[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
A függetlenséget vizsgálni jogos és konszenzus alapján engedni ha az a társadalom javát szolgálja.
63 éve ezen a napon mi is függetlenedni akartunk de brutálisan letörték a vágyainkat.
A katalanok most tanuljak epp ezt, bar ez csak amolyan nyugatias eroszak. Nem olyan mint ami itt szokott lenni osztrak, roman, szovjet reszrol.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
A többi a fantázia szüleménye már, j

Ment is a like.
Azért majd nagyon ne lepődjél meg, ha megindul egy brutál lejárató kampány a függetlenség párti erők ellen/ha még sem lesz elég - elcsalni sem tudja London, lesz némi erőszak az utcán/ pár véletlen haláleset.

Csodák nincsenek, ez a hatalom természete.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 391
113
Azért majd nagyon ne lepődjél meg, ha megindul egy brutál lejárató kampány a függetlenség párti erők ellen/ha még sem lesz elég - elcsalni sem tudja London, lesz némi erőszak az utcán/ pár véletlen haláleset.

Csodák nincsenek, ez a hatalom természete.
Mindenki azzal küzd ami megadatik neki, az Ingusok is kiterjesztették szabdságharcukat Ingusföldön kívülre.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
A katalanok most tanuljak epp ezt, bar ez csak amolyan nyugatias eroszak. Nem olyan mint ami itt szokott lenni osztrak, roman, szovjet reszrol.
article_86741_780_524.jpg


sk_fejlec.jpg


catalonia-referendum-police-violence-lg.jpg


https://evolvepolitics.com/watch-sp...wing-people-stairs-amid-catalonia-referendum/

Ez olyan finom - puha nyugati erőszak. Bár csak a kívülről jött betolakodókkal akik valódi veszélyt jelentenek az egész kontinensünkkel, azokkal lennének ilyen finomak!
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 706
113
Azért majd nagyon ne lepődjél meg, ha megindul egy brutál lejárató kampány a függetlenség párti erők ellen/ha még sem lesz elég - elcsalni sem tudja London, lesz némi erőszak az utcán/ pár véletlen haláleset.

Csodák nincsenek, ez a hatalom természete.

Én inkább azon lepődnék meg, ha bármiféle választást-szavazást nem előzne meg egy "brutális lejárató kampány" pro és kontra.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
article_86741_780_524.jpg


sk_fejlec.jpg


catalonia-referendum-police-violence-lg.jpg


https://evolvepolitics.com/watch-sp...wing-people-stairs-amid-catalonia-referendum/

Ez olyan finom - puha nyugati erőszak. Bár csak a kívülről jött betolakodókkal akik valódi veszélyt jelentenek az egész kontinensünkkel, azokkal lennének ilyen finomak!
Semmi nemi eroszak, lovoldozes, kivegzes, gyujtogatas a hatalom reszerol. Ez egyenlore csak annyi mint itt 2006-ban,nem 56-ban. Persze ez mindenhol igy kezdodik, Donyeck tajan meg mashol is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Én inkább azon lepődnék meg, ha bármiféle választást-szavazást nem előzne meg egy "brutális lejárató kampány" pro és kontra.
Nyilván. Az lesz a kezdet. A komoly dolgokat akkor fogják előrántani a varázskalapból, ha nem sikerül a többséget meggyőzni Skóciában arról, hogy jobb nekik a Brit korona védelme alatt a jövőben is. Na onnantól a minimum dolog ami szerintem elő fog kerülni a választási csalás lesz.

Hozzáteszem, hogy messze nem CSAK London fog ott aktívan ügyködni, bele se jó gondolni abba, hogy hány és milyen erő lesz ott jelen PRO és Kontra. Biztosra veszem hogy benne lesz abban a buliban az EU-mag, az USA, az Oroszok is kő keményen.

Az hogy szakad-e egy GB, az nem egy jelentéktelen esemény a geopolitikában, messze inkább túlmutat mondjuk egy népszerű osztrák szabadságpárti politikuson, aki pl. Phaetonnal is meg tudott halni antialkolistaként brutál alkoholmérgezéssel a volán mögött...

Az még egy puskaporos hordó lehet majd a jövőben, de olyan ám, hogy az É-Ír balhé semmiségnek tűnik majd mellette, pedig ott is ment a cirkusz évtizedekig.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Semmi nemi eroszak, lovoldozes, kivegzes, gyujtogatas a hatalom reszerol. Ez egyenlore csak annyi mint itt 2006-ban,nem 56-ban. Persze ez mindenhol igy kezdodik, Donyeck tajan meg mashol is.
Amiről te írsz, az már nem tüntetés leverése, és rendőri erőszak, hanem konkrétan a nagy betűs POLGÁRHÁBORÚ/SZABADSÁGHARC.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 706
113
Nyilván. Az lesz a kezdet. A komoly dolgokat akkor fogják előrántani a varázskalapból, ha nem sikerül a többséget meggyőzni Skóciában arról, hogy jobb nekik a Brit korona védelme alatt a jövőben is. Na onnantól a minimum dolog ami szerintem elő fog kerülni a választási csalás lesz.

Hozzáteszem, hogy messze nem CSAK London fog ott aktívan ügyködni, bele se jó gondolni abba, hogy hány és milyen erő lesz ott jelen PRO és Kontra. Biztosra veszem hogy benne lesz abban a buliban az EU-mag, az USA, az Oroszok is kő keményen.

Az hogy szakad-e egy GB, az nem egy jelentéktelen esemény a geopolitikában, messze inkább túlmutat mondjuk egy népszerű osztrák szabadságpárti politikuson, aki pl. Phaetonnal is meg tudott halni antialkolistaként brutál alkoholmérgezéssel a volán mögött...

Az még egy puskaporos hordó lehet majd a jövőben, de olyan ám, hogy az É-Ír balhé semmiségnek tűnik majd mellette, pedig ott is ment a cirkusz évtizedekig.

https://konteo.blogrepublik.eu/2012/03/14/jorg-haider-halala/
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Hogy lehet demokratikusan felszabdalni?
Úgy mint pl. a Szovjetúniót (érdekes, akkor nem volt semmiféle "demokratikus" ellenvélemény a lakossági népszavazások elmaradásáért, jó volt az "aki kapja az marja" módszer), aztán Jugoszláviát, Szudánt, meg az utóbbi években Szíriát próbálták, és még nincs is vége. "Demokratikusan" ... ?!! :eek::(:p:cool:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
https://kuruc.info/r/6/200404/

:D

Egyik jobb mint a másik. Ne gondold hogy tartom valamire a Kurucot, mert nem. Csak gondoltam görbe tükröt tartok vele, ez amit te belinkeltél, ez is egy vicc, sajnos. Illetve azt azért hozzáteszem, hogy ha volt ott valami állami szál, akkor nyilván amit a rendőrség hivatalosan kiadhat, az köszönő viszonyban sincs a valósággal.

Egy tény, Haider épp megerősödő félben volt, és sokaknak nagy szálka volt a szemében, majd a siker kapujában TRAGIKUS hirtelenséggel eltávozott.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Pedig nem. Ezek a hongkongi mindennapok és ott sincs polgárháború.
Én még HK-ban nem láttam hogy megerőszakoltak vagy kivégeztek volna bárkit a rendőrök, vagy a tüntetők az utcán. Le vagyok maradva, mert az tény hogy nem követem azt a vonalat, talán mert innen jó messze van?
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 706
113
https://kuruc.info/r/6/200404/

:D

Egyik jobb mint a másik. Ne gondold hogy tartom valamire a Kurucot, mert nem. Csak gondoltam görbe tükröt tartok vele, ez amit te belinkeltél, ez is egy vicc, sajnos. Illetve azt azért hozzáteszem, hogy ha volt ott valami állami szál, akkor nyilván amit a rendőrség hivatalosan kiadhat, az köszönő viszonyban sincs a valósággal.

Egy tény, Haider épp megerősödő félben volt, és sokaknak nagy szálka volt a szemében, majd a siker kapujában TRAGIKUS hirtelenséggel eltávozott.

Ha eltekintünk az összeesküvésektől meg a jövöbelátástól, akkor az van, h az angolok népszavazást engednek (dilisek h engedik) a skót függetlenségről (dilisek h enyhe többséghel a nemek győztek), a katalánol olyan szintű autonómiában élnek, amitől egy csomó nemzeti kisebbség (Székelyek, kurdok, tibetiek) nem is álmodik, de a gonosz elnyomók ennél nem akarnak többet engedni! Ezek utàn Haider nyilván egy tízésfél százalèkos választási győzelem után válik célpontá!
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Hogy lehet demokratikusan felszabdalni?

Pl. úgy, hogy egész Spanyolország szavaz a katalán függetlenségről. Ami persze előre borítékolható eredménnyel járna. De elvben demokratikus döntés lenne, mert minden érintett kifejthetné a véleményét.

Magyarország mikor szállta meg cigányíniát?

Ez jogos, bár azonnal adódik a kérdés, hogy mekkora és milyen történelmi távlat jogosít fel egy népet az általa lakott területre? A példám azért áll meg mégis, mert a dilemma a távlattól függetlenül az, hogy lehet-e kiszakadni valahonnan puszta népakaratból? Még akkor is véleményes, ha az anyaország lakossága egy népszavazással ki is engedné a szakadárokat.

ha megszavazzák az ott élők, hogy mennének, hát én könnyet azért az országrészért nem hullajtanék az biztos, ahol már tényleg ők vannak többen

Hát én igen, de szerencsére ilyen nem lesz.

A skótoknak viszont elvileg más a státuszuk a brit korona alatt, mint a katalánoké a spanyol alatt, vagy rosszul tudom?
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Igen, alapvetően az a kérdés, hogy melyik a demokráciább:
1. Adott népcsoport szabadon eldöntheti népszavazás útján, hogy saját szülőföldjén saját országban akar-e élni, vagy sem.
2. Adott népcsoport függetlenségi törekvéseit azok dönthetik el, akiket ott akarnak hagyni.

És ha az egyik országnál az 1. verzió az elfogadott, akkor a másiknál miért a 2?
Ez a kérdés független attól, hogy kinek mekkora autonómiája van, vagy éppen nincs.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Ez a kérdés független attól, hogy kinek mekkora autonómiája van (...)
Pedig úgy tűnik, hogy az elérhető "100% autonómia" a saját ország. (Oké, nem az, de a mai demokráciák keretein belül.) Akiknek mondjuk 95% önrendelkezésük van, azoknál joggal kérdezhetjük, hogy hfnk? Nem lenne okosabb a sok politikai energiát a saját, belső hasznukra fordítani a ribillió helyett?

Akiket viszont már az önrendelkezés ötletére felpofoznak, azokat sztem joggal támogatjuk.

A katalánokat kizsákmányolják a gaz spanyolok. De a reálpolitika rajongóihoz íme egy csokor költői kérdés: előrébb vannak függetlenség dolgában a katalánok, mint tíz éve? Jobban megy a bolt? Pörög a turizmus? Jönnek a befektetők? Meghátráltak a spanyolok? Boldog a nép (mint a barom, melyet igába hajt)? (bocs a betűnagyságért, telefonos hiba, nem tudom javítani.)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Én még HK-ban nem láttam hogy megerőszakoltak vagy kivégeztek volna bárkit a rendőrök, vagy a tüntetők az utcán. Le vagyok maradva, mert az tény hogy nem követem azt a vonalat, talán mert innen jó messze van?
3 ember halt meg a Price Edward rendőr attaknál. 1 lány rejtélyes módon vízbefulladt (valószínüleg komcsi ügynökök voltak, mert egyik tüntetésszervező volt és a helyi úszócsapat top embere.)
Kb 1 hónapja volt tüntetés az miatt, hogy a rendőrségre bevitt lányokat molesztálták és megerőszakolták valamint egy 63 éves fickót akit kórházba vittek a tüntiről leszíjaztak az ágyhoz, seggbekúrták gumibottal majd a szájába nyomták. Ezt spec pont felvette a kórház kamerája akik kiadták a felvételt így a 2 rendőr kapott 2-2 évet. Minden mást eltusoltak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
3 ember halt meg a Price Edward rendőr attaknál. 1 lány rejtélyes módon vízbefulladt (valószínüleg komcsi ügynökök voltak, mert egyik tüntetésszervező volt és a helyi úszócsapat top embere.)
Kb 1 hónapja volt tüntetés az miatt, hogy a rendőrségre bevitt lányokat molesztálták és megerőszakolták valamint egy 63 éves fickót akit kórházba vittek a tüntiről leszíjaztak az ágyhoz, seggbekúrták gumibottal majd a szájába nyomták. Ezt spec pont felvette a kórház kamerája akik kiadták a felvételt így a 2 rendőr kapott 2-2 évet. Minden mást eltusoltak.
Az fasza. Akkor az tényleg csücskösebb azért.