Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Már megbocsáss, de pont az ilyen provokáló beszólogatás miatt kellett írnom rólam amit te is művelsz. Nem lep meg amúgy, mert nem ez az első, meg nem is utolsó ilyen, és kezdődik a tömegesen csapban rám támadás, ahogy az még Python-nal is megesik, annak ellenére hogy igen régi motoros már itt ! :rolleyes:

Te is ebbe farkasfalkába tartozol, úgyhogy egyáltalán nem lep meg az ajvékolásod (Emese), ha már itt tartunk.:cool: Ha nem lesz ez befejezve, kénytelen leszek némi segítséget kérni a moderációs részlegtől, bár nagyon nem szeretném zavarni őket. Legalább 10 postot csak az ilyen beszólogatók miatt kellett írnom, ahogy kénytelen volt párat írni ugyan ilyenekért Python is. Elárulom, ha egyszer kinőnétek az óvodát, elmúlnálak ezek a problémák. Úgy hogy ha szépen megkérhetnélek benneteket hagyjátok abba, mert már nagyon unom. :cool: (most írjatok még légyszíves 20 ajvékolós postot, hogy mindenki világosan lássa, hogy mit csináltok... :))

Senki nem kér, hogy 10 posztot írogass és jó lenne ha befejeznéd a parttalan vitád vagy folytassátok privátban mert senki nem kíváncsi rá. Azt nem is említem, hogy olyannak magyarázol, aki elég sokat tesz hozzá a fórum szakmai értékéhez.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Már megbocsáss, de pont az ilyen provokáló beszólogatás miatt kellett írnom rólam amit te is művelsz. Nem lep meg amúgy, mert nem ez az első, meg nem is utolsó ilyen, és kezdődik a tömegesen csapban rám támadás, ahogy az még Python-nal is megesik, annak ellenére hogy igen régi motoros már itt ! :rolleyes:

Te is ebbe farkasfalkába tartozol, úgyhogy egyáltalán nem lep meg az ajvékolásod (Emese), ha már itt tartunk.:cool: Ha nem lesz ez befejezve, kénytelen leszek némi segítséget kérni a moderációs részlegtől, bár nagyon nem szeretném zavarni őket. Legalább 10 postot csak az ilyen beszólogatók miatt kellett írnom, ahogy kénytelen volt párat írni ugyan ilyenekért Python is. Elárulom, ha egyszer kinőnétek az óvodát, elmúlnálak ezek a pszichológiai problémáitok. Úgy hogy ha szépen megkérhetnélek benneteket hagyjátok abba, mert már nagyon unom. :cool: (most írjatok még légyszíves 20 ajvékolós postot, hogy mindenki világosan lássa, hogy mit csináltok... :))

Nyugi nem támadott meg senki, és én pont nem vagyok általad definiált "farkasfalkatag". Nem gonoszságból, de ha ezt nem viccből írod akkor LEHET, ismétlem LEHET van egy kisebb üldözési mániád. Mert én eddig nem is szóltam hozzád, nem tudom feltűnt-e.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Susmus: A kormány elvileg ma tárgyalja, hogy a fővárosban milyen korlátozó intézkedéseket foganatosítsanak. Lehet figyelni a kormányinfókat, aki itt él.
- A patikán levő cetlin kint van, hogy csak annyi vevő mehet be ahány ablaknál van patikus, a többiek kint várakozzanak az utcán, azt még elfelejtették odaírni, hogy 2 méteres közökkel, de majd jön az is szerintem. (igazából kiadóablakos üzemmódra kellene váltaniuk szerintem)
- Az autószervíz kapuján kint van, hogy aki kocsit hozott leadni, az telefonáljon ezen a számon, majd jönnek ki átvenni a kocsit, be senki ne menjen.
Szépen lassan itt is pofásodik az élet.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 015
32 424
113
Érdekes fejlemény hogy a kínai külügy szóvivője a jenkiket gyanúsítja, hogy ők vitték a vírust wuhanba, tavaly októberben egy katonai delegációval.

https://www.rt.com/news/482990-china-coronavirus-us-come-clean/

Ez konteós oldalakon már hónapok óta téma volt, persze a konteó fő állítása, hogy ez laborban kotyvasztott és genetikailag a kínaiakra specializált vírus lett volna, az megdőlt, legalábbis a kínaiakra specializáltság.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Susmus: A kormány elvileg ma tárgyalja, hogy a fővárosban milyen korlátozó intézkedéseket foganatosítsanak. Lehet figyelni a kormányinfókat, aki itt él.
- A patikán levő cetlin kint van, hogy csak annyi vevő mehet be ahány ablaknál van patikus, a többiek kint várakozzanak az utcán, azt még elfelejtették odaírni, hogy 2 méteres közökkel, de majd jön az is szerintem. (igazából kiadóablakos üzemmódra kellene váltaniuk szerintem)
- Az autószervíz kapuján kint van, hogy aki kocsit hozott leadni, az telefonáljon ezen a számon, majd jönnek ki átvenni a kocsit, be senki ne menjen.
Szépen lassan itt is pofásodik az élet.

Igen itt a plakát amit ki kell rakni 12-e azaz tegnap óta.
https://www.ogyei.gov.hu/dynamic/koronavirus_varakozas_nyomtathato.pdf
A kiadóablakos rendszernél vita alakult ki, mert a kiadóablak sok esetben pont arcmagasságban található, és nem biztosított a 2m távolság a kiadó és a beteg között, továbbá sok beteg hajlamos behajolni az ablakon ezáltal a kiadószemélyzet közvetlen közelről kénytelen kapcsolatba lépni a kiszolgálandó a pácienssel, míg a táraasztal valamelyest nagyobb biztonságot ad, azzal, hogy fizikai korlátként nagyobb távolságot biztosít a páciens és az alkalmazott között.
Többek között ezen vita miatt nem hoztak rendelkezést még a kiadóablakos kiszolgálásról.

Az alábbi egészségügyi dolgozók csak miniszteri engedéllyel hagyhatják el az országot.
https://ogyei.gov.hu/412020_iii_11_rendkivuli_intezkedesekrol_szolo_korm_rendelet

A hallgatói gyakorlatok (Orvosi, Fogorvosi és Gyógyszerészeti) március 11-től határozatlan ideig felfüggesztésre kerültek.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Igen itt a plakát amit ki kell rakni 12-e azaz tegnap óta.
https://www.ogyei.gov.hu/dynamic/koronavirus_varakozas_nyomtathato.pdf
A kiadóablakos rendszernél vita alakult ki, mert a kiadóablak sok esetben pont arcmagasságban található, és nem biztosított a 2m távolság a kiadó és a beteg között, továbbá sok beteg hajlamos behajolni az ablakon ezáltal a kiadószemélyzet közvetlen közelről kénytelen kapcsolatba lépni a kiszolgálandó a pácienssel, míg a táraasztal valamelyest nagyobb biztonságot ad, azzal, hogy fizikai korlátként nagyobb távolságot biztosít a páciens és az alkalmazott között.
Többek között ezen vita miatt nem hoztak rendelkezést még a kiadóablakos kiszolgálásról.

Az alábbi egészségügyi dolgozók csak miniszteri engedéllyel hagyhatják el az országot.
https://ogyei.gov.hu/412020_iii_11_rendkivuli_intezkedesekrol_szolo_korm_rendelet

A hallgatói gyakorlatok (Orvosi, Fogorvosi és Gyógyszerészeti) március 11-től határozatlan ideig felfüggesztésre kerültek.

- Nem, én nem erre gondoltam, majd ma este kell figyelni, ha a javaslat intézkedésbe megy.
- Itt a mi környékünkön a kiadóablakok derékmagasságban vannak 4 patikában is, de tény, hogy mindenki odahajol, mert nem értik egymást a patikussal, mert a kihangosítás meg nincs megcsinálva. A pénzváltó fülkék fiókja lenne az igazi szerintem, de az évtizedek mire ilyesmit el lehetne várni. A kihangosításra viszont gyorsan ki lehetne írni egy beszerzést amíg még nem késő, az még nem számít exporttilalmi cikknek - egyelőre.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
- Nem, én nem erre gondoltam, majd ma este kell figyelni, ha a javaslat intézkedésbe megy.
- Itt a mi környékünkön a kiadóablakok derékmagasságban vannak 4 patikában is, de tény, hogy mindenki odahajol, mert nem értik egymást a patikussal, mert a kihangosítás meg nincs megcsinálva. A pénzváltó fülkék fiókja lenne az igazi szerintem, de az évtizedek mire ilyesmit el lehetne várni. A kihangosításra viszont gyorsan ki lehetne írni egy beszerzést amíg még nem késő, az még nem számít exporttilalmi cikknek - egyelőre.

Igen pont ezen megy a diskurzus, hogy vannak akik jónak találták a kiadóablakot, valahol meg problémába ütköztek. Ez szülte az egyet- nem értést. (Az ablak magassági elhelyezésére nincs szabályozás.) Van ahol derékmagas, van ahol arc magasságban van. Na meg az emberek is különböző méretőek a 150-200cm-ig jellemzően. Ezért általában a tulajdonos/patikavezető a beépítésnél a saját magasságát vette figyelembe.

Kihangosítani ma már késő. Mert 1-1 patika önállóan még megoldja, de mivel nem állami hanem versenyszféra, így a kb. 2600db patikánál nem sok esély van megoldani ilyen rövid idő alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 232
1 450
113
Teljes a káosz, dilletantizmus...
Senkit sem érdekel mi a valóság, csak le tudja magát védeni: Én intézkedtem!
Rendvédelm szerv. Védőfelszerelés, kézfertőtlenítő csak 1-2 éve lejárt van. Videooktatáson kell résztvenni, hogyan kell helyesen kezet mosni...:)))
Ilyen plakátokat már küldtek is a wc-inkbe...hogy moss kezet 12 lépésben. Erre van pénz, de védőmaszk nincs. Közben közúton ellenőrizzük a kamionosokat...
Jönnek az újabbnál újabb utasítások, hogy látszon ők mindent megtettek...
Felolvastatták kb. 200x-ra a semmit. Pl. a fokhagyma hatással van-e a koronavírusra... 21.század...
Kb. akkor boszorkány, ha könnyebb a kacsánál...

Jaa, és nem tudunk semmi biztosat, de az biztos...
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 006
83 050
113
Ez konteós oldalakon már hónapok óta téma volt, persze a konteó fő állítása, hogy ez laborban kotyvasztott és genetikailag a kínaiakra specializált vírus lett volna, az megdőlt, legalábbis a kínaiakra specializáltság.

Mi van akkor, ha Kína így akart visszavágni az USAnak? Megfertőzték (ők) az amerikait, elterjesztették a vírust náluk, majd megállították. Miközben azután a koronavírus egyszercsak elkezdett világszerte tombolni. Mutogathatnak az amerikaiakra, konteokat gyárthatnak, miközben megnyerik a gazdasági háborút.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 006
83 050
113
Teljes a káosz, dilletantizmus...
Senkit sem érdekel mi a valóság, csak le tudja magát védeni: Én intézkedtem!
Rendvédelm szerv. Védőfelszerelés, kézfertőtlenítő csak 1-2 éve lejárt van. Videooktatáson kell résztvenni, hogyan kell helyesen kezet mosni...:)))
Ilyen plakátokat már küldtek is a wc-inkbe...hogy moss kezet 12 lépésben. Erre van pénz, de védőmaszk nincs. Közben közúton ellenőrizzük a kamionosokat...
Jönnek az újabbnál újabb utasítások, hogy látszon ők mindent megtettek...
Felolvastatták kb. 200x-ra a semmit. Pl. a fokhagyma hatással van-e a koronavírusra... 21.század...
Kb. akkor boszorkány, ha könnyebb a kacsánál...

Jaa, és nem tudunk semmi biztosat, de az biztos...

Újabb okos. Dilettantizmus. Bezzeg Virológus Feri! Na ő aztán valaki. Mint Kardos doktor a Hamis a babában, mi?
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 232
1 450
113
Annyi kiderült legalább, ha valódi baj lenne igen nagy kakában lenne az ország!!! Remélem intő jel volt a megfelelő embereknek, jó lenne komolyan venni, hogy vezetők és nem szolgák urai...
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Teljes a káosz, dilletantizmus...
Senkit sem érdekel mi a valóság, csak le tudja magát védeni: Én intézkedtem!
Rendvédelm szerv. Védőfelszerelés, kézfertőtlenítő csak 1-2 éve lejárt van. Videooktatáson kell résztvenni, hogyan kell helyesen kezet mosni...:)))
Ilyen plakátokat már küldtek is a wc-inkbe...hogy moss kezet 12 lépésben. Erre van pénz, de védőmaszk nincs. Közben közúton ellenőrizzük a kamionosokat...
Jönnek az újabbnál újabb utasítások, hogy látszon ők mindent megtettek...
Felolvastatták kb. 200x-ra a semmit. Pl. a fokhagyma hatással van-e a koronavírusra... 21.század...
Kb. akkor boszorkány, ha könnyebb a kacsánál...

Jaa, és nem tudunk semmi biztosat, de az biztos...

Az sajnálatos, ha a rendvédelmi szervnél ez a helyzet, az egészségügyben egyenlőre eltárolt készletek elegendőnek bizonyulnak hosszabb időre is. Bár az utánpótlást nagyban hátráltatják a németek.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 006
83 050
113
Szerintem a "becsődöl" szó helyett, a "valakik megpróbálják becsődöltetni" szóösszetételt alkalmazzuk inkább, már ha egyáltalán tudni vélnénk igazából,
hogy mi lesz a kifuttattatása ennek a pszichózisnak...
Az ~1.400.000.000 lakosságú Kínában ez a koronásvírus influenza ~3.200 ember életét oltotta ki.
..
Nem bagatellizálni akartam ezzel és együttérzésem az áldozatok hozzátartozóinak ismeretlenül innen a távolból is.
De! azért a groteszkül aszimetrikus mivoltát se veszítsük végleg szem elől a koronás vírus járványnak..., majd.
..
Meg mielőtt túlpörögnénk teljesen, azt is fogjuk fel, hogy ezt a tömegpszichikai nyomást a digitális technológia hiányában,
teszem azt az 1970-es évek derekán teljes lehetetlenség lett volna "előállítani".

A gazdaság kapcsán találta ki valaki, és jól meg is szedi magát rajta. Újraosztják a piacot, és ebből a béna kacsa EU ezek szerint kimarad.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Teljes a káosz, dilletantizmus...
Senkit sem érdekel mi a valóság, csak le tudja magát védeni: Én intézkedtem!
Rendvédelm szerv. Védőfelszerelés, kézfertőtlenítő csak 1-2 éve lejárt van. Videooktatáson kell résztvenni, hogyan kell helyesen kezet mosni...:)))
Ilyen plakátokat már küldtek is a wc-inkbe...hogy moss kezet 12 lépésben. Erre van pénz, de védőmaszk nincs. Közben közúton ellenőrizzük a kamionosokat...
Jönnek az újabbnál újabb utasítások, hogy látszon ők mindent megtettek...
Felolvastatták kb. 200x-ra a semmit. Pl. a fokhagyma hatással van-e a koronavírusra... 21.század...
Kb. akkor boszorkány, ha könnyebb a kacsánál...

Jaa, és nem tudunk semmi biztosat, de az biztos...

Higgadjunk már le!
1. Irgalmatlan pszichológiai nyomás alá helyeződött a világ összes érintett kormányzata egy új, (általunk legalább is) ismeretlen influenza miatt, aminek a koronavírus nevet adták. Ne csodálkozz, hogy nincs egyből teljes fogás a dolgon. Máshol sincs másképp!
2. A plakát ártani nem árt. Ne zavarjon hát! Nálunk, ahol én vagyok, ott is tettek ki. Kibírom...
3. Védőmaszk van! Közúti ellenőrzés meg szintén nem ártalmas.
4. A fokhagyma a 21. században is tartalmaz még allicint, így érdemes fogyasztani influenzaszezonban. De ha gondolod eszegess helyette boszorkányokat inkább!
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
A gazdaság kapcsán találta ki valaki, és jól meg is szedi magát rajta. Újraosztják a piacot, és ebből a béna kacsa EU ezek szerint kimarad.

Gazdaságilag aki megúszta azon kívül az aki először van túl rajta az lesz a legjobb pozícióban. Kérdés, hogy az USA-ban és az EU-ban hogy fog a továbbiakban lezajlani a vírus. Ha ugyanakkora ferőzésmértéknél Európa 2-3 héttel vagy 1 hónappal hamarabb jön ki a vírusból mint az USA akkor nem biztos hogy megszívja. Ha az USA megússza, vagy hamarabb megoldja Európa biztos rosszabb helyzetbe kerül mint a vírus előtt.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 006
83 050
113
A kormány csütörtöki koronosavírusról szóló sajtótájékoztatóján beszámoltak egy betegről, akiről reggel derült ki, hogy koronavírussal fertőzött, és korábban a János Kórházban kezelték. A sajtótájékoztatót tartó illetékesek nem válaszoltak arra a kérdésre, hogy a János Kórház dolgozói megfelelő védőfelszerelést kaptak-e, illetve hogy tesztelték-e őket. "Még most is folyik a kontaktkutatás" - csupán ennyit mondott az RTL kérdésére Müller Cecília tisztifőorvos.
Sikerült beszélnünk a beteggel kapcsolatba került dolgozókkal a János Kórházból, és tőlük választ kaptunk ezekre a kérdésekre.
A beteggel kapcsolatba került ápolók és orvosok nem kaptak megfelelő védőfelszerelést, azóta egyiküket sem tesztelték, és továbbra is beosztják őket munkavégzésre, vagyis folyamatosan kapcsolatban vannak más betegekkel is. A kórházi osztályon ma fél napig úgy folyt a betegfelvétel, hogy már tudni lehetett, hogy egy ott ápolt személy koronavírusos volt.A kórház dolgozói elmondták, hogy a beteg szombat este jelentkezett a kormány által működtetett zöld számon, mert napok óta lázas volt már. A tünetei alapján egy koronavírus-gyanús esetekre rendszeresített mentőt küldtek, és bevitték a Szent László kórház koronacentrumába. Ott hosszabb időt töltött egy váróban iráni állampolgárságú betegekkel. Arra jutottak a protokoll alapján, hogy valószínűleg nem koronavírusos, mert nem járt külföldön, és nem volt kapcsolatban gyaníthatóan vírusos személyekkel. Tesztet nem végeztek el rajta. Még az éjszaka a lakhelye szerint területileg illetékes János Kórházba küldték.
Ott külön szobába helyezték el ugyan, de semmilyen speciális, a koronavírus terjedését megakadályozó eszköz, felszerelés alkalmazására nem volt mód. Ilyenekkel a kórház ugyanis nem rendelkezik. A beteget szombat éjszakától csütörtök reggelig ápolták megfelelő maszkok és védőruházat nélkül a kórház dolgozói.
Kedden a Jánosban megállapították, hogy a betegnek a magas láza mellett tüdőgyulladása is van. A Szent László Kórház szerdán eljuttatott egy darab tesztet a Jánosba. A teszt elvégzéshez szükséges mintát már védőfelszerelésben vehette le a betegtől a nővér, de ez volt az egyetlen alkalom szombat éjjeltől kezdve, hogy komoly védőfelszerelésben közelíthettek a kórház dolgozói a beteghez.
Csütörtök reggelre a teszt alapján kiderült, hogy a beteg koronavírusos. Hamarosan visszaszállították a Szent László Kórházba. A János Kórház érintett, 14-es épületében, (III-as belgyógyászati- és kardiológiai osztály) délután fél háromig zavartalanul zajlott a betegfelvétel, az emberek továbbra is ki-be jártak. Akkor zárlatot rendeltek el.
A beteggel szombat éjjeltől csütörtök reggelig kapcsolatba került mintegy 10-15 ápoló és orvos semmilyen hivatalos értesítést nem kapott azóta, sem a saját intézményüktől, sem más hatóságoktól, szervezetektől. Nem vizsgálták hivatalosan, hogy kik kerültek kapcsolatba a beteggel. Az ápolókon és az orvosokon kívül takarítók, röntgenesek, ételszállítók, az épületben gyakorlaton lévő ápoló-tanulók is jártak az osztályon, ők is járhattak a beteg közelében. Őket sem értesítette senki semmiről.
A beteggel kapcsolatba került kórházi dolgozókat nem tesztelték, az igényüket a kórház vezetői azzal hárították el, hogy nem valószínű, hogy 15 percig vagy ennél tovább voltak a közelében, és ezért nem kaphat az intézmény további teszteket.
Ugyanakkor a csütörtök délutáni műszakot vivő kórházi dolgozókat este nem engedték haza, hanem egyelőre az épületben kell maradniuk, bár nem tudják, hogy meddig. A többi, a beteggel szintén kapcsolatba lépett dolgozót viszont rendes beosztás szerint továbbra is várják dolgozni, van akit már péntek reggelre, van akit csak szombatra. Ők azonban a legutóbbi fejlemények alapján már nem lehetnek biztosak abban, hogy ha egyszer visszamennek, akkor haza is mehetnek majd. Azt az igényüket, hogy házikaranténban otthon maradjanak, határozottan visszautasították.
A dolgozók elkeseredettek, és értetlenül állnak a helyzet előtt.
Nagyon aggódnak a koronavírusos beteget védőfelszerelés nélkül ápoló kórházi dolgozók

Kétségbeesetten hívogatták egymást egy budapesti gimnáziumi osztályban a szülők péntekre virradó éjjel, azzal a kérdéssel, hogy Te elengeded holnap a gyerekedet?
A 17-18 éves gyerekeik ugyanis csütörtök délelőtt hazamentek az iskolából, mert az egyik osztálytársuk angolórán, a tanítás közepén megtudta, hogy az édesanyja koronavírusos. A család azonnal jelezte a szomorú fejleményt az iskolának, de senkinek sem állt módjában intézkedni. Hivatalos részről nem történt semmi.
A tanárokat a diákok beszámolója szerint büntetőjogi következményekkel fenyegették meg "felülről", arra az esetre, ha bármit is lépnének, akár csak elárulják, hogy melyik család, vagy melyik osztály az érintett. A 444-nek nyilatkozó diákok szerint az iskolát fenntartó KLIK-től tarthatnak a tanáraik, bár ezt így konkrétan nem mondták nekik, csak azt, hogy minimum az állásukkal játszanak, ha erről egyáltalán beszélnek velük.
Mivel hamar nyilvánvalóvá vált, hogy az érintett család őszinteségének köszönhetően mindenki tud mindent, nem lehetett megúszni, hogy a diákok lépjenek. Az érintett osztályból csütörtökön mindenki hazament a tanítás közepén.
Aki tudott, gyalog ment - ha fertőzöttek lennének, legalább a BKV-n ne adják tovább másoknak a vírust. E megfontolt viselkedésnél az állami szervek és intézmények jóval kevésbé bizonyultak aggódónak. Az iskolának azt üzenték, hogy meg kell tartani a pénteki tanítást, senkinek sem adhatnak felmentést, az érintett osztály tanulóinak sem. A szülők és a diákok többsége polgári engedetlenségre készül ezért, és várhatóan nem sokan jelennek meg péntek reggel az osztályból.
Még az édesanyja betegsége miatt érintett diák számára sincs lehetőség koronavírus-teszt elvégzésére az állami ellátórendszerben. Visszautasították a tesztre jelentkező apát, a gyerekeit, és a gyerekei osztálytársait, tanárait is. Hiába fordultak vírus kezelésére kijelölt Szent László kórházhoz, ott azt mondták, hogy akinek nincsenek tünetei, azt nem tesztelik. Ugyanakkor azt sem javasolták, hogy házi karanténban várjanak.
Egészségügyben dolgozóktól úgy értesültünk, hogy csak a Szent Lászlóban vannak koronavírus azonosítására alkalmas tesztek az állami ellátórendszerben.
Senki sem segít a koronavírus miatt kétségbeesett szülőknek egy érintett budapesti gimnáziumban

Hogy aggódik a 444 és a retek. Egyem a szívüket. Mégis, 16nál tartunk reggel 10kor, és van egy gyógyultunk. Miközben a szlovákok a csehek miatt gyakorlatilag szopnak.

De igen. A 444 nagyon okos. Mondhatnánk ravasz. TÁJÉKOZTAT. Sőt, még akár úgy is tűnhet, hogy a mi Szilvink itt BuTapesten tökéletesen fasza ahogy kezeli a dolgokat. Sőt, még Demszky is tanácsot ad neki! De igen, a kormány elqur. Az ismeretlen személyzet meg mindent megerősít amit a 444 vágyvezérelt újságírói (lásd irániak a karanténban) kisfosnak a klaviatúrájukon keresztül. Mik vannak, nem? Minden szar 2010 óta. Előtte, húúúú, minden faxa volt. De amióta a Patás van, minden szar. Ugyan unorthodox módon csak nálunk nem szoptuk be az árvizet, valahogy IMF hitel se kellett, de most lehet rugdosni vágyvezérelt újseggnyalás tekintetében, miközben NAPI SZINTEN JÁROK EGÉSZSÉGÜGYI INTÉZMÉNYEKBEN, és kurvára nem az van, amit a ballib objektívok leírnak. De igen, biztosan minden el van titkolva, mindenki bezombult, "mertazorbán", stb. Nyilván. Áh, nem azért van ennyi virológus a 444nél is, mert lehet rúgni, napi szinten cirka 100 cikkből 98 a vírusról szól (1 a genderről), nem! Orbán elqurta, hangulat megvan, mégis, a karaván halad tovább, és a qurva 444et senki sem akarja felvenni rá, így toporzékolnak.

Fel van ez a szar fújva, ennyi történik.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Ahogy látom, a Haditechnikai Kerekasztal fórumában a járványok témakörben egyesek már az ezoteriát, okkultizmust, szimbólumvadászatot is behozzák a képbe, felütve némi kötelező konteóval. Már csak a paprikáscsirke receptek és az unokák képeinek megosztása hiányzik és a HTKA logó helyére ki is lehetne írni, hogy Facebook...

:)

Ha nekem (is) címezted és van kérdésed tedd fel bátran! Majd igyekszem megválaszolni. Az okkult, szabadkőműves történelem és összefüggések témában elég sok olvasmányon túl vagyok. (Na meg folyamatosan bővítem is az eddigieket!) ;)
..
És ne feledd! Nem az számít, te vagy én miben hiszünk. Hanem, amiben szentül hisznek azok, akik a történelmet alakítani képesek a befolyásuknál fogva!
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán