[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 140
113
Maga Trump is mondott hasonlókat a mai sajtótájékoztatón. Elismételte, hogy tudja hogy az oroszok hekkelték meg a demokraták rendszerét. És azt is mondta, hogy legalább olyan kemény lesz Oroszországgal mint Hillary lett volna, sőt. „Elhiszi bárki is, hogy Hillary Clinton keményebb lett volna Putyinnal, mint én?” –tette fel a kérdést
Igy van. Bár én úgy fordítottam, egy résznél, hogy lehet hogy ők voltak, aztán mondott olyat is, hogy valószínű ők voltak, de gyorsan hozzátette azt is, hogy a Kínaiak is, meg mindenki más, mert a demokraták SZAR munkát végeztek, és nem védett úgy általában az ország elég jól ilyen hack-elésekkel szemben... Kontextusban nagyon nem úgy jött le nekem, hogy arra domborította volna ki, hogy az Oroszok az ős-gonosz, ahogy korrekt dolgokat mondott a leendő külügyminiszter jelöltje is. HA lesz rá bizonyíték, megteszik az ellenlépéseket, és elítélik, viszont addig vádaskodásnak nincs értelme, és törekedni kell arra, hogy senki ne lophasson tőlük adatot. Szerintem korrekt tényeket mondtak.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz
T

Törölt tag 1526

Guest
Igy van. Bár én úgy fordítottam, egy résznél, hogy lehet hogy ők voltak, aztán mondott olyat is, hogy valószínű ők voltak, de gyorsan hozzátette azt is, hogy a Kínaiak is, meg mindenki más, mert a demokraták SZAR munkát végeztek, és nem védett úgy általában az ország elég jól ilyen hack-elésekkel szemben... Kontextusban nagyon nem úgy jött le nekem, hogy arra domborította volna ki, hogy az Oroszok az ős-gonosz, ahogy korrekt dolgokat mondott a leendő külügyminiszter jelöltje is. HA lesz rá bizonyíték, megteszik az ellenlépéseket, és elítélik, viszont addig vádaskodásnak nincs értelme, és törekedni kell arra, hogy senki ne lophasson tőlük adatot. Szerintem korrekt tényeket mondtak.
Konkrétan kimondta, hogy Oroszország áll a DNC meghekkelése mögött és ehhez tette hozzá, hogy Kína és mások is hekkelnek, meg hogy a demokraták nem védték eléggé a rendszerüket. De azt már nem vonja kétségbe, hogy orosz hekkerek törték fel a DNC-t, a bizonyítékokat ő is látta, mert van rá bizonyíték még ha ez nem is lesz teljesen nyilvános, a titkosszolgálati jelentések soha sehol nem voltak nyilvánosak, olyan részletek soha nem lesznek nyilvánosak ami a szolgálatok módszereiről és munkatársairól árulnának el dolgokat.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 475
113
Szerintem a Jack Ma ajánlata arról szól, hogy engedményt tesznek, beengedik őket a kínai piacra, cserébe meg azt várják, hogy az amerikai piac is ugyanolyan nyitott marad a kínai termékek előtt mint eddig. Ez lenne a kölcsönösen előnyös deal, nem az ha hogy az USA elkezdjen kulcstartót meg zoknit gyártani.

Nyílván. Erre tettem fel a kérdést, hogy érdemes lenne megnézni, hogy milyen amerikai termékek vannak az Alibabán.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Az összes amerikai termék ott van, mivel ők gyártják, ha meg ők gyártják akkor a másolatát gyártják.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 140
113
Kiderül idővel minden. Nekem az jött le, bár real time-ban néztem, felirat nélkül, és mindent teljesen nem értettem pontosan szóról szóra, azért azt gondolom a "lényeg" átjött, nem nagyon volt kiakadva az Oroszokra dedikáltan. Mexikó, és Kína szerintem jobban felkötheti a gatyeszt, de majd meglátjuk persze... Azt viszont szinte biztosra veszem, hogy a tötyi lötyi Obamánál keményebb tárgyalópartner lesz az asztalnál, akárkivel ül majd le egy jövendőbeli találkozón...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Mondjuk tényleg nem lenne nagy kunszt átírni: "Trump megígérte, hogy megbünteti a Buzzfeed-et az Oroszországra vonatkozó kompromittáló kapcsolatok közzététele miatt". Csak tíz másodperc átírni és egy értelmes mondat áll ott nem egy zagyvalék, ennyit tényleg megér.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 140
113
itthon ilyet mondana a kormányból valaki már jönnének is a kéksisakosok
Ez túlzás, de telesírná Brüsszel a világsajtót, hogy nálunk mindenki náci, és a sajtószabadság megszűnt... Ettől a jelenségtől egyébként én személy szerint azt várom, hogy VÉGRE a PC-s hülyeségek le lesznek húzva a WC-n, és lassan de biztosan tiszta víz kerül a pohárba, a hazug újságírókat TALÁN egy idő múlva egyre inkább felelősségre lehet majd vonni, szembesíteni vele pl. egy Dezső Andrist, hogy amit csinál az ROSSZ, és nem bújhat állandóan a hozzá hasonlók tömege a sajtószabadság - véleményszabadság és egyéb szivárványos mindenféle safe space meg a tököm tudja milyen kitalált védőhálók mögé, amikor konkrétan HAZUDIK. Trump olyan amilyen, de az tény, hogy nem sokat taktikázik, amit gondol, azt hamar mondja is, köntörfalazás nélkül, és jól láthatóan magasról SZARIK rá, ha éppen belemászott vele a Safe Space-edbe :p.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 140
113
Ne egymást baszogassuk már szerintem, felesleges beszólogatni, Trump úr szolgáltat elég témát így is :D. Van egy olyan érzésem egyébként, hogy bár eddig Putyin volt az egyik legközpontibb figura a hírekben, mostantól kulloghat a második helyre, mert Trump fix hogy ellopja majd a showt :p!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 140
113
Totál betalált az ürge ezzel a mondattal:

"Én például a hekkertámadások nyomán tudtam meg, hogy Hillary Clinton, a demokraták elnökjelöltje előre megkapta az elnökjelölti viták kérdéseit"

:)
Nem emlékszem pontosan, de volt valami ilyesmi is, mikor kérdezett tőle valaki, és mondta hogy BBC-től, erre jött egy lefitymáló motyogás Donaldtól, hogy "Oh, another very nice company" vagy valami ilyesmi, ott is majdnem félrenyeltem a röhögéstől :D!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Már az új ellenség képén dolgozol?
Nekem eddig se volt ellenség az USA úgyhogy nekem nem kell helyettük újat keresnem ;) Csak figyelem, hogy akik eddig USA-ellenesek voltak de most Trump miatt USA-barátok lesznek azok ellenségkép nélkül maradnak-e vagy keresnek és találnak újat helyettük :D