[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

A

altx

Guest

Ez nekem naprol napra egyre hulyebnek nez ki...tan igy fog veszekedni mindenkivel aki nem ugy beszel ahogy omeltosaga elkepzeli?
4 ev alatt, fel vilaggal osze fog igy veszni, lehet jobb targyalo mint obama, de egy ilyennel hiszteriassal egy normalis vezeto nem fog egy asztalhoz ulni.

Ej,egy elnok veszekszik az ujsagirokal...mindha piacon lennenek.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Ez nekem naprol napra egyre hulyebnek nez ki...tan igy fog veszekedni mindenkivel aki nem ugy beszel ahogy omeltosaga elkepzeli?
4 ev alatt, fel vilaggal osze fog igy veszni, lehet jobb targyalo mint obama, de egy ilyennel hiszteriassal egy normalis vezeto nem fog egy asztalhoz ulni.

Ej,egy elnok veszekszik az ujsagirokal...mindha piacon lennenek.
mindez csak addig lesz így míg eszébe nem jut, hogy a hazafias törvényt lehet alkalmazni újságírókra is :-D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 143
113
Nekem eddig se volt ellenség az USA úgyhogy nekem nem kell helyettük újat keresnem ;) Csak figyelem, hogy akik eddig USA-ellenesek voltak de most Trump miatt USA-barátok lesznek azok ellenségkép nélkül maradnak-e vagy keresnek és találnak újat helyettük :D
Szerintem te félreértesz valamit: A legtöbb ember aki ide ír, és én olvastam a hozzászólások szerintem igen nagy részét ezekben a témákban, NEM USA ellenes.

Saját részemről pedig ennyit tudok elmondani:

Semmi bajom az USA-val, és sosem volt, főleg nem az állampolgárokkal, kiváló emberek, szép történelmi sikerekkel, dolgos, életrevaló, és mindenek előtt sikeres, hozzánk hasonló kultúrájú nép.

Van amerikai cimborám, akit igen kedvelek.

Ami mondjuk konkrétan nem szimpatikus, az az elmúlt mondjuk úgy Bush óta tolt politikájuk, mióta igazán egyedül maradtak pólusként, mint véleményvezér, vagy a világ rendőreként ha úgy tetszik.

Ha kicsit is van rá esély, hogy a saját HATALMI elitjük érdekéből nem indítják meg a III. világháborút, és PLÁNE nem importálják ezt ide hozzánk, a mi térségünkbe, meg magukat sem felejtik itt esetleg ilyen olyan okokra hivatkozva, ahogy a SZU tette, katonailag, s nem küldenek "JÓBARÁTOKAT", vagy kötelező érvénnyel végrehajtandó "tanácsokat" akkor továbbra is tisztelni fogom őket.

Ennyi, dióhéjban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 143
113
Ez nekem naprol napra egyre hulyebnek nez ki...tan igy fog veszekedni mindenkivel aki nem ugy beszel ahogy omeltosaga elkepzeli?
4 ev alatt, fel vilaggal osze fog igy veszni, lehet jobb targyalo mint obama, de egy ilyennel hiszteriassal egy normalis vezeto nem fog egy asztalhoz ulni.

Ej,egy elnok veszekszik az ujsagirokal...mindha piacon lennenek.
Te amúgy tudod a hátterét a dolognak? Csak azért kérdezem, mert azért konkrétan jogos volt ám, amit rájuk oltott... Az interview leadása után, én pont a CNN-en néztem, ott dadogott az egyik CNN-es riporter, és magyarázni PRÓBÁLTA a bizonyítványt, hogy ők igazából csak rossz adatot közvetítettek tovább, meg nem tudták, hogy az az ember, akire ők hivatkoznak hogy Prágában dumált az oroszokkal, az csak névrokona volt Trump belsős emberének, nem Ő, és igazából ők is csak meg lettek vezetve, nem volt rossz szándék etc. Kb. a szánalmas kategória volt... Nem sajnálom őket, és igen , az emberek jó részének, ahogy nekem is, A FASZ kivan az ilyen hatásvadász médiumokkal, aminek az egyik zászlóhordozója bizony PONT a CNN. Azt kapták, amit megérdemeltek...
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Nekem eddig se volt ellenség az USA úgyhogy nekem nem kell helyettük újat keresnem ;) Csak figyelem, hogy akik eddig USA-ellenesek voltak de most Trump miatt USA-barátok lesznek azok ellenségkép nélkül maradnak-e vagy keresnek és találnak újat helyettük :D
Nem tudom, én nem vártam és nem is várok nagy változást tőle. A politikusok megpróbálják a médián keresztül befolyásolni az emberek véleményét, ha valamiért nem tudják, akkor meg azt kell mondaniuk amit hallani szeretne a por nép. Kenyeret és cirkuszt!
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Te amúgy tudod a hátterét a dolognak? Csak azért kérdezem, mert azért konkrétan jogos volt ám, amit rájuk oltott... Az interview leadása után, én pont a CNN-en néztem, ott dadogott az egyik CNN-es riporter, és magyarázni PRÓBÁLTA a bizonyítványt, hogy ők igazából csak rossz adatot közvetítettek tovább, meg nem tudták, hogy az az ember, akire ők hivatkoznak hogy Prágában dumált az oroszokkal, az csak névrokona volt Trump belsős emberének, nem Ő, és igazából ők is csak meg lettek vezetve, nem volt rossz szándék etc. Kb. a szánalmas kategória volt... Nem sajnálom őket, és igen , az emberek jó részének, ahogy nekem is, A FASZ kivan az ilyen hatásvadász médiumokkal, aminek az egyik zászlóhordozója bizony PONT a CNN. Azt kapták, amit megérdemeltek...
Ha ezt én posztolom itt az egy dolog, de a cnn és az én költségvetésem között van egy kis különbség ;)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 143
113
Nem tudom, én nem vártam és nem is várok nagy változást tőle. A politikusok megpróbálják a médián keresztül befolyásolni az emberek véleményét, ha valamiért nem tudják, akkor meg azt kell mondaniuk amit hallani szeretne a por nép. Kenyeret és cirkuszt!
Ki fog derülni ez természetesen hamarosan, hogy a duma részen után milyen cselekedetek jönnek. Eddig a duma része nálam rendben van, jó dolgokat mond. Az előző USA kormányok dumájától is sokszor felhúztam magam, mert nyilvánvaló kambákat toltak, Trump viszont elég lényeglátónak tűnik...

Otthon akar rendet rakni első sorban, nem a világban, és én hiszem azt őszintén, hogy EZ az amerikai, és a világpolgároknak is a lehető legjobb, HA az USA végre szembenéz a saját problémáival, és megoldja azokat, s nem másokéra világít rá(itt ott bombával), állandóan, akár úgy is, hogy igazából senki sem kérdezte...
 
  • Tetszik
Reactions: emel and zeal

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Ki fog derülni ez természetesen hamarosan, hogy a duma részen után milyen cselekedetek jönnek. Eddig a duma része nálam rendben van, jó dolgokat mond. Az előző USA kormányok dumájától is sokszor felhúztam magam, mert nyilvánvaló kambákat toltak, Trump viszont elég lényeglátónak tűnik...

Otthon akar rendet rakni első sorban, nem a világban, és én hiszem azt őszintén, hogy EZ az amerikai, és a világpolgároknak is a lehető legjobb, HA az USA végre szembenéz a saját problémáival, és megoldja azokat, s nem másokéra világít rá(itt ott bombával), állandóan, akár úgy is, hogy igazából senki sem kérdezte...
Ámen, úgy legyen. De a befelé fordulásból még nem következik az, h feladják a gyarmataikak. Miért is tennék? Óriási bevételük van belőle és a belső gazdaság fellenditése nem olcsó mulatság. Sajnos én realista vagyok.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 943
113
Szerintem te félreértesz valamit: A legtöbb ember aki ide ír, és én olvastam a hozzászólások szerintem igen nagy részét ezekben a témákban, NEM USA ellenes.

Saját részemről pedig ennyit tudok elmondani:

Semmi bajom az USA-val, és sosem volt, főleg nem az állampolgárokkal, kiváló emberek, szép történelmi sikerekkel, dolgos, életrevaló, és mindenek előtt sikeres, hozzánk hasonló kultúrájú nép.

Van amerikai cimborám, akit igen kedvelek.

Ami mondjuk konkrétan nem szimpatikus, az az elmúlt mondjuk úgy Bush óta tolt politikájuk, mióta igazán egyedül maradtak pólusként, mint véleményvezér, vagy a világ rendőreként ha úgy tetszik.

Ha kicsit is van rá esély, hogy a saját HATALMI elitjük érdekéből nem indítják meg a III. világháborút, és PLÁNE nem importálják ezt ide hozzánk, a mi térségünkbe, meg magukat sem felejtik itt esetleg ilyen olyan okokra hivatkozva, ahogy a SZU tette, katonailag, s nem küldenek "JÓBARÁTOKAT", vagy kötelező érvénnyel végrehajtandó "tanácsokat" akkor továbbra is tisztelni fogom őket.

Ennyi, dióhéjban.

Az amerikai külpolitikával van bajom Obama óta, aki elérte azt Európában, hogy jobban utáljuk az USAt, mint utáltuk a SZUt anno. Közben meg azért drukkolunk, hogy Oroszországot továbbra is egy olyan Putyin kormányozza, aki lehet, hogy nem a legdemokratikusabb a devianciákkal, de legalább hitet ad a saját országának, mernek ismét nagyok lenni, és ha nem is élnek nyugati életszínvonalon, legalább nem a jelcini szar van, ahol nem elég, hogy szarul éltek, de az rúgott beléjük, aki akart.

Pedig én Putyin nem bírtam. Sőt. De olyan vezető, aki hitet ad egy országnak, van elég tökös, számomra simán elfogadhatóbb, mint aki tönkreteszi azt, majd ismét megmentené.

Trump kapcsán ugye Trumpra a műveletlen amerikaiak szavaztak.

A nem suttyó népek pedig ezek szerint a demokratákra?

Itt van pár nem suttyó demokrata szavazó:

http://www.origo.hu/teve/20170104-a-legapolatlanabb-sztarok.html
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 468
113
Nekem tetszett. Màs volt, mint a szokásos, az biztos. Szabadon beszélt, nem telepronterröl, mint Obama mindig. Nem tudta ki fog kèrdezni, mint ahogy az Obamaval mindig meg volt beszélve. Ez nekem pozitiv. A mindennapi emberek imàdni fogjàk, az intelligencia utàlni. Mert egyenesen, köznyelven beszél. Azt a làtszatot kelti, hogy azt mondja, amit gondol.
Nem vesz el pi...ànyi részletekben, szerintem nem is az a feladata. Nyomja mindig az uj munkahelyek jelentöségét, ami nagyon fontos. Szerintem a magas hozzàadott èrtekü termelés egy részét haza fogja tudni vinni. Ebben igaza van, szerintem.
Annak beismerése, hogy az oroszok hekkeltek, az àra volt annak, hogy jelöltjeit ne torpedozzàk meg McCainèk. Ott lesz még belhàborù a republikànus pàrttal,ha Trump nyeregben ül, mert nem felejt és nem szokott hozzà, hogy beadja a derekàt. Kimondja kerekperec, amit gondol, nem beszél mellé. Vidàm lesz majd , ha Merkellel talàlkozik....
Arànylag tiszta jàtékszabàlyok mellett jòl ki fog jönni Putyinnal is, szerintem. Meg fogjàk egymàst èrteni, mert hasonlòan gondolkoznak. Aki keresztbe tesz neki, azt le fogja durungolni pàr figyelmeztetès utàn...:)
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Mondjuk tényleg nem lenne nagy kunszt átírni: "Trump megígérte, hogy megbünteti a Buzzfeed-et az Oroszországra vonatkozó kompromittáló kapcsolatok közzététele miatt". Csak tíz másodperc átírni és egy értelmes mondat áll ott nem egy zagyvalék, ennyit tényleg megér.
Törődj bele te kötözködő széplélek. Legalább tágult a látóköröd. :):)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 143
113
Ámen, úgy legyen. De a befelé fordulásból még nem következik az, h feladják a gyarmataikak. Miért is tennék? Óriási bevételük van belőle és a belső gazdaság fellenditése nem olcsó mulatság. Sajnos én realista vagyok.
Én úgy látom, hogy a realitás nekik az, hogy vagy erőltetik azt az életszínvonalat, az egyre kisebb valós gazdasági teljesítménnyel, ami eddig volt, nyerészkedve a gyarmatokon, és akkor garantált a III.vh, ez lett volna leegyszerüsítve a Hillary vonal, vagy lejjebb adják kicsit vagy az életszínvonalat, VAGY amit ahogy látom amit Trump próbál csinálni, MEGDOLGOZNAK érte ha kell megint gyárakban, akár szallag mellett is ha visszatér a termelés, de feladják azt, hogy a Petrodollár(tehát a világ többi részén megtermelt valós érték tőzsdei bűvészkedésével, meg ilyen olyan banki műveletekkel való lefölözésével) biztosítja nekik a tutit. Nekem ez a második verzió sokkal szimpatikusabb!
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and emel

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 311
4 607
113
Sokkal érdekesebb, hogy Trump az amerikai hírszerzésre is kiakadt. Nem lepne meg, ha hírszerzés helyett hírcsárdára keresztelné át őket, egyáltalán nem lenne alaptalan. :D:D:D:D
Az meg egyszerűen fenomenális, hogy az amúgy állandóan leszólt oroszok újabban elképesztő módon megtáltosodtak még az index és 444 (illetve külföldi társaik) szerint is: el tudnak találni egy kórházat akár többször is, felnyomnak mindent, nincs számukra akadály, mindenről tudnak ÉS még videójuk is van róla, ami ugye a nyugati ellenlábasaikról nem igazán mondható el. Sőt! Megellett a tehén? Az oroszok voltak! Fáj a hajad? Az oroszok voltak! Esik az eső? Az oroszok voltak! Basszus, ezek a "primitív oroszok" valami istenverte zsenik! :D:D:D:D:D
Nyilván van és lesz is Trumpon nyomás az oroszok kapcsán, hogy csesztesse őket, aztán majd kiderül, hogy mi lesz ebből. A külügyminiszter-jelöltje az "állásinterjúján" természetesen pont azt mondta, amit a hallgatóság hallani szeretne, de hát egy állásinterjú erről szól... :D:D:D:D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 943
113
Sokkal érdekesebb, hogy Trump az amerikai hírszerzésre is kiakadt. Nem lepne meg, ha hírszerzés helyett hírcsárdára keresztelné át őket, egyáltalán nem lenne alaptalan. :D:D:D:D
Az meg egyszerűen fenomenális, hogy az amúgy állandóan leszólt oroszok újabban elképesztő módon megtáltosodtak még az index és 444 (illetve külföldi társaik) szerint is: el tudnak találni egy kórházat akár többször is, felnyomnak mindent, nincs számukra akadály, mindenről tudnak ÉS még videójuk is van róla, ami ugye a nyugati ellenlábasaikról nem igazán mondható el. Sőt! Megellett a tehén? Az oroszok voltak! Fáj a hajad? Az oroszok voltak! Esik az eső? Az oroszok voltak! Basszus, ezek a "primitív oroszok" valami istenverte zsenik! :D:D:D:D:D
Nyilván van és lesz is Trumpon nyomás az oroszok kapcsán, hogy csesztesse őket, aztán majd kiderül, hogy mi lesz ebből. A külügyminiszter-jelöltje az "állásinterjúján" természetesen pont azt mondta, amit a hallgatóság hallani szeretne, de hát egy állásinterjú erről szól... :D:D:D:D

Nem lesz átnevezés. Lefejezés lesz. :)
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo and zeal

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Én úgy látom, hogy a realitás nekik az, hogy vagy erőltetik azt az életszínvonalat, az egyre kisebb valós gazdasági teljesítménnyel, ami eddig volt, nyerészkedve a gyarmatokon, és akkor garantált a III.vh, ez lett volna leegyszerüsítve a Hillary vonal, vagy lejjebb adják kicsit vagy az életszínvonalat, VAGY amit ahogy látom amit Trump próbál csinálni, MEGDOLGOZNAK érte ha kell megint gyárakban, akár szallag mellett is ha visszatér a termelés, de feladják azt, hogy a Petrodollár(tehát a világ többi részén megtermelt valós érték tőzsdei bűvészkedésével, meg ilyen olyan banki műveletekkel való lefölözésével) biztosítja nekik a tutit. Nekem ez a második verzió sokkal szimpatikusabb!
Nekem is szimpatikusabb. De ehez ki kéne számolni, h mekkora bevételük van a nyerészkedésből és ezt mekkora termeléssel lehet kompenzálni. Az élet színvonal esést meg felejtsd el. Az nem járható út. A hadiipar megy, azt sem lehet leállítani. Vagyis háborúk lesznek még.
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János
T

Törölt tag 1526

Guest
Nekem is szimpatikusabb. De ehez ki kéne számolni, h mekkora bevételük van a nyerészkedésből és ezt mekkora termeléssel lehet kompenzálni. Az élet színvonal esést meg felejtsd el. Az nem járható út. A hadiipar megy, azt sem lehet leállítani. Vagyis háborúk lesznek még.
Jaj ne légy már ilyen pesszimista. Ő nem PC, ha kell úgy szól be mint egy kocsis és ez a legfontosabb. Nem csak beszéli az emberek nyelvét, hanem úgy is gondolkodik, de komolyan, őszintén. Amerika most begubózik mint egy selyemhernyó és egy gyönyörű pillangó fog kikelni belőle. Újra naggyá teszi Amerikát és ezt a jó úton éri el. A szalagmelósok majd jobban belehúznak és ez kompenzálni fogja a gonoszkodásból szerzett nyereséget. A melósokat meg majd kompenzálja nagyon nem PC twitter üzenetekkel. Ja, és megkapják a falat is, hogy teljes legyen a boldogság. Szép idők jönnek. Nincs többé ellenség. Nyert a jó ügy.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Ha a történelmi ismereteim nem csalnak meg engem. Az USA egyszer már folytatott izolacionista politikát, ami révén erős és fejlett gazdaságra tett szert, ami megalapozta majdani világhatalmi szerepét. A jelenlegi USA csak árnyéka önmagának, mert bár papíron az övék a a világ legnagyobb gazdasága, (amit Kína minden egyes 10 év elteltével majd 10 év múlva előz meg :p ) de mindez hiába, mert ennek a gazdaságnak a profitja, ugyan úgy nem az USA-ban realizálódik, mint itthon Magyarországon, mert ott is már kivitték a termelést máshova (ahol olcsóbb) plusz az offshortolás, sem magyar sajátosság és bár olvastam róla, hogy nekik jobb törvényeik vannak erre, mint nekünk, de láss csodát ott sincs aki betartassa. És neki senki nem fog adni a bőrszínéért egy nóbel békedíjat, ezt már csak úgy élcből tettem hozzá :)
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Trumpnál számítani lehetett, hogy előbb-utóbb jönnek a hülyeségei, de kicsit későbbre vártam :) Apróságok, de azért nem pozitív jelek. Nagykövetek idő előtti visszahívása, veje kinevezése fontos pozícióba, tajvani telefon meg ilyenek. Ha meg kiderül, hogy vannak kompromittáló videók az nagyon gáz lenne.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Trumpnál számítani lehetett, hogy előbb-utóbb jönnek a hülyeségei, de kicsit későbbre vártam :) Apróságok, de azért nem pozitív jelek. Nagykövetek idő előtti visszahívása, veje kinevezése fontos pozícióba, tajvani telefon meg ilyenek. Ha meg kiderül, hogy vannak kompromittáló videók az nagyon gáz lenne.

A vejének a kinevezése szerintem pont várható volt, mivel amolyan szürke eminenciásként végig ott volt mögötte a kampány alatt. Ő irányította a kampánystábot. Zsidóként pedig úgy tudom, hogy jó kapcsolatot ápol a mind a neokonokkal, mind az ortodoxokkal és ez ott is fontos tényező, nem csak itthon. A nagykövet váltás az törvényszerű következmény egy elnök választás után az USA ban, ha lejárt a mandátumának az ideje, ha nem. Általában a pártot financiálisan is támogató magán személyek jutalma egy egy nagyköveti poszt. Ez alól kivételt képeznek a kulcsfontosságú helyek. Például Colin Bellék is tobb százezer dollárral támogatták a demokrata kampányt, így lett magyarországi nagykövet.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell