szerint a rakéta egy torpedóba van beágyazva.
Saját tengeri meghajtással rendelkezik , amely lehetővé teszi számára, hogy kiússzon egy tengeralattjáró torpedóvető csövéből olyan módon, amire a hagyományos rakéták nem képesek.
A rakéta könnyű súlya, mérete és negatív felhajtóereje lehetővé teszi ezt, ami némileg egyedivé teszi a többi tengeralattjáróról indított cirkálórakétákhoz képest.A rakéta akkor válik el a torpedótól, amikor elhagyja a tengert.

légvédelmi és föld-levegő rakéták

Irán egy többrétegű és integrált légvédelmi hálózat kiépítésével védi égboltját a légi fenyegetések széles skálájától. A hatótávolság alapján Irán föld-levegő rakétái és védekezési rendszerei a következők:

Nagy hatótávolságú rendszerek

Bavar-373:

Az S-300 vagy S-400 rendszerek iráni versenytársaként a Bavar-373 Irán legkiemelkedőbb védelmi eredménye.
Ez a rendszer a Sayyad rakétákkal több mint 200 kilométeres távolságból és 27 kilométeres magasságból képes megsemmisíteni a célpontokat.

S-200 és S-300:
Ezen orosz rendszerek használatából és korszerűsítéséből szerzett tapasztalatok fontos szerepet játszottak Irán hazai védelmi rendszereinek fejlesztésében.

Közepes hatótávolságú rendszerek

15. Khordad és 3. Khordad:

A 150 kilométeres hatótávolságú 15. Khordad rendszer képes egyszerre több célpont megtámadására.
A 3. Khordad rendszer, amely a fejlett amerikai Global Hawk drón lelövésével vált híressé, mobilis és hatékony rendszernek számít.

Talash és Raad:
A Talash rendszer közepes és nagy magasságú lefedettséget biztosít a Sayyad 2 és 3 rakéták használatával.
A Raad család különféle mobil rendszereket is tartalmaz különböző célpontok elleni küzdelemhez.

Mersad:
Az amerikai HAWK rendszer teljes mértékben hazai és digitalizált változata, amelyet átfogó frissítésekkel modern védelmi rendszerré alakítottak át.

Rövid hatótávolságú rendszerek

Arman és Azarakhsh:

Az Arman egy közepes hatótávolságú rendszer (120-180 km), az 50 km-es hatótávolságú Azarakhsh pedig a mozgó erők védelméért felelős.

Harz-9 és Yazehra-3:
Két másik mobil, rövid hatótávolságú rendszer pontvédelemre.

Vállról indítható rakéták (Covenant):
Ezek a könnyű, hordozható rakéták (MANPADS) nagyon hatékonyak a helikopterek és az alacsony magasságú repülőgépek elleni védekezésben


Páncéltörő rakéták

Almas és Sadid:

Az Almas rakéta egy fejlett „tüzelés és indítás” elven működő, kiemelkedő támadási képességekkel rendelkező rakéta, akár 8 km-es hatótávolsággal.
A Sadid rakéta is ugyanebbe a típusba tartozik, és személyszállító járművekre szerelhető.

Dehlaviyeh:
Ez a rakéta, amely az orosz Kornet alapú, lézervezérelt és kétfokozatú robbanófejjel rendelkezik, képes a legfejlettebb tankok megsemmisítésére több mint 5 kilométeres távolságból.

Toofan:
Az egyik legszélesebb körben használt páncéltörő rakéta Iránban, amelyet az amerikai TOW rakéta alapján fejlesztettek ki, és 7 különböző modellben gyártották, maximális hatótávolsága 3750 méter.

Tosan és Raad:
A Tosan hatótávolsága 5500 méter, és képes rögzített és mozgó célpontok eltalálására. A Raad rakéták Irán legrégebbi páncéltörő rakétái közé tartoznak

Hajóelleni rakéták

Khalij-e Fars:

Egyedülálló innováció és egy szuperszonikus hajóellenes ballisztikus rakéta . Ennek a rakétának a hatótávolsága 300 km, szilárd hajtóanyagú, és optikai keresővel van felszerelve a mozgó hajók célzására.

Zulfiqar Basir:
A Zulfiqar ballisztikus rakéta hajók elleni változata, 700 kilométeres hatótávolsággal és egy erős, 579 kilogrammos robbanófejjel.

Hormuz 1 és 2:
Ezt a ballisztikus rakétasorozatot szintén a Fateh 110 alapján fejlesztették ki. A Hormuz 1 egy radarvédelmi rakéta, a Hormuz 2 pedig hajók célzására szolgál.

Kowsar:
Rövid hatótávolságú (akár 25 km-es) hajóellenes rakéta, amely a kínai C-701-es alapján készült,és gyorsnaszádokról indítható.
Azért nem rossz, egy agyonszankcionált országtól! ;-)
 

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
346
855
93
No, egy elemző is arra a megállapításra jutott amit én is már az elején leírtam itt (meg persze rajtam kivül még páran mások is)

"Az Irán és Izrael közötti közel egy hetes rakétaszalvók egyértelművé tették, hogy mindkét fél szándékosan kerüli a konfliktus totális háborúvá eszkalálódását. Egyik fél sem mutat semmilyen – sem politikai, sem logisztikai – készséget arra, hogy az összecsapást frontvonalbeli műveletek szakaszába emelje területi megszállással vagy rezsimváltással.

Izrael, agresszív retorikája ellenére, nem rendelkezik a szükséges szárazföldi erővel a művelet végrehajtásához,az Iránba való mély behatoláshoz, a nukleáris infrastruktúra felszámolásához és a politikai rendszer megföntéséhez. Ezenkívül az izraeli hadsereg továbbra is belemerül a gázai hadjáratban, ahol a harcok folytatódnak és felemésztik az erőforrásokat.

Hasonló a helyzet az iráni oldalon. Nincs szükség a lakosság mozgósítására Izrael elleni szárazföldi hadművelet végrehajtása céljából, eleve a földrajzi lehetőségek miatt sem por és kontra. Irán a régi séma szerint cselekszik - rakétasorozatok, párhuzamosan a fokozatos fejlesztési képességének demonstrálása (ha szükséges), diplomáciai keménység,de semmi több.

Ennek eredményeként mindkét fél a konfliktust a katonai az energetikai és a hírközlési infrastruktúra elleni rakéta- és légicsapások váltására redukálja. A fö hangsúly a logisztika, a repülőterek, az irányítórendszerek és mindenekelőtt a rakétavetők megsemmisítésén van."
Szerintem ennél lényegesen egyszerűbb a helyzet, szerintem mindkét fél bármikor a másik torkának esne szívesen reguláris haderővel, de van köztük kb. 1000 km és néhány egyéb ország, ami némileg megnehezíti az előbb említetteket. Ebből kifolyólag marad a légicsapás és a rakétázás, esetleg még a szabotázs.
Ha annyira kerülnék a helyzet eszkalálását, akkor befejezték volna hamarabb, ahogy a korábbi körökben tették. Ezzel szemben ott van, hogy nagyon kezd zsizsegni a környék (hordozók a környéken, tankerek számolatlanul, stb.).
 

Hiuuz

Well-Known Member
2022. február 28.
72
293
53
Nem tudom volt-e már téma, de ez most ütött szöget:

Izraelnek miért lenne szüksége Amerikára? A földalatti urándúsító megsemmisítése miatt? Hisz van eszközük amit simán célba is tudnak juttatni. Egy taltikai atomtöltet és volt-nincs földalatti urándúsító. Nos. Tessék szépen felnőni a feladathoz és ha már voltak annyira tökösek, hogy egyedül elkezdték ezt a szart, akkor fejezzék is be egyedül!
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 933
32 765
113
@nagyoncivil

és a két ország közül véleményed szerint melyik mutathat gyengeséget?

egyik sem

Szerintem most mind a kettő lehetőleg komolyabb arcvesztés nélkül akarja befelyezni ezt a balhét

-a zsidók majd azt mondják, áldozatok árán, de évekkel visszavetettük Irán atomprogramját. (win)

-a perzsák meg majd azt mondják, hogy a zsidók megpróbálták elpusztítani az atomprogramunkat, de ez nem sikerült, áldozatok árán de megakadályoztuk. (win)

aztán mind a két ország levonja ennek a konzekvenciáit.

1. Izrael magában igazából tehetetlen Irán ellen.

2. A meglévő légvédelmük kb annyit ér, mint egy rabbi fohásza a modern iráni rakéták ellen.

3. Irán igazából tehetetlen a Moszad és társai ellen.

4.A meglévő légvédelmük kb annyit ér mint egy imám fohásza a modern repülőgépek ellen.

5. addig kell nyújtózkodnia mind a kettőnek, amíg a takarójuk ér, mivel önmagunkban képtelenek legyőzni a másikat.

6.ami a világnak a legjobb lenne, ha egyik sémita nép sem buzerálná a másikat,és végre lenyugodnának a picsába. (és nem érdekel melyik kezdte)

@Hiuuz

szintén szerintem

1.mert magukban képtelenek.

2.mert lehet hirtelen felindulásból a pakik visszalőnek.

3. Az USA érdekeinek nem igazán a zsidók fontosak a Közel-Keleten, inkább az ott lévő kőolaj feletti uralom és Izrael nekik valahol egy előretolt helyőrség is.

4. Erős zsidó lobbi van kint, ami mindig nyomást fog gyakorolni a regnáló amerikai kormányra, hogy avatkozzon be. (ha más nem az eggyel fentebbi érdekre hivatkozva)
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 933
32 765
113
Nem tudom volt-e már téma, de ez most ütött szöget:

Izraelnek miért lenne szüksége Amerikára? A földalatti urándúsító megsemmisítése miatt? Hisz van eszközük amit simán célba is tudnak juttatni. Egy taltikai atomtöltet és volt-nincs földalatti urándúsító. Nos. Tessék szépen felnőni a feladathoz és ha már voltak annyira tökösek, hogy egyedül elkezdték ezt a szart, akkor fejezzék is be egyedül!
elnézést csak már kifutottam a szerkesztési időből .. most olvastam ebben a pillanatban ezt a hírt ..

Izrael diplomáciai és katonai források szerint aktívan lobbizik az Egyesült Államoknál, hogy csatlakozzon a Fordow-i atomlétesítmény megsemmisítésére irányuló közös művelethez, abban a reményben, hogy a műveletről a következő 48-72 órán belül megállapodás születik és azt elindítják.
A művelet megkezdésének előzetes időablakot már kijelölték - pénteket, ami megfelel a csapások klasszikus időzítési logikájának: a munkahét vége, médiaszünet és az iráni-izraeli kérdés elvi lecsillapítása.

Izraeli tisztviselők szerint azonban, ha Washington megtagadja vagy továbbra is késlelteti a döntést, Izrael fenntartja a jogot, hogy egyedül csapást mérjen Fordowra.

Ennek oka az elmúlt héten elért katonai lendület elvesztésének veszélye. Tel-Aviv úgy tudja, hogy ha a szünet elhúzódik, Irán helyreállítja a logisztikát, átszervezi az IRGC számításait, és elvész egy lehetséges időszak egy stratégiai csapásra. Ezért még a siker garanciája nélkül is napirenden marad egy megelőző izraeli csapás Fordowra - azzal a várakozással, hogy legalább a bejáratokat, a szellőzőnyílásokat, az energiainfrastruktúrát megsemmisítik, és ideiglenesen destabilizálják a létesítményt.

Ezeket a csapásokat azonban már korábban is végrehajtották, és úgy tűnik, nem értek el eredményt, így nem teljesen világos, hogy pontosan mire számít az Izraeli Védelmi Erők egy ilyen műveletben.

-másik hír,csak mr nem akarommegint egy ujabb posztban ..

Az USA tárgyalásokat kért Irántól – Teherán elutasította

Abbász Aragcsi iráni külügyminiszter kijelentette, hogy a tárgyalások lehetetlenek az izraeli légicsapások miatt.

„Amíg a cionista rezsim Irán elleni támadásai folytatódnak, nem akarunk senkivel tárgyalni. Az amerikaiak többször is komoly üzeneteket küldtek, de mi világossá tettük nekik: amíg az agresszió nem áll meg, nincs értelme párbeszédről és diplomáciáról beszélni” – mondta Araghchi az iráni állami televízióban.

Ma Genfben az iráni külügyminisztérium vezetője találkozik Nagy-Britannia, Franciaország, Németország külügyminisztereivel és az európai diplomácia vezetőjével. Sajtóértesülések szerint az európaiak megpróbálják meggyőzni Teheránt, hogy üljön tárgyalóasztalhoz az Egyesült Államokkal.

Tegnap a Reuters azt írta, hogy Araghchi és Witkoff többször is telefonon beszéltek az Irán elleni izraeli csapások kezdete után
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
3 122
13 147
113
elnézést csak már kifutottam a szerkesztési időből .. most olvastam ebben a pillanatban ezt a hírt ..

Izrael diplomáciai és katonai források szerint aktívan lobbizik az Egyesült Államoknál, hogy csatlakozzon a Fordow-i atomlétesítmény megsemmisítésére irányuló közös művelethez, abban a reményben, hogy a műveletről a következő 48-72 órán belül megállapodás születik és azt elindítják.
A művelet megkezdésének előzetes időablakot már kijelölték - pénteket, ami megfelel a csapások klasszikus időzítési logikájának: a munkahét vége, médiaszünet és az iráni-izraeli kérdés elvi lecsillapítása.

Izraeli tisztviselők szerint azonban, ha Washington megtagadja vagy továbbra is késlelteti a döntést, Izrael fenntartja a jogot, hogy egyedül csapást mérjen Fordowra.

Ennek oka az elmúlt héten elért katonai lendület elvesztésének veszélye. Tel-Aviv úgy tudja, hogy ha a szünet elhúzódik, Irán helyreállítja a logisztikát, átszervezi az IRGC számításait, és elvész egy lehetséges időszak egy stratégiai csapásra. Ezért még a siker garanciája nélkül is napirenden marad egy megelőző izraeli csapás Fordowra - azzal a várakozással, hogy legalább a bejáratokat, a szellőzőnyílásokat, az energiainfrastruktúrát megsemmisítik, és ideiglenesen destabilizálják a létesítményt.

Ezeket a csapásokat azonban már korábban is végrehajtották, és úgy tűnik, nem értek el eredményt, így nem teljesen világos, hogy pontosan mire számít az Izraeli Védelmi Erők egy ilyen műveletben.

-másik hír,csak mr nem akarommegint egy ujabb posztban ..

Az USA tárgyalásokat kért Irántól – Teherán elutasította

Abbász Aragcsi iráni külügyminiszter kijelentette, hogy a tárgyalások lehetetlenek az izraeli légicsapások miatt.

„Amíg a cionista rezsim Irán elleni támadásai folytatódnak, nem akarunk senkivel tárgyalni. Az amerikaiak többször is komoly üzeneteket küldtek, de mi világossá tettük nekik: amíg az agresszió nem áll meg, nincs értelme párbeszédről és diplomáciáról beszélni” – mondta Araghchi az iráni állami televízióban.

Ma Genfben az iráni külügyminisztérium vezetője találkozik Nagy-Britannia, Franciaország, Németország külügyminisztereivel és az európai diplomácia vezetőjével. Sajtóértesülések szerint az európaiak megpróbálják meggyőzni Teheránt, hogy üljön tárgyalóasztalhoz az Egyesült Államokkal.

Tegnap a Reuters azt írta, hogy Araghchi és Witkoff többször is telefonon beszéltek az Irán elleni izraeli csapások kezdete után
Jaja, mint az ukriknal, a targyalasok megkezdese elott 30 napos altalanos tuzszunet szukseges :D
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
9 467
58 457
113
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 933
32 765
113
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
Irániak szerint találat érte az izraeli kormányzati épületeket és a Kneszet épületét.

Haifán kívül Jeruzsálembe, Tel-Avivba, Beer-Sevába és számos más helyre is érkeznek.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
772
3 086
93
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
Ez mondjuk nem volt egy rossz célpont de ha nekem lenne egy olyan rakétám, ami úgy megy át az ellenség brutál légvédelmén, mint fos a libán, akkor tuti, hogy az erőműveket, meg az olajtárolókat és feldolgozókat szedném ki. Az utóbbiak, ha jól emlékszem Ashkelon, meg Haifa környékén vannak.

Ráadásul az askenázik meglepő módon nagyon nehezen viselik a meleget. Szóval ha nincs áram, nincs légkondi. :)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 645
18 826
113
Ez mondjuk nem volt egy rossz célpont de ha nekem lenne egy olyan rakétám, ami úgy megy át az ellenség brutál légvédelmén, mint fos a libán, akkor tuti, hogy az erőműveket, meg az olajtárolókat és feldolgozókat szedném ki. Az utóbbiak, ha jól emlékszem Ashkelon, meg Haifa környékén vannak.


:)

Kivéve ha az északon lévő haverodnak - akihez szórakozásból járnak át 5 évente az izraeliek bombázni - gyilkolászni - készíted elő a terepet az izraeli radarhálózat megsemmisítésével és a vaskupola kimerítésével, lekötésével.

Mókás lesz ha Iránból a BM mellé ezrével jön a Shaded és mellé Libanonból a mindenféle házibarkács cucc is.

De hát így jár az akinek a hobbija a szomszédjai lerohanása és a népírtás, nem fogják szeretni.