Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
A vírus után/ így is lehet nézni:
"A közép- és kelet-európai EU-térségre kidolgozott új prognózisában a ház azt valószínűsíti, hogy a régióban a magyar gazdaság felülteljesítő lesz: a BofA Global Research elemzői Magyarországon 0,8 százalékos GDP-növekedést várnak 2020 egészére. Lengyelországban a cég 0,5 százalékos növekedést, Csehországban ugyanakkor 0,5 százalékos, Romániában 0,3 százalékos visszaesést valószínűsít az idei évre.

A ház szerint annak figyelembevételével, hogy a nemzetgazdasági szintű bruttó hozzáadottérték-tartalmat előállító szektorok mennyire sebezhetők a járványhatásoktól, a magyar gazdaságszerkezet ellenállóbbnak tűnik a térség többi gazdaságánál.

Ennek egyik magyarázata a magyar gyógyszeripar jelentősebb súlya a bruttó hozzáadottérték-tartalom előállításában, e szektor termékei iránt ugyanis nyilvánvalóan növekszik a kereslet. A cseh gazdaságnak ugyanakkor a hozzáadottérték-tartalom mércéjén sokkal nagyobb a kitettsége a feldolgozóiparral szemben, amely megszenvedi a beszállítói hálózatok fennakadásait – hangsúlyozzák a BofA Global Research elemzői."
 
B

b4l4g3

Guest
.
Mi? Az, hogy mindenféle védekezés nélkül hurcolásszon körbe külföldieket, aztán mindenféle védekezés nélkül találkozzon mindekivel?
miben kellett volna? full vegyvédelmi cuccba? te is abban tipródsz egész nap?
A hazatérő magyarokat nem vizsgálják...
hazugság. még az orbánt és feleségét is vizsgálták
A 20 ezres szám tény:
https://bv.gov.hu/hu/node/3426
Azóta olvastam már 25 ezret is - sőt, ma linkeltem.
el lett mondva hogy a maszk annak kell aki fertőzött, meg aki a fertőzöttekket kezeli, és van raktáron x millió darab,
Most olvasom, hogy a cég a BV KFt-je, de korábban olvastam, hogy Pintérékhez köthető.
https://www.ceginformacio.hu/cr9310066936
A lényeg, hogy a határzárhoz hasonlóan itt sem az volt a szándék, hogy gyorsan és hatékonyan reagáljanak a problémára, hanem hogy ne kelljen rá sokat költeni.
spekuláció...
Ez egy folyamat, amit Orbánék is folytattak - és még ők is adtak el technikát.
lehet, de most ők fejlesztenek, kár tagadni
ezen felül korházakat újítanak, míg a ballib csak akadályozza az új korházak építését.

Egy szóval lehet itt fikázni a kormányt, de szerintem megpróbálják a legjobb tudásuk szerint megoldani a helyzetet.
Alternatíva meg nincs, mert az ellenzék úgy viselkedik mintha ellenség lenne.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 663
90 627
113
A vírus után/ így is lehet nézni:
"A közép- és kelet-európai EU-térségre kidolgozott új prognózisában a ház azt valószínűsíti, hogy a régióban a magyar gazdaság felülteljesítő lesz: a BofA Global Research elemzői Magyarországon 0,8 százalékos GDP-növekedést várnak 2020 egészére. Lengyelországban a cég 0,5 százalékos növekedést, Csehországban ugyanakkor 0,5 százalékos, Romániában 0,3 százalékos visszaesést valószínűsít az idei évre.

A ház szerint annak figyelembevételével, hogy a nemzetgazdasági szintű bruttó hozzáadottérték-tartalmat előállító szektorok mennyire sebezhetők a járványhatásoktól, a magyar gazdaságszerkezet ellenállóbbnak tűnik a térség többi gazdaságánál.

Ennek egyik magyarázata a magyar gyógyszeripar jelentősebb súlya a bruttó hozzáadottérték-tartalom előállításában, e szektor termékei iránt ugyanis nyilvánvalóan növekszik a kereslet. A cseh gazdaságnak ugyanakkor a hozzáadottérték-tartalom mércéjén sokkal nagyobb a kitettsége a feldolgozóiparral szemben, amely megszenvedi a beszállítói hálózatok fennakadásait – hangsúlyozzák a BofA Global Research elemzői."
Ámen!
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
A lényeg, hogy a határzárhoz hasonlóan itt sem az volt a szándék, hogy gyorsan és hatékonyan reagáljanak a problémára, hanem hogy ne kelljen rá sokat költeni.
Gondolom azóta sem működik? Keresztül-kasul cikázik rajta mindenki (kivéve a szegény földikutyákat) A sok hülye liberális meg egy nem működő látszatintézkedés miatt akarta a magyar kormányt keresztre feszíteni. Embeeeeeer!!!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 475
80 263
113
Csak az a helyzet, hogy nem kapok maszkot, nekem pedig kéne. mert EÜ-be is mennem kell majd. Be sem fognak engedni !!! Szóltam a körzetinek, ők nem tudnak semmiről, ők nem segíthetnek, náluk nem lehet rendelni. Szóltam a gyószszertárba, ott hüppögtek egy darabig, aztán felírtak valami listába, mert elvileg majd hoznak. És én mit mondjak mikor megyek ??? Azt mondták nekem, "elvileg majd hoznak", és ezzel be fognak engedni ??? Itt van egy hatalmas lyuk, hogy azoknak sincs, akiknek tényleg elkerülhetetlenül be kéne menni. Szóval te ballibezhetsz itt, de ezt elcseszték ! Persze, majd lehet ezen változtatni, de most országos el van cseszve ez a része. Ezzel ne vitatkozz, ez sajnos így van, mert a héten próbáltam egy azaz 1 nyomorék darabot intézni, és nem ment !!! (tökmindegy hogy milyet, a "válogatás" eszembe sem jutott !!! ;))

Szóval ha van elég maszk, akkor ez egyenlőre qrvára el van cseszve, ez itt a lényeg !!! :rolleyes:;)

Anyósomat vittem be kórházba. Kérdeztem a kórházban: Bocsánat, tudnának adni egy maszkot? Kaptam négyet. Ennyi.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 475
80 263
113

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Csak az a helyzet, hogy nem kapok maszkot, nekem pedig kéne. mert EÜ-be is mennem kell majd. Be sem fognak engedni !!! Szóltam a körzetinek, ők nem tudnak semmiről, ők nem segíthetnek, náluk nem lehet rendelni. Szóltam a gyószszertárba, ott hüppögtek egy darabig, aztán felírtak valami listába, mert elvileg majd hoznak. És én mit mondjak mikor megyek ??? Azt mondták nekem, "elvileg majd hoznak", és ezzel be fognak engedni ??? Itt van egy hatalmas lyuk, hogy azoknak sincs, akiknek tényleg elkerülhetetlenül be kéne menni. Szóval te ballibezhetsz itt, de ezt elcseszték ! Persze, majd lehet ezen változtatni, de most országos el van cseszve ez a része. Ezzel ne vitatkozz, ez sajnos így van, mert a héten próbáltam egy azaz 1 nyomorék darabot intézni, és nem ment !!! (tökmindegy hogy milyet, a "válogatás" eszembe sem jutott !!! ;))

Szóval ha van elég maszk, akkor ez egyenlőre qrvára el van cseszve, ez itt a lényeg !!! :rolleyes:;)
Mondjuk ez nem segít rajtad:(:
"Azt hiszem, jelenleg a világban a legnagyobb verseny az egészségügyi eszközökért zajlik, a maszkokért, védőruhákért, lélegeztetőgépekért. Természetesen Magyarország is részt vesz ebben a versenyben, mindent megveszünk, amire szükség lehet, ugyanis ez a közös érdekünk." (Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminiszter tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Anyósomat vittem be kórházba. Kérdeztem a kórházban: Bocsánat, tudnának adni egy maszkot? Kaptam négyet. Ennyi.
Nem értetted te meg hogy én mit írtam. Hivatalos rendszer a problémára nincs. Mindenki kitalálja, kiszopja az ujjából, vagy mi van ??? :eek::rolleyes: Erre is kellett volna egy hivatalos rendszer. Nem osztogatni ezerrel, de senki nem tudja akinek be kell mennie az hol fog kapni.

Ezért most pipa vagyok, mert megkérdőjelezted amit mondok, és nincs rá alapod !!! Mindegy, úgy sem fogod fel miről beszéltem, mert nem akarod felfogni...

Menj inkább nézd mit írt az index meg a többi, ez itt a lényeg...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 775
25 303
113
microsoftteams-image-4-358042-358096.png
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 775
25 303
113
Nem írtak semmi kamut, egyszerűen átvették, amit egy cseh újság irt, ilyen alapon igaz is lehetett volna. A kamuzást azon van értelme számon kérni aki elindítja.

Ha nem fake-news portál lenne, akkor igényesek lennének a saját hitelességükre és ellenőrizték volna mielőtt benyögik az éterbe!
Silányok. Semmi több.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 397
23 452
113
Nem írtak semmi kamut, egyszerűen átvették, amit egy cseh újság irt, ilyen alapon igaz is lehetett volna. A kamuzást azon van értelme számon kérni aki elindítja.

Átvették amit egy cseh újság írt, holott 1 telefon a rendőrség/bm illetékes osztályára (gondolom van saját sajtósuk), azok pedig megmondják, hogy hülyeséget firkáltak, ehelyett egyből átvették és ment a hülyeség.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 475
80 263
113
felsorolom a szokásos ballib kulcsszavakat: mészáros, korrupció, oktatásegészségügy, o1g, nincs migráció,
sajnos te is csak eddig jutottál, ugyanis ennyit tudtok....

Mindeközben:
Újabb momentumos politikusról derült ki, hogy koronavírus-járvány sújtotta területről jött haza, majd vizsgálat nélkül járni kezdte az országot
https://pestisracok.hu/ujabb-moment...jd-vizsgalat-nelkul-jarni-kezdte-az-orszagot/

De miért nem különítik el a diákokat akik kapcsolatba kerültek a fertőzött diákkal és anyjával (úgy, hogy a srác cirka 3 hete nem volt iskolában).
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 519
63 485
113
Nah, ha minden igaz van egy itthoni ceg tolem nem messze amelyik raallt a szelepes maszkok gyartasara, meg a simakra. Allitolag. Allitolag jovo heten mar lehet belole szerezni valami par szaz forintert. Egyenlore fenntartasokkal kezelem de hamarosan kiderul, ha valos a dolog es ertelmes az aru elmondom mi van.