[HUN] Harci eszközök új álcázó festése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Azt nem értem, hogy ha a gyakorló egy elég jelentős mértékben világos színeket használ, akkor a technika miért pont ennek ellentétét egy szinte teljesen sötétet? Van ennek valami szakmai magyarázata? Oké, úgyis dzsuvás lesz, poros, meg saras és valami álcaháló is kerülhet rá.
Amúgy én valami hasonlót vártam egy kicsit erősebb tónusokkal:
5-2.jpg
 
W

Wilson

Guest
A verebek szerint valaki a régi gyakorló színét adta meg a németeknek. Úgy tűnik van alapja. Mindenesetre biztos nem 2015M. De 86M, és 65M sem. Majd egyszer biztos kiderül milyen megfontolások alapján, milyen szakmai elvek mentén tervezték neki ezt a festésmintát. Másfél év alatt biztos, hogy komoly szakmai viták, elelemzések, illetve korábbi tapasztalatok figyelembevételével készült el ez a camo. Nagyon sok törzstiszt vehetett részt ebben a folyamatban, biztos nem tapasztalatlan szakaszvezetőkre bízták a megfelelő festésminta kiválasztását.
Mondjuk, ha ez lett a győztes, akkor milyen lehetett a többi változat? :D

Megbízható források szerint ezt a festésmintát Németh Sziszi találta ki egy borongós vasárnap délelőtti csülkös pacal főzés közben.:):):)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 481
24 182
113
Nem lehet, hogy ez a minta csak 1 teszt? Kiviszik terepre, megnézik milyen aztán ha kaki akkor ott a barracuda az a7-re...
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator
H

Hummen23

Guest
Az álcázás fontos , a kialakítása és az ehhez tartozó festés mindig is az adott felhasználási színviszonyokhoz kell , hogy alkalmazkodjék ! Mindezeket nem kioktatásként írtam le hanem mint gyakorló vadász (midőn eretnekség használok terepszínű ruhákat ) nagyon sokfélét kipróbáltam és használok is . Amikor bejöttek a "real tree camo"-k mindenki megvolt veszve érte de idehaza vegetációs időben az M90-es minta mindennél jobb , míg ősszel a régi "mélységis" a nyerő ami télen is jó persze , hóba még mindig a fehér hóköpeny az igazi .

Ezt csak azért írtam le mert ez a szín világ az M90-hez van közel de én a világos foltokat sötétebbre festettem volna mert sötétben világítanak . De nincs akkora baj mert amint látható bármikor bármilyen álcázó ponyva készíthető hozzá !

Nekem sokkal jobban tetszik mint a pixeles festés !

Valószínűleg semmilyen szakmai megfontolás nem történt. Más különben nem okozna ilyen megrökönyödést itt mindenkiben.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 920
22 487
113
Azt nem értem, hogy ha a gyakorló egy elég jelentős mértékben világos színeket használ, akkor a technika miért pont ennek ellentétét egy szinte teljesen sötétet? Van ennek valami szakmai magyarázata? Oké, úgyis dzsuvás lesz, poros, meg saras és valami álcaháló is kerülhet rá.
Amúgy én valami hasonlót vártam egy kicsit erősebb tónusokkal:
5-2.jpg
A "pipacsra" itt is gondoltak,...úgyhogy nincs minden veszve :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 495
31 932
113
Namost nekem se nyerete el a szine a tetszésemet,de azért ne küldjük már vissza.......Józsi bá majd átfesti.
A szép,élénk felségjelzés meg alighanem csak pr.A festett majd alacsony láthatóságú lesz,remélem.
Amúgymeg a nyilt placcon haladó hk-t a mai főképalkotós világban lényegében semmiféle festés nem fog tudni leálcázni.Ahoz megfelelő álcaháló kell,az meg a festést is takarja.Ami azt illeti,még az álcaháló se fogja menetben tökéletesen elrejteni,a lánctalp,kipufogó gézai világitani fognak infrában.Vagyis a mozgás vonalát kell majd úgy megválasztani,hogy a megfelelő ideig tereptakarásban legyenek.nodehát ezek oktató járgányok lesznek,majd ezt is megtanúlják rajtuk a fiókák.Meghogy mikor használjanak rejtésre,vakitásra ködfüggönyt.Meghogy ez az eleje,ez,ez a hátúlja,ez meg az eü-s kiscsaj szobájának tapétája.
Csak legyen ki koptatja tanulás közben
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Azt nem értem, hogy ha a gyakorló egy elég jelentős mértékben világos színeket használ, akkor a technika miért pont ennek ellentétét egy szinte teljesen sötétet? Van ennek valami szakmai magyarázata? Oké, úgyis dzsuvás lesz, poros, meg saras és valami álcaháló is kerülhet rá.
Amúgy én valami hasonlót vártam egy kicsit erősebb tónusokkal:
5-2.jpg

Nézd meg, hogy milyen színek dominálnak fél méteres és milyen színek 3 méteres magasságban a vegetációban.
meadow-4271571_960_720.jpg

169527.jpg


Nagyon egyébként nincs jelentősége az árnyalatoknak, a legjobban úgyis azzal tudod álcázni a harckocsit, ha megtöröd a jellemző körvonalait. Erre pedig a legjobb a jól felrakott álcaháló, szétszabdalt homokzsák meg a természetes növényzettel történő kiegészítés.

full

leopard_2a4_camo_by_safor.jpg

ZAXDRnV.jpg
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 477
18 410
113
Namost nekem se nyerete el a szine a tetszésemet,de azért ne küldjük már vissza.......Józsi bá majd átfesti.
A szép,élénk felségjelzés meg alighanem csak pr.A festett majd alacsony láthatóságú lesz,remélem.
Amúgymeg a nyilt placcon haladó hk-t a mai főképalkotós világban lényegében semmiféle festés nem fog tudni leálcázni.Ahoz megfelelő álcaháló kell,az meg a festést is takarja.Ami azt illeti,még az álcaháló se fogja menetben tökéletesen elrejteni,a lánctalp,kipufogó gézai világitani fognak infrában.Vagyis a mozgás vonalát kell majd úgy megválasztani,hogy a megfelelő ideig tereptakarásban legyenek.nodehát ezek oktató járgányok lesznek,majd ezt is megtanúlják rajtuk a fiókák.Meghogy mikor használjanak rejtésre,vakitásra ködfüggönyt.Meghogy ez az eleje,ez,ez a hátúlja,ez meg az eü-s kiscsaj szobájának tapétája.
Csak legyen ki koptatja tanulás közben

A kiscsajt? Legyen...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 444
27 684
113
Közszolgálati közlemeny!Valami egeszen döbbenetes elmény a Facebookon olvasni a Leopardos hírek kommentjeit.Mindenkinek ajánlom.
Az igazán perverzek a HVG-t olvassák!

Zoltán Szabó
A magyar felségjelzésről ami a tankon van, azt olvastam egy könyvben, hogy a második világháborúban sem vált be igazán, nehezen felismerhető. El is veszítettük a háborút.

huba
II. világháborús technika. Mondjuk a csehszlovák géppisztolyokhoz és a játékhelikopterekhez passzol. A romulánok egy kicsit nyugodtabban alusznak majd, miután jól kiröhögték magukat...

PS: Ezt az ótvar tereptarka mázolást gondolom komoly magyar haditechnikai fejlesztők fejlesztették ki komoly munkával, mert így nyilván nem fogják meglátni a csipás romulánok a fasza kis tankunkat, de legalább ronda, mint a halál...

:eek:
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Namost nekem se nyerete el a szine a tetszésemet,de azért ne küldjük már vissza......
Szerény véleményem szerint tök mindegy milyen színű (na jó...ne legyen piros vagy rózsaszín)
A festék és festéstől az az elvárás hogy védjen a rozsdától meg bírja az agresszív tisztítást amikor esetleg AVB szennyzett terepen halad keresztül.
Az álcázás évszak és terep függő és egy 3 db -os Barracuda szett (téli, nyári meg átmeneti) kiegészítve némi faágakkal sokkal hatékonyabb mint a festék színe és mintázata
 
H

Hummen23

Guest
Van egy olyan sejtésem, hogy nem fog jól szuperálni terepen ez a szín.
Egyszer csak szépen csendben átfestik őket, és aki ezt a döntést meghozta az nagyon megüti a bokáját.

Hogy lehetne valami jó, ha az emberek csak néznek rá nagy szemekkel, ízlelgetik, forgatják, és közben sehogy sem értik mi a f*sz akar ez lenni.

Egyébként a gépeknek nagyon is örülök.