[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 204
14 053
113
még jó hogy nem az én adóforintjaimból költenek erre

Mi a probléma az edzőteremmel?
Tatán egy akkora van amiben 20 ember már nem fér el. Meg egy "sportsátor".

Más seregekben, vagy külszolgálatban olyan edzőtermek vannak, hogy néhány hazai civil konditerem megirigyelhetné.

És mivel ez egy harcoló alakulat az embereknek kell a normális erőnléte. Amiért tenni is kell. Ahoz meg nem árt egy konditerem.

Ez az épület meg a laktanya közepén áll lepukkanva, omladozó vakolattal. Minimum 2002 óta.
Úgy kellett volna hagyni?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 114
119 366
113
Mi a probléma az edzőteremmel?
Tatán egy akkora van amiben 20 ember már nem fér el. Meg egy "sportsátor".

Más seregekben, vagy külszolgálatban olyan edzőtermek vannak, hogy néhány hazai civil konditerem megirigyelhetné.

És mivel ez egy harcoló alakulat az embereknek kell a normális erőnléte. Amiért tenni is kell. Ahoz meg nem árt egy konditerem.

Ez az épület meg a laktanya közepén áll lepukkanva, omladozó vakolattal. Minimum 2002 óta.
Úgy kellett volna hagyni?
KFOR-ban a konditerembe belefért volna egy átlag általnos iskolás tornaterem tetőstül...

De amúgy ha fizikai erőnléti követelményeket támasztasz azért, hogy valaki egyáltalán a szervezetedhez tartozhasson akkor illik lehetőséget is biztosítani a fizikai erőnlét fenntartására.

egyszerű példa: ha általános suliban jegyet akarsz adni tesire nem árt ha van tesióra és hely is ahol azokat meg tudod tartani.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 879
73 252
113
Tata
20200707_Tata-12-768x474.jpg

20200707_Tata-2-768x428.jpg

20200707_Tata-11-768x425.jpg



A tatai MH 25. Klapka György Lövészdandárnál tett látogatást Benkő Tibor honvédelmi miniszter július 7-én, kedden. A tárcavezető megtekintette a katonai objektum több létesítményét, valamint a felújítás alatt álló épületeket.


Jól értem, hogy a tankok elkészültek időben, havi kettő átadásra kész, viszont Tatán nincs még kész semmi?
Nincs egy olyan kész épület, amit meg lehetett volna mutatni?
Ezek szerint nem csak a képzés, hanem a pápai rendrakás is késett a koronavírus miatt vagy 3 hónapot.
 
T

Törölt tag 467

Guest
A tatai MH 25. Klapka György Lövészdandárnál tett látogatást Benkő Tibor honvédelmi miniszter július 7-én, kedden. A tárcavezető megtekintette a katonai objektum több létesítményét, valamint a felújítás alatt álló épületeket.


Jól értem, hogy a tankok elkészültek időben, átadásra készek, viszont Tatán nincs még kész semmi?
Nincs egy olyan kész épület, amit meg lehetett volna mutatni?
Ezek szerint nem csak a képzés, hanem a pápai rendrakás is késett a koronavírus miatt vagy 3 hónapot.
Sajnos jól érted. És ez általános, elég megnézni Szolnokon a sátrakat. Meg az is csodálatos, ahogy Kecskeméten kilóg a fél Airbus a hangárból.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 222
76 706
113
A tatai MH 25. Klapka György Lövészdandárnál tett látogatást Benkő Tibor honvédelmi miniszter július 7-én, kedden. A tárcavezető megtekintette a katonai objektum több létesítményét, valamint a felújítás alatt álló épületeket.


Jól értem, hogy a tankok elkészültek időben, átadásra készek, viszont Tatán nincs még kész semmi?
Nincs egy olyan kész épület, amit meg lehetett volna mutatni?
Ezek szerint nem csak a képzés, hanem a pápai rendrakás is késett a koronavírus miatt vagy 3 hónapot.

Tata egy rom az étkezdet kivéve,most fog változnni ez a helyzet.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 847
91 298
113
A tatai MH 25. Klapka György Lövészdandárnál tett látogatást Benkő Tibor honvédelmi miniszter július 7-én, kedden. A tárcavezető megtekintette a katonai objektum több létesítményét, valamint a felújítás alatt álló épületeket.


Jól értem, hogy a tankok elkészültek időben, havi kettő átadásra kész, viszont Tatán nincs még kész semmi?
Nincs egy olyan kész épület, amit meg lehetett volna mutatni?
Ezek szerint nem csak a képzés, hanem a pápai rendrakás is késett a koronavírus miatt vagy 3 hónapot.
Minden kezdet nehéz, az idő megoldja.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 114
119 366
113
Az én adóforintjaimból viszont épüljön. Viszont legyen mellette egy f@sza sportpálya is, de még szauna is akár.

Ezek mind voltak amikor sorkatona voltam. Igaz a szauna csak a tiszteknek, de Ők meg nem voltak bent egész nap ... ;)
Sportpálya van.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
A tatai MH 25. Klapka György Lövészdandárnál tett látogatást Benkő Tibor honvédelmi miniszter július 7-én, kedden. A tárcavezető megtekintette a katonai objektum több létesítményét, valamint a felújítás alatt álló épületeket.


Jól értem, hogy a tankok elkészültek időben, havi kettő átadásra kész, viszont Tatán nincs még kész semmi?
Nincs egy olyan kész épület, amit meg lehetett volna mutatni?
Ezek szerint nem csak a képzés, hanem a pápai rendrakás is késett a koronavírus miatt vagy 3 hónapot.


2018 decemberében eldőlt, hogy jönnek a tankok. Akkor a németekről kértek adatszolgáltatást, hogy mekkora hely és mi egyéb kell az eszközöknek. Ez alapján képzelegtek valamit a laikusok hozzáértésével és arra ajánlatot kértek tervezőktől (ez mindenhol így megy, még a saját családiház építéseknél is). Kb 2019 májusában vagyunk. Miután kiválasztották a tervezőt, vele véglegesítették az igényeket és megterveztették. Kb 2019 decemberében vagyunk. Beadták engedélyezésre, 2x módosítottak rajta, hogy a hatóság is érezze, fontos. Közben csinálták a kiviteli terveket. Kb májusban el is kezdődhetett a kivitelezés. Ez így működik mindenhol (nem csak Magyarországon). Kitalálni, megtervezni egy ekkora dolgot időbe telik. Meg a hatóság, meg a varja (mégse úgy legyen, hanem inkább amúgy! Az meg...)