[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Egy szóval szar.Kicsit bővebben kiesik belőle a tár lövés közben szétesik a fegyver(szó szerint).Soroljam még?
Köszi, nem kell több, ez is épp elég, sőt, sok is!! Szuper lehet mikor sorozat közben elhallgat a fegyver, a harcos lenéz rá hogy mi van vele, és a tár a lába előtt a sárban az ellenség meg éppen célra tart rá. :mad: :hadonaszos:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Köszi, nem kell több, ez is épp elég, sőt, sok is!! Szuper lehet mikor sorozat közben elhallgat a fegyver, a harcos lenéz rá hogy mi van vele, és a tár a lába előtt a sárban az ellenség meg éppen célra tart rá. :mad: :hadonaszos:

A tár az kiesik lövés nélkül is.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Alátölti a kivetendő hüvelyt a tokfedélnek.


Akkor meg ki volt az a brom, aki rendszeresítésre ajánlotta? Mert a net-en lehet ezek szerint 5 perc alatt találni 10 olyan embert, aki csípőből a negatívomokat sorolja Titeket nem kérdeztek meg????
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Akkor meg ki volt az a brom, aki rendszeresítésre ajánlotta? Mert a net-en lehet ezek szerint 5 perc alatt találni 10 olyan embert, aki csípőből a negatívomokat sorolja Titeket nem kérdeztek meg????
Ez vagy 20-30 éves fegyver.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Akkor meg ki volt az a brom, aki rendszeresítésre ajánlotta? Mert a net-en lehet ezek szerint 5 perc alatt találni 10 olyan embert, aki csípőből a negatívomokat sorolja Titeket nem kérdeztek meg????
Ez vagy 20-30 éves fegyver.
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
263
296
63
Egy szóval szar.Kicsit bővebben kiesik belőle a tár lövés közben szétesik a fegyver(szó szerint).Soroljam még?

Az nem lehet, hogy ez nem alapvetően a fegyver hibája, hanem ezek gyártási / minőségellenőrzési problémák? Vagy arra tudok gondolni, hogy a '80-as évek végén, '90-es évek elején a magyar fegyveripar igencsak nehéz helyzetbe került, és valószínű, hogy nem volt már pénz a gyermekbetegségeket megoldani. Az, hogy csak 2004-ben rendszeresítették, nem feltétlen jelenti azt, hogy '88-óta folyamatosan fejlesztették volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Az nem lehet, hogy ez nem alapvetően a fegyver hibája, hanem ezek gyártási / minőségellenőrzési problémák? Vagy arra tudok gondolni, hogy a '80-as évek végén, '90-es évek elején a magyar fegyveripar igencsak nehéz helyzetbe került, és valószínű, hogy nem volt már pénz a gyermekbetegségeket megoldani. Az, hogy csak 2004-ben rendszeresítették, nem feltétlen jelenti azt, hogy '88-óta folyamatosan fejlesztették volna.

Minden vaja van annak.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ez vagy 20-30 éves fegyver.


DUDI, nincsen időm most posztolni, meg nagyobb lélegzetvételűen reagálni, de hidd el, amit előbb leírtál, azt tudom, tudtam De 21-30 éve is volr valaki, aki jóváhagyta, sőt, emlékeim szerint még a Haditechnika folyóirat hasábjain is méltatták ezt a fegyvert, mint pld a mesterlővész meg rajfegyver kezelők önvédelmi fegyverét Úgyhogy, kérlek ne engem homályosítsál fel a múlttal kapcsolatosan, hogy ez mikor volt Én többször leírtam, 51 éves vagyok, valszeg Te egy 21-assal minimum fiatalabb vagy, de 20-30 éve is volt eszerint néhány barom, aki ajánlotta rendszeresítésre Sajnálatosan néven kéne neveznünk azokat Én elhiszem neked, hogy szétesik, meg tudom, nem te ajánlottad, de mégis, ez valakinek a biznisze volr Ha alkalmatlan a feladatra, akkor az is hunyó (felelős), aki ezt 20-30 éve ajánlotta
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
DUDI, nincsen időm most posztolni, meg nagyobb lélegzetvételűen reagálni, de hidd el, amit előbb leírtál, azt tudom, tudtam De 21-30 éve is volr valaki, aki jóváhagyta, sőt, emlékeim szerint még a Haditechnika folyóirat hasábjain is méltatták ezt a fegyvert, mint pld a mesterlővész meg rajfegyver kezelők önvédelmi fegyverét Úgyhogy, kérlek ne engem homályosítsál fel a múlttal kapcsolatosan, hogy ez mikor volt Én többször leírtam, 51 éves vagyok, valszeg Te egy 21-assal minimum fiatalabb vagy, de 20-30 éve is volt eszerint néhány barom, aki ajánlotta rendszeresítésre Sajnálatosan néven kéne neveznünk azokat Én elhiszem neked, hogy szétesik, meg tudom, nem te ajánlottad, de mégis, ez valakinek a biznisze volr Ha alkalmatlan a feladatra, akkor az is hunyó (felelős), aki ezt 20-30 éve ajánlotta

Akkor te is tudod,hogy milyen állapotok voltak akkor.Senkit nem érdekelt a csapatpróba vagy hasonló úri finomsagok.Valakinek odatoltak egy borítékot meg egy lapot,hogy itt írd alá.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Ezen kívül lövész alakulatoknál nem használjál őket csak megrohadnak a fegyverszobában.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ez vagy 20-30 éves fegyver.


Most politizálok, mert ezt a fajta attitűdöt ennek hívják manapság, pedig én nem tartom annak.Szerintem, ha valami rossz, azt én néven nevezem a saját munkámban is, mert egy ilyen hülye barom vagyok Nem érdekel, hogy kinek mi az érdeke, a szar az szar, a jó meg jó Nincs más út, legfeljebb a megfelelés a felettes baromságoknak De ez nem XXI-i sz-i dolog De hát lehet nyaltak segget ie is, hát fognak némi pénzügyi előnyért segget nyalni ma is, meg a jövőben is Nem gondoltad, hogy a géppuskát, kifizetődőbb lenne elhagyni, és helyette inkább felfele nyalni??? Persze ez provokatív volt így, de a lényeget érteni fogod Te is, és más is, aki olvassa Seggnyalással lezsírozott ma MO-n az előmenetel és gyorsabb, mintha gűriznél.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Akkor te is tudod,hogy milyen állapotok voltak akkor.Senkit nem érdekelt a csapatpróba vagy hasonló úri finomsagok.Valakinek odatoltak egy borítékot meg egy lapot,hogy itt írd alá.


Kis magyar valóságshow Tudod, már nem is tudom, miért érdemes ezt a lapot olvasgatni Szerintem 3 hete nem történt itt semmi, csak a régi szaros sebek nyalogatása... Egy sorban összefoglalható minden. Eddig szart csináltunk, mert ez volt az érdek Ezentúl meg megpróbálunk kisebb szart csinálni, mert ez az érdek. Ja, de ez kétszer annyiba kerül? Akinek nem tetszik menjen el a jó....ka a..ba... Persze ez a jobbik verzió. A rosszabb az, hogy most is ügyanúgy szar lesz, mint korábban és pont ugyanazért. Ne legyen igazam, de 2 év múlva majd meglátjuk...
Nem ártana addig sem, ha az ilyen témájú hozzászólások társadalmi, gazdasági keretben lennének felkonferálva és tárgyalva. Tudom, ezzel a véleményemmel nem leszek itt menő, de nem is az akarok lenni...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 462
113
A fegyverre visszatérve és a "minden baja" ellenére nagyon logikus elgondolások alapján készült. Gondolom a fő követelmény vele szemben az volt, hogy a meglévő gépeken és a meglévő anyagokból, amivel az AKM-eket gyártották, lehessen ezt is legyártani. A tervezője meg úgy tűnik, hogy ezt maximálisan betartotta. Az, hogy kiesik a tár, meg szétesik stb. stb. nem akkora gondok, amiket egy kis újratervezéssel ne lehetett volna korrigálni. Csakhogy itt úgy tűnik szartak rá végigcsinálni a csapatpróbákat stb. stb.
Mostanra meg már morálisan is elavult.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9