[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 648
5 395
113
Az HMet kéne kicserélni,és az MHt megtartani egy javitott formában:)Bocs,nemtudtam kihagyni
Mire érted?T72es hk-ban mit kéne kicserélni?Felderitő-túzvezető-kommunikációs rendszereket,hajtásláncot,de még a lövegsabilizátort is,plusz ellátni kiegészitő páncélzattal

De ezt nem csinálod meg 3-400ezerből, lásd Zsolti előbbi hsz-ét.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 523
113
@ms07 @dudi @Celebra
nekem ez a modernizációs csomag eléggé tetszik. Amúgy amit én cserélnék a T72-n minimum az a motor , hajtáslánc,tűzvezető ,elektronika,kommunikációs rendszer ,másodlagos fegyver meg annyi ERA-t meg rácsot rakni rájuk amennyit csak lehet
Probléma ott kezdődik hogy szerintem ez minimum fél misinél kezdődne.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 094
12 092
113
@ms07 @dudi @Celebra
nekem ez a modernizációs csomag eléggé tetszik. Amúgy amit én cserélnék a T72-n minimum az a motor , hajtáslánc,tűzvezető ,elektronika,kommunikációs rendszer ,másodlagos fegyver meg annyi ERA-t meg rácsot rakni rájuk amennyit csak lehet
Probléma ott kezdődik hogy szerintem ez minimum fél misinél kezdődne.
Úgy tudom, hogy a motorcsere önmagában egymilliós tétel.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Úgy tudom, hogy a motorcsere önmagában egymilliós tétel.
Ki ért héberül?Nimda motor honlapján nem igazodomel.....Még a forditval sem
Grúzok T72ei komplett felhúzást kaptak,de nem találok hozzá árat.
@ms07 @dudi @Celebra
nekem ez a modernizációs csomag eléggé tetszik. Amúgy amit én cserélnék a T72-n minimum az a motor , hajtáslánc,tűzvezető ,elektronika,kommunikációs rendszer ,másodlagos fegyver meg annyi ERA-t meg rácsot rakni rájuk amennyit csak lehet
Probléma ott kezdődik hogy szerintem ez minimum fél misinél kezdődne.
Nekem is.De egy erősebb motor nem ártana bele.
Legyen 1misi,vastagon számolva.Még mindig 5 Leo árábol kijön egy zl.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Amit látok hogy mit tartalmaz a 310.000 dolláros csomag az Azerieknek by Izrael:
Tűzvezető számítógép, színes kijelzők, illetve hőkereső rendszer. Nem rossz ez sem, csak az új páncélzat hiányzik, ERA/NERA és az APS.

Na azok lesznek a húzós darabok árban.

Itt azt írják $582,793 dollár a teljes PT-91M csomag ami a legmodernebb T72 modernizáció a lengyeleknél jelen pillanatban.
https://www.pmulcahy.com/tanks/polish_tanks.html

Itt van hogy mit tartalmaz:
http://www.army-guide.com/eng/product3431.html
"The tank is powered by new, developed in PZL Wola together with German Renk power pack consists of engine S1000R with 1000 HP and SESM Renk ESM350M driving system. Tank is equipped with Slovakian Company Konstrukta Defence 2A46MS cannon, with electronic stabilisation system from EADS, and with new mechanisms of rising cannon and turret rotation. Also front and turret armour-plate configuration has been changed.
PT-91M is equipped also with Sagem Savan 12 fire control systems with panoramic commander surveillance device VIGY-15. Also armour has been changed, by strengthening it. Tank from BUMAR has been equipped also in universal self-defence system SSP-1 Obra 3 from Industrial Optical Center, which cooperates with 2 suite of 81mm smoke grenades launcher 902A from ZM DEZAMET. Tank's cannon are compound with 7,62mm machine gun from Belgian FN Herstal. This company delivers also 12,7 mm large-bore machine gun M2HB-QCB operated by commander and installed on the turret.
In the Tank also many construction changes were implemented. Aalso driver section wassignificantly changed. For the first time in the T-72 family tanks steering-wheel instead drag-link was installed. Tank is also equipped with air-condition system, modern WMD protection and pollution detection system were instaled. Also battlefield control system and LNS navigation and GPS systems were installed. In accordance to the contract from October 2003, Malaysian company MMC Defence has produced rubber elements of caterpillar tracks, on German company Diehl Remscheid license."

Gyakorlatilag minden főbb elem csere. Számoljunk 600 ezer dollárral tankonként mert valami úgyis közbejön mindig :) 60 tankra az 36 millió dollár. ez kb 4 db Leo A7+
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 586
77 466
113
Akkor mondom én,hogy mit kell kicserélni,hogy a Leopard 2 A4 színvonalát elérjük!
Motor,váltómű,kormánymű(azaz a teljes hajtáslánc kivéve a görgőket meg a lengéscsillapítást)és természetesen az össze segédberendezés ami ezekhez tartozik.
Töltőgép,löveg,lövegstabilizátor,rádiók,kell egy új tűzvezető rendszer(azaz az irányzó elöl el kell takarítani az éjjeli és nappali irányzékot a lézertávmérővel együtt,kell digitális tűzvezető rendszer a hozzá tartozó szenzorokkal).Mindent el kell tüntetni a parancsnok elöl is és az ő optikai rendszerét ösze kell kapcsolni az irányzó rendszerével.
A kis listából kiderül,hogy a teknőn és a toronyon kívül mindent cserélni kellene a Leopard 2A4 szinthez.Megnyugtatok mindenkit,hogy amit soroltam az több milliós tétel nem pár százezer.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Akkor mondom én,hogy mit kell kicserélni,hogy a Leopard 2 A4 színvonalát elérjük!
Motor,váltómű,kormánymű(azaz a teljes hajtáslánc kivéve a görgőket meg a lengéscsillapítást)és természetesen az össze segédberendezés ami ezekhez tartozik.
Töltőgép,löveg,lövegstabilizátor,rádiók,kell egy új tűzvezető rendszer(azaz az irányzó elöl el kell takarítani az éjjeli és nappali irányzékot a lézertávmérővel együtt,kell digitális tűzvezető rendszer a hozzá tartozó szenzorokkal).Mindent el kell tüntetni a parancsnok elöl is és az ő optikai rendszerét ösze kell kapcsolni az irányzó rendszerével.
A kis listából kiderül,hogy a teknőn és a toronyon kívül mindent cserélni kellene a Leopard 2A4 szinthez.Megnyugtatok mindenkit,hogy amit soroltam az több milliós tétel nem pár százezer.
Hát nem értek angilusul,de a feletted bemontirozott PT91M mintha tartalmazná az egészet,600kilóért...
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 523
113
@Celebra
Nekem is.De egy erősebb motor nem ártana bele.
Legyen 1misi,vastagon számolva.Még mindig 5 Leo árábol kijön egy zl.
akkor mondjuk úgy hogy a motorcsere ha lenne akkor örülnénk neki, de a többi legyen meg először .
@dudi
Akkor mondom én,hogy mit kell kicserélni,hogy a Leopard 2 A4 színvonalát elérjük!
Motor,váltómű,kormánymű(azaz a teljes hajtáslánc kivéve a görgőket meg a lengéscsillapítást)és természetesen az össze segédberendezés ami ezekhez tartozik.
Töltőgép,löveg,lövegstabilizátor,rádiók,kell egy új tűzvezető rendszer(azaz az irányzó elöl el kell takarítani az éjjeli és nappali irányzékot a lézertávmérővel együtt,kell digitális tűzvezető rendszer a hozzá tartozó szenzorokkal).Mindent el kell tüntetni a parancsnok elöl is és az ő optikai rendszerét ösze kell kapcsolni az irányzó rendszerével.
A kis listából kiderül,hogy a teknőn és a toronyon kívül mindent cserélni kellene a Leopard 2A4 szinthez.Megnyugtatok mindenkit,hogy amit soroltam az több milliós tétel nem pár százezer.
Kimeradt minimum egy digitális térkép sem ártana...
az kemény, kicsit sokkolva vagyok , kérdés hogy az a "több millió dollár" már eléri e azt a szintet amikor megéri e már teljesen új vasat venni.
@Shadow
tt azt írják $582,793 dollár a teljes PT-91M csomag ami a legmodernebb T72 modernizáció a lengyeleknél jelen pillanatban.
https://www.pmulcahy.com/tanks/polish_tanks.html

Itt van hogy mit tartalmaz:
http://www.army-guide.com/eng/product3431.html
"The tank is powered by new, developed in PZL Wola together with German Renk power pack consists of engine S1000R with 1000 HP and SESM Renk ESM350M driving system. Tank is equipped with Slovakian Company Konstrukta Defence 2A46MS cannon, with electronic stabilisation system from EADS, and with new mechanisms of rising cannon and turret rotation. Also front and turret armour-plate configuration has been changed.
PT-91M is equipped also with Sagem Savan 12 fire control systems with panoramic commander surveillance device VIGY-15. Also armour has been changed, by strengthening it. Tank from BUMAR has been equipped also in universal self-defence system SSP-1 Obra 3 from Industrial Optical Center, which cooperates with 2 suite of 81mm smoke grenades launcher 902A from ZM DEZAMET. Tank's cannon are compound with 7,62mm machine gun from Belgian FN Herstal. This company delivers also 12,7 mm large-bore machine gun M2HB-QCB operated by commander and installed on the turret.
In the Tank also many construction changes were implemented. Aalso driver section wassignificantly changed. For the first time in the T-72 family tanks steering-wheel instead drag-link was installed. Tank is also equipped with air-condition system, modern WMD protection and pollution detection system were instaled. Also battlefield control system and LNS navigation and GPS systems were installed. In accordance to the contract from October 2003, Malaysian company MMC Defence has produced rubber elements of caterpillar tracks, on German company Diehl Remscheid license."

Gyakorlatilag minden főbb elem csere. Számoljunk 600 ezer dollárral tankonként mert valami úgyis közbejön mindig :) 60 tankra az 36 millió dollár. ez kb 4 Leo A7+
azért azt ne felejtsük el hogy a Twardy még 2000 évek előtti színvonalat képvisel , legalább is ez alapján a lengyeleknek az utolsót 2002-ben adták át.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Tévedtem a PT-91Ex Twardy a legmodernebb az darabonként egymillió dollár.

"The PT-91Ex grew out of the PT-91Z Hardy and the PT-91E, both of which resulted in the PT-91M Pendekar that was sold to Malaysia. As a result, the PT-91Ex is very similar to the PT-91M Pendekar, though technologically more advanced. The PT-91Ex is equipped with a French-designed Savan-15 fire control system that offers more advanced ballistic computers. The powerpack is similar to that of the PT-91A, an S-1000R with a fully automatic transmission. A new communication system has been installed. The weapons have been changed to a more advanced 125mm 2A46MS gun with an FN MAG coaxial and an M-2HB commander’s machinegun. The PT-91Ex has a GPS system with an inertial navigation backup."

Akkor az 60 millió dollár. Az olyan 6 db A7+. Kezdek elbizonytalanodni hol a vége :D
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A löveg elhanyagolható módon a töltőgép pedig semmit nem változott és a motor is csak egy ráncfelvarrott darab.
Egy vadi új Leo szintjét azért ne várd egy modernizált vastol.De a harccsoport támogató hk szerepkörének betőltéséhez közepes minőségű felújitás is megfelel-és én azt a szerepet szánnám neki
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 923
8 266
113
A lengyelek a nemzeti iparuk miatt modernizálták a T-72-est Twardy-t. Még az PT91M sem megfelelő nekik. Ezért is vettek Leo-kat. és most már hazai modernizációt is kezdtek mintkét változatukra. A Twardy mint opció megmaradt, hiszen gyártósor van, alkatrészek vannak, és ráadásul exportálható lenne (bár NATO országok nem vesznek, de van olyan 3. világbeli amely nem tud venni M1, Leclerc, Leo tankokat. Viszont lengyeleknek is probléma, hogy oda nem adhatnak el, ahol ahova nem engedik az amcsik..
Nem értem ezt a T-72 felbuzdulást. Ha vadi új leo-kat szereznek be, akkor miért lenne jó inkább modernizálni az ócskavasainkat, amely már akkor is elmaradna harcértékben a mai tankokétól. Egy bibi van csak és ez nem a mennyiség. Ahogy én gondolom a közép-kelet európai atitüdőket, magyarszág fegyverkezik jelszóval, hamarosan romániában is lesz modernizált M1, vagy új Leo, sőt talán még Leclerc. A szlovákok is fegyverkezni fognak.. Tehát elindul egy újabb geopilitikai fegyverkezési spriál, amiben a mi országunk a tud kevesebbet invesztálni a haderőinek. Ugyanakkor a NATO és a EU erosebb lesz ezzel, hiszen majd 3-4 ország fog viszonylag sokat költeni a fegyvereire, legalábbis többszörösét amit az elmúlt egy évtizedben.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz