Kínai szárazföldi erők fegyverzete, felszerelése és szervezeti felépítése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
43478337600_d76462a6f4_h.jpg

43478338910_38c0420c10_h.jpg

44570844164_1693890d7e_h.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 263
13 644
113
A hírek úgy tűnik, hogy igazak voltak és a kínaiak tényleg megcsinálták a grafén páncélzatot. A globaltimest viszont sose tartottam annyira megbízható forrásnak (a linkelt cikkben szerintem elírták a számokat), de most hivatalosan bemutatták kiállításon is a páncélt és ha minden igaz akkor nem csak gelikopternek csináltak ilyen páncélt hanem lövészeknek is.
http://www.globaltimes.cn/content/1122488.shtml
Ha minden igaz akkor a 20 mm vastag páncél 100 méterről megállítja a 12,7 mm lövedéket, 30 milliméteres a 14,7/23-est, 50 mm a 30-35 milliméteres lőszert.
Grefen-1.jpg

Grefen-2.jpg
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A hírek úgy tűnik, hogy igazak voltak és a kínaiak tényleg megcsinálták a grafén páncélzatot. A globaltimest viszont sose tartottam annyira megbízható forrásnak (a linkelt cikkben szerintem elírták a számokat), de most hivatalosan bemutatták kiállításon is a páncélt és ha minden igaz akkor nem csak gelikopternek csináltak ilyen páncélt hanem lövészeknek is.
http://www.globaltimes.cn/content/1122488.shtml
Ha minden igaz akkor a 20 mm vastag páncél 100 méterről megállítja a 12,7 mm lövedéket, 30 milliméteres a 14,7/23-est, 50 mm a 30-35 milliméteres lőszert.
Grefen-1.jpg

Grefen-2.jpg
Hm.Lassan tényleg elgondolkodhatna a fegyverbeszerzési illetékes elvtárs a kinai elvtársk kinálatán.A komplett MH igényt ki tudnák elégiteni....
Éselég olcsó islesz a tömeges elterjedéshez?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 263
13 644
113
Hm.Lassan tényleg elgondolkodhatna a fegyverbeszerzési illetékes elvtárs a kinai elvtársk kinálatán.A komplett MH igényt ki tudnák elégiteni....
Éselég olcsó islesz a tömeges elterjedéshez?
Jó kérdés. Szerintem eléggé exkúzív dolog lehet ez a grafén dolog, bár gyanítom egyre lejjebb fog menni ennek is az ára.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
Ebből is jól látszik hogy mennyire az oroszok előtt járnak kínaiak.

140_qz_202_2.jpg

140_qz202_1.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
44832197335_d57717c957_o.jpg

The tracked version of this gun is called JRVG-1B, which appears to share the same chassis as the PLZ-05.

Other features and specs are as follows:
1) Auto-detect, auto-track, and auto-attack.
2) Capable of firing different types of rounds.
3) Detection range:
- Plane-size targets: ≥ 20km
- Missiles: ≥ 15km
4) Radar tracking range:
- Plane-size targets: ≥ 15km
- Missiles: ≥ 12km
5) Infrared tracking range:
- Plane-size targets: ≥ 12km
- Missiles: ≥ 6km
6) Effective firing range
- Plane-size targets: 6km
- Missiles: 4km
- Ground targets: 15km
7) Reaction time
- Single operation: ≤ 10sec
- Cooperative engagement/Networked operation: ≤ 5sec
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Ebből is jól látszik hogy mennyire az oroszok előtt járnak kínaiak.

140_qz_202_2.jpg

140_qz202_1.jpg
Csak az amcsik csőalatti gránátvetőből indítható minirakétája jut eszembe ami hasonló kategória. Szerintem van a drága irányított lövedékeknek egy ésszerű alsó határa, ez nálam az alatt van.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Roni

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
HJ-10B

uz2d-hnprhzv8568311-jpg.516582

Én mikor látok egy ilyen képet akkor eszembe jut hogy ez még szuperment is átlőné :D
sxte-hnprhzv8567788-jpg.516581

kvwa-hnprhzv8567484-jpg.516580
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Nagyon scifi ez a fegyver :D:D

Különösen a forgó-tolózáras gránátvető. Az abszolút.

Nem értem az ázsiai lelkesedést az OICW bukása után. Gépkarabély + cső alatti gránátvető, úgy néz ki még mindig jobb, könnyebb megoldás. Optikát, ballisztikai számítógépet, stb. utólag is lehet rá (illetve a katonára) tenni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 263
13 644
113
Különösen a forgó-tolózáras gránátvető. Az abszolút.

Nem értem az ázsiai lelkesedést az OICW bukása után. Gépkarabély + cső alatti gránátvető, úgy néz ki még mindig jobb, könnyebb megoldás. Optikát, ballisztikai számítógépet, stb. utólag is lehet rá (illetve a katonára) tenni.
Itt a gránátnak nagyobb a kezdősebessége és pontosabb. A kínaiak a gránátvetőnél meg elhagyták az autómata töltést és a tölténytárat is. Így már "normális" méretűvé lehetett csökkenteni a fegyvert.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Itt a gránátnak nagyobb a kezdősebessége és pontosabb. A kínaiak a gránátvetőnél meg elhagyták az autómata töltést és a tölténytárat is. Így már "normális" méretűvé lehetett csökkenteni a fegyvert.

Értem én, de mégsem.

A géppisztolyra, meg a gépkarabélyra is volt sok próbálkozás mire a technológia megérett arra a szintre hogy lehetett használható eszközöket gyártani.
Ez a kombinált fegyver technológia még nincs ezen a szinten.

Szerintem. (A tévedés joga fenntartva.)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 263
13 644
113
Értem én, de mégsem.
Egy robbanás ereje relatív. Pl. nem félek a Cár bomba robbanásától, ha az a bolygó másik felén következik be, viszont nagyon félnék akár egy kicsi petárdáétól ha az a bőröm felületétől 5 milliméterre történne.
A cső alatti 40 milliméteres gránátok elég hatékonyak, de kb 100-150 méterre igazán pontosak. Ha lecsökkented az űrméretet, gyorsabb és laposabb röppályájú gránátot kapsz, amit ha kiegészítesz tűzvezérlő rendszerrel, programozható gyújtóval stb. akkor többszáz méteres távolságon jóval közelebb fog robbanni a célponthoz a kissebb gránátod, mint a 40 milliméteres, tehát akár még hatékonyabb is lehet. Ez az elv állt az OICV fegyverek fejlesztése mellett.