Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 227
20 320
113
Számokról és statisztikákról.
Aki nem csak 1-1 cikket olvasott el, vagy nem csak pusztán a szám adatokat nézi, az már legalább két tucat különböző országokból eredő írást találhatott itt a korábbi oldalakon, hogy a módszertani különbségek és a módszertanok időnkénti változása miatt (amik mögött lehet politikai hatás is) nagyon veszélyes és félrevezető összehasonlítások készülhetnek. Csak épp pont az előzőek miatt nem mérvadók és nem hitelt érdemlők.
Ökölszabály szinten nyilván jelzik az irányokat, de mást nem. Éppen ezért nem szánok túl sok időt az ilyen összehasonlításokra. Akár hízelgők ránk, akár nem. Túl instabilak az alapok.

Nem magyar forrás, ECDC. (Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ, ECDC)

"Az ECDC rendszeresen közölt összesítéseket az európai járványhelyzetről is. Azt azonban, hogy a tagállami egészségügyi és statisztikai rendszerek különbözősége miatt a koronavírus terjedéséről sem lehet átfogó európai képet alkotni, jól példázza Belgium este. Az ország kiemelkedően magas halálozási arányt mutat a statisztikákban: 1 millió lakosra vetítve 419 halott jut Belgiumban, míg Spanyolországban 409, Olaszországban 367, Franciaországban 275, Németországban pedig 46.

Ennek azonban nem az az oka, hogy a járványhelyzet Belgiumban kiemelkedőbben súlyos lenne, hanem az, hogy más európai országok gyakorlatától eltérően a belga hatóságok azokat az idős otthonokban elhunyt személyeket is beszámítják a koronavírus áldozatai közé, akiknél a diagnózist hivatalos teszt nem igazolta, de a tünetek erre a fertőzésre utaltak. Az összes halálozás mintegy 40 százalékát tette ki az elmúlt hetekben az idős otthonokban, teszt nélkül elhunytak aránya. Emiatt a múlt héten átfogó tesztelési programot indított a kormány ezekben az intézményekben."

SilvioD emlékezetem szerint ott van. Ő nyugodtan elmondhatja hogy látja Belgiumot a fentiek alapján.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Volt erről vmi hivatalos info, hogy mennyi a napi kapa? 3.000 volt a max, amit láttam. De az is csak egyszer. Szal a kapacitás sincs kihasználva? Warum?

De a végén most van kötelező teszt oder nincs? Vagy korábban volt, most meg nincs? Még mindig nem értem! Bocsi! :)

Olyan orvosokat se tesztelnek akik direkt érintkeztek fertőzöttekkel. Karantén van, de teszt amikről én tudok nincs. Ez utobbi azért gáz mert a karantén 14nap és minden orvos aki frontból kiesik nagyon-nagyon hiányzik.
Na most ha ilyen orvosokat nem tesztelnek akkor ki az aki ennél indokoltabb? És itt had ne említsem, hogy rengetegen érintkeznek nem direkte. Csak egy korterembe voltak... őket se tesztelik.

Tudtommal nincs kötelező teszt. 14nap karantén lejárt szabad vagy. Ez k* nagy gáz, mert oké rendőr ellenörzi otthon vagy de azt nem, hogy beteg. 14 nap után szabadon jársz kelsz és fertőzöl. Akár úgy hogy erről te se tudsz.

De kórházakból is teszt nélkül küldenek haza tömegeket. Hiába is kérik a tesztet. Tipikusan ilyenek az idősotthonos esetek...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 468
25 339
113
Mint a demokrácia hazája, itt legalább kiderült, hogy
az USA szuper rep.gép. hordozó kirúgott kapitánya után, hogy máshol is gondok vannak.

Így vigyáznak a katonáikra, semmibe véve semmit és ez a harc képességük. Most 50% a szerencsétlenek és ott is meg fogják magyarázni.

Csak elgondolom, ha vegyi/bakteorológiai támadás érné a magas harcértékű hajókat, - gondolom az ellenség szintén nem jelenti be előre, hogy nem gyakorlat.

Ez 1 szemfényvesztés a kis hajókkal a hordozók körül mindenféle földrajzi környezetben, persze ott volt a hátország a gazdasági/eladósodott fölényével.

Ott lehet a kanyar, hogy az adott országban hogy tudja átvészelni a krízist és hogy tud erőre kapni.
Én reménykedek a gyors vakcina/hatásos kezelésben, mert addig nem lesz nyugtunk.
Jó, ha beszélgetünk szomszédainkkal, de tudjuk, hogy csak óvatosan.


 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 468
25 339
113
Van régi infók is:

a_pestis_europai_elterjedese.jpg


Biztos van tudományosabb is, de addig is:

https://arsmilitaria.blog.hu/2020/04/11/a_pestis_hullamai#more15602288
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 001
91 912
113
Számokról és statisztikákról.
Aki nem csak 1-1 cikket olvasott el, vagy nem csak pusztán a szám adatokat nézi, az már legalább két tucat különböző országokból eredő írást találhatott itt a korábbi oldalakon, hogy a módszertani különbségek és a módszertanok időnkénti változása miatt (amik mögött lehet politikai hatás is) nagyon veszélyes és félrevezető összehasonlítások készülhetnek. Csak épp pont az előzőek miatt nem mérvadók és nem hitelt érdemlők.
Ökölszabály szinten nyilván jelzik az irányokat, de mást nem. Éppen ezért nem szánok túl sok időt az ilyen összehasonlításokra. Akár hízelgők ránk, akár nem. Túl instabilak az alapok.

Nem magyar forrás, ECDC. (Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ, ECDC)

"Az ECDC rendszeresen közölt összesítéseket az európai járványhelyzetről is. Azt azonban, hogy a tagállami egészségügyi és statisztikai rendszerek különbözősége miatt a koronavírus terjedéséről sem lehet átfogó európai képet alkotni, jól példázza Belgium este. Az ország kiemelkedően magas halálozási arányt mutat a statisztikákban: 1 millió lakosra vetítve 419 halott jut Belgiumban, míg Spanyolországban 409, Olaszországban 367, Franciaországban 275, Németországban pedig 46.

Ennek azonban nem az az oka, hogy a járványhelyzet Belgiumban kiemelkedőbben súlyos lenne, hanem az, hogy más európai országok gyakorlatától eltérően a belga hatóságok azokat az idős otthonokban elhunyt személyeket is beszámítják a koronavírus áldozatai közé, akiknél a diagnózist hivatalos teszt nem igazolta, de a tünetek erre a fertőzésre utaltak. Az összes halálozás mintegy 40 százalékát tette ki az elmúlt hetekben az idős otthonokban, teszt nélkül elhunytak aránya. Emiatt a múlt héten átfogó tesztelési programot indított a kormány ezekben az intézményekben."

SilvioD emlékezetem szerint ott van. Ő nyugodtan elmondhatja hogy látja Belgiumot a fentiek alapján.
Szerencsére most nem vagyok ott. :D

Azért hallnak meg tüdőgyulladásban teszt nélkül idősotthonok lakói Belgiumban, mert egyszerűen nem tesztelik őket, nincs rá kapacitás. Őket egyébként nem ördögtől való beleszámolni a fertőzés áldozatai közé.
Egyébként én ma pont olvastam egy cikket, hogy az ilyen tesztelés nélkül tüdőgyulladásban elhunyt eseteket Vallóniában nem számolják be a halottak közé.
Most hogy ezt írtad elolvastam egy flamand portált, ők meg már külön jelentik. Koronában elhunyt teszttel igazolt beteg, illetve kornagyanus nem tesztelt elhunyt.

Kicsit az az erzesem xarul esik nekik, hogy most ők mutatják a legrosszabb adatokat és elkezdett a statisztikán finomítani a belga kormány.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 001
91 912
113
Olyan orvosokat se tesztelnek akik direkt érintkeztek fertőzöttekkel. Karantén van, de teszt amikről én tudok nincs. Ez utobbi azért gáz mert a karantén 14nap és minden orvos aki frontból kiesik nagyon-nagyon hiányzik.
Ebben annyiból látok logikat, hogy hiába tesztelnék, meg kellene várni a lappangási idő végét. Egy negatív teszt utan még 5-8 nap múlva is lehet pozitiv. Igy dokit visszaengedni beteghez negativ teszttel sem lehet, csak a karantén végén. Viszint akkor kell teszt!

Nah majd holnap utánaolvasok, hogy karantén után van-e kötelező teszt. Faszságnak tűnne ha nem lenne.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Ebben annyiból látok logikat, hogy hiába tesztelnék, meg kellene várni a lappangási idő végét. Egy negatív teszt utan még 5-8 nap múlva is lehet pozitiv. Igy dokit visszaengedni beteghez negativ teszttel sem lehet, csak a karantén végén. Viszint akkor kell teszt!

Nah majd holnap utánaolvasok, hogy karantén után van-e kötelező teszt. Faszságnak tűnne ha nem lenne.

A lappangási idő sokat nem mond. Vkinél végig lappang észre se veszi. Fertőzni meg lehet megkapás után 3hétig is. A probléma orvosoknál, hogy frontban pullmanon elképesztő a hiány. Ezért kéne dupla PCR után visszaküldeni. A probléma, hogy még mindig a IGM/IGG teszt a gyakori. Amiről 100* kiderült, hogy lényegében sokat nem ér.

Én akikről tudok ott karantén után nem volt teszt. Családban is van három érintett, baráti körben detto. Orvosoknél amúgy fura. 100% fizut kapnak, otthon fagyiznak miközben a kollégák 12hznak 2hete...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 298
27 248
113
Van, hogy nem szeretem, mikor igazam van: a Karácsony-féle "tömegközlekedés" is ide vehető, mint korrekció. Szerintem kb. 8-15 fős induló halálesettel : döntően a "tömegközlekedők" idős rokonai, szomszédai :( / :mad:
Fogalmam sincs, hogy miben van igazad, de semmilyen jelen nincs annak, hogy a tömegközlekedés néhány napos zsúfoltsága bármilyen hatást gyakorolt volna a halálozási statisztikára. Különösen ,hogy nem is ismerjük azt megyei szinten lebontva, mert a törzs egyelőre nem kattint egyet az egérrel, hogy a megyei adatokat is közöljön!

Az összes halálozás Magyarországon tábla, ahol külön van a Pesti út amúgy épp az ellenkezőjét sugallná annak, amit hiszel, ha néhány napos anomáliákat figyelembe vennénk, de miért tennénk! A random terjedés aszerint éppen laposodik.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 298
27 248
113
Így vigyáznak a katonáikra, semmibe véve semmit és ez a harc képességük. Most 50% a szerencsétlenek és ott is meg fogják magyarázni.
Csak elgondolom, ha vegyi/bakteorológiai támadás érné a magas harcértékű hajókat, - gondolom az ellenség szintén nem jelenti be előre, hogy nem gyakorlat.
Háborús helyzetben senkit nem érdekelne a koronavírus fertőzés a hajókon, nem befolyásolja érdemben a hajók harckészültségét, igazából nagyjából sehogy nem befolyásolja!
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 468
25 339
113
Háborús helyzetben senkit nem érdekelne a koronavírus fertőzés a hajókon, nem befolyásolja érdemben a hajók harckészültségét, igazából nagyjából sehogy nem befolyásolja!
Ezt kár volt megírnod, talán majd észreveszed, vagy nem. Részemről nem akarok neked magyarázni.

Az is érdekes, hogy az 1/x miket tud okozni. :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 298
27 248
113
Ezt kár volt megírnod, talán majd észreveszed, vagy nem. Részemről nem akarok neked magyarázni.
Az is érdekes, hogy az 1/x miket tud okozni. :D
Mit kellene észrevennem, hogy egy hadihajó legénységének potenciálisan egy-két százalékát kellene lélegeztetőre tenni teljes fertőzöttség esetén, míg a többiek alapvetően munkaképesek maradnának?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 594
46 459
113
Semmilyen melldöngetés, csak tényként leírtam. Tesztelési anomália, mindenhol van, csak nekünk elsősorban Mo. - ról van infó. Ausztriában is előfordul, hogy gyanús esetet negyedszeri könyörgésre tesztelnek. Belgiumban meg gyanús de enyhe eseteket abszolút nem, közvetlen kontaktot meg csak karanténoznak. A svédek nem különben.
Szal a rendkívüli helyzet, mindenhol okoz zavart. Most az olasz-spanyol-francia KO-t nem is említem.
Nem-nem!
Ebben a topicban rendszeresen tömeggyilkosnak vannak kikiáltva az általad említett országok vezetői, miközben idehaza rendszer szinten ugyan ez megy. Még egyszer mondom, hogy nálunk ezek nem anomáliák, vagy zavarok! Ezek az aktuális protokollok.
És ezeket a protokollokat nem Orbán, vagy Karácsony határozza meg....
Viszont folyamatosan mindenki azzal van elfoglalva, hogy a jobboldali meg a baloldali sajtó miket hord össze. Meg hogy bezzeg Mi....meg bezzeg a svédek gyilkolják az öregeket....
De a végén most van kötelező teszt oder nincs? Vagy korábban volt, most meg nincs? Még mindig nem értem! Bocsi!
Korábban volt, és még nemzetközi protokollokhoz képest is szigorúak közé számított (3 minta 48 órás közönként). Viszont ez mostanra teljesen leépült. Ahogy írtam jelenleg az a hivatalos feloldás, hogy letelik a 14 nap.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 594
46 459
113
Alapból tuti nem kerül bele, ezt többször olvastam, de pozitivitásnál sem hiszem. A győri polgi pozitiv magántesztje kapcsán, nem emelkedtek a megyei hivatalis adatok, csak napokkal később az állami tesztnél. De ez lehet azóta valtozott.
Tudod te, hogy mennyi idő alatt ért ide a mi önkormányzati határozatunk a karanténról?
A határozat a karantén első napjára volt dátumozva, a feladás dátuma a postabélyegző szerint 4 nappal későbbi. + mire kihozta a posta. +2 nap?
A vicces az, hogy csak a karantén végén kaptam meg, mert ugye nem mehettem le a postaládához sem, mivel társasházban élek... :D
Abban volt részletesen leírva, hogy mik a karantén szabályai! :p:D:D:D:D
Szóval abból semmiképp ne indulj ki, hogy mikor lett pozitív a teszt, és hogy mikor változtak a számok.
Most nincs kedvem utánanézni, de szerintem egy pozitív teszt eltitkolása a hatóság elől különleges jogrend ideje alatt (és járvány ideje alatt) minimum bűncselekmény. Az akkreditált laboroknak 110 százalék, hogy erre protokolljuk van.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 594
46 459
113
Én akikről tudok ott karantén után nem volt teszt. Családban is van három érintett, baráti körben detto. Orvosoknél amúgy fura. 100% fizut kapnak, otthon fagyiznak miközben a kollégák 12hznak 2hete...
Az orvosok lehet, hogy picit okosabban gondolkoznak. Jelenleg kikapták alóluk szinte az összes beteget.
DE per pillanat van jópár olyan osztály, amelyiknek egy része a kezdeti védelem hiánya és felkészületlenség miatt már megfertőződött. A maradék orvosok egy része már vezényelve lett. A fennmaradó orvosok pedig beosztják maguk között, hogy az osztályokat csak fele személyzet viszi (heti cserében), mert ha további fertőzések történnek odabent és mindenki egyszerre kerül karanténba, akkor nem lesz aki a betegekkel dolgozzon. Így viszont csak a fele fog "elhullani". Viszont ha az első "turnus" karanténja letelik, akkor ők visszatérve legalább az egyik egészséges turnussal kiegészülve folyamatosan tudnak beteget ellátni.
Hja és a nyugdíjas orvosokat ki kell venni a rendszerből, mert hozzájuk tényleg csak akkor fordulnak, ha már TÉNYLEG nincs más út!
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93