Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 898
11 331
113
Akkor marha jól statisztikát nyomtak. 3,5-4,2k tesztet mondott MC/nap. Most vagy bővült a megfelelő laborok száma, vagy passz. Lehet egyetem is, de ha az, akkor régebb óta nyomhatják. VAGY, ezek már a célzott tesztek. Ha holnap is ekkora a szám, akkor bezzegszlovákiára is feljövünk pillanatok alatt. :)

Szoritok, hogy Magyarorszagon is legyen minel tobb teszteles naponta. A V4-ben kell, hogy sokat sokat teszteljenek, mert akkor ugyesebben lehetne hatart nyitni. Ma Szlovakia:

4694 uj teszt, osszesen eddig 114 461
10 uj fertozes, osszesen eddig 1 455
99 uj gyogyult, osszesen eddig 905
0 uj halott, osszesen eddig 26

szepen megy lefele a nyilvantartott fertozottek szama, annyira hogy ehet hetfoton egyszerre engedelyeztek a 2. es a 3. fazist is, eredetileg 2 het lett volna kozte.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 039
113
Szoritok, hogy Magyarorszagon is legyen minel tobb teszteles naponta. A V4-ben kell, hogy sokat sokat teszteljenek, mert akkor ugyesebben lehetne hatart nyitni. Ma Szlovakia:

4694 uj teszt, osszesen eddig 114 461
10 uj fertozes, osszesen eddig 1 455
99 uj gyogyult, osszesen eddig 905
0 uj halott, osszesen eddig 26

szepen megy lefele a nyilvantartott fertozottek szama, annyira hogy ehet hetfoton egyszerre engedelyeztek a 2. es a 3. fazist is, eredetileg 2 het lett volna kozte.
Szoritok, hogy Magyarorszagon is legyen minel tobb teszteles naponta. A V4-ben kell, hogy sokat sokat teszteljenek, mert akkor ugyesebben lehetne hatart nyitni. Ma Szlovakia:

4694 uj teszt, osszesen eddig 114 461
10 uj fertozes, osszesen eddig 1 455
99 uj gyogyult, osszesen eddig 905
0 uj halott, osszesen eddig 26

szepen megy lefele a nyilvantartott fertozottek szama, annyira hogy ehet hetfoton egyszerre engedelyeztek a 2. es a 3. fazist is, eredetileg 2 het lett volna kozte.


Náluk nincs Karácsony-hatás !!! ...úgy könnyű!
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Most a polgármestereken keresztül próbálnak hatni az emberekre. Sajnos a hülyeség határtalan. Én azért optimista vagyok, erős ráhatással növelhető az arány.
A következő köröket én is kötelezővé tenném!!!
A reprezentatív tesztelés az ország stratégiai érdeke, ez nem olyan mint a választás, hanem komolyabb dolog, és ezt sokan nem fogják fel. Ha önként nem egy, nem lehet ezért kiszórni a pénzt az ablakon, akkor kötelezővé kell tenni, mint ahogy a legfontosabb oltásokat is kötelezővé tették. Mint tudjátok rólam, már márciusban is elég kemény fellépést szorgalmaztam, akár lecsukással is, akik nem tartják be a karantén szabályait. Ebben a tesztelés ügyben is ez a véleményem, ha önként nem fog menni. Ha a szép szó nem használ, korbácsot kell fogni. Nincs ebben semmi bonyolult. A virtuális korbács az együttműködésre kényszerítő törvények. A hatékony védelem érdekében a szakembereknek tudniuk kell az adatokat. Egyébként a tesztelést megtagadók az ország biztonságát ássák alá, ami hazaárulás. Innentől kezdve nem kérdés, hogy lehet-e kényszerítő törvényt alkotni rá. A kötelező oltások is ugyan ez a kategória. Ha arra lehet kényszerítő törvényeket hozni, akkor erre is. Persze SOKKAL SZEBB lenne, ha menne törvény nélkül is, arra hízhatna mindenkinek a mája. A kurdarcért meg szégyenkezhetünk, hogy csapnivaló a nép becsülete. Na melyik lenne jobb ? :rolleyes::cool:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 432
113
Vótmà!? 9600 HUF literje a Molos kezfertőtlenítőnek.... Még jó hogy csak kettőt vehet mindenki.... Mi lenne ha korlátlanul lehetne venni....
200 ml-es kiszerelésben is árulják teljesen megfizethető. 2000 se volt ha jól emlékszek. 1 litert év végéig nem tudsz elhasználni, csak ha iszod.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 432
113
Szoritok, hogy Magyarorszagon is legyen minel tobb teszteles naponta. A V4-ben kell, hogy sokat sokat teszteljenek, mert akkor ugyesebben lehetne hatart nyitni. Ma Szlovakia:

4694 uj teszt, osszesen eddig 114 461
10 uj fertozes, osszesen eddig 1 455
99 uj gyogyult, osszesen eddig 905
0 uj halott, osszesen eddig 26

szepen megy lefele a nyilvantartott fertozottek szama, annyira hogy ehet hetfoton egyszerre engedelyeztek a 2. es a 3. fazist is, eredetileg 2 het lett volna kozte.
Bőven a szlovák szám fölött vagyunk, minimum másfélszerese, de lehet a duplája is. Csak máshogy számoljuk a statisztikát.
Népességarányosan ezeket figyelembe véve partiban vagyunk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 432
113
Merkely a kórházak szűréséről. A legendák és a valóság.

Hetente gyorstesztelik a dolgozókat. Ha van gyanús, jön a PCR mkinek. 72 óra mulva újra. Aki pozitiv karantén, a többi tovább dolgozik.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Újabb a reprezentatív tesztelést népszerűsítő video került ki a PTE csatornájára. Alatta már ott van az első tirpák beszóló kommentje. Erről ennyit... :) (hmm.... agyoncsapnám ha lehetne...:hadonaszos:)
Elindult az országos koronavírus szűrés
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 188
113

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 188
113
Viszont Pesten alacsony a részvétel az országos felmérésben. Pesten 30%, Budán 50%
Nem tudom hogyan csinálják ténylegesen. De nem a spanyol viasz feltalálásának a kategóriája, hogy vannak tartalék nevek.
Mert olyan sosincs, hogy mindenki és akkor elérhető.

A közvélemény kutatók évtizedek óta így dolgoznak, már a korrektek. A Népesség Nyilvántartó meg nagyon rutinos az ilyen lekérésekben.
Persze a 30% baromi rossz arány.
Valaki (talán Merkely) mondta még korábban, hogy 70% részvételre számítanak.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Muttiék állítólag közel vannak a megoldáshoz.
A homályos lebegtetés a németeknél, mielőtt megbukik Mutti drága... :rolleyes::)

Erről az egészről egy vicc jut eszembe, ami nem is véletlen. ;)
- Hogy vagy ? - kérdezi a barátját egy ember.
- Jól. - válaszol.
- Kicsit bővebben lehetne ? - kérdezi újra.
- Nem jól... - válaszolja.... :rolleyes::D:D:D:D:D:D:D

Na kb. ennyi a véleményem a "közel vannak a megoldáshoz" német kijelentésekről. Egyenlőre olyan nekik az oltás, mint a majomnak a dunsztosüvegbe tett alma. Közel van (mint a németeknek az oltás), de nem fér hozzá, mert ha megfogja és ki akarja szedni, akkor nem fér ki az üveg száján a keze. Közelnek közel van, csak éppen elérhetetlen. :D:D:D Kétségbeesetten erőltetik a humán tesztet. Én nem látok semmi jót ebben. Nagyon mellényúlhatnak. Az Oxfordiaknak szerintem már csak formalitás lesz a humán tesztek. Valószínűleg az amerikaiaknak is sikerül. A Kínaiak is esélyesek. Az Oroszok is befejezhetnek mindent szeptemberre, szinte biztos hogy lesz addigra saját vakcinájuk. A Svájci saját vakcina gyártásban viszont nem bízok. Túl nagy az arcuk hozzá. A legjobban az Oxfordiak állhatnak, persze ők már készen voltak a vakcinával a járvány kitörésekor, csak hozzá kellett igazítani a kész vakcinájukat az új SARS-CoV-2 vírushoz, és már tesztelhettek is első fázisban. Szóval így érthető, hogy ők állnak jelenleg a legjobban. Amúgy az egy szabad vakcina, amit mindenhol a világban gyártásba engednek, és már azt is szervezik a humán tesztek mellett. A Rhesus majmokkal lefolytatott sikeres kísérlet gyakorlatilag egy bizonyítvány arra, hogy az a vakcina levizsgázott, már csak a befejező kötelező köröket kell megtennie. Ha csak 1 éves védettséget ad, már az is főnyeremény. Abból kéne nekünk is. De úgy, hogy mi gyártjuk. A gyártást pedig vállalnánk nonprofit módon úgy 50 millió darabra, segítve ezzel más országokat, így a kisebb szomszédokat, a Balkánt, meg a fejlődő világot. Amúgy a Törököknek is van vakcinájuk, már március első napjaiban sikeres állatkísérleteket végeztek, úgy hogy akár nekik is lehet szeptemberre letesztelt vakcinájuk. Az oroszok írtak a tesztjeikről, csak nem hoztam a cikket róla. Vakcina kérdésben ez a pillanatnyi álláspontom, ami idővel természetesen változhat. :cool:
 
T

torsen

Guest
Elmeroggyantakkal nem tárgyalok, mert mint a példád is világosan mutatja, jobbak nem lesznek, legfeljebb romlik az állapotuk. Elhiszem hogy elittad az eszed meg az életed. De ez a mocskoskodás amit itt művelsz az nem fog semmit visszahozni. :) Megértél arra, hogy kérjek rád egy kitiltást gyűlölködés miatt. Ez van. :) Azért mindent én sem nézhetek el neked, pedig hagytam lehetőséget, hogy befogd a mocskos pofádat. :) Látod, Shektor11-re is akartam kérni, ugyan nem mondtam, de nem kértem rá. Azóta már magától is elérte az elviselhető állapotot. Nálad viszont ilyen javulásra nem lehet számítani sajnos. A korbácsból meg a sallerekből értesz, másból nem. Hát igen, a kricsniben meg kellett tanulnod a fizikai túlélés szabályait. ;) Persze ez oda érvényes, de ide nem. Viszont erre sajnos az autodidakta tanulásoddal nem jöttél rá.

Ja, nem is kérdeztem még, pedig akartam. Te svéd vagy ? Netán részben ? A nicked svéd és vagy norvég irányra mutat. A Finnenknél nem tudok ilyen nevekről. Mint látod mind a kettő nációt nagyon szeretem, azért kisbetűsek. ;)

A nickemről kérdezz meg valakit, monjuk Papit, Gacsatot, vagy Misinatort....vagy a google-t. Az nagyon sokat tud! Nálad ugyan nem többet,mert ugyan ki lehetne olyan művelt... mocskolódás újabb fejezet vége. Ja, és légy szíves jelents fel!!!!!! Úgy várom az eserdményt!
RussianStandard_large.png
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Fel nem tudom fogni, hogy miért nem tesztelteti magát ingyen valaki, ha hívják! Így a budapesti adatok nem lesznek reprezentatívak, de lehet, hogy avidékiek se, hiszen 70-80 százalékos arány kellene a reprezentativitáshoz! Akár 10-15 százalékos eltérés is lehet a felmérés és a valóság között ilyen részvétellel. Elfecsérelt idő és erőforrás ez így, újra kell csinálni kötelező részvétellel!

Most a polgármestereken keresztül próbálnak hatni az emberekre. Sajnos a hülyeség határtalan. Én azért optimista vagyok, erős ráhatással növelhető az arány.
A következő köröket én is kötelezővé tenném!!!

Srácok!
Nem mindenki akarja ám a genetikai kódját, vércsoport identitását, stb. bizonytalan hátterű csoportok adatbázisépítéséhez elérhetővé tenni.
Szerintem ennyi!
..
A magyarság jelentős része zsigerből érzi, hogy "büdös az egész koronavírus sztori", még akkor is, ha a valós információk elől elzárva tartják, s ha ez a bizalmatlanság így inkább csak valamilyen megfoghatatlan, de sok évszázados negatív tapasztalatok lenyomataként összegződik benne az ösztönök szintjén. Szavakkal talán nem is artikulálható módon, csupán sejtésként...
..
Ennyi. Mi magyarok különösen nem komáljuk, ha kartotékolnak bennünket! Szabadságszerető autonóm Létezők vagyunk!
(Nem véletlenül igyekezett a Habsburg is állandóan összeírni, rendezni, irattárazni, szeres letelepedést megszüntetni, új adminisztrációt a nyakunkra tenni, stb.)
..
Ez az életösztön és "kollektív hatodik érzék" még nagy segítségünkre lesz a jövőben!
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and b4l4g3

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Merkely a kórházak szűréséről. A legendák és a valóság.

Hetente gyorstesztelik a dolgozókat. Ha van gyanús, jön a PCR mkinek. 72 óra mulva újra. Aki pozitiv karantén, a többi tovább dolgozik.

Pontosítanék: Ez az egyetemi kórházakra igaz, a többiben azért nem ennyire megy minden flottul, max. a súlypontiakban. De jobb a helyzet mint akár 1 hónapja is volt. Legalább is EÜ. dolgozó ismerős ezt mondta.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
A nagy koronavírusos bepörgetődés közepette ezekről a közelmúltbéli hírekről se feledkezzünk el:
https://www.rt.com/news/408416-russians-biological-samples-research/
https://sputniknews.com/military/20...agon-explains-russian-biomaterial-collection/
..
"Senior Russian officials as well as President Vladimir Putin have questioned why US researchers were collecting genetic material from Russian people, noting that the purposes of the research were obscure."
..
+
https://sputniknews.com/us/201707291055994881-us-military-russian-rna-studies/
"According to Khrolenko, the US runs a network of biological weapons laboratories in post-Soviet countries, including in Georgia, Ukraine, Kazakhstan and Azerbaijan. He suggested that these facilities might potentially be used for the possible development of a new biological weapon."
..
Most, az Operation-Coronavirus-2020 részeként sikerült több tíz millió felnőtt embertől biológiai mintát venni, a világ összes országából.
https://sputniknews.com/world/201710211058434736-putin-future-technology-danger/
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kelet-Európában egy „kései epidémia” zajlik, ahogy Oroszországban megugrottak a fertőzések és Nyugat-Európában csökken a járvány terjedése – kommentálta a helyzetet a WHO. „Különbségek vannak Nyugat-Európa, ahol az első nagy hullámon sikerült átlendülni, és Kelet-Európa, különösen az Oroszországi Föderáció között, ahol még csak most kezdik el tapasztalni a megbetegedések magasabb számát” – mondta Mike Ryan, a WHO vészhelyzeti igazgatója a sajtónak.
WHO: két részre szakadt Európa járványügyileg

Egyelőre nem folytatódik a koronavírus-járvány lassítását szolgáló korlátozások lazítása több németországi járásban többnyire a kelet-európai vendégmunkásokat foglalkoztató húsipari üzemekben keletkezett fertőzéshullámok miatt - jelentették pénteken német hírportálok.
Sorra üti fel a fejét a járvány a kelet-európaiakat foglalkoztató német húsüzemekben