Legszebb repülőgépek TOP15 a fórumtagok szerint

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

R

rejsz felügyelő

Guest
Számomra a francia és svéd vadászok a legszebbek. Minden korszak, kivétel nélkül. :D
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Valahol a legszebb gépek között kellene nyilvántartani ezeket, és ne már, hogy befolyásol egyeseket a gépek db száma, vagy alkalmazásának sokrétűsége.

Szép gépek
, drága, elrontott programok. Kéretik a szép oldalait nézni a történteknek, csak tekintsünk rájuk.


"Az interkontinentális ballisztikus rakéták elterjedése miatt a bombázó repülőgépek veszítettek fontosságukból, Francis Gary Powers U–2-esének lelövése után pedig megkérdőjeleződött a nagy sebességű bombázók életképessége"

XB–70 Valkyrie (a neve hosszabb - később érthetőbb :) )

https://hu.wikipedia.org/wiki/XB–70_Valkyrie
"1966. június 8-án a második prototípus, miközben vadászgépekkel repült kötelékben, összeütközött egy F–104 Starfighterrel és lezuhant."
North-American-Aviation-XB-70A-1-NA-Valkyrie-62-0001-rollout-Palmdale-California-11-May-1964.jpg


Hirtelenjében jobb képet nem találtam nézetre a gépről. (Én hibám.)



https://tacairnet.com/2014/10/27/crash-of-the-valkyrie/

Ehhez kapcsolódóan direkt nem tettem be képet, a kényes ízlésűek miatt.

--
A másik oldalnál is elképesztő pénz elpazaroltak.

T-4 (rövidebb a neve :) )

http://testpilot.ru/russia/sukhoi/t/4/t4_e.htm

"
1961-ben kezdete előtt tesztelik a XB-70 és SR-71 az USA-ban, a minisztérium Aviation Szovjetunió megrendelt fejlesztése és építése szuperszonikus stratégiai bombázó-rakéta hordozó. Három tervezőirodák beleértve Tupoljev , Szuhoj , és Jakovlev részt vett a kormány versenyen. A projekt ezen tervezőirodák vizsgálták és vitatták meg az időszak július és szeptember 1962. A legfontosabb szempont volt sebessége és hatótávolsága a repülőgép. Két fő változata: Tu-135 egy hozzávetőleges sebessége 2000-2300 km / h (csúszka kell Alumíniumötvözetes), vagy a T-4, Tu-125 és Jak-33 (35) egy hozzávetőleges sebességének a 3000-3200km / h (csúszka kell titánból és acél ötvözet). Hamarosan a projekt a Jakovlev tervezőiroda elutasítják (súly = 90 t, fordulatszám = 3000 km / h, hatótávolsága = 7200 km). A második hagyták jóvá miatt sokkal jobb aerodinamika és a harci hatékonyságot."

t4_2.jpg


Nem kicsit másképpen néz ki, de aki akarja kivesézheti az eltéréseket.

t4color.jpg
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Az 5. generációsok közül meg számomra legszebb a Raptor, a legrondább címet a J-20 nyerte el. :D
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 337
113
2ce9a7c938cb0b442eb1d93e54e59ba9.jpg


Na végre!

Szóval régóta küzdök azzal, hogy összeállítsam a saját listámat.
De nem megy :(
Úgy vagyok vele, mint Farquaad nagyúr a Shrek című filmben, amikor a csajok közül kéne választania:
Egyes, kettes, hármas!?
Az általatok felsoroltakon felül van még sok:
Maradjunk annyiban, hogy nekem is nagyon tetszik a gyönyörű Mjasziscsev bombázó /Molni: Lájk!/ de csak az utántöltős orrú változata.
Aztán még tetszik egy rakás prototípus is.
MiG 23 PD, Je-50 (de csak az 50/2!), Je-150, Je-152
Aztán Szuhojok:
http://ruslet.webnode.cz/technika/ruska-technika/letecka-technika/p-o-suchoj/t-58l-t58-l-/
http://ruslet.webnode.cz/technika/ruska-technika/letecka-technika/p-o-suchoj/a100l/
http://ruslet.webnode.cz/technika/ruska-technika/letecka-technika/p-o-suchoj/t-5/
http://ruslet.webnode.cz/technika/ruska-technika/letecka-technika/p-o-suchoj/p-1/
Aztán a Jak-25 - 28 sorozat egyes verziói.
Jak-141
És még sokan mások.

A kép pedig /remélem most már látszani fog/ a szobánk egyik szekrényének a tetejét ábrázolja.
Mármint azokat a gépeket, amelyek eddig - kisebb sérülésekkel - túlélték a párom por ellen folytatott hadműveleteit.
A többi gép harci sérülésállóságból leszerepelt:
Gripen, F-16, Dassault F-1, Rafale, Kamov Ka-50, Tu-144 68001-es prototípus

Érdekes módon a régebben készült modellek bírják jobban az ellenség támadásait.
A legjobban a legrégebbi, a Szu-34 bírja, azon még nincs semmi sérülés. /Ez biztató a típus jövőbeli karrierjére nézve:)/
Ez egyben coming-out is: Nekem a madárfejű gép kifejezetten tetszik!;)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and jani22
M

molnibalage

Guest
Maradjunk annyiban, hogy nekem is nagyon tetszik a gyönyörű Mjasziscsev bombázó /Molni: Lájk!/ de csak az utántöltős orrú változata.

Bevallom az orrát meg sem néztem. A gép arányai, szárnnyilazása és a jó helyen elhelyezett hajtóműve tetszik. Az orráról a gépnek teljesen elvonja a figyelmet.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Bevallom az orrát meg sem néztem. A gép arányai, szárnnyilazása és a jó helyen elhelyezett hajtóműve tetszik. Az orráról a gépnek teljesen elvonja a figyelmet.
Mihez írtad le? Olvasd már el, hogy mit írtál le. Nézd meg a topic címét.

Itt a mindenféle jelző, amit eddig alkalmaztál életed folyamán másokkal szemben (o_O megbocsátás icon, feltétellel)

Ezt kellett volna leírnod: Tetszett, vagy nem. Leírva a gép szépségét, v. rondaságát, egyéb előnyeit, hátrányait.

Na, hagyjuk, felesleges. Nem kérek választ!

Nem kizárt, hogy elfogult lehetek. :(
 
M

molnibalage

Guest
Mihez írtad le? Olvasd már el, hogy mit írtál le. Nézd meg a topic címét.

Itt a mindenféle jelző, amit eddig alkalmaztál életed folyamán másokkal szemben (o_O megbocsátás icon, feltétellel)

Ezt kellett volna leírnod: Tetszett, vagy nem. Leírva a gép szépségét, v. rondaságát, egyéb előnyeit, hátrányait.

Na, hagyjuk, felesleges. Nem kérek választ!

Nem kizárt, hogy elfogult lehetek. :(
Leírtam, hogy miért tesztik a gép. Nagyon súlyos szövegértelmezési problémáid vannak és nem ez az alső alkalom, mikor látom. Egy teljesen semleges szöveget reagáltál le így.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 983
113
Nekem:
1. Jak-130
2. Mig-29M
3. Jak-141 (nagy kedvenc)
4. Szu-30MKI (és egyéb verziók, mindegy)
5. Mirage-2000
6. F-16
7. Tu-144
8. Rafale
9. Tu-22 (eredeti)
10. Tu-160
11. F-22
12. Je-8
13. Szu-25 (igen...., a maga nemében nekem tetszik)
14. Szu-47
15. MiG-23 ML-MLD