[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Bár a kiképzési csoportfőnökség pont nem a minisztérium része de ettől a példa még helyes(akit nagyon zavar az helyettesítse be pl a jogi főosztállyal az HM-es).
Dudi,érten én,hogy véded a mundér becsületét,de ez már szerecsenymosdatás szintje.
Inkább a haditechnikai véleményemre reagálj.Arra még nem reagált senki
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 610
77 523
113
Dudi,érten én,hogy véded a mundér becsületét,de ez már szerecsenymosdatás szintje.
Inkább a haditechnikai véleményemre reagálj.Arra még nem reagált senki

Írtam,hogy semmilyen haditechnikai eszköznél nem lehet szemponta civil felhasználás(eza véleményem erről a részéről).Az AH60-ról meg sokszor leírtam már,hogy szerintem olyan mint a négyévszakos gumi:mindenre való de semmire sem jó(nem csak az AH60 hanem minden szállító+harci helikopter öszvérről így gondolom).
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Írtam,hogy semmilyen haditechnikai eszköznél nem lehet szemponta civil felhasználás(eza véleményem erről a részéről).Az AH60-ról meg sokszor leírtam már,hogy szerintem olyan mint a négyévszakos gumi:mindenre való de semmire sem jó(nem csak az AH60 hanem minden szállító+harci helikopter öszvérről így gondolom).
Ha a Mi1röl,vagy a Caracalrol volna st,eggyet értenék.De az UH60 eleve hadszintéri rolamdesszant-szállitnak készült.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 626
9 017
113
Szerintem meg Te látod rosszul,naivan.A tisztek egy része eleve a klnyelmes iróasztalhuszár életért lesz katona.Mert ilyen a rendszer,Sokszor leirtam már,bármilen komolyan vehető haderőfejlesztést a sereg mint intézmény rendszerszintű reformjával kellene kezdeni.

Viszont az AH60 erre a feladatra is jobban alkalmas,mint a Mihu.Miközben rohamdesszant célra is jobban megfelel,és potensebb csataképessége is van annál

Nem sok szolnoki katonát ismerek, de a tábornok urat például igen. Nem az íróasztal huszárságért lett katonai helikopterpilóta. Az AMT-ben is volt, az pedig nem arról szólt,hogy több ezer km-re a veszélytől teát/kávét iszogatva nézegetjük a PC monitort a légkondis irodában. Az adott lehetőségekből kihozta a legjobbat. Ez a légierő egyetlen hermetikus pilótakabinnal és deszanttérrel ellátott helikopter típusa. A vegyi és sugárfelderítő konténer is pont ezért lett hozzá több mint 10 éve kifejlesztve és sikerrel használva. Ez egy olyan gép ami békeidőben is tud segíteni. De most hogy ismét üzemképesek főleg a homokzsák cipelés, erdőtűz oltás lehet feladatuk,ha a szükség úgy hozza, még ha ez egyeseknek nem is tetszik. A vegyi és sugárfelderítő konténert remélem nem kell élesben alkalmazniuk. Ha nem csak gépágyúval lövöldözni/NIR blokkozni esetleg iránytott rakétát lövöldözni vele, hanem vannak egyéb "békésrbb" képességei is, miért ne lehetne kihasználni?! Amit sajnálok,hogy ezek a gépek nem 2012-ben mentek ki Oroszországba, mert akkor egy komoly modernizációt is meg lehetett volna még rajtuk csinálni. Mert nem voltak még szankciók.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 047
113
Az nem változtatna semmin ha 15000 helyett csak 7500-an lennének a minisztériumban(max kevesebb fizetést kéne kifizetni).Te azt hiszed,hogy ez a baj és ha ez nem lenne ekkor minden fasza lenne meg szép meg jó.A legnagyobb probléma az az,hogyha meghallgatod az interjút akkor kénytelen egy repülős szakember olyan butaságot mondani,hogy egy harci helikopter fontos képessége az is,hogy tud árvizeknél segíteni.Ő is tudja,hogy ez butaság de kénytelen ezt mondani mert az emberek fejében van a baj!
Fontos képessége Dudi, ha tetszik ha nem. Jelenleg szerencsére béke időszak van, és jelenleg Hazánkra reálisabb veszély egy árvíz, mint egy átfogó páncélos ék támadás.
Mivel eléggé le van gatyásodva az ország forgószárnyas ügyben, FONTOS képesség az hogy tud segíteni árvizeknél. Ha a te falud/házad vinné egyszer a víz, amit ezeknek a segítségével esetleg meg lehet menteni a teljes pusztulástól, majd rájönnél...

A sugárfelderítő képességet is körbe lehet röhögni, de az is egy olyan képesség, amire sose legyen szükség, de ha meg mégis kéne, akkor marha nagy különbség van a VAN/NINCS közt, meg amíg külföldről kapunk hasonló képességet s az ideér...

Egy átlag magyar adófizető állampolgár eszed - nem eszed, jelenleg e kettő képességből sanszosan többet profitálhat, mint abból hogy van e rajta ATGM, vagy sem.
Ezt a tábornok úr átlátja, szerintem teljesen korrekt interjút adott, nem beszélt butaságokat. A H145M jön, azzal hosszú távra terveznek, ezeket meg réskitöltésre még 7 évig kár lett volna hagyni veszni. A személyzet/szaktudás ezekhez a gépekhez többek közt a mentorálás misszióban adott, akárki akármit is írkál ide a fórumra. Lőni is tud, még ha nem is egy AH-64, gyors/mozgékony/védett harci helikopter. S amíg nem tudják ellátni a szolgálatot a "jövő fegyverei", addig ez az egyetlen ilyen platformunk. A semmi és a valami közt még pár évig a vízválasztó.
Ilyen helyzetekben ahogy leírtam, én mindig a "valami" -re fogom tenni a voksot.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 047
113
Szerintem meg Te látod rosszul,naivan.A tisztek egy része eleve a klnyelmes iróasztalhuszár életért lesz katona.Mert ilyen a rendszer,Sokszor leirtam már,bármilen komolyan vehető haderőfejlesztést a sereg mint intézmény rendszerszintű reformjával kellene kezdeni.

Viszont az AH60 erre a feladatra is jobban alkalmas,mint a Mihu.Miközben rohamdesszant célra is jobban megfelel,és potensebb csataképessége is van annál
Te hány olyan tisztet ismersz személyesen, aki a kényelmes iróasztalhuszár életért lett katona??!
Tovább megyek, TE hány tisztet ismersz egyáltalán személyesen?!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem sok szolnoki katonát ismerek, de a tábornok urat például igen. Nem az íróasztal huszárságért lett katonai helikopterpilóta. Az AMT-ben is volt, az pedig nem arról szólt,hogy több ezer km-re a veszélytől teát/kávét iszogatva nézegetjük a PC monitort a légkondis irodában. Az adott lehetőségekből kihozta a legjobbat. Ez a légierő egyetlen hermetikus pilótakabinnal és deszanttérrel ellátott helikopter típusa. A vegyi és sugárfelderítő konténer is pont ezért lett hozzá több mint 10 éve kifejlesztve és sikerrel használva. Ez egy olyan gép ami békeidőben is tud segíteni. De most hogy ismét üzemképesek főleg a homokzsák cipelés, erdőtűz oltás lehet feladatuk,ha a szükség úgy hozza, még ha ez egyeseknek nem is tetszik. A vegyi és sugárfelderítő konténert remélem nem kell élesben alkalmazniuk. Ha nem csak gépágyúval lövöldözni/NIR blokkozni esetleg iránytott rakétát lövöldözni vele, hanem vannak egyéb "békésrbb" képességei is, miért ne lehetne kihasználni?! Amit sajnálok,hogy ezek a gépek nem 2012-ben mentek ki Oroszországba, mert akkor egy komoly modernizációt is meg lehetett volna még rajtuk csinálni. Mert nem voltak még szankciók.
Hh-s harceszköz,NBC képesség onnan van,ma már gyakorlati haszna nincs.Szerencsére soha nem is volt.És folytathatnám,de Molni,maga Dudi,és fotelhárcász jómagam is annyiszor leirtuk már,hogycsak na.
PR értéke van csak az ügyletnek,értelme semmi.PAPIRON vam harciheli képességünk.Ennyi.
Tábornok úr beált a sorba.Ennyi.Mentségére legyen mondva,nem lehet mindenki De Goulle,és nálunk nehéz is lenne.Néhai francia kollégája számithatott egy nagy és harcedzett hadseregre
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 047
113
Hh-s harceszköz,NBC képesség onnan van,ma már gyakorlati haszna nincs.Szerencsére soha nem is volt.És folytathatnám,de Molni,maga Dudi,és fotelhárcász jómagam is annyiszor leirtuk már,hogycsak na.
PR értéke van csak az ügyletnek,értelme semmi.PAPIRON vam harciheli képességünk.Ennyi.
Tábornok úr beált a sorba.Ennyi.Mentségére legyen mondva,nem lehet mindenki De Goulle,és nálunk nehéz is lenne.Néhai francia kollégája számithatott egy nagy és harcedzett hadseregre
A sugárfelderítő konténer az nem NBC képesség, kevered a szezont a fazonnal. Az egyik annyit jelent, hogy be/át lehet menni vele NBC szennyezett területre/en és harcolni tovább, a másik meg egy komplex felderítő képesség.

Tudod te hogy pl. csak közúton/kötött pályán napi szinten tranzitország lévén mennyi olyan szállítmány van, ahol valami hasadóanyag van a rakomány közt?
Na, ha egyszer ilyennel lesz probléma, nagyon hasznos lehet ha van egy gyors eszköz, amiről lehet pontosítani a terjedési modelleket/koncentrációt egzakt helyszíni méréssel.

Azt gondolom bármit is írhatok én ide, el lett könyvelve hogy ez olyan haszontalan mint a víztisztítás(hozzáteszem, az sem haszontalan, csak aki a rambón szocializálódott, nem fogja fel hogy rambónak is kell az ivóvíz a valóságban).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 610
77 523
113
Fontos képessége Dudi, ha tetszik ha nem. Jelenleg szerencsére béke időszak van, és jelenleg Hazánkra reálisabb veszély egy árvíz, mint egy átfogó páncélos ék támadás.
Mivel eléggé le van gatyásodva az ország forgószárnyas ügyben, FONTOS képesség az hogy tud segíteni árvizeknél. Ha a te falud/házad vinné egyszer a víz, amit ezeknek a segítségével esetleg meg lehet menteni a teljes pusztulástól, majd rájönnél...

A sugárfelderítő képességet is körbe lehet röhögni, de az is egy olyan képesség, amire sose legyen szükség, de ha meg mégis kéne, akkor marha nagy különbség van a VAN/NINCS közt, meg amíg külföldről kapunk hasonló képességet s az ideér...

Egy átlag magyar adófizető állampolgár eszed - nem eszed, jelenleg e kettő képességből sanszosan többet profitálhat, mint abból hogy van e rajta ATGM, vagy sem.
Ezt a tábornok úr átlátja, szerintem teljesen korrekt interjút adott, nem beszélt butaságokat. A H145M jön, azzal hosszú távra terveznek, ezeket meg réskitöltésre még 7 évig kár lett volna hagyni veszni. A személyzet/szaktudás ezekhez a gépekhez többek közt a mentorálás misszióban adott, akárki akármit is írkál ide a fórumra. Lőni is tud, még ha nem is egy AH-64, gyors/mozgékony/védett harci helikopter. S amíg nem tudják ellátni a szolgálatot a "jövő fegyverei", addig ez az egyetlen ilyen platformunk. A semmi és a valami közt még pár évig a vízválasztó.
Ilyen helyzetekben ahogy leírtam, én mindig a "valami" -re fogom tenni a voksot.

Tudod ennek az országnak van katasztrófavédelmi szerve ami pont azért van,hogy katasztrófa esetén el tudja azt hárítani.Az országos katasztrófavédelmi rendszerben a Honvédség az utolsó utáni opció nem pedig az első( csak ez ma nem működik,hisz elvisz egy vallag pénzt a katasztrófavédelem nulla képesség árán).Pont emiatt nem lehet szempont egy katonai beszerzésnél a civil alkalmazhatóság...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Mihu a helik között egyedülálló módon NBC védett pilótafülkével rendelkezett.A konténert más helikopter is hordozhatja,vagy beszerezhető megfelelő dron.Közutakra meg az ellenőrző-kapuknál lehet telepitett műszerekkel ellenőrizni.
Ismertem pár tisztet.Nagyrést már nyugdijasok.És nagyrészük ingyenélő léhütő.Szerencsére azért van elhivatott tiszt iis,remélem,ma már nagyobb számban mint régen.Visszaolvasod,egy ilyen tiszt 98as tanulmányát idéztem,hogy már akkor korszerűsiteni javasolták a Mihut-mert már akkor elavultnak értékelték.
Seregnek volt még Rábákra épitett tábori kenyérgyára is.Volt.Ma már nincs.És ha a haderőfejlesztési topikba elolvasod,ott irtam,hogy 3 gépesitett zl,1 hk zl-jal még nem dandár.A külnféle ellátószolgálatok összefogására egy ellátó ezredet számoltam a dd-hoz.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 610
77 523
113
Mihu a helik között egyedülálló módon NBC védett pilótafülkével rendelkezett.A konténert más helikopter is hordozhatja,vagy beszerezhető megfelelő dron.Közutakra meg az ellenőrző-kapuknál lehet telepitett műszerekkel ellenőrizni.
Ismertem pár tisztet.Nagyrést már nyugdijasok.És nagyrészük ingyenélő léhütő.Szerencsére azért van elhivatott tiszt iis,remélem,ma már nagyobb számban mint régen.Visszaolvasod,egy ilyen tiszt 98as tanulmányát idéztem,hogy már akkor korszerűsiteni javasolták a Mihut-mert már akkor elavultnak értékelték.
Seregnek volt még Rábákra épitett tábori kenyérgyára is.Volt.Ma már nincs.És ha a haderőfejlesztési topikba elolvasod,ott irtam,hogy 3 gépesitett zl,1 hk zl-jal még nem dandár.A külnféle ellátószolgálatok összefogására egy ellátó ezredet számoltam a dd-hoz.

Akarod mondani logisztikai zászlóalj...Legalább az alapvető szervezeti felépítéssel legyél már tisztában.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 047
113
Tudod ennek az országnak van katasztrófavédelmi szerve ami pont azért van,hogy katasztrófa esetén el tudja azt hárítani.Az országos katasztrófavédelmi rendszerben a Honvédség az utolsó utáni opció nem pedig az első( csak ez ma nem működik,hisz elvisz egy vallag pénzt a katasztrófavédelem nulla képesség árán).Pont emiatt nem lehet szempont egy katonai beszerzésnél a civil alkalmazhatóság...
Az nagyon korrekt lenne, ha az egyébként egy valóban szükséges képesség miatt ezt a pénzt is a Katasztrófavédelem kapta volna meg! Vegyük észre, hogy úgy indult ez az egész heli beszerzés anno, hogy van X ft, abból lesz beszerezve a MH-nak, Rendőrségnek, Katvédnek helikopter. Jelenleg úgy néz ki, hogy az MH Mi-8, és most már Mi-24 el is el tudja látni ezt a Katvéd támogató feladatot. Nagyon sokat segít be pl. Katvéd feladatokba a Ludovika is. Ha tetszik, ha nem, ez is a feladat része. A Rendőrség megkapta a saját MD-it, a Katvéd meg az MH segítségével látja el a feladatát. Gondolom sokkal boldogabb lenne itt mindenki, ha a Mi-24 helyett és/vagy néhány H-145M árából lenne valami kifejezetten csak Katvéd feladat ellátására alkalmas civil forgószárnyas, amivel még géppuskával meg NIR el sem lehet lőni...
Ugye?

Komplexen nézzük már a dolgokat, uraim!
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 610
77 523
113
Az nagyon korrekt lenne, ha az egyébként egy valóban szükséges képesség miatt ezt a pénzt is a Katasztrófavédelem kapta volna meg! Vegyük észre, hogy úgy indult ez az egész heli beszerzés anno, hogy van X ft, abból lesz beszerezve a MH-nak, Rendőrségnek, Katvédnek helikopter. Jelenleg úgy néz ki, hogy az MH Mi-8, és most már Mi-24 el is el tudja látni ezt a Katvéd támogató feladatot. Nagyon sokat segít be pl. Katvéd feladatokba a Ludovika is. Ha tetszik, ha nem, ez is a feladat része. A Rendőrség megkapta a saját MD-it, a Katvéd meg az MH segítségével látja el a feladatát. Gondolom sokkal boldogabb lenne itt mindenki, ha a Mi-24 helyett és/vagy néhány H-145M árából lenne valami kifejezetten csak Katvéd feladat ellátására alkalmas civil forgószárnyas, amivel még géppuskával meg NIR el sem lehet lőni...
Ugye?

Komplexen nézzük már a dolgokat, uraim!

Jelenleg a katasztrófavédelem úgy néz ki,hogy bármi van jöjjön a sereg...Innentől lezdve minden fillér kidobás ami a katasztrófavédelemre megy el hisz semmire sem alkalmas szervezet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 047
113
Jelenleg a katasztrófavédelem úgy néz ki,hogy bármi van jöjjön a sereg...Innentől lezdve minden fillér kidobás ami a katasztrófavédelemre megy el hisz semmire sem alkalmas szervezet.
Ez is egy vélemény :D. Azért ha ég majd a házad, csattantál az autóddal és kicsit be vagy szorulva, jusson majd eszedbe hogy mi mire való :p!
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and zeal