[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 165
60 925
113
Furcsa, hogy egy alapvetően kampány-hekkelős jelentés túl azon, hogy még mindig nem nyilvános, már egész új fejezeteket is tartalmaz. Utólag. Ha én jelentést kérek egy külföldről irányított kampányhekkelésről, abba hogyan kerül bele egy a tárgytól lényegében eltérő 15-20 évvel ezelőtti szexkaland, amiről egy ex-MI6 ügynökből lett magánydetektív tudósításán alapszik, amihez az anyagot ő állítólag még az FSzB-től szerezte be?
Van egy magándetektív. Az ő szaftos anyaga miért nem dobódott már be a kampány indulásakor? Trump annyira extrém, vagy épp bohóc figura volt, hogy egy ilyen földbe döngölős bulvársztori már rég kiderült volna róla.
Nem utólag.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Egyre durvulnak a vádak, most már arról is beszélnek, hogy együttműködtek az oroszokkal.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Beengedik őket az Aliexpressre?
Azt mondta, hogy egymillió amerikai kis vállalkozásnak nyújtanának platformot, hogy elérjék a kínai fogyasztókat. És hogyha emiatt mindegyik vállalkozás felvesz még egy munkást akkor az egymillió új munkahelyet jelent. Ez inkább csak puhatolózásnak tűnik nem konkrét ajánlatnak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Azt mondta, hogy egymillió amerikai kis vállalkozásnak nyújtanának platformot, hogy elérjék a kínai fogyasztókat. És hogyha emiatt mindegyik vállalkozás felvesz még egy munkást akkor az egymillió új munkahelyet jelent. Ez inkább csak puhatolózásnak tűnik nem konkrét ajánlatnak.
Trump nagy sómen :p! Mi mást mondhatnék, van annak egy furcsa varázsa, ahogy a CNN-en nézve az első nagy interjúját a "President Electnek", elküldi a búsba, és a Buzzfeed-el teszi egy kalapba a CNN-ent, majd kioszt még egy kokit a BBC-nek is :p.

Kiváncsi leszek mi lesz ebből, de nekem tetszett a legtöbb dolog amit mondott, majd meglátjuk, hogy cselekszik, ha összhangban lesz azzal amit mondott, szerintem jobban járnak vele, mint az elmúlt nyóc évvel, és Obamával...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Azt mondta, hogy egymillió amerikai kis vállalkozásnak nyújtanának platformot, hogy elérjék a kínai fogyasztókat. És hogyha emiatt mindegyik vállalkozás felvesz még egy munkást akkor az egymillió új munkahelyet jelent. Ez inkább csak puhatolózásnak tűnik nem konkrét ajánlatnak.

Őszintén nem tűnik hihetettlennek. Jack Ma ezzel még gazdagabb lesz. A kérdés inkább az, hogy az amerikaiak mit árrulnának a platformon?
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja
T

Törölt tag 1526

Guest
Őszintén nem tűnik hihetettlennek. Jack Ma ezzel még gazdagabb lesz. A kérdés inkább az, hogy az amerikaiak mit árrulnának a platformon?
Hát egymillió kis és közepes vállalkozásnak elég széles termékskálája lehet. A kérdés inkább az, hogy eddig ezek talán el voltak zárva az Aliexpresstől?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Igen. Az Aliexpressen csak kínaiak vannak. De úgy olvastam, hogy távlati cél a "globalizáció". A nagy testvér Alibabán viszont bárki adhat el, viszont az nagybani. Darabra nem nagyon lehet venni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Őszintén nem tűnik hihetettlennek. Jack Ma ezzel még gazdagabb lesz. A kérdés inkább az, hogy az amerikaiak mit árrulnának a platformon?
Szerintem Trump komolyan gondolja, hogy beleáll egy gazdasági háborúba nem hogy a Kínaiakba, hanem a világba. Ahogy láttam, Ő most tényleg komolyan gondolja, hogy a munkahely teremtés a kulcs, és ehhez vissza kell hozni az USA-ba lehető legtöbb termelő kapacitást. Ha kell 3 ft-értékű műanyag fröccsöntött kulcstartót, ha kell zoknit, bármit fognak szállítani. Hozzáteszem, ha én USA állampolgár lennék, nagyon tetszett volna amit most nyilatkozott...
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke and lgabo

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Szerintem Trump komolyan gondolja, hogy beleáll egy gazdasági háborúba nem hogy a Kínaiakba, hanem a világba. Ahogy láttam, Ő most tényleg komolyan gondolja, hogy a munkahely teremtés a kulcs, és ehhez vissza kell hozni az USA-ba lehető legtöbb termelő kapacitást. Ha kell 3 ft-értékű műanyag fröccsöntött kulcstartót, ha kell zoknit, bármit fognak szállítani. Hozzáteszem, ha én USA állampolgár lennék, nagyon tetszett volna amit most nyilatkozott...

Viszont az Aliexpress ugródeszka a világpiacra.
Szóval???
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Viszont az Aliexpress ugródeszka a világpiacra.
Szóval???
Szerintem a Jack Ma ajánlata arról szól, hogy engedményt tesznek, beengedik őket a kínai piacra, cserébe meg azt várják, hogy az amerikai piac is ugyanolyan nyitott marad a kínai termékek előtt mint eddig. Ez lenne a kölcsönösen előnyös deal, nem az ha hogy az USA elkezdjen kulcstartót meg zoknit gyártani.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Maga Trump is mondott hasonlókat a mai sajtótájékoztatón. Elismételte, hogy tudja hogy az oroszok hekkelték meg a demokraták rendszerét. És azt is mondta, hogy legalább olyan kemény lesz Oroszországgal mint Hillary lett volna, sőt. „Elhiszi bárki is, hogy Hillary Clinton keményebb lett volna Putyinnal, mint én?” –tette fel a kérdést
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Viszont az Aliexpress ugródeszka a világpiacra.
Szóval???
Ha visszahozza a termelés nagy részét az USA-ba, azzal otthon tömegeknek csinál munkahelyet, fellendít a gazdaságot. Amit az autógyártóknál 9 nappal a beiktatása előtt már elért egy kis fenyegetőzéssel, már az önmagában IMPRESSZÍV.