[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 125
2 460
113
Sajnos ez van ha jutalmazzák az egyedüli anyaságot. Katasztrofális következménye van ha társadalmi szinten jelentkezik.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 516
113
Senki nem mondta hogy csak háborúzás által lehet "keménnyé" válni. Ott van példának a II. VH után tönkrevert német nép. Dolgoztak, kő keményen, precízen, pontosan. Sokat.

Aztán a mostani fiataljaik generációra - az unokáikra - ez annyira nem jellemző már sokak szerint.


A háború után a nagyfaterék sem dolgoztak kevesebbet,vagy szarabbul,csak ott mehetett a nyomdagép,itt meg nem.
El ne aléljunk már a németektől,inkább ha fordított helyzet lett volna, akkor hol lenne a pannónia,dutra,ikarusz,rába,stb.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 134
113
A háború után a nagyfaterék sem dolgoztak kevesebbet,vagy szarabbul,csak ott mehetett a nyomdagép,itt meg nem.
El ne aléljunk már a németektől,inkább ha fordított helyzet lett volna, akkor hol lenne a pannónia,dutra,ikarusz,rába,stb.
Nyilván sokat dolgoztak a mi nagyszüleink is, csak ők Ikaruszt és Bábolnát értek el(mindkettő komoly eredményeket tudott felmutatni a maga idejében), a németek meg Mercedest és Airbust. A mostani fiataljaik hogy mit fognak elérni, arra nagyon kíváncsi vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113
A háború után a nagyfaterék sem dolgoztak kevesebbet,vagy szarabbul,csak ott mehetett a nyomdagép,itt meg nem.
El ne aléljunk már a németektől,inkább ha fordított helyzet lett volna, akkor hol lenne a pannónia,dutra,ikarusz,rába,stb.
Mára meg egyértelműen megváltozott a helyzet. A németek otthon kevesebbet melóznak, mint a görögök. A külföldi vállalataik hazautalt profitjából és a technológiai előnyükből eredő jobb hatekonyságukból élnek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113
Nyilván sokat dolgoztak a mi nagyszüleink is, csak ők Ikaruszt és Bábolnát értek el(mindkettő komoly eredményeket tudott felmutatni a maga idejében), a németek meg Mercedest és Airbust. A mostani fiataljaik hogy mit fognak elérni, arra nagyon kíváncsi vagyok.
Mivel az EUs nyitott piacon vagyunk, ahol a hazai terméket semmilyen vámmal nem lehet védeni, új magyar brand megjelenése elég sansztalan. A németek szépen letarolják a piacot. Ezt el kell fogadni és megprobálni az oldalvizükön előretörni. Nagyjából most ezen az úton vagyunk és egész jól döcögünk.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 516
113
Nyilván sokat dolgoztak a mi nagyszüleink is, csak ők Ikaruszt és Bábolnát értek el(mindkettő komoly eredményeket tudott felmutatni a maga idejében), a németek meg Mercedest és Airbust. A mostani fiataljaik hogy mit fognak elérni, arra nagyon kíváncsi vagyok.


Igen, de ez nem a nagyfaterékon múlt,hanem a nyomdagépen,nem attól tartanak ott a németek ahol,mert több eszük van, vagy jobban vezetik a buszt(pl), csak őket finanszírozták,minket/szu-t meg nem igazán.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 134
113
Mivel az EUs nyitott piacon vagyunk, ahol a hazai terméket semmilyen vámmal nem lehet védeni, új magyar brand megjelenése elég sansztalan. A németek szépen letarolják a piacot. Ezt el kell fogadni és megprobálni az oldalvizükön előretörni. Nagyjából most ezen az úton vagyunk és egész jól döcögünk.
Egyet értünk!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 134
113
Igen, de ez nem a nagyfaterékon múlt,hanem a nyomdagépen,nem attól tartanak ott a németek ahol,mert több eszük van, vagy jobban vezetik a buszt(pl), csak őket finanszírozták,minket/szu-t meg nem igazán.
Ezzel is egyet értek, hogy más volt a játéktér nekünk, meg nekik is. De ettől függetlenül ők nagyon nagyot mentek, ahogy a japánok is.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Én így, ilyen formában ismertem:

pic11-1.jpg

Sajnos terjedőben van ez a buta kép/mondás. Azért buta, mert "Strong men" -ek nem csak "good times"-t csinálhatnak, hanem nagyon gyakran "hard times"-t is.
Gondoljunk csak például Hitlerre vagy Sztálinra. Strong men-ek voltak mind, és good times-t csináltak?
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Hat akkor haboruzzunk mert az keménnyé tesz. Hagyjuk mar ezeket a magvas gondolatokat!!

Sajnos terjedőben van ez a buta kép/mondás. Azért buta, mert "Strong men" -ek nem csak "good times"-t csinálhatnak, hanem nagyon gyakran "hard times"-t is.
Gondoljunk csak például Hitlerre vagy Sztálinra. Strong men-ek voltak mind, és good times-t csináltak?

Arra akar utalni ez a mondás hogy a kemény idők erős embereket szülnek, mint róma alapítása, az USA megszületése mennyi áldozattal járt és bizony nehéz évek voltak, de szorgos munkával, kemény harcok árán egy birodalmat hoztak létre igy jött el az aranykor, majd a jólét a birodalmi tudat elkényelmesitette a lakosokat, már nem akartak harcolni érte, sőt már keményen dolgozni sem akartak, sőt jó dolgukban azt sem tudták mit csináljanak és ezek az elpuhult pöcsök újra kemény időket hoztak, hanyatló gazdaságot elporladó birodalmat. De mindig jönnel erős emberek akik újra teremtik a régi dicső időket pl Róma után a Frank Birodalom.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Arra akar utalni ez a mondás hogy a kemény idők erős embereket szülnek, mint róma alapítása, az USA megszületése mennyi áldozattal járt és bizony nehéz évek voltak, de szorgos munkával, kemény harcok árán egy birodalmat hoztak létre igy jött el az aranykor, majd a jólét a birodalmi tudat elkényelmesitette a lakosokat, már nem akartak harcolni érte, sőt már keményen dolgozni sem akartak, sőt jó dolgukban azt sem tudták mit csináljanak és ezek az elpuhult pöcsök újra kemény időket hoztak, hanyatló gazdaságot elporladó birodalmat. De mindig jönnel erős emberek akik újra teremtik a régi dicső időket pl Róma után a Frank Birodalom.

Pontosan tudom mit mond ez a mondás, egyrészt mert én is tudok angolul, másrészt rendelkezem legalább 8 általános végzettséggel, hogy megértsem. Mindössze annyit kérdeztem, hogy akkor Hitlerre és Sztálinra is igaz, hogy "Strong men create good times"?
Igen vagy nem? Mert ha nem, akkor ez a mondás egy baszottnagy hazug általánosítás a poén és a populizmus kedvéért.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Pontosan tudom mit mond ez a mondás, egyrészt mert én is tudok angolul, másrészt rendelkezem legalább 8 általános végzettséggel, hogy megértsem. Mindössze annyit kérdeztem, hogy akkor Hitlerre és Sztálinra is igaz, hogy "Strong men create good times"?
Igen vagy nem? Mert ha nem, akkor ez a mondás egy baszottnagy hazug általánosítás a poén és a populizmus kedvéért.

Hitlerre szerintem igaz, a weimari köztáraság után visszahozta Nemetországot, Sztálinra szerintem kevésbé. Bár a mondás inkább a kisemberekről szól, akik kemény munkával és harccal építenek fel egy országot és azokról akik a dekadenciájukkal ezt szépen lerombolják.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Hitlerre szerintem igaz, a weimari köztáraság után visszahozta Nemetországot, Sztálinra szerintem kevésbé. Bár a mondás inkább a kisemberekről szól, akik kemény munkával és harccal építenek fel egy országot és azokról akik a dekadenciájukkal ezt szépen lerombolják.

"Bár a mondás inkább a kisemberekről szól, akik kemény munkával és harccal építenek fel egy országot"

Így már jobban igaz a mondás, viszont a "kisemberek" ritkán voltak kemények erős vezető nélkül...
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Pontosan tudom mit mond ez a mondás, egyrészt mert én is tudok angolul, másrészt rendelkezem legalább 8 általános végzettséggel, hogy megértsem. Mindössze annyit kérdeztem, hogy akkor Hitlerre és Sztálinra is igaz, hogy "Strong men create good times"?
Igen vagy nem? Mert ha nem, akkor ez a mondás egy baszottnagy hazug általánosítás a poén és a populizmus kedvéért.

Szerintem a mondas a lakossagra ervenyes, nem vezetokre. + szerintem nem populizmus inkabb tapasztalat, megfigyeles. Tortenelmi-tarsadalomtudomanyi ciklikussag.

Stalin vagy Hitler se menne sokra, ha a csapatai visszairnanak egy adott parancs utan, hogy nem torhetnek be a szomszedos orszagba, mert vedett novenyek es mormotak vannak azon a hatarszakaszon, a szakszervezet tiltja a 4 oranal tobb tulorat, meg egyebbkentis nem euro 6-os a tankok motorja es ez nem tenne jot a legkornek... :p:p:p

Poenkodast felreteve. Ezt is inkabb tarsadalom kutatok tudnak pontositani, de szerintem arra is celoz mikor kiveszik a tettvagy, alkotasi/epiteni akaras (vagy aminek nevezni akarjuk). Szoval, ahogy fentebb is irtak, nem feltetlen csak haboruskodasra ertendo.

Ezen a teman szepen el lehetne ragodni egy darabig de, az inkabb mar a "tarsadalmi folyamatok" topicba tartozna.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 134
113
Pontosan tudom mit mond ez a mondás, egyrészt mert én is tudok angolul, másrészt rendelkezem legalább 8 általános végzettséggel, hogy megértsem. Mindössze annyit kérdeztem, hogy akkor Hitlerre és Sztálinra is igaz, hogy "Strong men create good times"?
Igen vagy nem? Mert ha nem, akkor ez a mondás egy baszottnagy hazug általánosítás a poén és a populizmus kedvéért.
Ez egyértelműen az átlag emberekre vonatkozik, nem a vezetőkre mint Hitler vagy Sztálin. Aki akarja érti hogy miről szól ez, biztosan te is érted csak picit félremagyarázod. Hitler egyébként amíg nem tolta túl a biciklit, elég komoly zűrzavarból mondhatni szarból épített ám várat, nem véletlenül volt ő odahaza olyan népszerű, mint amilyen. Nem azt mondom hogy jó ember volt, csak azt hogy a németek nagy többsége bizony szerette, és nem a nácizmusa miatt, hanem mert a zűrzavarból rendet, az éhínségből és munkanélküliségből jobb életet és munkát teremtett.