Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 953
65 991
113
Még szerencse, hogy az európai szolidaritás erősebb mint az idióták dezinformációja. Több millió védőfelszerelés érkezett már a legfertőzöttebb helyekre és több millió további van úton. A legtöbb segítség az EU-ból érkezett, több mint Kínából vagy bármelyik helyről és ezen mit sem változtatnak az álhír terjesztők hamis hírei.
Nem latom jonni az eu repulogepeket. Pont lexarom hogy a nemetnek meg a franciknak mennyit segitenek, azok ubermenschek mi meg keleti untermenschek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 583
46 660
113
Feltételes módban volt szó róla akkor is. Ezt írtad:

Ahogy telik az idő, úgy csal meg az emlékezeted és költöd át kijelentő módra a sztorit, mert az passzol a prekoncepciódba.:rolleyes: :D
Március 17:
Egyelőre hiánycikk, de százhúsz ezer egészségügyi maszk elindult Hamburgból Magyarországra – jelentette Müller Cecília tisztifőorvos, a mai tájékoztatóján.
Ebben mi a feltételes mód? o_O Én azt írtam:
A tisztifőorvos már múlt héten lenyilatkozta, hogy a zárlat alól már fel lettek oldva. Még a múlt héten (végére) meg kellett ezeknek érkeznie.
Hogy tud elindulni valami, ha még zár alatt van???
Vagy ez nem illik bele a TE prekoncepciódba?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 953
65 991
113
Legutóbb még azt mondtad, hogy az EU-s segélyek kipakolását és örömmel nyomod majd a nagy lájkot, na akkor lássuk azt nagy örömöt és a nagy lájkot.
EUESR5QXQAUf-Z1
Lehet pont a mi lenyult maszkjainkat rakodjak ott epp ki.
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 006
1 585
113
Romániában megvizsgálják, hogy miért egy teljesen ismeretlen italforgalmazót bíztak meg orvosi maszkok beszerzésével
Vizsgálatot kezdeményezett Ludovic Orban román kormányfő annak kiderítésére, hogy miért egy nulla tapasztalattal rendelkező, elsősroban italok és kávé forgalmazásával foglalkozó, ismeretlen céget bízott meg a román állam 1,75 millió orvosi maszk beszerzésével. A Romwine & Cofee céget egy szakácsnő alapította, aki életében nem foglalkozott orvosi eszközök gyártásával vagy forgalmazásával, írja a Főtér.ro román sajtóértesülésekre hivatkozva.
A Főtér cikke szerint a Romwine & Cofee mögött, amivel amúgy a központosított beszerzésekkel foglalkozó hivatalon keresztül kötött 12 millió eurót meghaladó értékben szerződést a Sürgősségi Ügyek Országos Felügyelősége, egy másik cég, a Sanimed International Impex áll. Ennek legalább már van tapasztalata egészségügyi beszerzések terén, csak a hírneve nem túl jó. A tulajdonosa az a Cătălin Hideg, aki a Főtér szerint "többször is kétes ügyekbe keveredett, kapcsolatai a Román Hírszerző Szolgálatig nyúlnak", egykori üzlettársát, egy bukaresti kórház volt igazgatóját pedig korrupció miatt ítélték el.
A Főtér szerint a Sanimed Törökországból importálja az orvosi maszkokat, sajtóértesülések szerint háromszoros áron.

https://444.hu/2020/03/27/romaniaban-megvizsgaljak-hogy-miert-egy-teljesen-ismeretlen-italforgalmazot-biztak-meg-orvosi-maszkok-beszerzesevel
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 083
83 440
113
Az a baj, hogy csak találgatni tudom én is, hogy ki kivel van.
Ki melyik páholy embere, ki jezsuita, ki templomos, ki csak szabadúszó stb.? :D
..
A brit atombőrönddel együtt lesz "háziőrizetben" vajon?
..
Kezd érdekesedni a dolog?
Defender 2020 új céljai? Lehet, hogy "elkanyarodik" a sztori...
Pár ember megölése miatt képesek megölni pár tízezer embert konteo.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Hogy tud elindulni valami, ha még zár alatt van???
Vagy ez nem illik bele a TE prekoncepciódba?
Én elolvastam a cikket is. Ne költsd át!

" Egyelőre hiánycikk, de 120 ezer sebészi maszk érkezhet az országba Hamburgból. Erről a külügyminiszter már a múlt héten is beszélt, de a szállítmány még nincs Magyarországon. Talán a hét második felében megérkezik. "

Az újságíró is keveri a cikkben feltételes módot a kijelentővel. Gondolom ott is a prekoncepcióval lehet a probléma, mert amikor én hallgattam a Müllert és a Gulyást beszélni erről, akkor mindig feltételes módban nyilatkoztak. A lefoglalt maszkok megérkezéséről sem olvastam egyetlen sort sem, de nyugodtan javíts ki ha tévedek. Én lennék a legboldogabb.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Romániában megvizsgálják, hogy miért egy teljesen ismeretlen italforgalmazót bíztak meg orvosi maszkok beszerzésével
Vizsgálatot kezdeményezett Ludovic Orban román kormányfő annak kiderítésére, hogy miért egy nulla tapasztalattal rendelkező, elsősroban italok és kávé forgalmazásával foglalkozó, ismeretlen céget bízott meg a román állam 1,75 millió orvosi maszk beszerzésével. A Romwine & Cofee céget egy szakácsnő alapította, aki életében nem foglalkozott orvosi eszközök gyártásával vagy forgalmazásával, írja a Főtér.ro román sajtóértesülésekre hivatkozva.
A Főtér cikke szerint a Romwine & Cofee mögött, amivel amúgy a központosított beszerzésekkel foglalkozó hivatalon keresztül kötött 12 millió eurót meghaladó értékben szerződést a Sürgősségi Ügyek Országos Felügyelősége, egy másik cég, a Sanimed International Impex áll. Ennek legalább már van tapasztalata egészségügyi beszerzések terén, csak a hírneve nem túl jó. A tulajdonosa az a Cătălin Hideg, aki a Főtér szerint "többször is kétes ügyekbe keveredett, kapcsolatai a Román Hírszerző Szolgálatig nyúlnak", egykori üzlettársát, egy bukaresti kórház volt igazgatóját pedig korrupció miatt ítélték el.
A Főtér szerint a Sanimed Törökországból importálja az orvosi maszkokat, sajtóértesülések szerint háromszoros áron.

https://444.hu/2020/03/27/romaniaban-megvizsgaljak-hogy-miert-egy-teljesen-ismeretlen-italforgalmazot-biztak-meg-orvosi-maszkok-beszerzesevel

Mert olyan jó díler volt eddig...! :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 583
46 660
113
Én elolvastam a cikket is. Ne költsd át!

" Egyelőre hiánycikk, de 120 ezer sebészi maszk érkezhet az országba Hamburgból. Erről a külügyminiszter már a múlt héten is beszélt, de a szállítmány még nincs Magyarországon. Talán a hét második felében megérkezik. "

Az újságíró is keveri a cikkben feltételes módot a kijelentővel. Gondolom ott is a prekoncepcióval lehet a probléma, mert amikor én hallgattam a Müllert és a Gulyást beszélni erről, akkor mindig feltételes módban nyilatkoztak. A lefoglalt maszkok megérkezéséről sem olvastam egyetlen sort sem, de nyugodtan javíts ki ha tévedek. Én lennék a legboldogabb.
Csak azt nem olvastad el, hogy én mit írtam! :mad:
A tisztifőorvos már múlt héten lenyilatkozta, hogy a zárlat alól már fel lettek oldva. Még a múlt héten (végére) meg kellett ezeknek érkeznie.
Nem azt írtam, hogy meg is érkeztek! Mivel erről nincs nyilvános infó. A 17-ei hét második fele/vége az pontosan a múlt
A németeket mivel akarod még megvádolni?
Neki a feloldás volt az egyetlen dolguk! Mi történt? Müller Cecília március 17-én: 120.000 maszk ELINDULT!
Ha egy német cégnek lenne élő megrendelése hidroxiklorokin-ra, akkor mi lenne - per pillanat - rá a magyar hatóságnak a válasza, amikor éppen ki akarják vinni az országból?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A németeket mivel akarod még megvádolni?
Jaj, de meg akarod védeni őket.
Lefoglalták a nem tőlük rendelt, előre kifizetett és csak rajtuk keresztül szállított maszkokat. Nincs mit szépíteni ezen. Aztán még nekünk kell pitizni érte... o_O
Ha egy német cégnek lenne élő megrendelése hidroxiklorokin-ra, akkor mi lenne - per pillanat - rá a magyar hatóságnak a válasza, amikor éppen ki akarják vinni az országból?
Már megint az a fránya feltételes mód! Egyébként meg ez saját gyártásunk és gyakorlatilag nem érint hátrányosan egyetlen vásárlót sem a mi készleteink feltöltése. Nem ugyanaz a két helyzet.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 971
91 827
113
Csak azt nem olvastad el, hogy én mit írtam! :mad:

Nem azt írtam, hogy meg is érkeztek! Mivel erről nincs nyilvános infó. A 17-ei hét második fele/vége az pontosan a múlt
A németeket mivel akarod még megvádolni?
Neki a feloldás volt az egyetlen dolguk! Mi történt? Müller Cecília március 17-én: 120.000 maszk ELINDULT!
Ha egy német cégnek lenne élő megrendelése hidroxiklorokin-ra, akkor mi lenne - per pillanat - rá a magyar hatóságnak a válasza, amikor éppen ki akarják vinni az országból?
Kedvellek meg ez kicsit így túl van lihegve, DE!!!
Nem Németországból hozattuk, hanem Kínából csak rajtuk keresztül. Szal, igen, mi sztem átengednénk ha a németek nem tőlünk, hanem rajtunk keresztül szállítanának vmit.

Egyébként tényleg remelem, higy már nálunk van, csak nem tudunk róla.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Ezt a jóembert ismeri valaki? Előtörténet esetleg?
Andriy Kryshchenko, kijevi rendőrfőnök
..
Valahogy neki is "sikerült szembetalálkoznia" a koronavírussal...
https://en.interfax.com.ua/news/general/650438.html
..
"His health condition is satisfactory. He continues to perform his duties remotely,"
..

Jól van, de házi őrizetbe kerül ő is!
..
Egyébként ez a mutatvány úgy sikerült neki, hogy egész Ukrajnában a mai napon 226 igazolt eset van eddig, s ebből a Kiev Oblastban 47!
https://en.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_pandemic_in_Ukraine
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 971
91 827
113
Varga bejelentette: 245 milliárd forint a koronavírus ellen

A teljes kiadási összeg ebből állnak össze:

  • A gazdaságvédelmi intézkedések hatása 90 milliárd forint, ennyi marad a gazdaságban.
  • A járványügyi védekezéshez szükséges eszközbeszerzések több mint 157 milliárd forintot igényeltek a költségvetésből.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and sata

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Ezt a jóembert ismeri valaki? Előtörténet esetleg?
Andriy Kryshchenko, kijevi rendőrfőnök
..
Valahogy neki is "sikerült szembetalálkoznia" a koronavírussal...
https://en.interfax.com.ua/news/general/650438.html
..
"His health condition is satisfactory. He continues to perform his duties remotely,"
..

Jól van, de házi őrizetbe kerül ő is!
..
Egyébként ez a mutatvány úgy sikerült neki, hogy egész Ukrajnában a mai napon 226 igazolt eset van eddig, s ebből a Kiev Oblastban 47!
https://en.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_pandemic_in_Ukraine

Persze lehet, hogy nem kell ám túlgondolni, mert a Rammstein (bázis):D vitte Moszkvába is, meg Kijevbe is.
Till Lindemann is koronapozitív lett:
https://sputniknews.com/europe/2020...n-berlin-tests-positive-for-covid-19-reports/
..
"In early-March, Lindemann had a concert in Moscow and after a gig in Ukraine’s capital Kiev,"
..
Ez az igazi hibrid-művelet, amikor még a rammsteini kaszárnyát sem kell elhagyni a Defender 2020. keretében! :D:rolleyes:
Multidimenzionális csapásmérés szómágiával keverve! :D