[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Jevgenyij Fjodorov: a Szovjetunió visszaállítása megnyitja az utat Jugoszlávia visszaállításához

A videóban a képviselő arról beszél, hogy az új orosz alkotmány lehetővé teszi, hogy a volt szovjet tagköztársaságok lakosságát megnépszavaztassák, ahol olyan eredmények fognak születni, amelyek majd a SZU területi visszaállítását lehetővé teszik. A tagköztársaságok (kivétel Fehéro.) kormányaival és államfőivel nincs mit megbeszélniük, mivel azok amerikai bábkormányok, ezért közvetlenül a tagköztársaságok népei számára fognak népszavazást tartani a SZU területi visszaállításáról.

Jó ideje mondod ezt a "folyamatban a SzU visszaállítása" dolgot, de sokáig csak konteónak tűnt. :)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Friss szorzók:
k75zawyt8dx259zswhvu.png
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 356
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 791
113
Elismerésem, Gratulálok a lengyeleknek! Megérdemelt siker !
cl.gif



...úgy nyertek, hogy a mutti-féle média ---- nem ---- "kicsit" tolta mindenki más szekerét ! ! !

,,csakis a demokrácia és a jó-szomszédság jegyében ! ! !
Csúnya világ jött volna, ha nem nyer. Rezgett volna a léc a Mo. ellen inditott kötelezettség-szegési eljárás kapcsán. A lengyel vétó kérdésessé válhatott volna, ha a politikai változás a lengyel kormányt is elsöpri.

PiS mki ellen verseny volt. A radikál jobbos jelölt is az ellenzéki jelöltet támogatta.
Reload Hungary 2022!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Jó ideje mondod ezt a "folyamatban a SzU visszaállítása" dolgot, de sokáig csak konteónak tűnt. :)

És ebben az az érdekes, hogy nem lett volna Szovjetunió 2.0, ha Merkel elfogadja Putyin ajánlatát a Lisszabontól-Vlagyivosztokig Eurázsiai Unióra.
Akkor Eurázsiai Unió lett volna (EU-val együtt), így meg Szovjetunió lesz (EU nélkül), és vissza az egész Keleti Blokk - most már Jugoszlávia visszaállítása is elhangzott. (Mondjuk az USA ezt preferálja, legalábbis Trump-ék. A demokraták meg hevesen ellenzik, ezért akarják buktatni Trump-ot, hogy ez a SZU-paktum ne jöjjön létre. De Trump-éknak viszont kell a SZU Kína ellen, úgyhogy ha marad Trump, lesz SZU.)
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
És ebben az az érdekes, hogy nem lett volna Szovjetunió 2.0, ha Merkel elfogadja Putyin ajánlatát a Lisszabontól-Vlagyivosztokig Eurázsiai Unióra.
Akkor Eurázsiai Unió lett volna (EU-val együtt), így meg Szovjetunió lesz (EU nélkül), és vissza az egész Keleti Blokk - most már Jugoszlávia visszaállítása is elhangzott. (Mondjuk az USA ezt preferálja, legalábbis Trump-ék. A demokraták meg hevesen ellenzik, ezért akarják buktatni Trump-ot, hogy ez a SZU-paktum ne jöjjön létre. De Trump-éknak viszont kell a SZU Kína ellen, úgyhogy ha marad Trump, lesz SZU.)

Szeretnél még egy balkáni háborút amibe már Albánia, Bulgária, románia, és Magyarország, is belekeveredik? Arról nem is beszélve, hogy a görögök is szarban vannak, így a törököt senki nem tudná feltartóztatni, ha Erdogánnak egyszer elborul az agya. Marhára nem hiányzik senkinek egy jugoszlávia, még a szerbeknek sem. 1-2 szenilis vén komcsi szeretné csak, meg azok akik a térség totális szétverését, és népírtást kívánnak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Szeretnél még egy balkáni háborút amibe már Albánia, Bulgária, románia, és Magyarország, is belekeveredik? Arról nem is beszélve, hogy a görögök is szarban vannak, így a törököt senki nem tudná feltartóztatni, ha Erdogánnak egyszer elborul az agya. Marhára nem hiányzik senkinek egy jugoszlávia, még a szerbeknek sem. 1-2 szenilis vén komcsi szeretné csak, meg azok akik a térség totális szétverését, és népírtást kívánnak.

Én nem szeretnék semmit, Jevgenyij Fjodorov jelentette ki, hogy a SZU visszaállítása után Jugoszlávia visszaállítása lesz a következő lépés.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ezért kértem/javasoltam évek óta egyébként, hogy Magyaro. Szerbiát válassza, ne Horvátországot (és ezt szerencsére a kormány eddig követte is), mert tudtam, hogy az oroszok vissza fogják állítani Jugoszláviát, és akkor így nem fogunk szembekerülni Oroszországgal (ill. az új SZU-val). Magyarán, ha az amerikaiakat most nem engedjük be Szerbia (új Jugo) ellen Magyaro.-ra, hogy innen támadják Szerbiát, akkor az Alföld térségében már csak Romániától kell tartanunk, a szerbektől-oroszoktól nem. Ami meg a török (ill. a mohamedán migráns-áradat) feltartóztatását illeti, ahhoz pont az oroszokra és a szerbekre van szükségünk, nem lehetünk ellenük.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Ezért kértem/javasoltam évek óta egyébként, hogy Magyaro. Szerbiát válassza, ne Horvátországot (és ezt szerencsére a kormány eddig követte is), mert tudtam, hogy az oroszok vissza fogják állítani Jugoszláviát, és akkor így nem fogunk szembekerülni Oroszországgal (ill. az új SZU-val). Magyarán, ha az amerikaiakat most nem engedjük be Szerbia (új Jugo) ellen Magyaro.-ra, hogy innen támadják Szerbiát, akkor az Alföld térségében már csak Romániától kell tartanunk, a szerbektől-oroszoktól nem. Ami meg a török (ill. a mohamedán migráns-áradat) feltartóztatását illeti, ahhoz pont az oroszokra és a szerbekre van szükségünk, nem lehetünk ellenük.

Az, hogy rendezzük a viszonyokat a szerbekkel, az Ok, de majd egy napon mi is kérünk valamit. Legalább egy részleges korrekciót a Tisza mentén!
De. Új-Jugoszláviára (értsd: horvát-szerb-szlovén összeborulás) én semmi esélyt nem látok!
..
Arra igen, hogy Bosznia-Hercegovinát felosztják egy napon!
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Én nem szeretnék semmit, Jevgenyij Fjodorov jelentette ki, hogy a SZU visszaállítása után Jugoszlávia visszaállítása lesz a következő lépés.
Kíváncsian várom... nagyon kevesen vannak azok akik visszakívánják a 3. Jugoszláviát úgy hogy éltek is a másodikban. Amúhy hajrá! De Szlovéniát el lehet felejteni. Macedónia 1/3-át elveszik az albánok, a maradékot a bolgárok.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Az, hogy rendezzük a viszonyokat a szerbekkel, az Ok, de majd egy napon mi is kérünk valamit. Legalább egy részleges korrekciót a Tisza mentén!
De. Új-Jugoszláviára (értsd: horvát-szerb-szlovén összeborulás) én semmi esélyt nem látok!
..
Arra igen, hogy Bosznia-Hercegovinát felosztják egy napon!
A szerbek és a horvátok már kokettálnak Bosznia és Hercegovinában a Muszlimok ellen
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Az, hogy rendezzük a viszonyokat a szerbekkel, az Ok, de majd egy napon mi is kérünk valamit. Legalább egy részleges korrekciót a Tisza mentén!
De. Új-Jugoszláviára (értsd: horvát-szerb-szlovén összeborulás) én semmi esélyt nem látok!
..
Arra igen, hogy Bosznia-Hercegovinát felosztják egy napon!

Mindegy, majd meglátjuk. Egyelőre ott tartunk, hogy az oroszok most az új alkotmányukkal megnyitották a lehetőségét a SZU törvényes visszaállítása előtt, aztán a Jugo dolog majd ezután jön - ha jön. Mindenesetre mivel Szerbiának erős orosz hátszele van, továbbra is javaslom velük a szövetségesi viszonyt.
A határkorrekcióra Szerbiával én egyébként úgy látok reális lehetőséget, ha mi segítünk nekik Koszovó visszaszerzésében (és a Jugo visszaállításában), akkor cserébe így kérhetnénk vissza a Vajdaságot - úgy, hogy a közben a jó viszony is megmaradjon. (Jugo visszaállítása + Nagy-Magyarország visszaállítása, Szerbia + Magyarország együtt, ez Hungaroszlávia alapgondolata egyébként, csak hogy visszautaljak rá.)
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Az, hogy rendezzük a viszonyokat a szerbekkel, az Ok, de majd egy napon mi is kérünk valamit. Legalább egy részleges korrekciót a Tisza mentén!
De. Új-Jugoszláviára (értsd: horvát-szerb-szlovén összeborulás) én semmi esélyt nem látok!
..
Arra igen, hogy Bosznia-Hercegovinát felosztják egy napon!
És szerinted hol kellene húzódjon az új határ?
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ez a legnehezebb kérdés. És a jövő zenéje...
..
Az, hogy tarthatatlan, az nem érv, mert a mostaniak is azok!
(majd, ha odaérünk...)
Először az új magyar határokról kérdeztem. A tarthatatlan határoknál a Bosznia és Hercegovinai határokra utaltam
Ismét kérdezem: milyen mélyen kellene korrigálni a határvonalat délen?