Az MH17 légikatasztrófa (2014.07.17. Ukrajna, Malaysia Airlines)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
73 oldalas jelentés a nyilvánosan elérhető részletekről, azoknak akik szerint "nincsenek bizonyítékok".
https://www.bellingcat.com/wp-content/uploads/2017/07/mh17-3rd-anniversary-report.pdf
"A bűnvádi eljárás ideje alatt folytatja munkáját a holland, ausztrál, maláj, ukrán és belga összetételű vizsgálóbizottság. A nemzetközi nyomozócsoport tavaly ősszel közzétett jelentésében azt közölte, a repülőgépet megsemmisítő, földi telepítésű BUK típusú légelhárító rakéta nem sokkal a támadás előtt érkezett a szakadárok irányította Kelet-Ukrajnába Oroszországból, ahová a Boeing 777-es lelövése után a kilövőállást vissza is vitték"
http://iho.hu/hir/holland-birosag-targyalja-a-lelott-malaj-utasszallito-ugyet-170716
 
  • Tetszik
Reactions: mig-25

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2017/07/17/harom-eve-zuhant-le-a-malaj-utasszallito-ukrajna-felett/
"Porosenko közleményében nem hagyott kétséget afelől, hogy Oroszországot tartja felelősnek a Malaysian Airlines Amszerdamból Kuala Lumpurba tartó gépének tragédiájáért...
...Az utasszállító lelövésének jelentős szerepe volt abban, hogy a nemzetközi közösség büntetőintézkedéseket vezetett be Oroszországgal szemben az ukrajnai válságban játszott szerepe miatt."


https://dninews.com/article/three-y...17-still-site-questions-without-answers-video

 
M

molnibalage

Guest
Azok az ukránok mikor lesznek megnevezve, akik az orosz Tupoljevet rakétázták le a Fekete-tengr fölött?!!
Ukrajna elismerte felelősséget és fizetett. Mindenkinek. Nem rémlik itt most semmi hasonló. Az, hogy a felelősök mit kaptak és volt-e bármiféle büntetőjogi eljárás nem tudom.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
És ezt o mondta ezekkel a szavakkal? Vagy egyesek már megint jatszak a gondolatolvasot?

Arányaiban többet beszél az MH17-ről. Ha érdekelné, akkor minden MH17-es hozzászólására kellene, hogy jusson 200 (igen, kétszáz) olyan hozzászólás, amelyben az orosz és ukrán háborús áldozatokról síránkozik. Merthogy kb. ennyiszer többen haltak meg a háborúban, mint a repülőgép-katasztrófában.
De azokról alig beszél, mert abból nem lehet jogilag-politikailag ügyet csinálni, mint az MH17-ből.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Arányaiban többet beszél az MH17-ről. Ha érdekelné, akkor minden MH17-es hozzászólására kellene, hogy jusson 200 (igen, kétszáz) olyan hozzászólás, amelyben az orosz és ukrán háborús áldozatokról síránkozik. Merthogy kb. ennyiszer többen haltak meg a háborúban, mint a repülőgép-katasztrófában.
De azokról alig beszél, mert abból nem lehet jogilag-politikailag ügyet csinálni, mint az MH17-ből.
Te csak ne tarts nekem erkölcsi oktatást azok után, hogy te is a "Putyint akarták lelőni" féle konteókat toltad itt. Inkább magadba nézz ahelyett, hogy a saját belsődet vetíted ki rám.

Jó hogy nem még azok szégyelljék magukat akik kimondták az igazat és azok prédikáljanak akik össze-vissza hazudoztak, hogy védjék az elkövetőket és helyettük másokat rágalmazzanak. Itt marad ez a topik mementónak és mindenki megnézheti majd, hogy kik voltak azok akik az igazat mondták és kik voltak azok akik nem, és ha valakik itt szégyellhetik magukat azok inkább az utóbbiak.
 
  • Tetszik
Reactions: mig-25

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Te csak ne tarts nekem erkölcsi oktatást azok után, hogy te is a "Putyint akarták lelőni" féle konteókat toltad itt. Inkább magadba nézz ahelyett, hogy a saját belsődet vetíted ki rám.

Jó hogy nem még azok szégyelljék magukat akik kimondták az igazat és azok prédikáljanak akik össze-vissza hazudoztak, hogy védjék az elkövetőket és helyettük másokat rágalmazzanak. Itt marad ez a topik mementónak és mindenki megnézheti majd, hogy kik voltak azok akik az igazat mondták és kik voltak azok akik nem, és ha valakik itt szégyellhetik magukat azok inkább az utóbbiak.

Olyan szinten csak azokban a frázisokban tudsz gondolkodni, mint amit a főnökeid utasításba adtak neked, hogy még azt sem fogtad fel, hogy én az orosz felkelőkről állítottam, hogy "Putyint akarták lelőni", nem pedig az ukránokról. De mivel a te főnökeid azt adták neked utasításba, hogy az orosz propagandisták azon állítása ellen kell védekezned, miszerint az ukránok akarták Putyint lelőni, még akkor sem veszed észre, hogy én nem az ukránokról mondtam ezt, hanem az orosz felkelőkről, mikor már sokadjára írtam le, hogy az OROSZ FELKELŐK akarhatták Putyint lelőni, NEM AZ UKRÁNOK, abból a célból, hogy az UKRÁNOKRA FOGJÁK.
De fogadok, még most sem érted, mert ilyen verziójú állításra nem adtak neked utasítást, hogy mit kell mondanod. Hiszen a főnökeid nem számítottak arra, hogy lesz olyan elvetemült orosz propagandista (én), aki az orosz felkelőkről állítaná, hogy Putyint akarhatták lelőni.
 

mig-25

Member
2010. november 15.
80
11
8
De van baj vele. Mégpedig az, hogy az MH17-es katasztrófához képest sokkal több ember halt meg a háborúban, az ő haláluk viszont nem érdekli.

Ezzel szemben egyeseknek jobban szúrja a szemét a vereckei emlékmű ukrán nacionalisták általi megrongálása mint az a több 10ezer ember aki eddig az orosz nacionalista agresszió miatt halt meg.

Érdekes módon az MH17 lelövése utáni tűzszünet és médiaháború a az ukrán felet hozta hátrányba. Feltevődik a kérdés: kinek állhatott érdekében?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ezzel szemben egyeseknek jobban szúrja a szemét a vereckei emlékmű ukrán nacionalisták általi megrongálása mint az a több 10ezer ember aki eddig az orosz nacionalista agresszió miatt halt meg.

Érdekes módon az MH17 lelövése utáni tűzszünet és médiaháború a az ukrán felet hozta hátrányba. Feltevődik a kérdés: kinek állhatott érdekében?

Az ukrán felet hozta hátrányba?! Mi, az, hogy a felkelők lejáratódtak az MH17 lelövésével, az hozta az ukrán felet hátrányba?
Meg a tűzszünet, amit az ukránok mindig akkor kértek, amikor az orosz felkelők éppen leadarálták volna őket?
 

mig-25

Member
2010. november 15.
80
11
8
Olyan szinten csak azokban a frázisokban tudsz gondolkodni, mint amit a főnökeid utasításba adtak neked, hogy még azt sem fogtad fel, hogy én az orosz felkelőkről állítottam, hogy "Putyint akarták lelőni", nem pedig az ukránokról. De mivel a te főnökeid azt adták neked utasításba, hogy az orosz propagandisták azon állítása ellen kell védekezned, miszerint az ukránok akarták Putyint lelőni, még akkor sem veszed észre, hogy én nem az ukránokról mondtam ezt, hanem az orosz felkelőkről, mikor már sokadjára írtam le, hogy az OROSZ FELKELŐK akarhatták Putyint lelőni, NEM AZ UKRÁNOK, abból a célból, hogy az UKRÁNOKRA FOGJÁK.
De fogadok, még most sem érted, mert ilyen verziójú állításra nem adtak neked utasítást, hogy mit kell mondanod. Hiszen a főnökeid nem számítottak arra, hogy lesz olyan elvetemült orosz propagandista (én), aki az orosz felkelőkről állítaná, hogy Putyint akarhatták lelőni.

Ne haragudj, de inkább neked kellene megbarátkozni azzal hogy ez orosz akció volt, amit az ukránokra próbáltak fogni.. erre nem tudom emlékszel-e azóta kiderült hogy shop, de azért elég sok helyen tényként hozta le az alt-right média. https://www.metabunk.org/data/MetaMirrorCache/b2a86bc14e47ce53717ff17410da49fb._.jpg
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113

mig-25

Member
2010. november 15.
80
11
8
Az ukrán felet hozta hátrányba?! Mi, az, hogy a felkelők lejáratódtak az MH17 lelövésével, az hozta az ukrán felet hátrányba?
Meg a tűzszünet, amit az ukránok mindig akkor kértek, amikor az orosz felkelők éppen leadarálták volna őket?

Úgy érted az orosz reguláris csapatok legyalulták volna őket? Ha annyira jól ment a ,,felkelőknek", miért toltak ki magukkal és adtak ajándék tűzszünetet az ukránoknak?:)
 

mig-25

Member
2010. november 15.
80
11
8
És tessék. Ez sem fogja fel, hogy én azt mondom, hogy

AZ OROSZ FELKELŐK LŐTTÉK LE AZ MH17-et !!!

Az MH17-et Sergej Dubinsky orosz hivatásos katona lőtte le. Te nem fogod fel hogy orosz reguláris csapatok lőtték le az MH17-et és attól hogy öles betűkkel írod ide, ugyanolyan baromság a felkelős verziód. Ha csak ,,felkelők" lettek volna ukrán zsákmány fegyverzettel, ma sem LNR, sem DNR nem létezne. Ezt nem ártana felfogd.
 
Status
Not open for further replies.