Legszebb repülőgépek TOP15 a fórumtagok szerint

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 277
7 737
113
Szu 34
Mig 29
Szu 27
F 22
F 18
S 37
Pak fa
Dassault Rafale
B2 spirit
Tu 160
F 16
F 15
P 51 mustang
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Su-30SM
Su-35S
F-22
F-104
Saab J 32D Lansen
Rafale C
Tu-22M
F-16C Block 50/52
F-15C
P-51D Mustang
Supermarine Spitfire Mk. VB
F-5 II
Tu-160
SR-71
Gripen C
Mig-29 9-12
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Rá kellett jönnöm, a képet újra látva, hogy még mindig tetszik ez az X-32...de nem mertem egy lapon említeni a többivel...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Na, most olvasom, hogy légcsavarosak külön.

Akkor az új lista:

Mirage 2000
F-14 Tomcat
Boeing X-32
Mig-29A
F-20 Tigershark
F/A-18 A/C
A-7 Corsair
Mig-21 bisz
Mirage F1
Mig-19
Me-262
Mig-19
M-346/Jak-130
A-5 Skyhawk
Jas-39 Gripen NG

Most látom, hogy a Mig-19 kétszer van, szóval javítok:

Mirage 2000
F-14 Tomcat
Boeing X-32
Mig-29A
F-20 Tigershark
F/A-18 A/C
A-7 Corsair
Mig-21 bisz
Mirage F1
Szu-34
Me-262
Mig-19
M-346/Jak-130
A-5 Skyhawk
Jas-39 Gripen NG
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Most látom, hogy a Mig-19 kétszer van, szóval javítok:

Mirage 2000
F-14 Tomcat
Boeing X-32
Mig-29A
F-20 Tigershark
F/A-18 A/C
A-7 Corsair
Mig-21 bisz
Mirage F1
Szu-34
Me-262
Mig-19
M-346/Jak-130
A-5 Skyhawk
Jas-39 Gripen NG
Látom Te is felvetted a listádra a A-7 Corsairt és a Me-262-est. Az egyik Mig- 19-es helyett meg lehetne a Szu-22M3-as (hét tonna fegyverterheléssel a mai napig is bika,akik még üzemeltetik). A svéd gépek meg egy külön kaszt mint, ahogy a dupla svancú nagyvas
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Látom Te is felvetted a listádra a A-7 Corsairt és a Me-262-est. Az egyik Mig- 19-es helyett meg lehetne a Szu-22M3-as (hét tonna fegyverterheléssel a mai napig is bika,akik még üzemeltetik). A svéd gépek meg egy külön kaszt mint, ahogy a dupla svancú nagyvas

Már másra cserélrem:)

A Szu-17/22 nekem annyira nem bejövős. A Viggen tényleg szép, de akkor már inkább Gripen.

Viszont nekem az X-32 iszonyatosan tetszik, főleg a tervezett - de meg nem épült - hagyományos szárnyú, vízszintes vezérsíkos változat.

Az abszolút csúcs pedig a Mirage 2000 és a Tomcat.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
[QUOTE="tarzaan, post


Viszont nekem az X-32 iszonyatosan tetszik,

.[/QUOTE]

Akkor neked tetszik Clinton kedvence, Monica Lewinsky is, akire emlékezve a földi műszaki személyzet Monica-nak becézte a gépet. :)
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Látom Te is felvetted a listádra a A-7 Corsairt és a Me-262-est. Az egyik Mig- 19-es helyett meg lehetne a Szu-22M3-as (hét tonna fegyverterheléssel a mai napig is bika,akik még üzemeltetik). A svéd gépek meg egy külön kaszt mint, ahogy a dupla svancú nagyvas

Méretileg felfért volna rá 7 tonnányi akármi, de garantáltan összerogyott volna a futó.
A Szu-22-esek fegyverterhelése 4 tonnában volt maximalizálva.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Már másra cserélrem:)

A Szu-17/22 nekem annyira nem bejövős. A Viggen tényleg szép, de akkor már inkább Gripen.

Viszont nekem az X-32 iszonyatosan tetszik, főleg a tervezett - de meg nem épült - hagyományos szárnyú, vízszintes vezérsíkos változat.

Az abszolút csúcs pedig a Mirage 2000 és a Tomcat.
Hmmm Tomcat!
Százszor megnézett Top Gun, Vagy gyerekkoromban az Őrjárat az égen... A sok lehetetlenségével együtt!
Nem akarok kötözködni, de nekem a Fekete rigó (SR-71) jobban bejön, mint a Mirage 2000. Ahogy a Raven (F111 és a Mig23) variaszárnyú.
A Svéd termékek közül a Draken és a Viggen tudásban is a kedvenceim közé tartozik.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
[QUOTE="tarzaan, post


Viszont nekem az X-32 iszonyatosan tetszik,

.

Akkor neked tetszik Clinton kedvence, Monica Lewinsky is, akire emlékezve a földi műszaki személyzet Monica-nak becézte a gépet. :)[/QUOTE]

Bár nem ide tartozik, de én mindig is úgy gondoltam, hogy az X-32-es megalkotásakor a követelményeknek megfelelő "gépet" szándékoztak (volna) alkotni, ami repül, nem pedig egy repülőt ami megfelel az előírt kívánalmaknak. Nekem a futurisztikus kialakítása bejön...szivesen láttam volna rendszeresítve...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
[QUOTE="tarzaan, post


Viszont nekem az X-32 iszonyatosan tetszik,

.

Akkor neked tetszik Clinton kedvence, Monica Lewinsky is, akire emlékezve a földi műszaki személyzet Monica-nak becézte a gépet. :)[/QUOTE]


Szerintem ez egy gyönyörű gép lett volna:

_x32_7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

0078_jsf_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


32105_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Boeing_X-32__1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Boeing_JSFn_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

BoeingF-32small4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


cdp_boe_misc_006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

x32mc_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

X-32_pole_model_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

X-32_Y9__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Hmmm Tomcat!
Százszor megnézett Top Gun, Vagy gyerekkoromban az Őrjárat az égen... A sok lehetetlenségével együtt!
Nem akarok kötözködni, de nekem a Fekete rigó (SR-71) jobban bejön, mint a Mirage 2000. Ahogy a Raven (F111 és a Mig23) variaszárnyú.
A Svéd termékek közül a Draken és a Viggen tudásban is a kedvenceim közé tartozik.
[/QUOTE]


Nem tudom eldönteni melyik klip megtekintése okoz nagyobb gyönyörűséget (full képernyőn, hanggal együtt):





Ami a Top Gun-t illeti, az a film nekem nem nagyon jött be - a paródiája, a nagy durranás annál inkább. Viszont a Végső visszaszámlálás!


 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Akkor neked tetszik Clinton kedvence, Monica Lewinsky is, akire emlékezve a földi műszaki személyzet Monica-nak becézte a gépet. :)


Szerintem ez egy gyönyörű gép lett volna:

_x32_7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

0078_jsf_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


32105_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Boeing_X-32__1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Boeing_JSFn_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

BoeingF-32small4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


cdp_boe_misc_006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

x32mc_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

X-32_pole_model_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

X-32_Y9__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
[/QUOTE]
Igen, ez a gép ezekből a nézetekből tényleg nem lett volna csúnya jószág. Viszont nem ez épült meg sajnos, és vannak más irányú nézetek is, azok meg..... hát úgy már másképp néz ki..
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Skrabi

Member
2010. szeptember 13.
42
2
8
Az én listám. Nem sorrendben.

MiG 21 Bis
Paniva Tornado
MiG 29 (leszámítva az SMT-t)
F 16 (Block 52)
F 5
F104
Mirage 2000 (Töltőcsonk nélkül)
Dassault Rafale
Tu-22M3
Tu-160
Su-35
Su34
Su-22
SR-71
Pak fa