[HUN] Mil Mi-24 D/P/V "Hind"

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 610
113
Te Tindalos vagy? Én őt kérdeztem..(de azért kösz, ez is egy vélemény)
bocsi, hogy fórumon nem lehet közbeszólni vagy egy esetlegesen másnak feltett kérdésre saját választ adni ami valószínűleg helyes.
de tessék források
http://weaponsystems.net/weaponsystem/FF01+-+Mi-24+Hind.html
The cockpit is even better protected and will even resist 37mm shells.

https://www.warhistoryonline.com/mi...icopter-18-facts-and-incredible-pictures.html
The cockpit has ballistic-resistant windscreens, and a titanium-armored tub provides extra protection.
https://web. archive.org/web/20131019120931/http: //www.scribd.com/doc/74384437/Red-Star-Fighters-and-Ground-Attack

Titanium is used extensively in the aircraft for strength and weight reduction.(....)Both pilot (aft) and gunner are well protected by titanium armor and bullet-resistant windscreens.

és még lehetne hozni többet
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Hogy van ez?
Lehet hogy én tévedek de én eddig úgy tudtam hogy a Mi-24-ben is az СПО-15 Береза (SPO-15 Beryoza vagy más néven Sirena) rendszer van. Vagy ez u.az mint az L-006?
Ez...
spo-15.jpg

Látványos 70-es évekbeli technika.


@tindalos
Ha Te közel vagy a technikához pls. nézd már meg milyen vastag az a lemez a 24-es oldalán és saccold már meg kb. milyen anyagból van?
Jó volna valahogy közelíteni az álláspontokat arról hogy mi ellen is véd az a páncél. Jelenleg a 38 cm hajágyú és a csúzli golyó között szórnak az álláspontok.
Én eddig 4-6 mm közötti közönséges acél páncélról hallottam vagyis szerintem a legjobb esetben 7.62x39 ellen véd.
(nem ide értendő a lövész előtt lévő páncélüveg és a reduktor melletti lemez)

Ne már... 1000x le lett írva,hogy titán égy 12,7-es lőszert megfogja.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
bocsi, hogy fórumon nem lehet közbeszólni vagy egy esetlegesen másnak feltett kérdésre saját választ adni ami valószínűleg helyes.
de tessék források
http://weaponsystems.net/weaponsystem/FF01+-+Mi-24+Hind.html
The cockpit is even better protected and will even resist 37mm shells.

https://www.warhistoryonline.com/mi...icopter-18-facts-and-incredible-pictures.html
The cockpit has ballistic-resistant windscreens, and a titanium-armored tub provides extra protection.
https://web. archive.org/web/20131019120931/http: //www.scribd.com/doc/74384437/Red-Star-Fighters-and-Ground-Attack

Titanium is used extensively in the aircraft for strength and weight reduction.(....)Both pilot (aft) and gunner are well protected by titanium armor and bullet-resistant windscreens.

és még lehetne hozni többet

A 37mm-esnek max a repeszeit fogja meg ahhoz sokkal komolyabb páncél kellene.12,7mm nehézgéppuska ellen véd a a páncélzat és az üvegnek azon részei amik síklapúak(szóva csak a két "szélvédő")
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 610
113
A 37mm-esnek max a repeszeit fogja meg ahhoz sokkal komolyabb páncél kellene.12,7mm nehézgéppuska ellen véd a a páncélzat és az üvegnek azon részei amik síklapúak(szóva csak a két "szélvédő")
legyen, a google ezt kiadta elolvastam, belinkeltem, a fő kérdés a titán vagy acél volt amire a titán jött befutónak
 
T

Törölt tag 1586

Guest
The cockpit is even better protected and will even resist 37mm shells.
:D Na ezért nem téged kérdeztelek…
Ne már... 1000x le lett írva,hogy titán égy 12,7-es lőszert megfogja.
..és nyugodtan leírhatod még 1000x
Nem vélemény hanem tény amit leírt csak valamiért lusta vagy 1 percet guglizni...
Jelentem megtettem. Orosz forrás: 4 mm es páncélzat! Szó sincs benne titánról.
mi-24.jpg
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Hogy van ez?
Lehet hogy én tévedek de én eddig úgy tudtam hogy a Mi-24-ben is az СПО-15 Береза (SPO-15 Beryoza vagy más néven Sirena) rendszer van. Vagy ez u.az mint az L-006?
Ez...
spo-15.jpg

Látványos 70-es évekbeli technika.
Ugyanaz a rendszer, Sziréna-3-nak a vadászokon hívták, csak anno Szergejéknél minden haditechnikai gyártmánynak három nevet/tipusjelzést is adtak:
1. tervezőirodai tipusjelzés
2. ipari gyártmány/tipusjelzés
3. légierős rendszeresítés tipusjelzése
MiG-21-nél tudom hogy melyik-melyik:
Je-6T a MiG-tervezőiroda jelzése, "74-es gyártmány" az ipari jelzése, MiG-21F-13 a légierős jelzése - ugyanannak a gépnek! Elektronikai fedélzeti rendszereknél (sárkány-hajtóműves lévén) már nem tudom melyik jelzés honnan eredt.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 825
113
Nem tudok oroszul.Az van beleírva,hogy 4mm acél páncél?Nem valószínű tekintve,hogy titán.Gondolj már bele ha az acél lenne fel sem tudna szállni az a szerencsétlen gép...
Hát azt írja, hogy "sztalnaja bronya" ami acélra utal. Egyébként 4mm acél négyzetmétere kb. 32kg, szóval 6 négyzetméter is csak 200, itt meg nem nagyon van nagyobb felület lefedve.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Nem tudok oroszul.Az van beleírva,hogy 4mm acél páncél?Nem valószínű tekintve,hogy titán.Gondolj már bele ha az acél lenne fel sem tudna szállni az a szerencsétlen gép...

4 mm-es acél páncélzatról ír. Viszont az oroszoknál ez lehet speciális ötvözet is, a súly miatt nem hinném hogy közönséges acél. Orosz oldalakon olvastam 5 mm-es páncélzatról is, Mi-24 esetében, illetve konkrétan említik a titánt, mint összetevőt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 954
113
Arra a páncéllemezre vagy mire visszatérve. Ami megjött az szép egyenletes sima, igazából a régi fotókon is annak tűnik. Viszont az acél/titán vita miatt nem lehet hogy export/saját anyagból volt? Na most akkor jön a kérdés hogy vajon cserélték-e a most hazajötteken?
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
Arra a páncéllemezre vagy mire visszatérve. Ami megjött az szép egyenletes sima, igazából a régi fotókon is annak tűnik. Viszont az acél/titán vita miatt nem lehet hogy export/saját anyagból volt? Na most akkor jön a kérdés hogy vajon cserélték-e a most hazajötteken?
@Allesmor Obranna után szabadon: azért ragyogó mellénézés a részemről az eredeti felvetés, mert a páncéllemezt nyilvánvalóan nem javítják. :D Szóval az összehasonlítás a törzs többi burkolati elemével nettó hülyeség. Nyilván nem lehet megállapítani ránézésre, hogy a páncéllemezt cserélték-e, vagy sem?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 954
113
@Allesmor Obranna után szabadon: azért ragyogó mellénézés a részemről az eredeti felvetés, mert a páncéllemezt nyilvánvalóan nem javítják. :D Szóval az összehasonlítás a törzs többi burkolati elemével nettó hülyeség. Nyilván nem lehet megállapítani ránézésre, hogy a páncéllemezt cserélték-e, vagy sem?
Igazából én csak amiatt gondoltam hogy esetleg csere mert talán van anyagfáradás, vagy könnyebb, modernebb.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Nagyjavításnál ezt nem szokták cserélni, arról meg nincs infóm, hogy ezt az elemet az utóbbi időben, vagy egyátalán az oroszok továbbfejlesztették volna.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 610
113
Na ezért nem téged kérdeztelek…
Na valószínűleg ezért nem fogok neked soha többé semmire sem reagálni, a kérdésedre helyes választ adtam, míg a google első 3-4 találata között volt egy hibás adat amit miután dudi figyelmeztetett, hogy maximum csak 37mm-es gránát repesze lehet, egyből kispécizted.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Nem tudok oroszul.Az van beleírva,hogy 4mm acél páncél?Nem valószínű tekintve,hogy titán.Gondolj már bele ha az acél lenne fel sem tudna szállni az a szerencsétlen gép...
Egy angol nyelvű forrás (magyar sajnos nincs..)
31.oldal:
"Armour protection and combat survivability:
The Mi-24's protection against AA fire was generally considered to be adequate. The cockpits, main gearbox, hydraulic system reservoirs, engine accessory gearboxes and oil tanks were protected by steel armour 4 to 5 mm (0.15 to 0.2 in) thick, which stopped more than two-thirds of all bullets. The bullet-proof windshields were excellent..."

Magyarul 4-5 mm vastag acél páncél - gondolom valami jobb minőségű - ami a becsapódó lövedékek 2/3 át állította meg.
Egy másik orosz nyelvű forrás ezt a 2/3-ot pontosítja.
Az írásban úgy középtájon:
"Из числа пуль, «принимавшихся» бронезащитой операторской кабины, 38-40% пробивали ее, тогда как у летчика их доля составляла вдвое меньше, 20-22%. Даже без сквозного пробития брони удар тяжелой пули ДШК или ЗГУ был способен выбить с тыльной стороны бронелиста массу вторичных осколков, представлявших немалую опасность: мелкие стальные «щепки» веером летели в кабину, причиняя ранения летчикам и решетя оборудование, электроарматуру и прочую начинку кабины. Мощные лобовые бронестекла ни в одном случае не были пробиты пулями и осколками, даже при попадании пуль калибром 12,7 мм. При этом отмечалось возвращение вертолетов со множественными следами от пуль на бронестеклах (в одном таком случае на стекле остались отметины от шести пуль, превративших его в крошево, но так и не прошедших внутрь)."
Magyarul szabadfordításban:
A becsapódó lövedékek közül az operátor kabinját 38-40% ütötte át, míg a pilóta kabinját 20-22% ütötte át. A nagyobb kaliberű lövedékek még ha nem is ütötték át a páncélt a belső oldalon leváló repeszek sérüléseket okoztak mind a pilótákban mind a technikában. A lövész előtt lévő páncélüveg kiváló volt. Na az megállította a 12.7-es kaliberű lövedékeket. Több lövést is kibírt, volt olyan hogy még hat találattól sem esett darabokra.
Figyelem: a fenti átütési százalék minden becsapódó lövedékre vonatkozik. Nyilván a kisebb kalibereket nagyobb százalékban fogta meg, a nagyobbakat ritkábban...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Egy angol nyelvű forrás (magyar sajnos nincs..)
31.oldal:
"Armour protection and combat survivability:
The Mi-24's protection against AA fire was generally considered to be adequate. The cockpits, main gearbox, hydraulic system reservoirs, engine accessory gearboxes and oil tanks were protected by steel armour 4 to 5 mm (0.15 to 0.2 in) thick, which stopped more than two-thirds of all bullets. The bullet-proof windshields were excellent..."

Magyarul 4-5 mm vastag acél páncél - gondolom valami jobb minőségű - ami a becsapódó lövedékek 2/3 át állította meg.
Egy másik orosz nyelvű forrás ezt a 2/3-ot pontosítja.
Az írásban úgy középtájon:
"Из числа пуль, «принимавшихся» бронезащитой операторской кабины, 38-40% пробивали ее, тогда как у летчика их доля составляла вдвое меньше, 20-22%. Даже без сквозного пробития брони удар тяжелой пули ДШК или ЗГУ был способен выбить с тыльной стороны бронелиста массу вторичных осколков, представлявших немалую опасность: мелкие стальные «щепки» веером летели в кабину, причиняя ранения летчикам и решетя оборудование, электроарматуру и прочую начинку кабины. Мощные лобовые бронестекла ни в одном случае не были пробиты пулями и осколками, даже при попадании пуль калибром 12,7 мм. При этом отмечалось возвращение вертолетов со множественными следами от пуль на бронестеклах (в одном таком случае на стекле остались отметины от шести пуль, превративших его в крошево, но так и не прошедших внутрь)."
Magyarul szabadfordításban:
A becsapódó lövedékek közül az operátor kabinját 38-40% ütötte át, míg a pilóta kabinját 20-22% ütötte át. A nagyobb kaliberű lövedékek még ha nem is ütötték át a páncélt a belső oldalon leváló repeszek sérüléseket okoztak mind a pilótákban mind a technikában. A lövész előtt lévő páncélüveg kiváló volt. Na az megállította a 12.7-es kaliberű lövedékeket. Több lövést is kibírt, volt olyan hogy még hat találattól sem esett darabokra.
Figyelem: a fenti átütési százalék minden becsapódó lövedékre vonatkozik. Nyilván a kisebb kalibereket nagyobb százalékban fogta meg, a nagyobbakat ritkábban...

Mekkora távolságból?