Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Más. Nagyon úgy néz kis itthon is kezdenék a zavargásokat. Indokot már kreáltak az elmeháborodottak:
Szél Bernadett háborút hirdet a kormány ellen: Ez vadkapitalizmus, én a lehetetlent is megpróbálom ellenük
"Az RTL Klub híradóban téma volt a rabszolgatörvény új verziója, ami a kormány szándéka szerint a járványt követően is velünk maradna. Ott is elmondtam és nem túloztam: ez maga a vadkapitalizmus. A salátatörvénybe alattomosan elrejtett módosítás olyan mértékben és annyira egyoldalúan csak a munkáltató érdekeit nézi, mintha az emberek puszta tárgyak lennének.

Azt kell tudnotok, hogy az új rabszolgatörvény verzió még az előzőnél is rosszabb, pedig azért országszerte utcára mentünk. A tervezet szerint konkrétan a dolgozók feje felett, a szakszervezeteket teljesen kihagyva tudnák alkalmazni a kétéves munkaidőkeretet, 12 órás munkanapokkal és havi egy pihenőnappal, túlórapénz nincs, és ha valaki időkeret lejárta előtt felmondana, kifizettetik vele a “negatív órákat”.

A kormány azt tervezi, hogy miniszteri jóváhagyással mehetne ez bármely vállalatnál, aminek megítélésem szerint beláthatatlan következményei lennének. Mert ilyen bérekért ennyit dolgoztatni az országot, hozzá a tönkretett egészségügy és a nem létező szociális biztonság — ne javítson ki engem senki, amikor nevén nevezem ezt a merényletet: rabszolgatörvény ez minden porcikájában. Mert a kormányt jól láthatóan “csak” az ember és a környezet nem érdekli — magyarul pont a lényeg.

Én a magam részéről minden lehetséges dolgot meg fogok tenni azért, hogy ez ne sikerüljön nekik — de még az sem kizárt, hogy a lehetetlent is megpróbálom. Mert nem lehet így bánni emberekkel, és kész,- firkálta az elmeháborodott nőszemély."
https://www.vadhajtasok.hu/2020/06/...zmus-en-a-lehetetlent-is-megprobalom-ellenuk/
Függetlenül a gyűlölettől szerinted jó így a törvény? Csak mert lassan kezd úgy kinézni, mintha makulátlan kormányunkat csupa igaztalan támadás érné. "Ha a libsikurvának nem tetszik, akkor igenis legyen kizsákmányolás!" (Bicskéig!) Vö.: "Ha karigeri forgalmat akar csökkenteni, akkor inkább legyen ezerszer annyi autó!" Én sem lelkesedem ezekért a figurákért, de amíg így gondolkodik a nép, addig cseszhetjük. Ez az utálkozás egyszerűen gyerekes. A politikusokba vetett vakhit szintén.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 029
32 466
113
Függetlenül a gyűlölettől szerinted jó így a törvény? Csak mert lassan kezd úgy kinézni, mintha makulátlan kormányunkat csupa igaztalan támadás érné. "Ha a libsikurvának nem tetszik, akkor igenis legyen kizsákmányolás!" (Bicskéig!) Vö.: "Ha karigeri forgalmat akar csökkenteni, akkor inkább legyen ezerszer annyi autó!" Én sem lelkesedem ezekért a figurákért, de amíg így gondolkodik a nép, addig cseszhetjük. Ez az utálkozás egyszerűen gyerekes. A politikusokba vetett vakhit szintén.

Szerintem ezt a járvány miatti leállások miatt hozták, hogy ledolgoztathassák a cégek a leállások alatti időt. Persze nyilván jobb Dettikéék szerint, ha inkább kirúgják a dolgozókat rögtön, ha le kell állni 1-2 hónapra mondjuk az Audinál vagy a Mercinél.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 130
2 472
113
Szerintem ezt a járvány miatti leállások miatt hozták, hogy ledolgoztathassák a cégek a leállások alatti időt. Persze nyilván jobb Dettikéék szerint, ha inkább kirúgják a dolgozókat rögtön, ha le kell állni 1-2 hónapra mondjuk az Audinál vagy a Mercinél.

Audinál megszabadultak kb minden külsőstől és a határozott szerződéseket se hosszabbítják, de így is felesleg van.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 892
65 754
113
Íme a rettegők (Vágó, Index, HVG, Dániel, stb:
https://www.vadhajtasok.hu/2020/05/...rte-a-biztositekot-a-szurkolok-megemlekezese/

Nem ezeket láttam (most semmi atrocitás nem történt!!!) karácsony előtt. Akkor hol voltak ugyanazok, akik most náciznak? Nem kell megmondani, az antifa-k között ...
https://www.origo.hu/itthon/20181213-hiszterikus-tuntetok-balheztak-budapesten.html
g2BktkqTURBXy80NjMzZjNlMjgyOTM3ZmFkZDVhZDk2OGI1MWJmMGFlNS5qcGVnkZUCzQOlAMLD

285499_tuntetes2.jpeg

t%C3%BCntetes1.jpeg

t%C3%BCntet%C3%A9s12.jpeg

t%C3%BCntet%C3%A9s11.jpeg

t%C3%BCntet%C3%A9s7.jpeg


A HVG-s Kassainak pedig innen: még amikor a sajátjaitok antifaként nácultak BuTapesten, még akkor, amikor sem voltak pajzsok.
Szerencsére a cigányokon és a totál elmebeteg liberálisok kívül mindenki elítélte a késelést, akár szeretnétek, akár nem. Utoljára 2006-2010 között náciztatok. Meg lehet nézni hogyan is néz ki MO térképe azóta, és ti hol vagytok. Csak így tovább, és meg lesz ismét a 2018as eredmény!
Kozben ugyanezek a balliberaltak non stop vajdazzak Orbant... :rolleyes:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 892
65 754
113
Más. Nagyon úgy néz kis itthon is kezdenék a zavargásokat. Indokot már kreáltak az elmeháborodottak:
Szél Bernadett háborút hirdet a kormány ellen: Ez vadkapitalizmus, én a lehetetlent is megpróbálom ellenük
"Az RTL Klub híradóban téma volt a rabszolgatörvény új verziója, ami a kormány szándéka szerint a járványt követően is velünk maradna. Ott is elmondtam és nem túloztam: ez maga a vadkapitalizmus. A salátatörvénybe alattomosan elrejtett módosítás olyan mértékben és annyira egyoldalúan csak a munkáltató érdekeit nézi, mintha az emberek puszta tárgyak lennének.

Azt kell tudnotok, hogy az új rabszolgatörvény verzió még az előzőnél is rosszabb, pedig azért országszerte utcára mentünk. A tervezet szerint konkrétan a dolgozók feje felett, a szakszervezeteket teljesen kihagyva tudnák alkalmazni a kétéves munkaidőkeretet, 12 órás munkanapokkal és havi egy pihenőnappal, túlórapénz nincs, és ha valaki időkeret lejárta előtt felmondana, kifizettetik vele a “negatív órákat”.

A kormány azt tervezi, hogy miniszteri jóváhagyással mehetne ez bármely vállalatnál, aminek megítélésem szerint beláthatatlan következményei lennének. Mert ilyen bérekért ennyit dolgoztatni az országot, hozzá a tönkretett egészségügy és a nem létező szociális biztonság — ne javítson ki engem senki, amikor nevén nevezem ezt a merényletet: rabszolgatörvény ez minden porcikájában. Mert a kormányt jól láthatóan “csak” az ember és a környezet nem érdekli — magyarul pont a lényeg.

Én a magam részéről minden lehetséges dolgot meg fogok tenni azért, hogy ez ne sikerüljön nekik — de még az sem kizárt, hogy a lehetetlent is megpróbálom. Mert nem lehet így bánni emberekkel, és kész,- firkálta az elmeháborodott nőszemély."
https://www.vadhajtasok.hu/2020/06/...zmus-en-a-lehetetlent-is-megprobalom-ellenuk/
Meg a libas alatt volt szerencsem ilyen idokeretes munkahelyhez. Nincs itt semmmi uj dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Meg a libas alatt volt szerencsem ilyen idokeretes munkahelyhez. Nincs itt semmmi uj dolog.
Ja, csak az a nem mindegy hogy féléves az időkeret, vagyis hathavonta kifizetik a plusz órákat, vagy várhatsz rá 2 évig!! Az nagyon kellemes lesz, gratula, akinek ez tetszik annak kívánom hogy legyen benne része pár évig folyamatosan. Nekem sikerült "behúznom" havi 310-330 órát 4 évig, szóval csak gatyát cserélni jártam haza. Akinek ez teszik az csinálja is, ne csak másnak dicsérje!!
 
W

Wilson

Guest
Ja, csak az a nem mindegy hogy féléves az időkeret, vagyis hathavonta kifizetik a plusz órákat, vagy várhatsz rá 2 évig!! Az nagyon kellemes lesz, gratula, akinek ez tetszik annak kívánom hogy legyen benne része pár évig folyamatosan. Nekem sikerült "behúznom" havi 310-330 órát 4 évig, szóval csak gatyát cserélni jártam haza. Akinek ez teszik az csinálja is, ne csak másnak dicsérje!!

Ebben teljesen igazad van,nagyon durva ez a 24 hónapos munkaidőkeret,aki ezt kitalálta annak csak azt kívánom,hogy személyesen győződjön meg ennek az agymenésnek a nagyszerűségén,de erre nyilvánvalóan soha nem kerül sor,mivel valószínüleg soha az életében nem dolgozott egy percet sem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nekem sikerült "behúznom" havi 310-330 órát 4 évig, szóval csak gatyát cserélni jártam haza.
A te foglalkoztatásodnak semmi köze nem volt ehhez a törvényhez. Folyamatosan kritizálod a munkaügyi törvényt, de téged még a régi és szigorú szabályozás idején szívattak meg. Azokat szidd akik kicsesztek veled.
Ebben teljesen igazad van,nagyon durva ez a 24 hónapos munkaidőkeret,aki ezt kitalálta annak csak azt kívánom,hogy személyesen győződjön meg ennek az agymenésnek a nagyszerűségén,de erre nyilvánvalóan soha nem kerül sor,mivel valószínüleg soha az életében nem dolgozott egy percet sem.
Nálam már előfordult, hogy egy éven túl csúsztattam a ledolgozott óráimat. Nem baj az, ha ilyenkor nem kell ügyeskedni a papírokkal. Ha csak egy munkahelye van az embernek, akkor ez különösen hasznos lehet.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
A te foglalkoztatásodnak semmi köze nem volt ehhez a törvényhez. Folyamatosan kritizálod a munkaügyi törvényt, de téged még a régi és szigorú szabályozás idején szívattak meg. Azokat szidd akik kicsesztek veled.
Nagyon tájékozottnak érzed magad, de azért nem ártana utánanézni a dolognak. Nem tudom nálad mi a "régi és szigorú", engem (és nemcsak engem hanem a kollégáimat is) a 2012 évi Munka Törvénykönyv módosításával "boldogítottak" ilyen kedvesen. Szóval csak pontosan, szépen ...
Ezután meg próbáld majd bebizonyítani, hogy a most tervezett módosítás csakis a munkavállalók érdekeit szolgálja és milyen jó is lesz az (de előtte azért olvass bele egy kicsit, keresd meg a lényeges pontjait!).
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nagyon tájékozottnak érzed magad, de azért nem ártana utánanézni a dolognak. Nem tudom nálad mi a "régi és szigorú", engem (és nemcsak engem hanem a kollégáimat is) a 2012 évi Munka Törvénykönyv módosításával "boldogítottak" ilyen kedvesen. Szóval csak pontosan, szépen ...
Ezután meg próbáld majd bebizonyítani, hogy a most tervezett módosítás csakis a munkavállalók érdekeit szolgálja és milyen jó is lesz az (de előtte azért olvass bele egy kicsit, keresd meg a lényeges pontjait!).
Nem mondtam olyat, hogy a módosítás csak a munkavállalók érdekét szolgálja.
Téged pedig nem a hírhedt rabszolgatörvénnyel szívattak meg. (Sőt, talán nem is sima alkalmazott lehettél, hanem valamilyen formában vállalkozó? Passz.) Elegánsan elfelejtkezel azokról a dolgozókról és munkahelyekről ahol ez a törvény igenis hasznos lehet. (Pl. az eü.)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nem mondtam olyat, hogy a módosítás csak a munkavállalók érdekét szolgálja.
Téged pedig nem a hírhedt rabszolgatörvénnyel szívattak meg. (Sőt, talán nem is sima alkalmazott lehettél, hanem valamilyen formában vállalkozó? Passz.) Elegánsan elfelejtkezel azokról a dolgozókról és munkahelyekről ahol ez a törvény igenis hasznos lehet. (Pl. az eü.)
1. Én nem beszéltem rabszolgatörvényről, de te legalább pontosítottad az értékelésemet, köszi!
2. Alkalmazott munkavállalóként dolgoztam
3. Nem "elfelejtkeztem", hanem nem tudok mások - számomra ismeretlen tapasztalatai szerint - gondolkozni, csak a saját tapasztalataim alapján
4. Csak hogy tudd mi alapján beszélek, itt a munkaidő-beosztásom (szerintem nem túl bonyolult, könnyű lehet megérteni):
- munkaidő 07-19-ig, hétfőtől a következő hét péntekig bezárólag ( vagyis 12x12 óra), utána két pihenőnap, hétfőn újra életbe lép az 1. pont
- időnként egy kis "kamat" is belép, mikor "addig maradunk míg kész nem vagyunk/el nem megy a gép", utóbbi azt jelenti hogy elhagyja a magyar határt (ilyenkor a munkaidő nem 19, hanem 21-22-ig, 23,30-ig de volt olyan hogy 0,40-ig tart)
Nyugodtan próbálja ki valaki, aztán 3-4 év múlva beszélgethetünk róla mennyire élvezte ezt. Megmondom őszintén én nem örültem ennek, már csak azért sem, mert leendő egyik főnököm (akinél felvételiztem a céghez) hangsúlyosan jóelőre közölte (mint kiderült ezt minden kollégának többször is elmondta) hogy ITT NEM LESZ TÚLÓRA!!! Valamennyire igaza volt, mert nem túlórának hanem "Időbank-elszámolási rendszer"-nek hívták.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Valamennyire igaza volt, mert nem túlórának hanem "Időbank-elszámolási rendszer"-nek hívták.
Mondom én, hogy ez valami egészen más állatfaj lesz.
Korábban a rabszolgatörvény idején hoztad fel ezt. Most is a törvény változtatásakor téma, de miért? Ez egy teljesen más történet. (A te esetedben ez igazából nem számítana semmit sem. Sőt, kevesebb munkaórát jelenthetne, vagy nem?)

Hasonló történet: már 20 éve látok egyéni vállalkozókat, akik végtelen órákat vállalnak, felmarkolják a nagy lóvét, de sírnak a sok munka miatt. Azért ez így nincs jól. Ilyenkor fölösleges szidni a törvényt, ha a munkaadó és a munkavállaló közös hülyesége miatt lesz túl sok a meló...
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 846
5 053
113
Ezt szerintem munkahelye válogatja.
Én is dolgoztam még vagy 8 éve egy darabig ilyen munkaidőkeretben. Nem volt annyira rossz azért, mivel volt hogy a hajtásos időszak után 2 hétig is otthon voltam. De amikor hajtás van akkor tényleg kemény.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ezt szerintem munkahelye válogatja.
Én is dolgoztam még vagy 8 éve egy darabig ilyen munkaidőkeretben. Nem volt annyira rossz azért, mivel volt hogy a hajtásos időszak után 2 hétig is otthon voltam. De amikor hajtás van akkor tényleg kemény.
Nálunk egy kivétellel csak hajtásos időszak volt, a cég mindig szerzett elég munkát. Az egy kivételes időszak alatt (9 vagy 10 nap volt?), gondosan megszervezték a következő típusra a típustanfolyamot, nehogy otthon unatkozzunk.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 022
83 144
113
"a dolgozók feje felett, a szakszervezeteket teljesen kihagyva tudnák alkalmazni a kétéves munkaidőkeretet"
A munkaidőkeret KÖZÖS MEGEGYEZÉS. Hacsak tv nincs rá (pl. külszolgálati, bizonyos esetek - szakács, sofőr, stb.) sehol sem kötelező! Közös megállapodáson alapul. És itthon működik. Sokan szeretik is. Rengeteg minden meg lehetne tenni, pl. lódoktort, Vihart és Trolldayt kibaszni páros lábbal amikor szemtelenkedik, valahogy mégse teszi meg senki, pedig igény lenne rá.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Mondom én, hogy ez valami egészen más állatfaj lesz.
Korábban a rabszolgatörvény idején hoztad fel ezt. Most is a törvény változtatásakor téma, de miért? Ez egy teljesen más történet. (A te esetedben ez igazából nem számítana semmit sem. Sőt, kevesebb munkaórát jelenthetne, vagy nem?)

Hasonló történet: már 20 éve látok egyéni vállalkozókat, akik végtelen órákat vállalnak, felmarkolják a nagy lóvét, de sírnak a sok munka miatt. Azért ez így nincs jól. Ilyenkor fölösleges szidni a törvényt, ha a munkaadó és a munkavállaló közös hülyesége miatt lesz túl sok a meló...
Mitől jelentene ez kevesebb munkaidőt, elolvastad egyáltalán végig amit írtam?!! Az egyetlen változás a fent leírtakhoz képest az lehetett, hogy nem mindig két nap volt a pihenőidő hanem 1-1 nap ide-oda valahogy elosztva, és az se mindig hétvégén volt. Ettől nem lett kevesebb a havi/évi munkaidő, és ez minden a cégnél dolgozó munkavállalóra vonatkozott, ez nem megegyezés kérdése volt hanem a hetente kiadott munkaidő-beosztásé. És a MT módosítása tette lehetővé ezt ... minden megkérdezett munkajogász azt mondta, hogy nincs ebben semmi ami a módosított MT-et sértené.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 022
83 144
113
Ezt szerintem munkahelye válogatja.
Én is dolgoztam még vagy 8 éve egy darabig ilyen munkaidőkeretben. Nem volt annyira rossz azért, mivel volt hogy a hajtásos időszak után 2 hétig is otthon voltam. De amikor hajtás van akkor tényleg kemény.
Ők olyat kamuznak, hogy 24 hónap után jönne a fizu érte, már ezt kamuzták két éve is. Fake.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
Status
Not open for further replies.