Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 557
113
Milyen alegységnek van ilyenje?A NATO-ban vannak kisebb pótkocsiszerűek is,ilyenek vannak az oroszoknál?
Ellenséges tüzérség elleni harc - alegységnek fordítható és az új rendszer által -amely igen érzékeny zaj érzékelőkkel van ellátva és nem csak a pontos koordinátákat, de a fegyver típusát is(aknavető, tüzérségi löveg...egyéb) megtudja határozni és "real time" üzemmódban továbbítani.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 834
113
Ellenséges tüzérség elleni harc - alegységnek fordítható és az új rendszer által -amely igen érzékeny zaj érzékelőkkel van ellátva és nem csak a pontos koordinátákat, de a fegyver típusát is(aknavető, tüzérségi löveg...egyéb) megtudja határozni és "real time" üzemmódban továbbítani.

Tudom,hogy mire való.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 557
113
Kihagytam, hogy éjjellátó készülékkel és videokamrával is fel van szerelve.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 429
18 851
113
Ebben az évben az orosz hadsereg 120 db t-72B3M tankot és 460 BTR-82A/M változatot kap és 30db tornado-S 300mm .

t-72B3M
be66993998e44e68a314808fce5bcd0f.png

BTR-82A
Ministry_of_Defense_from_Russia_will_get_323_BTR-82AM_armoured_personnel_carrier_in_2016-2018_640_001.jpg

Tornado-S
Russian-Army-to-Add-More-Firepower-in-Kaliningrad.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 509
113
Manapság milyen gépkarabély meg maroklofegyver van rendszeresítve az Orosz gyalogságnak?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 834
113
Manapság milyen gépkarabély meg maroklofegyver van rendszeresítve az Orosz gyalogságnak?

Általánosan a lövész alegységeknél(tehát nem SF meg speciális beosztásúsk)AK-74M meg Makarov,bár pisztolyból elvileg van valami új is vagy 10 éve de kevés pisztolyt használnak a lövészek az oroszoknál csak úgy mint a US ARMY-ban.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Manapság milyen gépkarabély meg maroklofegyver van rendszeresítve az Orosz gyalogságnak?

Pisztoly
MP 443 Grach és GSh-18 váltja a Makarovot.
Mind a kettő 9x19, viszont a védőmellény átütésére tervezett különleges lövedékek és nagy nyomású lőszerek vannak hozzá rendszeresítve.

7H21
s59432478.jpg

7H30
s36336034.jpg

7H31
s53177327.jpg


Létezik egy 9x21 mm lőszer ugyanezzel a kialakítással, a Gyurza, de szerintem azt max a különlegesek használják.
A Ratnyik program része a PP 19 Vityaz is, azzal a 74u lenne kiváltható (állítólag ezért kellet egy AK-ra hasonlító fegyver és nem volt jó a PP 2000), de eddig ezt is csak különlegeseknél láttam és szerintem nem is fog lejjebb szivárogni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 081
113
Azt igérték (még május 9-én) hogy lesz mégegyszer a szárazföldivel együtt.
Azért ez nekem egy fix pont szokott lenni ez a május 9, hihetetlen hogy már ők sem a régiek, '84 ben megtartották volna akkor is ha betyárkörték zuhognak közben az égből, most meg mi van ;) ??! Óvatoskodás ;)!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 557
113
Azért ez nekem egy fix pont szokott lenni ez a május 9, hihetetlen hogy már ők sem a régiek, '84 ben megtartották volna akkor is ha betyárkörték zuhognak közben az égből, most meg mi van ;) ??! Óvatoskodás ;)!
Változnak az idők. Most az emberek élete és egészsége a legfontosabb.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 827
113
MP 443 Grach és GSh-18 váltja a Makarovot.
Mind a kettő 9x19, viszont a védőmellény átütésére tervezett különleges lövedékek és nagy nyomású lőszerek vannak hozzá rendszeresítve.
Tudtommal a 9x21 millis Udav pisztoly vált mindent a hadseregben. https://ria.ru/20191228/1562971822.html Az elmúlt évtizedekben többször volt program, hogy na most lecserlljük végre a Makarovot de sose sikerült, mindig csak egy kisebb rendszeresítés lett a vége szép típuskavalkádot összehozva. Az MP443 esetében minőségi gondok adódtak meg a GS-18 sem volt favorit.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Tudtommal a 9x21 millis Udav pisztoly vált mindent a hadseregben. https://ria.ru/20191228/1562971822.html Az elmúlt évtizedekben többször volt program, hogy na most lecserlljük végre a Makarovot de sose sikerült, mindig csak egy kisebb rendszeresítés lett a vége szép típuskavalkádot összehozva. Az MP443 esetében minőségi gondok adódtak meg a GS-18 sem volt favorit.

Nem tudom, nem hallottam a dologról. Annyit tudok, hogy azzal is szenvednek vagy 6 éve. Mind a két változat létezik, PL 14/15. Olyasmiről olvastam, hogy a 9x19 ment volna a seregnek, rendőröknek, a 9x21 meg a belügyeseknek, különlegeseknek. Mondjuk ha mindenki egységesen a 9x21 mellett dönt az logikusabb. Fene tudja mi lesz akkor ennek megint a vége.
A Gracs gyártását már vagy 5 éve átvette a Kalashnikov, úgy tudom azóta nincs vele gond.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 827
113
Nem tudom, nem hallottam a dologról. Annyit tudok, hogy azzal is szenvednek vagy 6 éve. Mind a két változat létezik, PL 14/15. Olyasmiről olvastam, hogy a 9x19 ment volna a seregnek, rendőröknek, a 9x21 meg a belügyeseknek, különlegeseknek. Mondjuk ha mindenki egységesen a 9x21 mellett dönt az logikusabb. Fene tudja mi lesz akkor ennek megint a vége.
A Gracs gyártását már vagy 5 éve átvette a Kalashnikov, úgy tudom azóta nincs vele gond.
A PL-15 vonal az másik pisztoly az a Kalasnyikov saját fejlesztése, de eddig nem kapott állami megrendelést. Az Udavot a CNIIITocsMas fejlesztette Tulában.
Ez itt az Udav
dbd3a6df73ede54fc1a76553703937a1.jpg

Ez a PL-15
IMG_4458_1.jpg
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
A PL-15 vonal az másik pisztoly az a Kalasnyikov saját fejlesztése, de eddig nem kapott állami megrendelést. Az Udavot a CNIIITocsMas fejlesztette Tulában.
Ez itt az Udav
dbd3a6df73ede54fc1a76553703937a1.jpg

Ez a PL-15
IMG_4458_1.jpg

Na banyek én azt hittem, hogy az Udav a PL 15 továbbfejlesztése, erre meg még a gyártó sem a Kalashnikov.