[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
A fireteam az tűzcsoport magyarul.A fire and maneuver team szerintem inkább arra utal,hogy az egyik tűzcsoport manőverezik a másik pedig biztosítja.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
A fireteam az tűzcsoport magyarul.A fire and maneuver team szerintem inkább arra utal,hogy az egyik tűzcsoport manőverezik a másik pedig biztosítja.

Én azt hittem, hogy az ilyen kb. 3-5 fős ATGM/MANPAD hordozó csapatok ill. mondjuk egy géppuskás vagy könnyű hordozható aknavetős "csapat" a tűzcsoport.
 

velizar

Member
2015. június 11.
38
41
18
ez mi lehet?
16390557_509a2eb983f2111963842fdead43ee4f_x.jpg
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
A theater/region army sokkal inkabb teruleti megjeloles mint tenyleges hadmuveleti/hadaszati egyseg. Region army jai pl. a Mao fele kinai seregnek voltak es eppen ezert ezek altalaban nem a a hagyomanyos hadtest/hadosztaly felosztast kovettek.

Az angol /es a mintajara letrehozott legtobb europai seregben/ a XVIII. szdtol az ezred elsosorban adminisztrativ egyseg volt semmint harcolo alakulat. A kikepzest kiegeszitest vegzo III. ritkabban IV. zaszloaljat nem vetettek harcba nem vezenyeltek mashova csak vegszukseg eseten. A theater/region army is egy ilyen teruleti tipusu egyseg /sok helyen tartalek vahy pot elotaggal illettek ezeket/ szemben a legnagyobb hadaszati/hadmuveleti egyseggel a hadseregcsoporttal/fronttal /szovjet terminologia/.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
A lenyeg: "Vladimir Onokoy also told an interesting story involving a Hungarian AK. While he was working as an armorer in Somalia, he came across a Hungarian AK (see the images below) that was really abused and had a poor appearance. Despite it was modified and looked terrible, it was one of the few AKs that needed no repair. That is something telling about the quality of Hungarian AKs!"
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
AMP-69. Van itt valaki aki nálam jobban informált? Tudom régi hír de nekem még mindig nem tiszta

2009ben nagy hír volt hogy újra rendszerbe állt a szolnokiaknál, honvedelem.hun voltak is képek az első lövészetről (puskagránátokkal), és attól kezdve konkrétan semmi. Az több mint valószínű hogy ez a project beffucsolt de, mikor? Rögtön az első lövészet után? Egyáltalán hány db került szolgálatba és hány embert képeztek ki rá akkor? Mert én azon a beszámolón kívül egy képet se láttam amp-s katonáról.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
AMP-69. Van itt valaki aki nálam jobban informált? Tudom régi hír de nekem még mindig nem tiszta

2009ben nagy hír volt hogy újra rendszerbe állt a szolnokiaknál, honvedelem.hun voltak is képek az első lövészetről (puskagránátokkal), és attól kezdve konkrétan semmi. Az több mint valószínű hogy ez a project beffucsolt de, mikor? Rögtön az első lövészet után? Egyáltalán hány db került szolgálatba és hány embert képeztek ki rá akkor? Mert én azon a beszámolón kívül egy képet se láttam amp-s katonáról.

A rendszerbeállító éleslövészet volt a téma.De rendszere soa nem állt újra (szerencsére) az AMP-69 mert a gránátoknak lejárt az élettartamuk.Konkrétan azon az élrslövészeten többet dolgoztak a tűzszerészek mint akik AMP-vel lőttek annyi volt a fel nem robbant gránát.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Uhh..értem. Köszi!

Ebből kiindulva azok a pct.rakéták (akár RPG akár Fagot, Konkurs) amikkel mostanában meg az elmúlt években lőttek nem annyira régi beszerzések?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Ezt végül ki nem rendszeresítette? Tudom, hogy a belügy és a hadügy közül az egyik nem akarta.