[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 008

Guest
tramp az oszagot vedi ??

jaj ne nevetess mar?

latod te USA mire hasonlit amiuta o vezeti?

a vilag No1 tol egy szetkurt orszag lett...

Minneapolis:
Democrat governor.
Democrat Secretary of State.
Democrat State Auditor.
Democrat Sr US Senator
Democrat Jr US Senator
Democrat Reps 5 / Republicans 3
Democrat Mayor.
Democrat AG.
Democrat Police Chief.
2016 General Elections - Voted Democrat.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113

Baden New York korábbi vezető kórboncnoka, aki már annak az Eric Garnernek a boncolásában is részt vett, aki 2014-ben halt meg New Yorkban, szintén rendőri intézkedés során, illetve ő végezte a szintén 2014-ben rendőrök által Fergusonban agyonlőtt Michael Brown független boncolását is.

Magyarul biztosra mentek :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Más kérdés, hogy Vancouver elkínaiasodását egyre nehezebb lesz feltartóztatni. Bár úgy hírlik oda jórészt hong-kongi kínaiak áramlottak,
meg akiket a kommunista vezetés elhajtott. 2016-os adat, majdnem harmada kínai már! Plusz az "európai kanadaiak" már akkor kisebbségbe kerültek.
..
https://en.wikipedia.org/wiki/Vancouver

Ha az egész államot nézzük, akkor meg 12% alatti a kínaiak aránya és az európai fehér gyökerekkel rendelkezők nagyon erős többségben vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Szerintem ügyes!
21-re lapot húz!
..
Ezzel azt üzeni, oké, ki akartok csinálni?
Akkor én meg beindulok mint buldózer és nem félek szétrúgni a házat!
Olyan felfordulást kaptok, hogy bedől a petrodollár, kötvények, azt a kedves 300 családunk szedheti a sátorfát,
lehet új gazdaállatot keresni!
..
Mondjuk veszélyes is, mert így lehet, hogy megöletik.
Rotschildék és társaik a bankot és a hálózatot nagyon nem szeretnék szerintem szétkúródva látni...

Lehet, hogy tényleg bekeményít!
https://nepszava.hu/3080154_trump-a...zetzuzni-a-tunteteseket-mar-keresi-a-kiskaput
"Közölte: utasította a tagállamok kormányzóit és a polgármestereket, hogy biztosítsák „a rendfenntartó erők elsöprő jelenlétét” mindaddig, amíg le nem csendesítik a tüntetéseket."
..
Mondjuk középen a redneckeknek ez tetszeni fog!
(illetve bőrszíntől függetlenül, akinek az üzletét, autóját felgyújtották)
nem biztos ám, hogy rossz sakklépés ez!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Ha az egész államot nézzük, akkor meg 12% alatti a kínaiak aránya és az európai fehér gyökerekkel rendelkezők nagyon erős többségben vannak.

Ez igaz, viszont a trendet előbb utóbb meg kellene fogniuk, ha nem akarják, hogy egyszer olyan történelmi szituáció keletkezhessen, hogy kenyértörés legyen a vége! Vancouver nélkül Brit Kolumbia béna kacsa, egy kiherélt valami.
..
Viszont, mondom, jobbára antikommunista hong-kongiak "menekültek" oda, így az etnikai eltolódás ellenére szerintem szeparatizmus még nincs a látótávolságban.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 153
113
Ne érezzél. Minden egy folyamat. Átmenetek vannak, nem csak végpontok.


Másrészt.

Amikor azt mondtam, hogy "Hát mert mondjuk Kanada 35 milliós ország csak? Ha ezt egyedül megpróbálná, azonnal lenyomná őt a nála 10x népesebb USA."
akkor a múltra utaltam, legalábbis arra, ami eddig volt a helyzet.

Amikor pedig ezt mondtam: "De lassan nincs már USA... érted?"
akkor a jövőre utaltam.

Elvezem az eszement logikai? ervelesed, de az a helyzet, hogy ellentmondasz sajat magadnak. A fenti idezetek szerint egyszerre kalkulalsz az egyik esetben a multtal, a a masik esetben a jovovel raadasul egyszerre mindkettovel a mostani, jelen helyzetben. Szoval igy aztan tenyleg, barmi, barmikor kijohet. Talalgatasokbol, feltetelezesekbol kovetkezteteseket levonni nagy mereszseg. Akar azt is mondhattad volna, hogy az angol kiralynonek (vagy a City-nek) * - szabadon behelyettesitheto - az a NAGY TERVE, hogy Harry masodik/harmadik/negyedik (ahogy kijon) gyermeke (a tronorokos tronorokose) neger lesz (ez ugy elegge nagy valoszinuseggel elofordulhat), azert vette el ezt a Meghant, hogy aztan a neger tronorokost majd elfogadjak a fekete Afrika orszagai, Del-Afrikai koztarsasag pedig egyenesen konyorogni fog, hogy naluk telepedjen le az uj, afrikai kiralyi dinasztia, igy aztan Del -Afrikai koztarsasag vezetesevel bekebelezik a neger Afrikat Anglia vilaguralmi torekveseinek elso lepesekent (meg mielott annektalja Kanadat meg az USA eszaki reszet). Szoval lehet agyament otleteket irni, egy darabig meg talan olvasni is erdekes, e komolyan azert nem lehet venni oket. Ebbe a kategoriaba tartozik nalam az okkultizmuson es egovi jegyeken folyo politizalas is. Ja es bocsika mindenkitol, akit esetleg rosszul erint ez a poszt, de sajnos az, hogy a Jupiter a Mars udvaraban all, epp most, hogy az aszcendensem a maxhoz kozelit, ezt hozza ki belolem. :D
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Elvezem az eszement logikai? ervelesed, de az a helyzet, hogy ellentmondasz sajat magadnak. A fenti idezetek szerint egyszerre kalkulalsz az egyik esetben a multtal, a a masik esetben a jovovel raadasul egyszerre mindkettovel a mostani, jelen helyzetben. Szoval igy aztan tenyleg, barmi, barmikor kijohet. Talalgatasokbol, feltetelezesekbol kovetkezteteseket levonni nagy mereszseg. Akar azt is mondhattad volna, hogy az angol kiralynonek (vagy a City-nek) * - szabadon behelyettesitheto - az a NAGY TERVE, hogy Harry masodik/harmadik/negyedik (ahogy kijon) gyermeke (a tronorokos tronorokose) neger lesz (ez ugy elegge nagy valoszinuseggel elofordulhat), azert vette el ezt a Meghant, hogy aztan a neger tronorokost majd elfogadjak a fekete Afrika orszagai, Del-Afrikai koztarsasag pedig egyenesen konyorogni fog, hogy naluk telepedjen le az uj, afrikai kiralyi dinasztia, igy aztan Del -Afrikai koztarsasag vezetesevel bekebelezik a neger Afrikat Anglia vilaguralmi torekveseinek elso lepesekent (meg mielott annektalja Kanadat meg az USA eszaki reszet). Szoval lehet agyament otleteket irni, egy darabig meg talan olvasni is erdekes, e komolyan azert nem lehet venni oket. Ebbe a kategoriaba tartozik nalam az okkultizmuson es egovi jegyeken folyo politizalas is. Ja es bocsika mindenkitol, akit esetleg rosszul erint ez a poszt, de sajnos az, hogy a Jupiter a Mars udvaraban all, epp most, hogy az aszcendensem a maxhoz kozelit, ezt hozza ki belolem. :D

Ezt most kicsit elkomolytalankodtad, mint ulippó szokta...
..
Azon meg, hogy a háttérhatalmi elit egy része okkult összefüggések figyelembevételével tervezi meg a lépéseit, nyugodtan mosolyoghatsz, de attól még így van.
Ennek lenyomata sokszor egy hétköznapi szemlélőnek is nyilvánvaló! (fekete esernyős ázsent provokatőr pl.)
És mindegy, hogy én, vagy te ennek tulajdonítasz-e jelentőséget, avagy sem, ők valamiért ezekkel a kellékekkel operálnak.
Trollkodás helyett, inkább megérteni kellene a jelenséget szerintem...
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 153
113

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 153
113
Ezt most kicsit elkomolytalankodtad, mint ulippó szokta...
..
Azon meg, hogy a háttérhatalmi elit egy része okkult összefüggések figyelembevételével tervezi meg a lépéseit, nyugodtan mosolyoghatsz, de attól még így van.
Ennek lenyomata sokszor egy hétköznapi szemlélőnek is nyilvánvaló! (fekete esernyős ázsent provokatőr pl.)
És mindegy, hogy én, vagy te ennek tulajdonítasz-e jelentőséget, avagy sem, ők valamiért ezekkel a kellékekkel operálnak.
Trollkodás helyett, inkább megérteni kellene a jelenséget szerintem...

igen, direkt volt komolytalan, de illett a temahoz :D Hogy a fekete esernyo az mitol okkult, nem tudom. Elhiszem, hogy jelzes, megkulonbozteto jel, de ettol meg nem kell okkultnak lennie. Ez alapjan pl. Europa nagyvarosaiban a derult idoben is a setaloutcan talalhato szines esernyos holgyeknel nagy esellyel tudsz a helyi "night clubok" holleterol infot kapni, nekik is az esernyo a jeluk, lehet ez is osszefugg az okkultizmussal? :D

Szkeptikus vagyok ebben a temaban, nem is szeretnek ezen az okkult teman vitatkozni, szoval ne vedd szemelyes tamadasnak.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Szerintetek meg fogja dobni a koronavírus terjedését a zavargáshullám?
..
usaujeset20002-375416.png
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 828
31 841
113
Egyebkent tudunk valamit az elhunytról? Miert kaptak el? Miert kellett 4 embernek lefogni? Ellenállt? Volt már elitélve korábban?

Volt 5 évet börtönben, jó párszor volt letartóztatva, bár mindez sajna egy kis (de nem túl nagy) túlzással alapeset egy 40-es fekete férfi esetében ott.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
pl. Europa nagyvarosaiban a derult idoben is a setaloutcan talalhato szines esernyos holgyeknel nagy esellyel tudsz a helyi "night clubok" holleterol infot kapni

:)

Amúgy simán le kéne a facebookot és egybet kapcsolni, mindjárt nehezebben menne a zavargások megszervezése, koordinálása.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
igen, direkt volt komolytalan, de illett a temahoz :D Hogy a fekete esernyo az mitol okkult, nem tudom. Elhiszem, hogy jelzes, megkulonbozteto jel, de ettol meg nem kell okkultnak lennie. Ez alapjan pl. Europa nagyvarosaiban a derult idoben is a setaloutcan talalhato szines esernyos holgyeknel nagy esellyel tudsz a helyi "night clubok" holleterol infot kapni, nekik is az esernyo a jeluk, lehet ez is osszefugg az okkultizmussal? :D

Szkeptikus vagyok ebben a temaban, nem is szeretnek ezen az okkult teman vitatkozni, szoval ne vedd szemelyes tamadasnak.

Nem veszem annak, és én sem gondolom, hogy egy bizonyos ponton túl többet kellene belelátni annál, mint ami!
(A fekete esernyőre, hogy az a szabadkőműveseknél mit szimbolizál, hoztam forrást ha előre lapozol. Még a Kennedy-gyilkosság helyszínéről is linkeltem képeket.
Azt hiszem kimerítő voltam, akit érdekel választ kaphatott...)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
igen, direkt volt komolytalan, de illett a temahoz :D Hogy a fekete esernyo az mitol okkult, nem tudom. Elhiszem, hogy jelzes, megkulonbozteto jel, de ettol meg nem kell okkultnak lennie. Ez alapjan pl. Europa nagyvarosaiban a derult idoben is a setaloutcan talalhato szines esernyos holgyeknel nagy esellyel tudsz a helyi "night clubok" holleterol infot kapni, nekik is az esernyo a jeluk, lehet ez is osszefugg az okkultizmussal? :D

Szkeptikus vagyok ebben a temaban, nem is szeretnek ezen az okkult teman vitatkozni, szoval ne vedd szemelyes tamadasnak.

Még csak annyit, aztán OFF, hogy vannak dolgok, amiknek több jelentése lehet egyszerre. Ismert példával, mint a körte szavunknak.
Egyszerre jelentheti a gyümölcsöt, ami az ág végén lóg, meg az izzót, amit be kell csavarnod, ha az előző kiégett. Az 'okkult' meg csak annyit jelent, hogy rejtett.
Egy szimbólumnak vagy egy hétköznapi használati tárgynak a profán jelentésén túl lehet egyéb jelentése is, ami a széles tömegek számára nem ismert,
azonban üzenetet közvetít, hatást fejt ki!
..
Az ember korántsem annyira fókuszált és tudatos lény, mint azt elsőre gondolnád. (Egyszer ülj le nyugodtan pár percre egy stopperórával és mérjed meg, meddig bírod ki, hogy egyetlen gondolat se "ússzon be" a tudatodba, hány másodpercig bírod tisztán tartani az elméd! Kemény legénynek hiszed magad? Próbáld ki!) :)
..
Valójában csak a szimbólumoknak van hatása az egyénre. Ahogyan egy illat képes visszahozni egy rég elfeledett emléket,
pontosan úgy működnek a szimbólumok is!

..
Ha majd lehet strandra menni végre, akkor nézz végig egyszer a tömegen, hogy hány emberen látsz tetoválást...
Érzékeny téma, mert itt a fórumon is biztos sokaknak van, de gondolkozz el rajta...
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Úgy tűnik igen:)Amúgy hihetetlen,hogy a hivatalos kórboncnoki jelentéssel próbálják kimosdatni a rendőrt.

Nekem is bűzlik.
Biden ukrán balhéja, Kaliforniában Republikánus győzelem, újra amerikai emberes űrrepülés...
Erre egy random rendőr kamerák kereszttüzében megöl egy random niggert és azonnal felmentik, fokozva a "spontán" balhét ami miatt még az ország elnökét is ki kellett menekíteni hajlékából.
Nem megrendezett az egész, egyáltalán nem.