[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2361

Guest
Az elmúlt 4 napban súlyosabb csapást mértek rájuk,mint eddig bármikor...:rolleyes::D
Akkor mi a f.szt csináltak eddig?o_O


Beszel oszevissza..

Mindig amikor rola van szo, akor mindig minden a legjobb meg a legf@szabb...ha nem dicseri meg sajat magat akor rossz napja van.

De bazzeg az obama..az semmit sem csinalt, most bombazuk lagf@szaban a talibokat amiuta EN trumpli vagyok a foparancsnok..EN vagyok a legf@szabb gyerek a vilagon, ja meg EN VAGYOK a legerosebb is..ja es obama a bunos a torok s400 vasarlasara is.. :D
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Na igen, de nézd meg az USA-t ott is fából építkezik a nagy többség mert az az olcsó. Egy haverom évekig lakott Floridában, egyedül neki volt tégla háza a környéken. Azon röhögött, hogy a szomszédjainak a házát rendszeresen megrongálta, elvitte a hurrikán, neki meg kb semmi baja nem lett. Azt nem értem, hogyha tudom, hogy minden évben várható, hogy egy vihar ami szarrá fújja a házamat, akkor mi a fenéért nem építkezek olyan anyagból ami tartós? Vagy ha már nincs rá pénzem akkor mondjuk elköltözök olyan helyre ahol tudom, hogy nem kell minden évben újjá építenem. Persze lehet, hogy még így is olcsóbban jön ki az illető, ha újra építi. Bár a vele járó macera nekem biztos nem kellene.


Az van hogy ha epp nincs szerencsed..es bejon egy legerosebb hurikan akor b@szhatod a beton/tegla hazadat is..ha bejut a szel, repul a teto..bejon az eso..+ha meg van arviz...ugyan ott leszel mint a kinevetett amcsi a fahazaval.
vagy meg +kolcseged is lesz azt a sok beton,tegla stb tormeleket elpakolni onnan hogy ujbol epitkez..

tudom, bele fog kotni valaki a kepbe..de akor is beteszem: https://imgur.com/r/WTF/j1qzQ5I
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Donald Trump amerikai elnök a Twitteren közölte, hogy a kérésére lemondott John Bolton, az elnök nemzetbiztonsági tanácsadója: „Előző éjjel tájékoztattam John Boltont, hogy többé nincs szükség a szolgálataira a Fehér Házban. Nagyon nem értettem egyet vele néhány javaslatát illetően, mint ahogy így voltak ezzel mások is a kormányzatban. Ezért felkértem őt, hogy mondjon le.”
John Bolton viszont azt írta, hétfőn ő ajánlotta fel a lemondását, amire Trump azt mondta: „Beszéljünk erről holnap!”
Lemondott John Bolton, Trump nemzetbiztonsági tanácsadója


Donald Trump elnök kérésére kedden lemondott John Bolton, az elnök nemzetbiztonsági tanácsadója.
Trump kirúgta a nemzetbiztonsági tanácsadóját
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Donald Trump amerikai elnök a Twitteren közölte, hogy a kérésére lemondott John Bolton, az elnök nemzetbiztonsági tanácsadója: „Előző éjjel tájékoztattam John Boltont, hogy többé nincs szükség a szolgálataira a Fehér Házban. Nagyon nem értettem egyet vele néhány javaslatát illetően, mint ahogy így voltak ezzel mások is a kormányzatban. Ezért felkértem őt, hogy mondjon le.”
John Bolton viszont azt írta, hétfőn ő ajánlotta fel a lemondását, amire Trump azt mondta: „Beszéljünk erről holnap!”
Lemondott John Bolton, Trump nemzetbiztonsági tanácsadója


Donald Trump elnök kérésére kedden lemondott John Bolton, az elnök nemzetbiztonsági tanácsadója.
Trump kirúgta a nemzetbiztonsági tanácsadóját

Tisztára mint a szakító párok.
Én dobtam ki, nem is igaz, én dobtam ki hamarabb.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Ez hányadik embere is aki lemond, vagy kirúgnak? :) Trump lassan úgy cseréli a minisztereit, tanácsadóit mint más a fehérneműjét :D
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
Ez hányadik embere is aki lemond, vagy kirúgnak? :) Trump lassan úgy cseréli a minisztereit, tanácsadóit mint más a fehérneműjét :D
Vagy paranoiás vagy rájön/megsúgják, hogy más is adja nekik a parancsokat és nem a megfelelő irányba próbálják terelni őt és az ő érdekszférájába tartozó elit politikáját.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
  • Tetszik
Reactions: plushun

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nagy valószínűséggel Izrael helyezett el az utóbbi két évben mobiltelefon-beszélgetéseket lehallgató eszközöket a washingtoni Fehér Ház közelében és más érzékeny washingtoni helyszíneken az amerikai kormányzat szerint - írta a Politico című hírportál csütörtökön, három magas rangú amerikai tisztségviselőre hivatkozva.
A lap bennfentes forrásai szerint ellentétben más olyan esetekkel, amikor egyértelmű külföldi kémtevékenységet lepleztek le az Egyesült Államok területén, ennek nem lett semmiféle következménye, a Donald Trump elnök vezette amerikai kormányzat nem kifogásolta az ügyet az izraeli kormánynál.
A szóban forgó miniatűr lehallgató eszközök mobil átjátszó tornyok működését utánozzák, és így szereznek meg információkat a telefonok helyadatairól és a felhasználókat azonosító kódokról. A berendezések alkalmasak a hívások tartalmának és az adatforgalomnak az elfogására is. Valószínűleg Donald Trump, illetve az ő közvetlen munkatársai lehallgatását célozták az eszközök, bár azt nem tudni, hogy ténylegesen sikerrel jártak-e.
A Politico szerint izraeli kémek helyezhettek el lehallgatóeszközöket a Fehér Háznál
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Nagy valószínűséggel Izrael helyezett el az utóbbi két évben mobiltelefon-beszélgetéseket lehallgató eszközöket a washingtoni Fehér Ház közelében és más érzékeny washingtoni helyszíneken az amerikai kormányzat szerint - írta a Politico című hírportál csütörtökön, három magas rangú amerikai tisztségviselőre hivatkozva.
A lap bennfentes forrásai szerint ellentétben más olyan esetekkel, amikor egyértelmű külföldi kémtevékenységet lepleztek le az Egyesült Államok területén, ennek nem lett semmiféle következménye, a Donald Trump elnök vezette amerikai kormányzat nem kifogásolta az ügyet az izraeli kormánynál.
A szóban forgó miniatűr lehallgató eszközök mobil átjátszó tornyok működését utánozzák, és így szereznek meg információkat a telefonok helyadatairól és a felhasználókat azonosító kódokról. A berendezések alkalmasak a hívások tartalmának és az adatforgalomnak az elfogására is. Valószínűleg Donald Trump, illetve az ő közvetlen munkatársai lehallgatását célozták az eszközök, bár azt nem tudni, hogy ténylegesen sikerrel jártak-e.
A Politico szerint izraeli kémek helyezhettek el lehallgatóeszközöket a Fehér Háznál

Neeem, ők nem olyanok, de ha esetleg mégis ők tették volna, akkor csak az antiszemitizmus terjedése elleni küzdelem részeként, mert amúgy gyengék és elnyomottak. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Nemerson