[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Az oroszok annyira rágerjedtek Ukrajnára, hogy már a belaruszok is kezdenek tőlük tartani. Egy parlamenti javaslat elforgatná a címerüket egy kicsit nyugatra mert már őket is böködi a begerjedt kisgömböc.
EA334F2E-5355-4251-93BE-5F15D21785FA_w1023_r1_s.jpg

Nekem inkább úgy tűnik kisebbítettek rajta. Ha megnézed mind a jobb, és a baloldaltól messzebb van, és fenntről meg lenntről is. Olyan mintha kb. 10-15%-al kisebb lenne, és ugyanúgy középre van igazítva.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas
T

Törölt tag 1526

Guest
Hoppá, korábban azt írtad, egyik nyelven se értesz, most meg hirtelen megtanultál?! Te csak tévedésből mondasz igazat?! Na és akkor hogy van ukránul a határszéle, határmente?
Soha nem mondtam, hogy egy nyelven sem értek, egy nyelvet mindenki ért okoska, én hármat beszélek elég jól, de a legtöbb európai nyelvből megértek dolgokat, sok közös latin szó van még a magyarban is.

Ukránul bizony országot jelent, nevezték Ukrajnának már akkor is amikor a muszka még csak egy északi nyelvjárás volt. Ezzel a határmentézéssel csak elriasztották maguk mellől az ukránokat, legközelebb Belaruszról találják ki, hogy a neve azt jelenti bekebelezendő?

Ezért tud bővülni a NATO, mert nem így szerez magának barátokat.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nekem inkább úgy tűnik kisebbítettek rajta. Ha megnézed mind a jobb, és a baloldaltól messzebb van, és fenntről meg lenntről is. Olyan mintha kb. 10-15%-al kisebb lenne, és ugyanúgy középre van igazítva.
Nem lett kisebb. Belarusz a széléről a középpontba került.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Nem lett kisebb. Belarusz a széléről a középpontba került.


Nem lett kisebb. Belarusz a széléről a középpontba került.

A kép 1023x575 képpontos.
Szélesség a 244-es magasságon mérve:

Az újnál országhatár szélesség 217-324-ig tart (107 képpont)
Az eredeti: 686-812-ig tart. (126 képpont)

Az újnál a magasság: 191-287-ig tart (96 képpont)
Az eredeti: 188-299-ig tart (111 képpont)

Szélességben az új az eredeti 84,9%-a
Magasságban az új az eredeti 86,49%-a.

Ezt bizony kb 15%-al kicsinyítették.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Na akkor arról annyit, hogy a NATO megvédi szövetségeseit egy külső támadás ellen!
Arra sem képes hogy egy elcseszett nyelvtörvényt eltöröltessen egy a szövetségbe törekvő országgal, amivel csak vagy négy NATO tag érdekeit sérti (lengyel, szlovák, magyar, román), pedig csak annyit kellett volna tenni hogy megkérik az ukrán félt, hogy az eu országok nyelveit tegyék a kivételek közzé! De nem!!! :mad::mad::mad:
És mi lesz ha az ukránok kérik makd Dobercsányt (Debrecent) mint ősi ukrán földet, akkor mi lesz??? A nagyobb jó érdekében a békesség miatt adjuk át nekik???
Megvéd a NATO mi :confused::confused::confused:???

Az teljesen ki van zárva h a fent említett 4 orszàg közösen jelezze az ukrik vagy a nato felé mi a problémája?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A kép 1023x575 képpontos.
Szélesség a 244-es magasságon mérve:

Az újnál országhatár szélesség 217-324-ig tart (107 képpont)
Az eredeti: 686-812-ig tart. (126 képpont)

Az újnál a magasság: 191-287-ig tart (96 képpont)
Az eredeti: 188-299-ig tart (111 képpont)

Szélességben az új az eredeti 84,9%-a
Magasságban az új az eredeti 86,49%-a.

Ezt bizony kb 15%-al kicsinyítették.
Más a vetület is, másképpen torzít, meg nem is pontos az ábrázolás, főleg az első nem valós kép, hiába hasonlítasz össze két különböző vetületet, az egyik inkább szimbolikus mint földrajzi ábrázolás.
A lényeg nem is ez, hanem hogy Belarusz a glóbusz fókuszpontjába került a széléről.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Más a vetület is, másképpen torzít, meg nem is pontos az ábrázolás, főleg az első nem valós kép, hiába hasonlítasz össze két különböző vetületet, az egyik inkább szimbolikus mint földrajzi ábrázolás.
A lényeg nem is ez, hanem hogy Belarusz a glóbusz fókuszpontjába került a széléről.

15% ugyanakkora külső képátmérőnél nem mérési vagy torzítási hiba. Az kérem szépen kisebb. A címer középpontjában a ország közepe van mindkettő képen.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
15% ugyanakkora külső képátmérőnél nem mérési vagy torzítási hiba. Az kérem szépen kisebb. A címer középpontjában a ország közepe van mindkettő képen.
Két teljesen más vetületet méricskélsz össze, az első ráadásul teljes irreális amelyen Oroszország az egyenlítőig tart. Nem összehasonlíthatóak. Fel sem fogod mit látsz csak méricskéled a képpontjaidat.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
A saját törvényei kötik gúzsba az EU-t. A migránsokat ki lehetne baszkodni 300m-re az afrikai partoktól bele a vízbe csónak és minden nélkül. Elég hamar leszoknának a hajózásról. 300m-t le tud úszni Afrikáig, ha meg nem így járt.
A szárazföldön meg a török határra műszaki zár, és kerítés tűzparanccsal.
Ha lenne rá akarat 1 hét alatt megoldhatná ezt az EU. Csak törvény és akarat kell rá. Pénz meg ember az most is van.

Tudtommal a bolgàr-török határon van műszaki zàr, egy fokkal komolyabb,mint nálunk délen.
A probléma az h az "európai ember" nem fog vízbe szórni, sem lőni. Magyarázhatjuk, a faszbukon az összes géppuskás poszt alà ki lehet írni "migráncsszámláló" de ilyen akkor sem lesz. Te, én (dudi meg a többi itteni hivatàsos) sem fogja ezt csinálni.
Valami reális megoldás kéne (nem tudom mi lenne az kûlönben ideírnám,), de a mostani állapot qrvára nem tartható.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
De csak az oroszban. Ukránul országot, vidéket jelent.

A lényegen ez nem változtat.
Ezek is-is dolgok!
A "hangoltsága" tehát adott, erre "rezonál" az egész terület!
A határvidék, határmente szavak is végsősoron valamiféle határra utalnak (azaz feltételeznek valamilyen határt) végső soron,
akár olyan értelemben, hogy választóvonal két eltérő térrész (fizikai sík) között.
De akár ha spirituálisan valamennyire nyitott vagy akkor még tovább is tájékozódhatsz, hogy ez még milyen dimenziók határai,
határvidékei felé vezethet egyúttal, tudati síkon is mondjuk. Egy példa csak: ortodoxia-katolicizmus!
De még elgondolkozhatsz továbbiakon is!
..
Egyébként meg a "krajina" gyök alapjelentése mindenképpen a határ felé vezet bennünket!
Emlékezz a Krajinai Szerb Köztársaságra is, ott sem volt véletlen a név!
https://hu.wikipedia.org/wiki/Krajinai_Szerb_Köztársaság
..
Mindegy egyébként...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Tudtommal a bolgàr-török határon van műszaki zàr, egy fokkal komolyabb,mint nálunk délen.
A probléma az h az "európai ember" nem fog vízbe szórni, sem lőni. Magyarázhatjuk, a faszbukon az összes géppuskás poszt alà ki lehet írni "migráncsszámláló" de ilyen akkor sem lesz. Te, én (dudi meg a többi itteni hivatàsos) sem fogja ezt csinálni.
Valami reális megoldás kéne (nem tudom mi lenne az kûlönben ideírnám,), de a mostani állapot qrvára nem tartható.
Vissza kell vinni szépen líbiába. Az ngo hajókat meg lefoglalni szép igényesen.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Tudtommal a bolgàr-török határon van műszaki zàr, egy fokkal komolyabb,mint nálunk délen.
A probléma az h az "európai ember" nem fog vízbe szórni, sem lőni. Magyarázhatjuk, a faszbukon az összes géppuskás poszt alà ki lehet írni "migráncsszámláló" de ilyen akkor sem lesz. Te, én (dudi meg a többi itteni hivatàsos) sem fogja ezt csinálni.
Valami reális megoldás kéne (nem tudom mi lenne az kûlönben ideírnám,), de a mostani állapot qrvára nem tartható.

Igen mert az európai törvények nem engedik ezeket. Én is tudom. Csak leírtam megoldható de nincs rá akarat. Ezért, hogy mire hogyan fut majd ki ez az egész senki se tudja pontosan megmondani.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Inkább a vörös csillagot kellene leszaggatniuk róla, ha már annyira nyugatiak akarnak lenni.

A Spica kalász-csillag mellett a gabonakalászt kellene még eltávolítaniuk, mert az az arató-Szűz egyik fő attribútuma!
Egyre KOR-szerűtlenebb erre hangolni magukat! Hát döcög is csak a szekerük...
https://hu.wikipedia.org/wiki/Spica
..
Ha már egyszer hozzányúlnak az államiságukat kifejező egyik fő "totemükhöz", akkor ezen kellene ügyködni szerintem!
(hiába a felkelő Nap szimbólum (Oroszlán, Kos), ha letakarja, a kalász felülről és nem hagyja kibontakozni!) :rolleyes:
Ennyi asztrális-heraldika talán belefért még mára...:D
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Vissza kell vinni szépen líbiába. Az ngo hajókat meg lefoglalni szép igényesen.
Igen mert az európai törvények nem engedik ezeket. Én is tudom. Csak leírtam megoldható de nincs rá akarat. Ezért, hogy mire hogyan fut majd ki ez az egész senki se tudja pontosan megmondani.

A líbiai polgárháborúzó felek közül az egyik (màr nem emléxem melyik), felajánlotta, visszaveszi a migriket, és az európai őrhajók a líbiai vizeken járőrözhetnek. Egy raklap kalasnyikovot nem sikerült küldeni neki, akkor mégis mit akarunk bàrmiféle határozott megoldást.
 
T

Törölt tag 008

Guest
A líbiai polgárháborúzó felek közül az egyik (màr nem emléxem melyik), felajánlotta, visszaveszi a migriket, és az európai őrhajók a líbiai vizeken járőrözhetnek. Egy raklap kalasnyikovot nem sikerült küldeni neki, akkor mégis mit akarunk bàrmiféle határozott megoldást.
300 millió eurót kaptak és vissza is veszik a migriket. A gond, hogy az ngok elviszik olasz kikötőbe őket és onnan már nem szállítják őket vissza. Főleg az új kommunista kormányuk.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Pont erről tárgyaltak ma az uniós bővítési biztossal Várhelyi Olivérrel Kijevben. Az EU-társulás jól halad, aláírtak egy új programot ami az ukrán gazdaságot fogja digitalizálni. A kisebbségek képviselőivel is tárgyalt Várhelyi, szerinte velük is meg lehet egyezni.

Digitalizálni? Elöbb aszfaltozni kellene!
Ukrajna az európai Mexikó. Hihetetlen,hogy nem mennek semmire. Egyenlőre messze vannak az EU-tól, a társulás semmit sem jelent,lásd Törökország.