[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 982
113
3 évig éltem Rastattba. Targoncás és raktáros voltam a Daimlernél. Hazajöttem egyetemre pedig MÁR jól kerestem. Nincs kinnt kolbászból a kerítés, szóval ne értsetek félre ;) 2000 eurós fizetés alatt ki sem érdemes menni szerintem.

Azert ez attol is fugg, hogy egyedul vag-e neki az ember vagy esetleg van parja. Mert akkor azert elegge mas a matek es nagysagrendekkel tobb penz marad. Inkabb mondjuk ugy a magyar kereset messze alul marad.
Es hogy ne a levegobe beszeljek, peldaul Ausztriaban legyen ket atlag szar munkahelyuk. Nem jo, atlag. Ketten keresnek cirka 2800-2900 Eurot. Lakas -8-900 Euro rezsivel. Kaja, pia 2-300 Euro. Utazas ha tomeggel jarnak 2X50 Euro. Telefon, internet 40 Euro. Tehat ki vannak fizetve az alap dolgok amikkel minden honapban szamolni kell es nagyjabol ott allnak, hogy van nagyon szarul szamolva is 1800 Euro a zsebukbe. Es akkor amirol sokan elfeledkeznek a 13 havi fizu es 14. tehat nyaron kapnak ketten a 2900 helyett cirka 5500-at es novemberben ismet 5500-at. Nem nehez atlatni, hogy mar eleve a megmaradt 1800 Euro koruli osszeg eleg komoly, sot annyira, hogy kettojuknek annyi marad honap kozepen, mint amit ket atlagos melos -egy ferfi es egy no- meg sem keres...
Igen, ha egyedul megy az ember akkor azert boven sokkal szarabb a matek, a korulmenyek es minden egyeb. De egy par vagy egy csalad... Az mar teljesen mas kategoria.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
751
2 016
93
Azert ez attol is fugg, hogy egyedul vag-e neki az ember vagy esetleg van parja. Mert akkor azert elegge mas a matek es nagysagrendekkel tobb penz marad. Inkabb mondjuk ugy a magyar kereset messze alul marad.
Es hogy ne a levegobe beszeljek, peldaul Ausztriaban legyen ket atlag szar munkahelyuk. Nem jo, atlag. Ketten keresnek cirka 2800-2900 Eurot. Lakas -8-900 Euro rezsivel. Kaja, pia 2-300 Euro. Utazas ha tomeggel jarnak 2X50 Euro. Telefon, internet 40 Euro. Tehat ki vannak fizetve az alap dolgok amikkel minden honapban szamolni kell es nagyjabol ott allnak, hogy van nagyon szarul szamolva is 1800 Euro a zsebukbe. Es akkor amirol sokan elfeledkeznek a 13 havi fizu es 14. tehat nyaron kapnak ketten a 2900 helyett cirka 5500-at es novemberben ismet 5500-at. Nem nehez atlatni, hogy mar eleve a megmaradt 1800 Euro koruli osszeg eleg komoly, sot annyira, hogy kettojuknek annyi marad honap kozepen, mint amit ket atlagos melos -egy ferfi es egy no- meg sem keres...
Igen, ha egyedul megy az ember akkor azert boven sokkal szarabb a matek, a korulmenyek es minden egyeb. De egy par vagy egy csalad... Az mar teljesen mas kategoria.
Nekem a család is kinnt él, de én béreltem saját lakást barátnőmmel. Nyugodtan számolhatsz nagyobb megélhetési költségeket.
Az elején a lakás került 550 euróba nekünk. Ekkor, tehát az elején a nyelv se ment még annyira, így kaptam 1300 nettót, a barátnőm pedig részmunkaidőben 750 et. Ez így el is ment rendre, ha hazajöttünk negyed évente látogatóba. A te számításod alapján minimum maradni kellett volna 600 eurónknak. Csak egy lebetegedés 50 euró, egy éttermezés megint annyi, a net, telefon két főre, plusz a lakásra megint vagy 60-70 euro. Fodrász 15-20 euro férfiaknak is, szerelők megfizethetetlenek, de úgy általában minden szolgáltatás atom drága. Repkednek ide oda az 50-100 eurók.
És van egy nagy pszichológiai gond, amit legtöbbször kifelejt mindenki a számításból, azaz a szociális magány. Nincsenek ott a barátaid, így a legtöbb kivándorló évekig magányos. A gazdadabb környezetet látva pedig egyre inkább átalakul az értékrended, és többet akarsz a javakból. Én 85 kilóval mentem ki, hazajöttem 125-el.. Kajával, autóval, stb drága dolgokkal próbáltam elfedni a magányom, és az unalmas-monoton életem feldobni.
Itthon üresebb a pénztárca, de boldog vagyok, elkezdtem leadni a felesleget is.
Mindenkinek azt mondom, hogy ki kell menni, meg kell próbálni. Én egy kívülről tökéletes életet, 2200 eurós nettót hagytam ott, hogy 23 évesen belüljek az egyetemi iskolapadba :D Meg kell próbálni, van akinek bejön, van akinek nem.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
751
2 016
93
Egyébként rendszeres, hogy hónapról hónapra éltek a kollégáim, akiknél volt egy 2600+1600 eurós bevétel a családban. A már kinnt nevelkedett emberek borzasztó mód pazarolnak, és rengeteget költenek luxusra. Sosem értették, hogy mentem ki oda gyűjteni, amikor ők rendre a hitelkártyájukhoz nyúlnak a hó végén ekkora bevétel mellett. A németek rengeteget dohányoznak, a kollégáim nagy része az asszonnyal havi 300 eurókat eldohánnyoztak... Evidens az újabb autó lízingelése is, sőtt ha nem cseréled fél évente az iphone okat, akkor kinézik a gyerekeidet a suliba, de még néha téged is a gyárba. Jack Wolfskin, Camp David alatt nincs élet, és ki vagy nézve. Én ezeket a nézeteket nem nagyon osztottam, így megmaradtam a kinézett kis spórolós magyarként :D
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 982
113
Nekem a család is kinnt él, de én béreltem saját lakást barátnőmmel. Nyugodtan számolhatsz nagyobb megélhetési költségeket.
Az elején a lakás került 550 euróba nekünk. Ekkor, tehát az elején a nyelv se ment még annyira, így kaptam 1300 nettót, a barátnőm pedig részmunkaidőben 750 et. Ez így el is ment rendre, ha hazajöttünk negyed évente látogatóba. A te számításod alapján minimum maradni kellett volna 600 eurónknak. Csak egy lebetegedés 50 euró, egy éttermezés megint annyi, a net, telefon két főre, plusz a lakásra megint vagy 60-70 euro. Fodrász 15-20 euro férfiaknak is, szerelők megfizethetetlenek, de úgy általában minden szolgáltatás atom drága. Repkednek ide oda az 50-100 eurók.
És van egy nagy pszichológiai gond, amit legtöbbször kifelejt mindenki a számításból, azaz a szociális magány. Nincsenek ott a barátaid, így a legtöbb kivándorló évekig magányos. A gazdadabb környezetet látva pedig egyre inkább átalakul az értékrended, és többet akarsz a javakból. Én 85 kilóval mentem ki, hazajöttem 125-el.. Kajával, autóval, stb drága dolgokkal próbáltam elfedni a magányom, és az unalmas-monoton életem feldobni.
Itthon üresebb a pénztárca, de boldog vagyok, elkezdtem leadni a felesleget is.
Mindenkinek azt mondom, hogy ki kell menni, meg kell próbálni. Én egy kívülről tökéletes életet, 2200 eurós nettót hagytam ott, hogy 23 évesen belüljek az egyetemi iskolapadba :D Meg kell próbálni, van akinek bejön, van akinek nem.

En pedig jelenleg is kint elek, Becsben lakom. Ket gyermekem van, akik oviba jarnak... blablabla. Van fogalmam mi mennyibe kerul, koszonom. Nem hasra utottem es ugy irtam szamokat. :)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 982
113
Egyébként rendszeres, hogy hónapról hónapra éltek a kollégáim, akiknél volt egy 2600+1600 eurós bevétel a családban. A már kinnt nevelkedett emberek borzasztó mód pazarolnak, és rengeteget költenek luxusra. Sosem értették, hogy mentem ki oda gyűjteni, amikor ők rendre a hitelkártyájukhoz nyúlnak a hó végén ekkora bevétel mellett. A németek rengeteget dohányoznak, a kollégáim nagy része az asszonnyal havi 300 eurókat eldohánnyoztak... Evidens az újabb autó lízingelése is, sőtt ha nem cseréled fél évente az iphone okat, akkor kinézik a gyerekeidet a suliba, de még néha téged is a gyárba. Jack Wolfskin, Camp David alatt nincs élet, és ki vagy nézve. Én ezeket a nézeteket nem nagyon osztottam, így megmaradtam a kinézett kis spórolós magyarként :D

Magyarorszagon is el lehet szorni sok szazezres vagy millios fizukat is es honaprol honapra elni. En egyebkent nem vettem eszre, hogy ez olyan jellemzo lenne. A kollegaim normalis kornyeken laknak, 2-3 alkalommal mennek nyaralni, normalis ruhakba jarnak, van megtakaritasuk. Szoval...
 

sandman

Active Member
2018. június 7.
41
106
33
A német bankok az oroszokért lobbiznak Amerikában

A német bankok az újabb, amerikaiak által kiszabandó oroszokkal szembeni szankciók ellen lobbiznak - írja a Reuters.

Amerika újabb oroszok elleni szankciók bevezetését fontolgathatja, ennek esélye megnőtt azzal, hogy az amerikai alsóházban a demokraták kerültek többségbe. A Moszkva elleni újabb szankciók többek között a sokmillió dolláros német-orosz gázvezeték projekt finanszírozását lehetetleníthetnék el.

Mint ismert, év végéig két új, összesen évi 55 milliárd köbméter szállítási kapacitású vezetékkel bővítik a Balti-tenger fenekén húzódó, Oroszországból Németországba vezető Északi Áramlatot. Oroszország így elméletileg kiiktathatná Ukrajnát mint tranzitállamot, egyetlen útvonalra terelhetné át európai gázszállítmányai 80 százalékát, ráadásul domináns helyzetbe kerülne a német piacon, mert részesedését 40 százalékról több mint 60 százalékra emelné.

https://www.portfolio.hu/vallalatok...z-oroszokert-lobbiznak-amerikaban.313565.html
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Leszakadt egy tüntető keze Párizsban a Sárga Mellényes demonstráció során
https://www.rt.com/news/451055-yellow-vest-france-protests/
- orvos nincs, de ostoba médiás barmok persze vannak - vérzik nézik elven
- kivezényelnek több ezer feldühödött ember közé saccra 20 rendőrt, akiket a tömeg beszorít. Idő kérdése, hogy ki lépi át a piros vonalat (szerintem előbb a tüntetők fogják, mivel arc nélkül a tömegben bármit meg lehet úszni, adott esetben egy gyilkosságot is). Totális alkalmatlanságot látok fent.

A makaróni ezt a szellemet már nem fogja tudni visszanyomni a palackba, szerintem menni fog a levesbe. A kérdés ezután már nem az lesz, hogy ki lesz utána Franciaországban, hanem ez a sárgamellényesdi megáll-e az országhatáron belül vagy exportálódik. 5 éve arab tavasz meg ukrán balhé, most megkapjuk ugyanezt nyugatról!?

Ideje lenne nagyon gyorsan észbe kapni...
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 392
113
Majd megunják és hazamennek. Macron sikeres politikájának a következménye hogy társadalmi támogatottság híján nem eszkalálódott a tüntetéssorozat, külföldi megbízók nagy bánatára. Maroknyian maradtak, már több az újságíró mint a tüntető. Franciaország győztesen került ki egy hibrid támadásból. Macron készülhat a következő ciklusra.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 615
113
Majd megunják és hazamennek. Macron sikeres politikájának a következménye hogy társadalmi támogatottság híján nem eszkalálódott a tüntetéssorozat, külföldi megbízók nagy bánatára. Maroknyian maradtak, már több az újságíró mint a tüntető. Franciaország győztesen került ki egy hibrid támadásból. Macron készülhat a következő ciklusra.
Panoz ne már kérlek.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Majd megunják és hazamennek. Macron sikeres politikájának a következménye hogy társadalmi támogatottság híján nem eszkalálódott a tüntetéssorozat, külföldi megbízók nagy bánatára. Maroknyian maradtak, már több az újságíró mint a tüntető. Franciaország győztesen került ki egy hibrid támadásból. Macron készülhat a következő ciklusra.
Lehet benne valami. Kollegam nemrég jött haza Párizsból és azt mondja több a rendőr mint a tüntető.
 
T

Törölt tag 008

Guest
- orvos nincs, de ostoba médiás barmok persze vannak -....
Vannak street medic-ek csak kevés.

.... hanem ez a sárgamellényesdi megáll-e az országhatáron belül vagy exportálódik. ......
Már tovább ment. asszem 5-6 országban próbálkoztak de sehol sem jutottak egy hétvégénél tovább. Nem eléggé elégedetlenek máshol.

....Maroknyian maradtak, már több az újságíró mint a tüntető. .....
Ezt szeretné elhitetni a mainstream média. Nézz RT live streamet, ott nem megvágott képsorok vannak. Most is tolják:
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 247
113
Majd megunják és hazamennek. Macron sikeres politikájának a következménye hogy társadalmi támogatottság híján nem eszkalálódott a tüntetéssorozat, külföldi megbízók nagy bánatára. Maroknyian maradtak, már több az újságíró mint a tüntető. Franciaország győztesen került ki egy hibrid támadásból. Macron készülhat a következő ciklusra.
Macron sikeres politikája? Külföldi megbízók? Hibrid támadás?? :D Nem ugyanazt a mûsort nézzük tisztelt uram:)
A Francia média úgy hazudik és tagad mint egyes letűnt rendszerekben. Ezért is verik néha az újságírókat is.
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Macron sikeres politikája? Külföldi megbízók? Hibrid támadás?? :D Nem ugyanazt a mûsort nézzük tisztelt uram:)
A Francia média úgy hazudik és tagad mint egyes letűnt rendszerekben. Ezért is verik néha az újságírókat is.
Úgy érti hogy Macron van társadalmi támogatottság híján, követői maroknyian maradtak, így a külföldi megbízóinak csalódniuk kell. Csak szegény panoz már nehezen beszélni mádzsár. :D