Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 144
113
És akkor most tessék ennek tükrében értékelni, hogy mekkora gesztus is volt az, hogy a kínaiaktól kaptunk (mit kaptunk? VETTÜNK) 100.000-es nagyságrendben... :rolleyes:

Náluk eddig egy repülő érkezett, maszkokkal. Nekünk egyelőre 8 gép megjött, 5 kint van portyán. Nekünk idáig még több egészségügyi felszerelés van leszállítva, mint nekik. Megrendelést nem nehéz feladni. Azt már nehezebb elérni, hogy meg is érkezzen, méghozzá időben. Nézd meg a francia kórházi állapotokat és halálozást, valamint a magyart! Nem cserélnék a franciákkal semmi pénzért.
14 hét alatt leszállított mennyiség? A franciáknak 14 nappal és nem 14 héttel ezelőtt még 7-szer kevesebb fertőzöttjük és 17-szer kevesebb halottjuk volt. 14 hét most egy örökkévalóságnak felel meg.
Egyébként meg nem 100.000-es nagyságrendben vettünk a kínaiktól maszkot sem, hanem már több milliót. Leszerződve pedig nekünk is le van 10 millió, de szerencsére nem 14 hetes szállítással.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 534
46 515
113
A svédek sem azért engedték el a járványt, mert ez annyira frankó ötlet, hanem mert úgy gondolták, hogy esélyük sincs a meglévő kórházi kapacitásaikkal kezelni. Svédországnak világviszonylatban is igen kevés az ezer lakosra jutó kórházi ágyszáma (harmad annyi sincs, mint nekünk) és Európában náluk van a legkevesebb.
Ez a teljes ágyszám és az intenzív ágyak:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_hospital_beds
Ez pedig a krónikus ágyak nélkül:
https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Healthcare_resource_statistics_-_beds
Intenzív ágyakból is a svédek állnak a legrosszabbul.

Úgyhogy az utóbbi időben felvett "jó szokásukhoz" híven, inkább elhallgatják a problémát (sok más kényelmetlen kérdésre vonatkozóan sem gyűjtenek adatot, vagy nem közlik azokat). Március 11 óta csak a kórházban ápolt súlyos eseteket tesztelik. Sem a betegszám, sem a halálozási szám nem megbízható náluk.

A nyáj-immunitásra törekvés csak a cukormáz a keserű pirulán.
Ne felejtsük el, hogy Svédország majdnem 1 hónappal előrébb jár a járványban, mint Norvégia, vagy Dánia.
Az általad berakott adatok alapján, valószínűleg a jelenlegi 358 súlyos eset még a kezelhető tartományba esik. Biztos, hogy náluk is voltak az EÜ-ben válságintézkedések.
Ők most egyensúlyoznak....
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ne felejtsük el, hogy Svédország majdnem 1 hónappal előrébb jár a járványban, mint Norvégia, vagy Dánia.
Az általad berakott adatok alapján, valószínűleg a jelenlegi 358 súlyos eset még a kezelhető tartományba esik. Biztos, hogy náluk is voltak az EÜ-ben válságintézkedések.
Ők most egyensúlyoznak....
Szerintem ne próbált védeni őket (a kormányuk), én a svédek helyében nem hogy kivágnám őket, de le is csukatnám az egész bandát. Nem sok kellett hogy a választást is elvesszék, szerintem csak a korábbi migránsok miatt élték túl a választást. Lesz ott még talán polgárháború is nemsokára, van egy olyan gyanúm.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A svédek sem azért engedték el a járványt, mert ez annyira frankó ötlet, hanem mert úgy gondolták, hogy esélyük sincs a meglévő kórházi kapacitásaikkal kezelni. Svédországnak világviszonylatban is igen kevés az ezer lakosra jutó kórházi ágyszáma (harmad annyi sincs, mint nekünk) és Európában náluk van a legkevesebb.
Ez a teljes ágyszám és az intenzív ágyak:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_hospital_beds
Ez pedig a krónikus ágyak nélkül:
https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Healthcare_resource_statistics_-_beds
Intenzív ágyakból is a svédek állnak a legrosszabbul.

Úgyhogy az utóbbi időben felvett "jó szokásukhoz" híven, inkább elhallgatják a problémát (sok más kényelmetlen kérdésre vonatkozóan sem gyűjtenek adatot, vagy nem közlik azokat). Március 11 óta csak a kórházban ápolt súlyos eseteket tesztelik. Sem a betegszám, sem a halálozási szám nem megbízható náluk.

A nyáj-immunitásra törekvés csak a cukormáz a keserű pirulán.
Remélem ez a járvány meghozza, hogy országon belül "lerendezik a problémát" a kormánnyal. (kivágják őket mint macskás rottyantani, de úgy, hogy a lábuk nem éri a földet - valahol mindig tudtam hogy ez lesz a vége, vagy teljesen fekete / arab állam lesz, vagy "rendszerváltás" (ultrafeminista + ultraliberál rendszerről))
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco and zztop

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
@Capslock27 ha jól emlékszem orvos Svédországban, lehet ő többet tud mondani.
:D:D:D Szerintem meg arról fog áradozni, hogy az az ultraliberális / ultrafeminista gittegylet milyen jó. :rolleyes: Az már lehet hogy kiment a fejedből, eddig is az oroszokat ekézte állandóan ? Mindig mindenüket lexarozott szépen "becsomagolva" ? :rolleyes:;) Tökéletes hozzáállása van a mostani svéd politikához és államhoz, szerinte "übertökéletes". Szerintem furcsán fogsz nézni ha válaszol. ( ő egy "svéd hívő")
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 534
46 515
113
Szerintem ne próbált védeni őket (a kormányuk), én a svédek helyében nem hogy kivágnám őket, de le is csukatnám az egész bandát. Nem sok kellett hogy a választást is elvesszék, szerintem csak a korábbi migránsok miatt élték túl a választást. Lesz ott még talán polgárháború is nemsokára, van egy olyan gyanúm.
Te még mindig abban élsz, hogy Európa megpróbálja állítani a vírust.
Pedig nem így van.
A terjedés lassulását akarják elérni, hogy az EÜ meg tudjon birkózni a tetőzéssel.
A megállításra Európában max. az egyéni megbetegedési szakaszban van lehetőség. A csoportos szakaszban csak olyan országoknak van esélye, ahol megfelelő szigort tudnak tartani (Kína, Japán), és rendelkezésre áll elegendő teszt, hogy fel is ismerjék az elkülönítendő személyeket (Dél-Korea).
És vannak a svédek....
Érdemes ezt a táblázatot böngészni.
Nem véletlenül került bele a Tot. case/1M pop, és a Deaths/1M pop.
Érdemes a dél-európai országokat vagy a már említett Dániát a Svéd adatokhoz hasonlítani. Holott a dánok - ahogy korábban is írtam - sokkal "hamarabb" vannak.
Sajnos a végső mérleget majd csak a végén lesz értelme megvonni...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 523
113
És akkor most tessék ennek tükrében értékelni, hogy mekkora gesztus is volt az, hogy a kínaiaktól kaptunk (mit kaptunk? VETTÜNK) 100.000-es nagyságrendben... :rolleyes:
Picit szorozd meg és irj be egy nullát a végére.

Amit eddig beszereztünk eü cucc

Kínából

LOT Cargo lengyel gép 11 tonna
Ethiopian Airlines 91 tonna
2 Wizz gép 3.270.000 maszk
3 Wizz gép 27 tonna
1 Wizz gép 11 tonna
Suparna Airlines kínai 71 tonna
3millio maszk 100.000 teszt 86 lélegeztető

120.000 maszk Németo.-n át. Ezt hetekre blokkolták, erre többet nem is hoztunk.

Töröko.
Turkish Cargo maszk alapanyag

Üzbég 150.000 maszk

Függőben
Kazah szállítmány
A héten még 18 gép (2 a héten már jött) jelenleg 5 Wizz gépet töltenek Pekingben.

EU cucc nincs, nem is lesz, mert mki Kínából tarhál, még az USA is.
Pénzt meg olyat adtak, amit már tavaly elköltöttünk.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 144
113
Ne felejtsük el, hogy Svédország majdnem 1 hónappal előrébb jár a járványban, mint Norvégia, vagy Dánia.
Az általad berakott adatok alapján, valószínűleg a jelenlegi 358 súlyos eset még a kezelhető tartományba esik. Biztos, hogy náluk is voltak az EÜ-ben válságintézkedések.
Ők most egyensúlyoznak....

1. Nem olvastad el figyelmesen. Mivel a svédek beismerten alig tesztelnek, az esetszámuk is megbízhatatlan. Beszámolók szerint azt mondják az embereknek, hogy maradjanak otthon, ne menjenek kórházba, így nem is kerülnek be a teszteltek közé.
2. Nincs semmilyen egy hónapos fázis eltolódás Svédország és Norvégia, vagy Dánia között. 1 hónappal ezelőtt a svédeknek volt 100 esetük, ami lakosságszám arányosan annyi, mint a norvégoknál 54 eset, amit a norvégok 4 nappal később értek el. A dánoknál pedig 57 esetnek felel meg, amit ők 9 nappal később értek el. Március 11-én a svédeknek 2281 esetük volt, ami lakosságszám arányosan a norvégokra vetítve 1224, a dánoknál pedig 1308 esetnek felel meg. A norvégoknak ez 5 nappal, a dánoknak pedig 9 nappal később jött össze. Tartották az ütemet. Azután a svédek behúzták a kéziféket tesztelésben (addig átlag 30-40 %-os növekedéseket produkáltak naponta, ami beleillik a komolyabb korlátozások nélküli, más országoknál tapasztalt terjedési mintába). Most a norvégoknak lakosság arányosan majdnem 2-szer annyi kimutatott esetük van és a dánok is megelőzték a svédeket papíron.. A valóságban pedig jó eséllyel csak nőtt a svédek többlete a norvégokhoz és dánokhoz képest, mivel a svédekkel ellentétben a norvégok március 12-én, a dánok március 13-án elkezdték a korlátozó intézkedéseket. Ezt támasztja alá az is, hogy a svédeknél van 180 halott, a norvégoknál 36, a dánoknál 90. Pedig a svéd statisztika a kozmetikázott (alultesztelt).
Fogalmazzunk úgy, hogy 358 súlyos svéd eset van kimutatva, mert ennyit voltak hajlandók letesztelni és eninynél nem tudták elérni, hogy otthon maradjon az illető. Így is mesze meghaladják a norvégokat és a dánokat is súlyos esetszámban.
Az ugye megvan, hogy ez a kimutatott 358 súlyos eset is már közel 2/3-a az intenzív ágyaik számának? Pedig az ágyak foglaltsága mesze nem 1/3-os Svédországban normál körülmények közt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 523
113
Te még mindig abban élsz, hogy Európa megpróbálja állítani a vírust.
Pedig nem így van.
A terjedés lassulását akarják elérni, hogy az EÜ meg tudjon birkózni a tetőzéssel.
A megállításra Európában max. az egyéni megbetegedési szakaszban van lehetőség. A csoportos szakaszban csak olyan országoknak van esélye, ahol megfelelő szigort tudnak tartani (Kína, Japán), és rendelkezésre áll elegendő teszt, hogy fel is ismerjék az elkülönítendő személyeket (Dél-Korea).
És vannak a svédek....
Érdemes ezt a táblázatot böngészni.
Nem véletlenül került bele a Tot. case/1M pop, és a Deaths/1M pop.
Érdemes a dél-európai országokat vagy a már említett Dániát a Svéd adatokhoz hasonlítani. Holott a dánok - ahogy korábban is írtam - sokkal "hamarabb" vannak.
Sajnos a végső mérleget majd csak a végén lesz értelme megvonni...
A svéd adat annyiban csal, hogy ők március 14-től, de egyes térségekben már korabban felhagytak a tömeges teszteléssel. Ha nem tesztelnek, nem is kesz beteg....
Hvg-t hoztam, hogy a kormánypropaganda ne ferdítsen. o_O
https://m.hvg.hu/vilag/20200314_Sve...rustesztelest_es_a_pontos_adatok_kozzetetelet
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Érdemes a dél-európai országokat vagy a már említett Dániát a Svéd adatokhoz hasonlítani. Holott a dánok - ahogy korábban is írtam - sokkal "hamarabb" vannak.
Sajnos a végső mérleget majd csak a végén lesz értelme megvonni...
Már ne is haragudj, de te még mindig nem jöttél rá, hogy a svéd adatok semmit nem érnek, mert "a svéd kormány" ("neoliberális gittegylet") folyamatosan hazudozik mind a saját népének, mind a világnak. Nem nyilatkoznak, nem beszélnek, mert később ezt a szemükbe mondhatják a svédek, folyamatosan hazudtak nekik !!! Ennyit ér egy ilyen "kormány", lefordítanám neked - EGY LYUKAS SVÉD KORONÁT SEM !!! Ennyi :) Persze jogodban áll védeni őket, ez egy szabad fórum, de azért azt ne felejtsd el, hogy aki sáros embert próbál kihúzni a gödörből az valószínűleg maga is sáros lesz nyakig. (ez most erkölcsi alapokon kell értelmezni) Én nem húzok semmilyen szekértáborhoz, úgy hogy szerintem ezt hidd el egy függetlennek. Az idő pedig mindenre választ fog adni, de én nem félek attól hogy rosszul mértem fel a helyzetet, sajnos igazam lesz, és most (meg sokszor máskor is) a svéd kormány egy hétpróbás gazemberkedő banda. (kár ezt "szépíteni") :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 534
46 515
113
1. Nem olvastad el figyelmesen. Mivel a svédek beismerten alig tesztelnek, az esetszámuk is megbízhatatlan. Beszámolók szerint azt mondják az embereknek, hogy maradjanak otthon, ne menjenek kórházba, így nem is kerülnek be a teszteltek közé.
Ez itthon is így van! Csak szólok.
2. Nincs semmilyen egy hónapos fázis eltolódás Svédország és Norvégia, vagy Dánia között. 1 hónappal ezelőtt a svédeknek volt 100 esetük, ami lakosságszám arányosan annyi, mint a norvégoknál 54 eset, amit a norvégok 4 nappal később értek el. A dánoknál pedig 57 esetnek felel meg, amit ők 9 nappal később értek el. Március 11-én a svédeknek 2281 esetük volt, ami lakosságszám arányosan a norvégokra vetítve 1224, a dánoknál pedig 1308 esetnek felel meg. A norvégoknak ez 5 nappal, a dánoknak pedig 9 nappal később jött össze. Tartották az ütemet. Azután a svédek behúzták a kéziféket tesztelésben (addig átlag 30-40 %-os növekedéseket produkáltak naponta, ami beleillik a komolyabb korlátozások nélküli, más országoknál tapasztalt terjedési mintába). Most a norvégoknak lakosság arányosan majdnem 2-szer annyi kimutatott esetük van és a dánok is megelőzték a svédeket papíron.. A valóságban pedig jó eséllyel csak nőtt a svédek többlete a norvégokhoz és dánokhoz képest, mivel a svédekkel ellentétben a norvégok március 12-én, a dánok március 13-án elkezdték a korlátozó intézkedéseket. Ezt támasztja alá az is, hogy a svédeknél van 180 halott, a norvégoknál 36, a dánoknál 90. Pedig a svéd statisztika a kozmetikázott (alultesztelt).
Fogalmazzunk úgy, hogy 358 súlyos svéd eset van kimutatva, mert ennyit voltak hajlandók letesztelni és eninynél nem tudták elérni, hogy otthon maradjon az illető. Így is mesze meghaladják a norvégokat és a dánokat is súlyos esetszámban.
Ez a fejtegetésed tökéletesen értelmetlen.
Első eset:
Svédország: Január 30.
Dánia: Február 26.
Norvégia: Február 25.
Az ugye megvan, hogy ez a kimutatott 358 súlyos eset is már közel 2/3-a az intenzív ágyaik számának? Pedig az ágyak foglaltsága mesze nem 1/3-os Svédországban normál körülmények közt.
És most szerinted normál körülmények vannak? Akár a svédeknél, akár nálunk?
Szerinted ma Magyarországon ugyan annyi az intenzív ágyak "terhelése", mint egy "békeidős" átlagos napon? :rolleyes:
A legtöbb kórház mindenkit kiszórt. Az előjegyzett műtétek mind le vannak mondva. Biztos vagyok benne, hogy a traumatológiák is panganak. Nincsenek már péntek esti bicskázások a sarki krimóban sem. Az utakon nincsenek bekokózott diszkóbalesetek, mert ugye nincs már diszkó sem nyitva.
Ezen kívül nem jelenti azt, hogy aki súlyos eset, annak feltétlenül lélegeztetőn kell lennie. Van aki megússza, hogy "csak" oxigén-t kell kapnia, és orvosi felügyelet igényel.
Erre itthon is rengeteg férőhelyet hoztak létre.
Miért feltételezed, hogy odakint nem?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) fontolgatja a kötelező maszkviselést elrendelését - jelentette a The Washington Post című lap kedd reggel. A lap értesülései szerint megváltozóban van az egészségügyi szakemberek eddigi álláspontja, s ez az új típusú koronavírus rohamos terjedésével, a megbetegedések és a halálesetek számának növekedésével magyarázható. Hétfői sajtóértekezletén Donald Trump amerikai elnöktől az egyik újságíró megkérdezte, hogy várható-e a nem orvosi maszk kötelező viselésének elrendelése, mire az elnök azt válaszolta: "korlátozott időtartamra elképzelhető, ezt éppen most vitatjuk meg".
Fordulat az arcmaszk megítélésben? Kötelező viselést fontolgatnak Amerikában
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 523
113
Nagyon örülök, hogy nem a KAPTUK szót használtad! :rolleyes:
Mennyi is volt az első szállítmány?
30.050 védőruha, 82.000 orvosi maszk.
Pedig az első repülő után is már Kína volt a megmentőnk.
Igen vásárlunk tőlük cuccokat, de pont annyi jelentősége van most már ennek, amekkorát a Francia 1milliárd maszk sejtetni enged.
Annyi a különbség, hogy ez már megvan, a 1milliárd francia-kínai maszk meg 14 hetes ígéret.
Én attól tartok ha lesz egy durvább visszafertőződés és Kina újra leáll, megnő a hazai kereslet, aztán leállnak a szállítmányok.
Sztem senki nem gondolta, hogy ingyen kaptuk. Bár mivel egész Nyugat - Europában hiany van, több ország Szlovenia, Szlovákia nem tudott hetekig beszerezni, akkor is gesztus volt, hogy ide ilyen gyorsan ennyi jött. A beszerzési mennyiség hatekony, a minőséget meg úgysem tudjuk meg. :)
Mondjuk most előre válogatni nagyon nem lehet. Ha nem tetszik viszi más, te meg nem kapsz.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 534
46 515
113
A svéd adat annyiban csal, hogy ők március 14-től, de egyes térségekben már korabban felhagytak a tömeges teszteléssel. Ha nem tesztelnek, nem is kesz beteg....
Hvg-t hoztam, hogy a kormánypropaganda ne ferdítsen. o_O
https://m.hvg.hu/vilag/20200314_Sve...rustesztelest_es_a_pontos_adatok_kozzetetelet
Szóval senki nem érti meg, hogy itthon - és a világ 99%-án - sincs tömeges tesztelés?!?
Mi itthon a tömeges tesztelést el sem kezdtük!
Mi több a mi tisztifőorvosunk is elmondta, hogy BIZTOSAN sokkal több a fertőzött, mint amennyi a statisztikában szerepel!
Ez ezen a magyar fórumon kizárólag Svédország szemére vethető feature. Ha ugyan ez itthon történik, az teljesen normális.
Pedig lehet, hogy mindkettő normális!
A svédek is tesztelnek, ellenkező esetben nem produkálnának napi kb. átlag 300 új diagnosztizált esetet.