[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 785
113
Számomra nem az volt az érdekes hogy meglépték az oroszok hanem az ahogyan meglépték, és szerintem többet buktak a Krim elvesztésén az amerikaiak mint amennyit így nyertek. Stratégiailag jobb lett volna kiszorítani az orosz flottát, hisz nem is lett volna normális kikötője, + lehet hogy belebukik Putyin.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Számomra nem az volt az érdekes hogy meglépték az oroszok hanem az ahogyan meglépték, és szerintem többet buktak a Krim elvesztésén az amerikaiak mint amennyit így nyertek. Stratégiailag jobb lett volna kiszorítani az orosz flottát, hisz nem is lett volna normális kikötője, + lehet hogy belebukik Putyin.

Csak kár, hogy Novorosszija nem sikerült. Így most nincs egy puffer-állam, amely védené a Krímet északról.

Egyébként ez az egész, így most utólag, az én értelmezésem szerint a következőképpen áll össze:

1. Az USA megszervezte a Majdant Kijevben.
2. Az USA és egyes orosz körök megszervezték a szakadárokat és a Krím és Donyeck/Lungaszk elcsatolását, amellyel a céljuk az volt, hogy Oroszországot agresszorként tüntethessék fel, mondván, hogy Oo. területeket csatol el.
3. Ennek következményeként felfuttatták az Oo. ellenes médiakampányt, és felsorakoztatták az US/NATO haderőt Oo. határainál, amellyel az a céljuk, hogy kirobbantsanak egy háborút, amelyben - hogy-hogynem - az EU fog elpusztulni. (-> Jalta 2)

Namármost. Putyin számára ez csapdahelyzet volt, mert:

a) ha elfogadja az USA-orosz-szakadárok által elcsatolt Krímet és Donyecket/Luganszkot (Novorossziját), akkor agresszor színében tűnik fel, és akkor lőttek az ő Lisszabontól-Vlagyivosztokig tervének, amelyet az EU-val való együttműködés/egyesülés révén tervezett megvalósítani.

b) a Krímre viszont tényleg szüksége volt.

Ezért végül Putyin a Krímet elfogadta a szakadároktól, Donyecktet és Luganszkot viszont visszautasította. Ezért utasította vissza Donyecket és Luganszkot!
Így próbálja menteni a Lisszabontól-Vlagyivosztokig tervet, mert remélte, hogy a Krím megszerzését még bocsánatos bűnnek fogják tartani Nyugaton.
Nem jött be, mert az USA-orosz tervnek az EU feldarabolása a célja, nem pedig egy Lisszabontól-Vlagyivosztokig unió!

Tehát az a véleményem, hogy Putyin a Krím visszaszerzéséről nem tudott, kb. úgy vállalta magára utólag, mint ahogy az ISIS vállalja fel utólag a felelősséget egy már elkövetett merényletért, amelyhez természetesen semmi köze nem volt.

Elnézést a hasonlatért! De talán így elegendően szemléletes volt ahhoz, hogy az akadékoskodók is megértsék.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 785
113
Ez egy összeesküvés elmélet!
de.... Az összeesküvés elméletek 70%-ban igazak,
20 %-ban az igazság sokkal durvább az eredeti elméletnél.
és csak 10 %-ban viiték el az UFO-k Elvist.

Szerintem a katonai pozíciója szerin a Krím az eltervezett dolog volt. Ha ezt léped én azt lépem játék. Itt az időzítés és a "hogy" számított.

"Donyecktet és Luganszkot viszont visszautasította."
Igen mert szerintem állandó konfliktus helyzetet akar fenntartani. Amíg helyzet van addig nincs NATO tagság. Nem mindegy hogy a rakéta védelmi/TOMAHAWK indító Romániában vagy Donyeckben van telepítve. Bár sajnálatos de az ukrán területen lakók (bárkik) csak feláldozható bábuk a sakktáblán.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ez egy összeesküvés elmélet!
de.... Az összeesküvés elméletek 70%-ban igazak,
20 %-ban az igazság sokkal durvább az eredeti elméletnél.
és csak 10 %-ban viiték el az UFO-k Elvist.

Szerintem a katonai pozíciója szerin a Krím az eltervezett dolog volt. Ha ezt léped én azt lépem játék. Itt az időzítés és a "hogy" számított.

"Donyecktet és Luganszkot viszont visszautasította."
Igen mert szerintem állandó konfliktus helyzetet akar fenntartani. Amíg helyzet van addig nincs NATO tagság. Nem mindegy hogy a rakéta védelmi/TOMAHAWK indító Romániában vagy Donyeckben van telepítve. Bár sajnálatos de az ukrán területen lakók (bárkik) csak feláldozható bábuk a sakktáblán.

A Krím nagyon szépen összejött. Katonailag megtervezett volt, az nem vitás, de szerintem magát az akciót nem Putyin rendelte el. Valakik, alsóbb szinten úgy gondolták, hogy ez egy történelmi helyzet, és léptek egy merészet. Ehhez megvolt Oo.-ból a politikai/mozgalmi támogatásuk is, bizonyos körökből.

Putyin egy dolgot csinált: megpróbálta olyan gyorsan, ahogy csak bírta megfojtani a szakadár mozgalmat, csak mire ez sikerült neki, addigra a Krím már meg is volt, csak Donyecknél és Luganszknál sikerült neki végül elfojtania az egészet.

A Krím viszont olyan szépen, simán, vér nélkül jött össze, hogy végül felvállalható volt az Orosz Állam részéről. Ezért Putyin intézményesítette a helyzetet, hivatosan is Oo. részévé tette a Krímet.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 459
113
Krim Putyin tudta, beleegyezése nélkül? Ez abba az Elvist elvitték az ufok 10%-ba esik.:)
Novorussia sosem volt része a hivatalos orosz doktrinànak, szerintem. Ezert Donyeck, Luganszk alkalmat megragadta Putyin, de nem futtatta fel, mert eleg volt ahhoz, hogy Ukr ne lehessen nato, eu-tag.
Putyin a lassú, graduàlis lépések hive.Türelmes, kivàr, megragadja a kinàlkozó alkalmakat. Erre nagyon jó pelda Sziria. Tudja, hogy Oo egy ujabb Nagy Hàborúban csak veszthet és tisztàban van az orszàg lehetőségeivel is. Eddig egész jól csinàlja:)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Krim Putyin tudta, beleegyezése nélkül? Ez abba az Elvist elvitték az ufok 10%-ba esik.:)
Novorussia sosem volt része a hivatalos orosz doktrinànak, szerintem. Ezert Donyeck, Luganszk alkalmat megragadta Putyin, de nem futtatta fel, mert eleg volt ahhoz, hogy Ukr ne lehessen nato, eu-tag.
Putyin a lassú, graduàlis lépések hive.Türelmes, kivàr, megragadja a kinàlkozó alkalmakat. Erre nagyon jó pelda Sziria. Tudja, hogy Oo egy ujabb Nagy Hàborúban csak veszthet és tisztàban van az orszàg lehetőségeivel is. Eddig egész jól csinàlja:)

Ez az Ukrajna ne lehessen NATO tag indoklás azért butácska, mert jó, Ukrajna nem lesz NATO tag, de ettől még kaphat valamilyen stratégiai partnerségi szerepet, amely jogilag ugyan nem egyenlő a tagsággal, azonban 99%-ban megegyezik vele.
Továbbá az, hogy Ukrajna nem NATO tag, sosem zavarta az USA-t és a Nyugatot abban, hogy katonai tanácsadókat, kiképzőket küldjön Ukrajna területére, sőt, hivatalosan hadsereget is beküldhet, ha Kijev behívja őket.
Háború esetén pedig simán behatol a NATO Ukrajna területére, akkor is ha nem NATO tag Ukrajna.
Tehát szerintem ez egy gyenge magyarázat, csak ennél jobbat nem tudtak kitalálni a Putyin-fanok arra magyarázatként, hogy Putyin miért engedi, hogy az orosz lakosság szenvedjen Kelet-Ukrajnában.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 153
113
http://karpathir.com/2017/02/16/300-ezer-ember-veszitheti-el-munkajat-a-donbaszi-blokad-miatt/
"Petro Porosenko ukrán államfő elmondta, mivel járhat az országára nézve, ha még tovább tart a donbászi vasúti blokád.
Mint az ismert, magukat ukrán hazafiaknak mondók teljes blokád alatt tartják a felkelők által uralt kelet-ukrajnai területeket Ukrajnával összekötő vasúti vonalakat. Ezzel totálisan megbénítottak mindenfajta kereskedést. Eddig csak azt lehetett tudni, hogy szénhiány lépett fel az erőművekben, ami nyomán már heteken belül villanykikapcsolások lehetnek mindenfelé. A kijevi kormány rendkívüli helyzetet hirdetett az energetikai szektorban.
Ám az elnök elmagyarázta, ez még nem minden, ami a blokád miatt történhet. Porosenko nyomatékosította: ha tovább folytatódik mindez a donbászi határvidéken, az kegyetlenül nagy csapást jelent majd az ukrán fémiparra. Háromszázezer ember kerülhet emiatt utcára, az állam pedig kétmilliárd dollár bevételtől esik el. Mindez nagyon negatívan fog jelentkezni a hrivnya árfolyamában is, tette hozzá. Egyúttal kemény kritikával illette a blokád részvevőit.
Jól jelzi a helyzet súlyosságát, hogy csütörtökön a vasúti blokád miatt újra ülésezett a nemzetbiztonsági tanács. Az egyik téma az volt, hogy áttekintették, hol szüneteltethetik a központi hőszolgáltatást az egyre durvább fűtőanyaghiány miatt."



És már eléggé a pánik határán vannak. - Ha az oligarchák nem érzik biztonságban a pénzüket, akkor valamit lépni fognak, vagy csak lelépnek mint "támogatók", vagy másokat fognak "támogatni"...

z egyik téma az volt, hogy áttekintették, hol szüneteltethetik a központi hőszolgáltatást az egyre durvább fűtőanyaghiány miatt. - Azert jellemzo, hogy nem azt tekintettek at, hogy hogy tudnak felszamolni a blokadot. A kornyeken nics megfelelo szamu kormanyhu fegyveres???
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
z egyik téma az volt, hogy áttekintették, hol szüneteltethetik a központi hőszolgáltatást az egyre durvább fűtőanyaghiány miatt. - Azert jellemzo, hogy nem azt tekintettek at, hogy hogy tudnak felszamolni a blokadot. A kornyeken nics megfelelo szamu kormanyhu fegyveres???
A kormányhű ukrán fegyveres erők a donbasszi fronton azokat a szeparatista oroszokat támadják, akik a szenet szállítanák az ukrán erőműveknek ha az ukrán blokádosok nem akadályoznák ezt. Na most ki is a hülye?!!
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2017/02/17/rohamra-keszulnek-a-donbaszi-blokad-szervezoi/
"A donbászi vasúti blokád részvevői harci készültségben állnak.
Erről maguk a szervezők adtak ki tájékoztatót. Értesüléseik szerint kijevi parancsra támadás érheti őket. Ők maguk úgy informálódtak, hogy a rendőrség és a katonaság már körbekerítette őket, folyik a rajtaütés előkészítése. Állítólag különleges kommandós egységeket is bevethetnek ellenük.
Mint azt közleményükben írják, figyelmeztették a kijevi belügyminisztériumot: védeni fogják állásaikat, készen állnak a harcra.
Az esetleges áldozatokért személyesen fognak felelni a parancsot kiadók, nyomatékosították. Egyúttal minden patriótát arra kérnek, csatlakozzanak hozzájuk..."
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Ha már konteo:
Orbán Viktor szólaljon fel az ENSZ-közgyűlésen, hogy a béke érdekében a Krim-félsziget legyen Magyar Mandátumterület, EU-tagsággal.
1. Jöhetnek a befektetők, kiváló idegenforgalmi terület.
2. Az ottani népességnek jó lenne az EU-útlevél.
3. Nem lenne orosz terület.
4. Nem lenne ukrán terület.
5. Lenne újra magyar tenger.
6. Lenne újra magyar flotta, mely sakkban tartja a hasonlóan világrengetően erős román flottát.
7. Horthy Miklós unokája vagyok én......
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.interfax.ru/world/550350
Zaharcsenko azt nyilatkozta, hogy nem vonják vissza a katonai felszereléseket a frontvonalból, amíg az Ukrán hadsereg nem vonja vissza a technikáját.
Én, mint DNR elnöke kijelentem, hogy nem lesz parancs egyetlen tank vagy egy ágyú visszavonására, amíg nem látjuk az Ukrán hadsereg a technikáját visszavonja.- mondta Zaharcsenko

http://www.interfax.ru/world/550320
Zaharcsenko azt nyilatkozta, hogy készek katonai eszközökkel felszabadítani Donbassz Ukrajna által ellenőrzött területeit, ha nem megy politikai eszközökkel.

http://www.interfax.ru/world/550357
Dimitrij Peszkov az Orosz elnök szóvívője bírálta DNR vezetőjének szavait a Donbass felszabadításáról.
Putyin szóvivője Zaharcsenko érzelmi reakciójának nevezte ezt az Ukrán katonai provokációkra.
Peszkov azt mondta, hogy az Önjelölt Donyecki Népköztársaság (DNR) vezetője, Alexander Zaharcsenko nyilatkozata egy lehetséges katonai megoldásáról a konfliktusnak, ellentétes a minszki megállapodásokkal. Megjegyezte, hogy ez az Ukrán katonai provokációk után történt.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
http://karpathir.com/2017/02/17/rohamra-keszulnek-a-donbaszi-blokad-szervezoi/
"A donbászi vasúti blokád részvevői harci készültségben állnak.
Erről maguk a szervezők adtak ki tájékoztatót. Értesüléseik szerint kijevi parancsra támadás érheti őket. Ők maguk úgy informálódtak, hogy a rendőrség és a katonaság már körbekerítette őket, folyik a rajtaütés előkészítése. Állítólag különleges kommandós egységeket is bevethetnek ellenük.
Mint azt közleményükben írják, figyelmeztették a kijevi belügyminisztériumot: védeni fogják állásaikat, készen állnak a harcra.
Az esetleges áldozatokért személyesen fognak felelni a parancsot kiadók, nyomatékosították. Egyúttal minden patriótát arra kérnek, csatlakozzanak hozzájuk..."
Kezdődik az uki-uki polgárháború? Csak ülök , mint a moziban.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Namost agymenések, vagy tények ?

Dehogy tények, agymenések, csakis agymenések. Most boldog vagy? :)

Egyébként minimális logika kell csak ahhoz, hogy valaki megértse, mit értettem agymenés alatt: hírek + jelek + saját gondolatok, amelyek összekötik a pontokat. Nem garantált, hogy mindig helyesen. És nyilván, mivel én főleg jövőbeli lehetőségeket mérlegeltem, azok nem lehettek (még) tények. De kösz' hogy kötözködsz :D
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Ezt a forrast talaltam, de a torikonyvek is ukran szarmazasunak tanitottak mindig is.
Doksi.hu
1894. április 17-én született egy Kalinkova nevű faluban, a cári Oroszország részét képező Ukrajnában. Apja Szergej Nikanorovics Hruscsov földműves, anyja Aksinia Ivanovna Hruscsov. Csak egy testvére volt, húga, Irana. Mindössze két évig járt iskolába. [3]