[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Egy hozzászólás a cikk alól:

"Tóth Zoltán (TZ)2 napja

Magyarország megint rossz útra tévedt, és ez egyáltalán nem kizárólag Orbán Viktor hibája. Töretlen regnálása a magyar nép szégyene - háborúja pedig mindezért a jogos jussa lesz. "


Na, figyelitek. Azért kapunk háborút a nyakunkba, mert Orbán Viktor hűtlen lett az USA-hoz, és ezért a háborút a sors szabja ki ránk, a magyar népre büntetésül - még véletlenül sem USA az, aki kiprovokálja a háborút. Ezt a logikát :confused:
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Megsértődtek mert nem amerikai fegyvereket vettünk és a CEU is mehetett. Mit mondott a nagykövetük a nyáron? Akkor leszünk jó fiúk ha a CEU marad, vagy jenki gázt veszünk,vagy jenki fegyvereket. Mert ha nem... Na eddig egyiket se tettük.

Az a baj nagyon nehéz win-win szituációt elképzelni velük ezekben a dolgokban.
Az a Horváth LNG gazdaságilag egy halott ügy van erről 1 cikk a hvg.hu-n
https://hvg.hu/gazdasag/20181206_Magyarorszag_megvenne_a_horvat_LNGterminalt

A gáz 10-20%-al drágább lenne mint az orosz gáz de még a tervezett BRUA vezetéken is olcsóbban jönne a román gáz emiatt az a gáz a kutyának nem kell per pillanat még a horvátoknak sem ők is inkább leszerződtek a Gazprommal, ki is hátrált a megvalósításból az összes cég aki eddig benne volt.. Egyszerűen hiába tendereztetik a kapacitást nem kell senikenk. A kapacitást le is csökkentették és most már csak 1 úszó LNG platformot építenénk a horvátok de pénzük az nincs szóval azt mondták ha mi nem finanszírozzuk meg nem lesz semmi... viszont tanulva a MOL-INA dologból ezért mi 51%-os részesedést kérünk ami nekik nem tetszik. Az ég jó adta világon senki nem lát ebben a projektben fantáziát...

Fegyverek terén az a gond hogy bár vannak jó fegyvereik de mivel nekünk deklarált cél a helyi gyártás ezért ők nem igazán rúgnak labdába. Idáig akár a BREN-t vagy a heliket nézzük az üzlet eredménye egy helyi gyár lett. És az árról akkor még nem is beszéltünk összehasonlításnak talán jó alap ez az oldal:
http://nation-creation.wikia.com/wiki/Modern_Day_Military_Pricing_List1 pack

  • SAMP/T Battery: ~$400-450 million for radar, command systems, 6 launchers, & 96 Aster 30 missiles
  • AC-3 Battery: $1.1 billion for radar, control systems, 4 launchers, 24 GEM-C/T & 32 PAC-3 missiles -$1.4 billion with 96 PAC-3 missiles replacing GEM-C/T
Én nem vagyok a téma szakértője szóval inkább nem tennék kijelentéseket a légvédelmi rendszerek képességeit illetőn de úgy tudom a PAC-3 meg a SAMP/T nagyjából azonos képességű sőt ami összehasonlításokat én olvastam ott általában a SAMP/T-et hozzák ki 1 picit jobbnak és kb harmad annyiba kerül ahogy én látom. De majd nálam valaki okosabb ezt megszakérti :)

Marad a CEU ügy amiből most meg már elég nehéz visszalépni arcvesztés nélkül. Hogy érdemes volt-e a konfliktust felvállalni azt nem tudom de lehet én inkább nyelnék 1 nagyot és itt engednék...
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Az a baj nagyon nehéz win-win szituációt elképzelni velük ezekben a dolgokban.
Az a Horváth LNG gazdaságilag egy halott ügy van erről 1 cikk a hvg.hu-n
https://hvg.hu/gazdasag/20181206_Magyarorszag_megvenne_a_horvat_LNGterminalt

A gáz 10-20%-al drágább lenne mint az orosz gáz de még a tervezett BRUA vezetéken is olcsóbban jönne a román gáz emiatt az a gáz a kutyának nem kell per pillanat még a horvátoknak sem ők is inkább leszerződtek a Gazprommal, ki is hátrált a megvalósításból az összes cég aki eddig benne volt.. Egyszerűen hiába tendereztetik a kapacitást nem kell senikenk. A kapacitást le is csökkentették és most már csak 1 úszó LNG platformot építenénk a horvátok de pénzük az nincs szóval azt mondták ha mi nem finanszírozzuk meg nem lesz semmi... viszont tanulva a MOL-INA dologból ezért mi 51%-os részesedést kérünk ami nekik nem tetszik. Az ég jó adta világon senki nem lát ebben a projektben fantáziát...

Fegyverek terén az a gond hogy bár vannak jó fegyvereik de mivel nekünk deklarált cél a helyi gyártás ezért ők nem igazán rúgnak labdába. Idáig akár a BREN-t vagy a heliket nézzük az üzlet eredménye egy helyi gyár lett. És az árról akkor még nem is beszéltünk összehasonlításnak talán jó alap ez az oldal:
http://nation-creation.wikia.com/wiki/Modern_Day_Military_Pricing_List1 pack

  • SAMP/T Battery: ~$400-450 million for radar, command systems, 6 launchers, & 96 Aster 30 missiles
  • AC-3 Battery: $1.1 billion for radar, control systems, 4 launchers, 24 GEM-C/T & 32 PAC-3 missiles -$1.4 billion with 96 PAC-3 missiles replacing GEM-C/T
Én nem vagyok a téma szakértője szóval inkább nem tennék kijelentéseket a légvédelmi rendszerek képességeit illetőn de úgy tudom a PAC-3 meg a SAMP/T nagyjából azonos képességű sőt ami összehasonlításokat én olvastam ott általában a SAMP/T-et hozzák ki 1 picit jobbnak és kb harmad annyiba kerül ahogy én látom. De majd nálam valaki okosabb ezt megszakérti :)

Marad a CEU ügy amiből most meg már elég nehéz visszalépni arcvesztés nélkül. Hogy érdemes volt-e a konfliktust felvállalni azt nem tudom de lehet én inkább nyelnék 1 nagyot és itt engednék...
Nem kell semmit engedni. Rossz fiúk leszünk. Na és. Ki nem az mostanság. A németek, franciák is azok. :)
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Nem kell semmit engedni. Rossz fiúk leszünk. Na és. Ki nem az mostanság. A németek, franciák is azok. :)

Azért szerintem ez nem ennyire egyszerű. Ne becsüld alá mire képes az USA hogy eltávolítson valakit a hatalomból ha szükségesnek látja. A Snowden ügy óta tudjuk hogy mindenkit lehallgatnak ugye még a Merkel telefonját is lehallgatták nagy balhé is volt belőle hogy a közeli szövetségesek erre azért nem számítottak lol. Gondolod nincsenek kínos felvételek kormánytagokról? Mert azért azt kár tagadni hogy hát hogy is mondjam korrupció azért van.. Emlékezz vissza mikor kitiltották USA-ból a NAV elnököt mekkora botrány volt pedig ez csak válasz volt arra hogy a demokratáknak nem tetszettek bizonyos folyamatok :) bár állítólag inkább amerikai céges érdekek voltak a dolog mögött... tudnak kellemetlenkedni ha akarnak és fognak is... be kell fogni a szájukat nem fognak kockáztatni pláne nem most. Nem akarnak még 1 témát adni az ellenzéknek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
Azért szerintem ez nem ennyire egyszerű. Ne becsüld alá mire képes az USA hogy eltávolítson valakit a hatalomból ha szükségesnek látja. A Snowden ügy óta tudjuk hogy mindenkit lehallgatnak ugye még a Merkel telefonját is lehallgatták nagy balhé is volt belőle hogy a közeli szövetségesek erre azért nem számítottak lol. Gondolod nincsenek kínos felvételek kormánytagokról? Mert azért azt kár tagadni hogy hát hogy is mondjam korrupció azért van.. Emlékezz vissza mikor kitiltották USA-ból a NAV elnököt mekkora botrány volt pedig ez csak válasz volt arra hogy a demokratáknak nem tetszettek bizonyos folyamatok :) bár állítólag inkább amerikai céges érdekek voltak a dolog mögött... tudnak kellemetlenkedni ha akarnak és fognak is... be kell fogni a szájukat nem fognak kockáztatni pláne nem most. Nem akarnak még 1 témát adni az ellenzéknek.
Lett is tegnapra mindjárt 50 helyett 10000 tüntető. :)
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Itt 1 cikk hogyan befolyásolja a cia romániában a korrupciós ügynökségen keresztül a politikát.

https://www.swissinfo.ch/eng/direct...nia-s-street-protests-the-real-story/43147764

Útépítés helyett azt akarták vegyenek fegyvereket. Külföldről vezérelt média meg internet segítségével befolyásloják a közvéleményt aki meg ellenkezik ráuszítják a DNA-t legyen az bíró vagy politikus. Jönnek is az amerikai fegyverek utak meg még mindig sehol...Szóval a recept kész ha akarják alkalmazni máshol is...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
Itt 1 cikk hogyan befolyásolja a cia romániában a korrupciós ügynökségen keresztül a politikát.

https://www.swissinfo.ch/eng/direct...nia-s-street-protests-the-real-story/43147764

Útépítés helyett azt akarták vegyenek fegyvereket. Külföldről vezérelt média meg internet segítségével befolyásloják a közvéleményt aki meg ellenkezik ráuszítják a DNA-t legyen az bíró vagy politikus. Jönnek is az amerikai fegyverek utak meg még mindig sehol...Szóval a recept kész ha akarják alkalmazni máshol is...
Akkor mi jobban csináljuk, mert nálunk utak is épülnek és fegyverek is jönnek (mondjuk nem amerikai de nato szabvány! és emlékeim szerint elsőnek trump is valami olyat mondott tessék nato cuccokat beszerezni,egy picivel később változott arra, hogy tessék amerikait venni)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and zeal

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Azért szerintem ez nem ennyire egyszerű. Ne becsüld alá mire képes az USA hogy eltávolítson valakit a hatalomból ha szükségesnek látja. A Snowden ügy óta tudjuk hogy mindenkit lehallgatnak ugye még a Merkel telefonját is lehallgatták nagy balhé is volt belőle hogy a közeli szövetségesek erre azért nem számítottak lol. Gondolod nincsenek kínos felvételek kormánytagokról? Mert azért azt kár tagadni hogy hát hogy is mondjam korrupció azért van.. Emlékezz vissza mikor kitiltották USA-ból a NAV elnököt mekkora botrány volt pedig ez csak válasz volt arra hogy a demokratáknak nem tetszettek bizonyos folyamatok :) bár állítólag inkább amerikai céges érdekek voltak a dolog mögött... tudnak kellemetlenkedni ha akarnak és fognak is... be kell fogni a szájukat nem fognak kockáztatni pláne nem most. Nem akarnak még 1 témát adni az ellenzéknek.
Off
hiábba adól még egy thémát az ellenzéknek annyira hiteltelenek lettek hogy még szerintem a megbizóik szemében is harmatgyengék.
On:
Cia kavarás romániában: út nincs de veszünk csili vili fegyvereket ha beledöglünk is.
Usa tábornok: annyira katasztrofális a románia közút és vasúthálozat mire öszeszednénk magunkat addigra az oroszok kétszer fel gyalulják kelet romániát.
Na ebből jöjünk ki :D
Pénzről szól az egész. Az usa is tisztábban van vele hogy egy nagyobb gaz orosz agreszió esetén :) romulániát nem fogja tudni tartani. Sőt nem is hiszem hogy isten igazábból akarná.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Akkor mi jobban csináljuk, mert nálunk utak is épülnek és fegyverek is jönnek (mondjuk nem amerikai de nato szabvány! és emlékeim szerint elsőnek trump is valami olyat mondott tessék nato cuccokat beszerezni,egy picivel később változott arra, hogy tessék amerikait venni)

Csak annyit próbálok mondani hogy ha valamit az USA el akar érni azt el is éri. Románia tökéletes példa arra ahogy a meglévő korrupciós helyzetből politikai boszorkányüldözést csinálnak titkosszolgálati eszközökkel annak érdekében hogy rákényszerítsék az akaratukat 1 országra. Lehet húzgálni az oroszlán bajszát de csak módjával Elég világosan fogalmazott a nagykövetük mikor azt mondta szeretnének kérni 1 szívességet. Ez a valóságban nem kérés persze... lehet választani LNG, fegyverek vagy CEU?
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
LNG: A horvát terminál már többször irtak itt. Jegelve lett.
Fegyverek: kérdéses de mi marad amivel kitömhetnénk őket?
CEU: az inkább egy szappanopera. Szerintem már az is elvesztette a fonalat akik a háttérben kavarnak.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Csak annyit próbálok mondani hogy ha valamit az USA el akar érni azt el is éri. Románia tökéletes példa arra ahogy a meglévő korrupciós helyzetből politikai boszorkányüldözést csinálnak titkosszolgálati eszközökkel annak érdekében hogy rákényszerítsék az akaratukat 1 országra. Lehet húzgálni az oroszlán bajszát de csak módjával Elég világosan fogalmazott a nagykövetük mikor azt mondta szeretnének kérni 1 szívességet. Ez a valóságban nem kérés persze... lehet választani LNG, fegyverek vagy CEU?
Ennek az ellentetje mondjuk a Szíria topic.
Gondolom, azt nem olvasod. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Off
hiábba adól még egy thémát az ellenzéknek annyira hiteltelenek lettek hogy még szerintem a megbizóik szemében is harmatgyengék.
On:
Cia kavarás romániában: út nincs de veszünk csili vili fegyvereket ha beledöglünk is.
Usa tábornok: annyira katasztrofális a románia közút és vasúthálozat mire öszeszednénk magunkat addigra az oroszok kétszer fel gyalulják kelet romániát.
Na ebből jöjünk ki :D
Pénzről szól az egész. Az usa is tisztábban van vele hogy egy nagyobb gaz orosz agreszió esetén :) romulániát nem fogja tudni tartani. Sőt nem is hiszem hogy isten igazábból akarná.


Amíg gazdaságilag megéri addig fogják tartani, és ez teljes mértékben igaz minden területre a bolygón, Usa és talán a közvetlen szomszédait kivéve, (azok is max arra kellenek hogy ne saját terület menjen szarrá a háborúban) Nekik a pénzről szól az egész, hogy a front kisjenőnél, bukarestnél, győrben, münchenben, vagy párizsban van az hót mindegy csak legyen pénz. Ameddig megéri addig megtartják, utána leszarják.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Csak annyit próbálok mondani hogy ha valamit az USA el akar érni azt el is éri. Románia tökéletes példa arra ahogy a meglévő korrupciós helyzetből politikai boszorkányüldözést csinálnak titkosszolgálati eszközökkel annak érdekében hogy rákényszerítsék az akaratukat 1 országra. Lehet húzgálni az oroszlán bajszát de csak módjával Elég világosan fogalmazott a nagykövetük mikor azt mondta szeretnének kérni 1 szívességet. Ez a valóságban nem kérés persze... lehet választani LNG, fegyverek vagy CEU?


Azért nem baszogatnak annyira mint régen, mert nem vagyunk már közvetlen frontország, ameddig az voltunk addig csinálták nagyobb erőbedobással. Ausztriát se baszogatják annyira ha megfigyeljük.
Az új virtuális front: Lengyelo., Ukrajna, Románia, Bulgária rájuk rá is telepedtek rendesen. Ők az érdekövezet jelenlegi határa, és hát határt védenek, hisz ott lehet eredményesen átálni, nem az övezet belsejében. Pl.:nyíltan oroszpártiak lennénk teljesen, jönne 1 hét kötelező blokád, és szevasz magyar kormány. Megbukna mint a huzat, de ez mindenkire igaz aki nem övezetek határországa.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Bulgária több okból is fontos nekik.
-Fekete tenger. A Román, görög szakasszal már eléggé egészen a Boszporusz ig le fedik.
-Török áramlat (nehogy már gázvezeték legyen)
-Balkán azon belül is Szerbia körbezárása,valamint hatalmi tényezők váltása. (érdekes mióta is tüntetnek szerbiában?)
-Készülődés a Nagy Albánia tervhez? Nem tudom mi céljuk lesz a főként muzulmán albánokkal,bosnyákokkal? Nyugat európa későbbi destabilizásához szükséges háttér megteremtése? Török befolyás mérséklése vagy kéz a kézbeni befolyások megszerzése? Passz?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Hát,pl történelem írásban elég jók,ahogy a szlovákok is.

Ja abban jók:

2ebeb4103d1126f77834fdf7bfd0bddd.jpg
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Úgy néz ki a Horvátok teljesen privatizálnák az INA-t.

https://www.portfolio.hu/vallalatok...ulatot-jelezhet-a-horvat-lepes.12.309909.html

Vajon ki venné meg a 45%-os részesedésüket úgy hogy az irányítói jogok a MOL-é? Hacsak nem a MOL veszi meg? Orbán ha jól tudom Decemberben volt kint tárgyalni és szóba került az INA dolog valami olyasmit mondott hogy húzzuk ki a tüskét a köröm alól stb. Talán ezt kértük az LNG terminálért cserébe meg hogy amcsi gázt vegyünk?
Persze az is lehet kiszáll a MOL meg a Horvát állam is egyszerre.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka and fip7

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Úgy néz ki a Horvátok teljesen privatizálnák az INA-t.

https://www.portfolio.hu/vallalatok...ulatot-jelezhet-a-horvat-lepes.12.309909.html

Vajon ki venné meg a 45%-os részesedésüket úgy hogy az irányítói jogok a MOL-é? Hacsak nem a MOL veszi meg? Orbán ha jól tudom Decemberben volt kint tárgyalni és szóba került az INA dolog valami olyasmit mondott hogy húzzuk ki a tüskét a köröm alól stb. Talán ezt kértük az LNG terminálért cserébe meg hogy amcsi gázt vegyünk?
Persze az is lehet kiszáll a MOL meg a Horvát állam is egyszerre.


Lehet amerikai cég keze van a dologban és megveszi mindkét részesedést, hogy a terminálba érkező gáz elosztását is koordinálhassa. De az is lehet mi gyúrunk erre, hogy a Mol kezében legyen az elosztás kérdése.