Magyar történelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Turk nem torok a torok is turk de nem a torok a meghatarozo ebbol a szempontbol. Turk szo az anya az atya az isz /iszik iszak iszap t isza / stb. De van bizonyitek arra hogy a 7 torzs nem egy nepcsoportot alkotott elotte./ korabeli feljegyzesek annal okosabbnak nem kell lennunk./ ha megnezed a tajszolas teren a mai napig is elkulonulnek a volt torzsek teruletei./ a tajszavakrol nem is beszelve./pedig mar lassan 1200 eve.

A törzseknek nem voltak területeik. Az egyetlen dolog amit tudunk a letelepülésükről az az, hogy a törzsneveik teljesen összekeverve és szétszórtan helyezkednek el. Ellentétben minden más törzsnévi eredetű helynévvel, a hét magyar törzs neve semmilyen földrajzi feldúsulást nem mutat. Nem tudni mikor oszlatta fel őket a nagyfejedelem, de az biztos, hogy a Kárpát-medencében még létezett a származás emléke, de nem léteztek már a törzsek maguk.
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Az elejéhez annyit, hogy a finnugor elmélet, azért azt elismerhetjük, a 19. század előtt nem létezett. Tudom én, hogy nyelvrokonságról beszélünk, de ezt csak az utóbbi időben lett szét választva, amíg nem lett újra téma a szkíta, hun származás, addig annyit mondtak hogy finnugorok vagyunk, oszt cső. De kérdem én, egy nyelv, ami logikailag nagyon egyben van, hogy lehet, egy sok másik nyelvből összeharácsolt, valami? Pont úgy loptuk össze a szavakat, hogy a nyelvtanunkkal, és nyelvi logikánkkal PONT faszán egybecseng minden. Mert hát persze mi mindigis kis nép voltunk, akiket a vándorlásai során behatások értek. De nem lehet hogy esetleg a mi behatásaink épültek be más nyelvekbe? Persze, hát ez elképzelhetetlen. És pont ezért kellett a finnugor elmélet, és a mindenféle történelem ferdítés. Mert az emberek könnyebben térdre kényszeríthetőek, ha az őstörténetük nem az, hogy dicső, harcos nép, ami birodalmakat rengetett meg, hanem egy kis nomád közösség, saját nyelv, kultúra nélkül. Az hogy hét törzs volt, szerintem nem a különb nemzetiség miatt volt, hanem mert akkoriba más volt a szerveződési rendszer, és a nemzet/ország/királyság, vagy hívhatjuk ezer féle képpen, volt a törzsek feletti szerveződési rendszer. A legmagasabb szervezeti szint. Persze, a törzsek nem egyeztek meg teljesen, de itt nem arra gondolnék, hogy teljes különb népek voltak, hanem magyarok, akiknek voltak ismertető jegyeik, mint nyelvi elváltozások, viselet, stb. Kb úgy viszonyúlhattak egymáshoz, mint mi a székelyekhez, vagy palócokhoz. Egy nép, egy nyelv, kis különbségekkel.
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
A törzseknek nem voltak területeik. Az egyetlen dolog amit tudunk a letelepülésükről az az, hogy a törzsneveik teljesen összekeverve és szétszórtan helyezkednek el. Ellentétben minden más törzsnévi eredetű helynévvel, a hét magyar törzs neve semmilyen földrajzi feldúsulást nem mutat. Nem tudni mikor oszlatta fel őket a nagyfejedelem, de az biztos, hogy a Kárpát-medencében még létezett a származás emléke, de nem léteztek már a törzsek maguk.
Szerintem ez azért, lehetett, mert Árpád után, Főleg Géza fejedelemtől fogva, át akartuk venni a nyugati típusú államszervezést. Ez évszázadok alatt teljesen megvalósult, de ennek része lehetett a törzsek szétszórása.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Szerintem ez azért, lehetett, mert Árpád után, Főleg Géza fejedelemtől fogva, át akartuk venni a nyugati típusú államszervezést. Ez évszázadok alatt teljesen megvalósult, de ennek része lehetett a törzsek szétszórása.

Nincs feldúsulás sehol a törzsi névanyagban, miközben a nagyfejedelmek és családtagjaik nevéből származó helyneveink a tőlük leszármazott nemzetségek birtokai alapján feltételezett szálláshelyekkel is korrelálva megvannak Árpádtól. Magyarán a törzsnévi helynévanyag a magyar törzsek esetében eredeti települést jelent. Ha lenne törzsi alapú település, akkor lenne földrajzi eloszlásbeli különbség is a különféle törzsnevek között. de nincs, így lehetséges, hogy a törzsek a honfoglalásig léteztek, de utána biztosan nem.
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Nincs feldúsulás sehol a törzsi névanyagban, miközben a nagyfejedelmek és családtagjaik nevéből származó helyneveink a tőlük leszármazott nemzetségek birtokai alapján feltételezett szálláshelyekkel is korrelálva megvannak Árpádtól. Magyarán a törzsnévi helynévanyag a magyar törzsek esetében eredeti települést jelent. Ha lenne törzsi alapú település, akkor lenne földrajzi eloszlásbeli különbség is a különféle törzsnevek között. de nincs, így lehetséges, hogy a törzsek a honfoglalásig léteztek, de utána biztosan nem.
Hát lehet rosszul fogalmaztam és nem volt érthető, de lényegébe erre akartam rámutatni én is. :)
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
A törzseknek nem voltak területeik. Az egyetlen dolog amit tudunk a letelepülésükről az az, hogy a törzsneveik teljesen összekeverve és szétszórtan helyezkednek el. Ellentétben minden más törzsnévi eredetű helynévvel, a hét magyar törzs neve semmilyen földrajzi feldúsulást nem mutat. Nem tudni mikor oszlatta fel őket a nagyfejedelem, de az biztos, hogy a Kárpát-medencében még létezett a származás emléke, de nem léteztek már a törzsek maguk.
A kalandozások során azért nem egységesen a magyarság kalandozott hanem a törzsek kerekedtek fel, egymástól függetlenül vagy esetleg 2-3 törzs egyszerre. Tehát valamiféle elkülönülés létezett.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Az elejéhez annyit, hogy a finnugor elmélet, azért azt elismerhetjük, a 19. század előtt nem létezett. Tudom én, hogy nyelvrokonságról beszélünk, de ezt csak az utóbbi időben lett szét választva, amíg nem lett újra téma a szkíta, hun származás, addig annyit mondtak hogy finnugorok vagyunk, oszt cső. De kérdem én, egy nyelv, ami logikailag nagyon egyben van, hogy lehet, egy sok másik nyelvből összeharácsolt, valami? Pont úgy loptuk össze a szavakat, hogy a nyelvtanunkkal, és nyelvi logikánkkal PONT faszán egybecseng minden. Mert hát persze mi mindigis kis nép voltunk, akiket a vándorlásai során behatások értek. De nem lehet hogy esetleg a mi behatásaink épültek be más nyelvekbe? Persze, hát ez elképzelhetetlen. És pont ezért kellett a finnugor elmélet, és a mindenféle történelem ferdítés. Mert az emberek könnyebben térdre kényszeríthetőek, ha az őstörténetük nem az, hogy dicső, harcos nép, ami birodalmakat rengetett meg, hanem egy kis nomád közösség, saját nyelv, kultúra nélkül. Az hogy hét törzs volt, szerintem nem a különb nemzetiség miatt volt, hanem mert akkoriba más volt a szerveződési rendszer, és a nemzet/ország/királyság, vagy hívhatjuk ezer féle képpen, volt a törzsek feletti szerveződési rendszer. A legmagasabb szervezeti szint. Persze, a törzsek nem egyeztek meg teljesen, de itt nem arra gondolnék, hogy teljes különb népek voltak, hanem magyarok, akiknek voltak ismertető jegyeik, mint nyelvi elváltozások, viselet, stb. Kb úgy viszonyúlhattak egymáshoz, mint mi a székelyekhez, vagy palócokhoz. Egy nép, egy nyelv, kis különbségekkel.
A nyelvtanunkat nem loptuk össze. A jövevényszavak alkalmazkodtak hozzá. Ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
A kalandozások során azért nem egységesen a magyarság kalandozott hanem a törzsek kerekedtek fel, egymástól függetlenül vagy esetleg 2-3 törzs egyszerre. Tehát valamiféle elkülönülés létezett.
Ez a kalandozások elnevezés nagyon szellemes, máig nem értem. Pozsonyi csata..... Nem tanítják, de túl köztudott ahhoz hogy letagadják. Nem lehet hogy egyszerűen, mentek adót szedni a legyőzöttekhez? Ahhoz nem kell sok ember, ezért nem voltak a "kalandozások" óriási hadseregekkel végrehajtva.
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
A nyelvtanunkat nem loptuk össze. A jövevényszavak alkalmazkodtak hozzá. Ennyi.
Ja, csak a hivatalos nyelvkutatás szerint szavaink jó része "jövevény". Azért a ˇalkalmazkodásnak is vannak határai".

http://www.magtudin.org/Mellar - magyar nyelv.htm
Ajánlom ezt a kis olvasmányt akit érdekel mit mondanak a nyelv összetákolással szemben elhelyezkedők. Jelzem, elég száraz tud lenni, és nagyon hosszú is, de logikus. Szóval ha érdekel titeket a téma ajánlom, de nyugodt, nem túl unott pillanatokban.:D:D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Ja, csak a hivatalos nyelvkutatás szerint szavaink jó része "jövevény". Azért a ˇalkalmazkodásnak is vannak határai".

Mivel a magyar nyelv jó négyezer éves, az ugor-magyar szétválás időszámításunk előtt kétezer-ezerötszáz környékére tehető és az elmúlt négyezer évben jobbára olyan környezetben éltünk, ahol szomszédaink többsége nem nyelvrokonunk volt, pontosabban jó ezerötszáz éve egyáltalán nem élünk nemhogy ugor nyelvrokonunk, de egyáltalán bármilyen uráli nép szomszédságában, így nem csoda, hogy a magyar nyelv szavainak többsége jövevényszó, hiszen ez volt a legtermészetsebb útja a szókincs gyarapodásának a belső képzés mellett. Ugyanakkor a köznyelvben használt szavaknak a többsége meg nem jövevényszó, hanem uráli, finnugor vagy ugor korszakból származú közös szavunk, vagy abból képzett szó!

ps. Olyan nincs, hogy hivatalos tudomány, csak tudomány van. Csak áltudományok kezdenek "hivatalosról" hadoválni, hogy úgy tegyenek, mintha az eszement és semmilyen tudományos vizsgálódás alapvető kritériumat ki nem álló hülyeségeik minimum egyenrangú vélemények lennének, miközben a tudomány eredményei nem vélemények, hanem tények.

Ez a kalandozások elnevezés nagyon szellemes, máig nem értem. Pozsonyi csata..... Nem tanítják, de túl köztudott ahhoz hogy letagadják. Nem lehet hogy egyszerűen, mentek adót szedni a legyőzöttekhez? Ahhoz nem kell sok ember, ezért nem voltak a "kalandozások" óriási hadseregekkel végrehajtva.

A kalandozások eufeminzmussal nevezett tatárjárás jellegű gyilkos rablóhadjáratokat (a németek a mi tatárjárás fogalmunkat magyarjárásnak: ungarneinfelle nevezik, azonos tartalommal). pedig nem legyőzött, hanem nálunk szervezettlenebb ellenfél ellen vívtuk. Amíg a magyarjárások ki nem kényszerítettek egy komolyabb hadsereg és államreformot a németekből. Én a magam részéről büszke vagyok a sorozaterőszakoló, tömeggyilkos, rabszolgatartó őseimre. Ők voltak az igazi magyarok, nem elmúlt évszázadok csicskái!
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
A kalandozások eufeminzmussal nevezett tatárjárás jellegű gyilkos rablóhadjáratokat (a németek a mi tatárjárás fogalmunkat magyarjárásnak: ungarneinfelle nevezik, azonos tartalommal). pedig nem legyőzött, hanem nálunk szervezettlenebb ellenfél ellen vívtuk. Amíg a magyarjárások ki nem kényszerítettek egy komolyabb hadsereg és államreformot a németekből. Én a magam részéről büszke vagyok a sorozaterőszakoló, tömeggyilkos, rabszolgatartó őseimre. Ők voltak az igazi magyarok, nem elmúlt évszázadok csicskái!
Továbbra se gondolnám hogy csak úgy rabolni indultak oda, kitartok előbb leírt véleményem mellett, de abban eggyet érthetünk, hogy akkoriba nagyhatalmi katonai ptenciállal rendelkeztünk, amit irigyen nézünk így vissza, mai magyarok. :D Ja még hozzá fűzném, hogy a kalandozások kifejezést az 1800 évekbe kezdték el használni.;)
ps. Olyan nincs, hogy hivatalos tudomány, csak tudomány van. Csak áltudományok kezdenek "hivatalosról" hadoválni, hogy úgy tegyenek, mintha az eszement és semmilyen tudományos vizsgálódás alapvető kritériumat ki nem álló hülyeségeik minimum egyenrangú vélemények lennének, miközben a tudomány eredményei nem vélemények, hanem tények.

Hivatalos alatt az MTA álltal elismert, természetesen óriási nagy hazugságokra gondolok, nem írnam azokat, amiket, ha én is "hivatalosban" gondolkoznák.

Mivel a magyar nyelv jó négyezer éves, az ugor-magyar szétválás időszámításunk előtt kétezer-ezerötszáz környékére tehető és az elmúlt négyezer évben jobbára olyan környezetben éltünk, ahol szomszédaink többsége nem nyelvrokonunk volt, pontosabban jó ezerötszáz éve egyáltalán nem élünk nemhogy ugor nyelvrokonunk, de egyáltalán bármilyen uráli nép szomszédságában, így nem csoda, hogy a magyar nyelv szavainak többsége jövevényszó, hiszen ez volt a legtermészetsebb útja a szókincs gyarapodásának a belső képzés mellett. Ugyanakkor a köznyelvben használt szavaknak a többsége meg nem jövevényszó, hanem uráli, finnugor vagy ugor korszakból származú közös szavunk, vagy abból képzett szó!
Erre ajánlom a linket amit küldtem, ha van időd, olvasd el, soha nem fogom olyan jól tudni leírni neked mint az az olvasmány.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Ez a kalandozások elnevezés nagyon szellemes, máig nem értem. Pozsonyi csata..... Nem tanítják, de túl köztudott ahhoz hogy letagadják. Nem lehet hogy egyszerűen, mentek adót szedni a legyőzöttekhez? Ahhoz nem kell sok ember, ezért nem voltak a "kalandozások" óriási hadseregekkel végrehajtva.
A kalandozások Európa szétesetsége miatt voltak kis létszámmal végrehajtva. A dologhoz tartozik, hogy sokszor a nyugatiak egymás ellen bérelték fel a magyarokat. Pozsony csata.:))))) A nagymagyarkodók kb. 10 éve fedezték fel, azóta erre veretik. Kb. 1-2 sor van említve az adott évkönyvekben, amiből annyit tudunk, hogy Pozsonynál a pogányok legyőzték a keresztényeket. Ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Továbbra se gondolnám hogy csak úgy rabolni indultak oda,

Ja, nem persze. A tömeges nemi erőszak és az elemi pusztításvágy is része az ilyen jellegű összejöveteleknek. Az abszolút hatalom pozíciójából ez természetes. Ki ha nem mi értenénk meg jobban, mit érez a beszabadult migráns egy random nyugati országban, ahol nincs természetes ellenfele és azt tesz a helyi népséggel, amit nem szégyell! Pontosan ezért építünk pont mi falat eléjük! Nekünk a történelmünk része a kalandozás, pontosan tudjuk, miért jönnek a migránsok!

kitartok előbb leírt véleményem mellett, de abban eggyet érthetünk, hogy akkoriba nagyhatalmi katonai ptenciállal rendelkeztünk, amit irigyen nézünk így vissza, mai magyarok. :D Ja még hozzá fűzném, hogy a kalandozások kifejezést az 1800 évekbe kezdték el használni.;)

Magyarország kizárólag az Osztrák-Magyar monarchia részeként volt részese nagyhatalmi potenciálnak. A középhatalmi potenciál viszont sokkal gyakrabban volt a magyar történelem része, a X. század során is egy ideig.

Hivatalos alatt az MTA álltal elismert, természetesen óriási nagy hazugságokra gondolok, nem írnam azokat, amiket, ha én is "hivatalosban" gondolkoznák.

Ilyenek nincsenek, az MTA nem ismer el semmit, nincs semmilyen álláspontja. Nincs is olyan funkciója az MTA-nak, hogy bármilyen álláspontot deklaráljon, hiszen az mélységesen tudományellenes lenne. Szakadj le az idült hülyeségekről, amiknek a fényében a tudományt hazugságnak nevezed!
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Továbbra se gondolnám hogy csak úgy rabolni indultak oda, kitartok előbb leírt véleményem mellett, de abban eggyet érthetünk, hogy akkoriba nagyhatalmi katonai ptenciállal rendelkeztünk, amit irigyen nézünk így vissza, mai magyarok. :D Ja még hozzá fűzném, hogy a kalandozások kifejezést az 1800 évekbe kezdték el használni.;)


Hivatalos alatt az MTA álltal elismert, természetesen óriási nagy hazugságokra gondolok, nem írnam azokat, amiket, ha én is "hivatalosban" gondolkoznák.


Erre ajánlom a linket amit küldtem, ha van időd, olvasd el, soha nem fogom olyan jól tudni leírni neked mint az az olvasmány.
Az MTÁ-nak nincsenek hazugságai. Ezt csak a mesegyártók hirdetik.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Egyébként ha már előkerült a Pozsonyi csata. Nagy valószínűséggel mégcsak nem is Pozsonynál vívták, hanem valahol Zalában, mivel Fenékpuszta volt Braszlav hercegségének központja, míg Pozsony semmiképp nem azonosítható Braslavespurch-al.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 015
54 010
113
Egyre jobb ez a topik.:D
Ezért is van/jó a gugli,mert minden kifejezésre 100 000 találatot hoz,és az mind más.:D
Ettől persze mindenki nagyon okos.:rolleyes:
Pedig bennetek megvan minden kérdésre a válasz,mármint az egyetlen válasz,ami igaz is,mert ugye 100 000 különböző válszból jó esetben 1 lesz igaz.
Induljatok el befelé babák,hagyjátok a guglit,meg a tudományt másra,magatokat vigyétek fel a pallásra.;)
Szerintetek miért mi vagyunk a legnomádabb,legkalandozóbb,legmegerőszakolóbb,legmoslékzabálóbb,legszolgább nép?
:rolleyes:
Mármint szerintük.
Hátha egszer végre el is hisszük magunkról,és eltűnünk végre?
De miért mi vagyunk ennyire útban,és mit akadályoz a puszta létünk is,vajh?
:D
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Egyre jobb ez a topik.:D
Ezért is van/jó a gugli,mert minden kifejezésre 100 000 találatot hoz,és az mind más.:D
Ettől persze mindenki nagyon okos.:rolleyes:
Pedig bennetek megvan minden kérdésre a válasz,mármint az egyetlen válasz,ami igaz is,mert ugye 100 000 különböző válszból jó esetben 1 lesz igaz.
Induljatok el befelé babák,hagyjátok a guglit,meg a tudományt másra,magatokat vigyétek fel a pallásra.;)
Szerintetek miért mi vagyunk a legnomádabb,legkalandozóbb,legmegerőszakolóbb,legmoslékzabálóbb,legszolgább nép?
:rolleyes:
Mármint szerintük.
Hátha egszer végre el is hisszük magunkról,és eltűnünk végre?
De miért mi vagyunk ennyire útban,és mit akadályoz a puszta létünk is,vajh?
:D
Kinek vagyunk útban? Ez már megint annak behallucinálása, hogy hú de különleges nép vagyunk.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Ha jobban utanna nezel nincs akkora keveredes a torzsnevet viselo telepulesek kozott se. Igen egy adott teruleten az esetek tobsegeben 2 torzs neve is feltunik. Ez egyszeruen azert van mert mig az eggyiknek adott terulet a nyari szallasa volt a masiknak a teli szallasa. /igy nem maradt lakatlanul soha egy terulet se es nem voltak hatarvitak hogy egyik ralegeltet a masik foldjere./ furanak tunik elsonek de a sztyeppen is hasonlo rendszer mukodik. /annyi hogy a magyar felnomad volt igy aaz allatok tiporta teruletet vetette.../ ezert voltak foldhazak es putrik /foldbe vajt hazak godor vagy pincehaz meg a megnevezes./ persze aztan letelepedtek/letelepitettek oket./es mivel voltak "hazak" meg is volt kik hova.

Nezd meg a magyar tajnyelveket 7+1 tajnyelv van 7+1 tajszokasokkal stb /+1a szekely/ akik ugye nem jottek be mert ittvoltak./

A nyelvtannal es hasznalt szavaknal meg allandoan a jelenkori szavakbol es mondatszerkezetbol indulnaak ki a kutatok. Mint ha nem tudnak hogy volt egy nyelvujitasunk.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Teljesen logikus mar kiforrott sztyeppei rendszer. Kissebbe. Igazabol nem olyan bonyolult a rendszer mint ahogy tulbonyolitjak a sok elmelettel. Ha ez nem igy lett volna hatalmas lakatlan teruletek lettek volna az orszagba fel evre amit mivel senji sincs ott barmikor elfoglalhato lett volna csak par utazaskeptelen oreget kellett volna lemeszarolni.
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Hát igen, látom ma már szépen lekicsinyítik a pozsonyi csatát, de ezis része a történelmünk lekicsinyítésének. Feleslegesnek tartom folytatni a vitát, mert ahogy elnézem mindenki ugyanazt írja az eleje óta. :D
Az meg azért hogy csak az OMM idejében voltunk nagyhatalom.... vicc kategória. Persze aki állami iskola történelem oktatását veszi alapul, aszerint mi mindig kicsik, senkik voltunk, ha legyőztünk valakit az azért volt mert ő gyenge volt éppen, nem mi erősek. Pont erről szól a történelmünk mesterséges lekicsinyítése.... De ha ezt zabálja a nép akkor egészségükre, én már hallgattam eleget. (Így zárójelbe leírnám, hogy nagyon jókat röhögtem gimis osztályfőnökömön, töritanáromon, mert a történelem könyvek így is fullba nyomják a kretént, ő meg még rakott arra egy lapáttal, hogy minden magyar témánál odatolta, hogy mi mindigis kicsik voltunk, és nem számítottunk, csúcsidőben is gyenge középhatalom, ezekkel a szavakkal....mindig... Ne ezt akarják elérni mindenkinél, de ahogy elnézem, jól megy a dolog. :D )