Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Egy érdekes oldalt hoztam, ahogy nemrég ígértem. A jelenleg szekvenált vírusokat követhetjük a térképen, és a mutációk előfordulást, a megbetegedéseket okozó azonosított mutánsokat. Azt sajnos nem fogjuk tudni a jövőben sem, hogy melyik mutáns vált veszélyesebbé. Azt csak a statisztikákból tudjuk meg. Viszont ha elég sok országban követik a vírus súlyos megbetegedéseket okozó változatait, hamar ki fog derülni, ha megszületik egy veszélyesebb variáns. Kínában sem az első változatok okozták a legnagyobb elterjedést, hanem későbbi mutáns vette át a helyüket, ami sokkal hatékonyabban fertőzött. Sajnos van ilyen hír egy újabb, várhatóan még fertőzőképesebb mutánsról amerikában, ami a szakemberek becslései alapján átveheti az összes eddigi változat helyét a világon. A megbetegítő képességéről nincsenek megbízható adatok, csak remélni tudjuk, hogy kisebb károkat okoz majd. Ugye a remény, az hal meg utoljára. Anno a spanyol nátha esetében is a kezdeti kisebb halálozás és kisebb fertőzőképességű változatok után sajnos egy újabb, nagyobb fertőzőképességű és sokkal halálosabb mutánsa jelent meg. Tehát bármikor előfordulhat most is egy pusztítóbb variáns megjelenése. Nem ülhetünk ölbe tett kézzel, a vakcinák kifejlesztéséig a lehető legjobban vissza kell fognunk a járványt. Ez szinte csak mutatóba megy (pld. nálunk), viszont a világ nagy-részén tombol a vírus, ami nagyon veszélyes !!!!!! Pontosan az új mutációk megjelenési lehetősége miatt !!!
COVID-19 virus mutation tracker
 
  • Tetszik
Reactions: Premortem

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 664
27 833
113
Na egy kis infó szeretett egyetememtől: szeptembertől a 40 fő feletti előadások online lesznek, a 40 alattiak (nincs megfogalmazva mi) pedig valszeg meg lesznek tartva maszkkal, távolságtartással és minden egyéb szépséggel. Szóval az amúgy szar távoktatás helyett kaptunk egy élő és online kombinációs vélhetően még nagyobb szart. Ja és nekem meg 60 fős gyakorlatom lenne ami minő véletlen pont kimaradt a felsorolásból :mad:
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Kb az egész történelem arról szól, hogy a fennálló hatalom engedelmességre akarja nevelni a népet. Hogy most éppen egy bizonyos körülmények között igazolt fontosságú intézkedés korlátlan kiterjesztésével próbálja, az is lehet éppenséggel bullshit. Miért olyan egyértelmű, hogy pont ezzel nem fordul elő visszaélés?

ahogy a maszkviselessel valo engedelmessegre kenyszerites.... azaz mindketto bullshit.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Kb az egész történelem arról szól, hogy a fennálló hatalom engedelmességre akarja nevelni a népet. Hogy most éppen egy bizonyos körülmények között igazolt fontosságú intézkedés korlátlan kiterjesztésével próbálja, az is lehet éppenséggel bullshit. Miért olyan egyértelmű, hogy pont ezzel nem fordul elő visszaélés?

A hatalom (melyik?) mennyivel van előrébb azzal, ha a nép maszkot hord?
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Csingiz Ajtmatov szavaival válaszolnék:
"
Az emberiség súlyos ellentmondások közepette él. Az ész korlátlan lehetőségeit a civilizáció rettenetes veszélyei kísértik. Ne feledjük, hogy ismert történelmünk során soha nem teremtődött olyan helyzet, hogy önnön kezünk által teremtett eszközökkel elpusztíthatjuk önmagunkat. Vannak – és sajnos nem kevesen –, akikben ez a korántsem vigasztaló állapot görcsös veszélyérzetet ébreszt.
Én soha nem hittem, és nem is szeretnék hinni semmilyen öncsaló buta, kívülről szuggerált optimizmusnak…
Világos, hogy a valóság veszélyekkel szemben csak reális és vonzó eszményekkel lehet harcolni…
Az a lecke számunkra, hogy ne riadalomban éljünk, hanem érezzük a globális problémát, hiszen másként aligha leszünk képesek megérteni és a megoldásra törekedni."

Nem a maszkkal van bajom, hanem a riadalomkeltéssel. Lehet nagyon kemény korlátozásokat is hozni riadalomkeltés nélkül. Hogy melyik hatalom, azt nem tudom, mert nem tudom kik gyakorolják a globális hatalmat. Sem azt nem hiszem el, hogy a nép, sem azt, hogy gyíkzsidók :)


A hatalom (melyik?) mennyivel van előrébb azzal, ha a nép maszkot hord?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A hatalom (melyik?) mennyivel van előrébb azzal, ha a nép maszkot hord?
Nem erről beszélt. Az indokolt intézkedések között a hatalom indokolatlan ellenőrizetlen kiterjesztéséről. A legtöbb ember számára az ilyen visszaélések nem feltűnőek, nem is tudják mi történik, nem értik meg. Ennek a visszaélésnek nagy a lehetősége, nem a maszkviselés kötelező elrendelése a gond egyes helyeken, az nagyon is rendben van.
 
  • Tetszik
Reactions: Premortem

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Nem a maszkkal van bajom, hanem a riadalomkeltéssel.
Pl. Ausztriából jöttek olyan hírek, hogy ott direkt picit túltolták a pánikkeltést, hogy az emberek komolyan vegyék a dolgot, de itthon éppen ennek az ellenkezője volt igaz. Itt a kormány inkább csitítani igyekezett a hisztit. Nem volt és ma sincs semmi riadalomkeltés.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Csingiz Ajtmatov szavaival válaszolnék:
"
Az emberiség súlyos ellentmondások közepette él. Az ész korlátlan lehetőségeit a civilizáció rettenetes veszélyei kísértik. Ne feledjük, hogy ismert történelmünk során soha nem teremtődött olyan helyzet, hogy önnön kezünk által teremtett eszközökkel elpusztíthatjuk önmagunkat. Vannak – és sajnos nem kevesen –, akikben ez a korántsem vigasztaló állapot görcsös veszélyérzetet ébreszt.
Én soha nem hittem, és nem is szeretnék hinni semmilyen öncsaló buta, kívülről szuggerált optimizmusnak…
Világos, hogy a valóság veszélyekkel szemben csak reális és vonzó eszményekkel lehet harcolni…
Az a lecke számunkra, hogy ne riadalomban éljünk, hanem érezzük a globális problémát, hiszen másként aligha leszünk képesek megérteni és a megoldásra törekedni."

Nem a maszkkal van bajom, hanem a riadalomkeltéssel. Lehet nagyon kemény korlátozásokat is hozni riadalomkeltés nélkül. Hogy melyik hatalom, azt nem tudom, mert nem tudom kik gyakorolják a globális hatalmat. Sem azt nem hiszem el, hogy a nép, sem azt, hogy gyíkzsidók :)

Alapvetően itt azzal van a gond, hogy ha nem keltenek riadalmat, a nép le se szarja, mit kéne csinálni, mert lám, még a kormányok szerint sincs nagy vész. Az osztrákoknál is pont erről volt szó.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Árlista, aki külföldiából és rossz helyről jön, akkor számoljon a vizsgálati díjakkal is. Maradjon a popóján most mindenki az országban, ez mindenkinek jobb.

https://www.azenpenzem.hu/cikkek/hatosagi-aras-lett-a-virusteszt/6986/?=hirkereso
Az akreditált laborok listája ebből a cikkből érhető el. (csak ezeket fogadják el hivatalosan)
A 2020. augusztus 1. napjától mindenki számára elérhető utazáshoz kötött mintavételt végző laboratóriumok listája.
(COVID-19) MINTAVÉTEL CÉLJÁBÓL FELKERESHETŐ INTÉZMÉNYEK
A vizsgálatok hatósági árai ebben a PDF-ben érhetők el, de ideteszem képben is a tartalmát.
2020. július 30. Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK)
Laboratóriumi mintavételi árak - NNK (hatósági árak - PDF)

891_SKMBT_C20320073015500.jpg
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Szerintem más eszközökkel is be lehet tartatni a törvenyeket, szabályokat, és kellene is. A riadalomkeltést nem tartom helyes társadalomformáló eszköznek, túl sok káros mellékhatása van. Én pl nem félek a covidtól, de betartom a szabályokat.

Alapvetően itt azzal van a gond, hogy ha nem keltenek riadalmat, a nép le se szarja, mit kéne csinálni, mert lám, még a kormányok szerint sincs nagy vész. Az osztrákoknál is pont erről volt szó.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
4505 fertőzött (+21)
73 kórházban (+/-0)
6 lélegeztetőgépen (+/-0)
556 aktív eset (+14)
3353 gyógyult (+7)
596 elhunyt (+/-0)
339163 mintavétel (+2702)
8083 hatósági házi karanténban (+1264)
s1uydu9l1765fjj2xeum.jpeg
4526 fertőzött (+21)
73 kórházban (+/-0)
6 lélegeztetőgépen (+/-0)
565 aktív eset (+9)
3364 gyógyult (+11)
597 elhunyt (+1)
342887 mintavétel (+3724)
7782 hatósági házi karanténban (-301)
iplgyduqfh42uigd0kkr.jpeg
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Ha azt sem tudták, hogy az eddig nem létező és ismeretlen vírus hogyan öl, akkor mégis mennyire lehetett adekvát a boncolás? (Csak nem kiszolgálták a politikát? Szerintem ne feszegessük.)

Ők örülnek a legjobban, ha nem terjed a vírus, mert ők is veszélyeztetettek.

Nem kell ilyen miatt aggódni. Egész nap dolgozhatsz (akár asztmásan is) ezekben a maszkokban. A co2 szinttel sem lesz semmi baj. Nem emelkedik annyit a kilégzési végnyomás, hogy ez számítana. Az emelkedett co2-nak légzést serkentő hatása van, vagyis így önmagát szabályozva távozik.

El kellett vona olvasni a belinkelt tanulmány. Na nem mintha nem lenne mindegy, vagy egy kardiológussal is konzultálsz?
(HSTnT - nagy érzékenységű troponin T.)

A szívkárosodás specifikus markereiről beszélsz. Még nagyobb baj, hogy ezeket az eseteket az MR-vizsgálat is megerősítette.
Túl sok ehhez hasonló tanulmány jön ki mostanában...

Nagyon vicces, csak nem az idegeskedés, hanem a hülye emberek miatt terjedő fertőzés okozza... :rolleyes:

Megint nagyon vicces, de az egészségesekre biztosan nem igaz.

Én arra tippelek, hogy szándékos veszélyeztetés a bűncselekmény megnevezése( és nem számít, hogy ő maga is fertőzött volt/lehetett, ahogy egy közúti veszélyeztetésnél sem számít, hogy az elkövető azzal magát is veszélybe sodorja).


Hát ezt mondod te , hallgatom én ! Hordjad/hordjátok éjjel nappal , mindenhol még az autóban is , nyugodtan ez a ti dolgotok csak ne kényszerítsétek a világra ! Azok a kibaszott számok még mindig nem hazudnak ! A politikusok meg az őket kiszolgálók viszont folyamatosan !
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 981
113
Hát ezt mondod te , hallgatom én ! Hordjad/hordjátok éjjel nappal , mindenhol még az autóban is , nyugodtan ez a ti dolgotok csak ne kényszerítsétek a világra ! Azok a kibaszott számok még mindig nem hazudnak ! A politikusok meg az őket kiszolgálók viszont folyamatosan !
Ez szerintem úgy lenne korrekt, hogy nem kötelező a maszk viselés, viszont aki nem viseli, és igazoltan megfertőz másokat, azt testi sértésért letöltendő börtönre kell ítélni. Csak a bizonyítás nem egyszerű. Köhögsz egy kicsit a munkahelyeden, majd egy hét mulva a kollégád megbetegszik. Te meg mész a börtönbe. Sokkal egyszerűbb, ha mindenki maszkot visel.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Hát ezt mondod te , hallgatom én ! Hordjad/hordjátok éjjel nappal , mindenhol még az autóban is , nyugodtan ez a ti dolgotok csak ne kényszerítsétek a világra ! Azok a kibaszott számok még mindig nem hazudnak ! A politikusok meg az őket kiszolgálók viszont folyamatosan !

Az a szép ebben a "számok nem hazudnak" mondatban, hogy a másik szállóige tőled az, hogy "csak azoknak a statisztikáknak hiszek, amiket én hamisítottam".
Magyarán, ha valahol olyan számokat publikálnak, ami nem tetszik, arra közlöd, hogy hazugság. Mégiscsak hazudnak a számok? Vagy csak akkor, amikor neked nem tetszenek?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Hordjad/hordjátok éjjel nappal , mindenhol még az autóban is ,
Hallom másoktól is, ahogy azon élcelődnek, amikor az autóban ülő emberek viselik a maszkot. Pedig nincs abban semmi különös, hiszen ha az ember egyszer felvette, akkor már igyekszik nem piszkálni az arcát, vagyis picit inkább az a fura, amikor nem viselnek maszkot az autóban. o_O
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Az a szép ebben a "számok nem hazudnak" mondatban, hogy a másik szállóige tőled az, hogy "csak azoknak a statisztikáknak hiszek, amiket én hamisítottam".
Magyarán, ha valahol olyan számokat publikálnak, ami nem tetszik, arra közlöd, hogy hazugság. Mégiscsak hazudnak a számok? Vagy csak akkor, amikor neked nem tetszenek?


Látom figyelsz ! De ha tényleg figyelnél akkor az általam példának hozott számok innen vannak : https://www.worldometers.info/coronavirus/ illetve innen : https://koronavirus.gov.hu/ . Ezek információit azért illik figyelembe venni hiszen mindenki ezeket figyeli a világon illetve idehaza .

Tehát ha nem igazak az általam említett számok akkor annak gyökere innen ered, pedig ez a hivatalos Covid oldal ! Szun-Ce mondta : Ismerd meg ellenségeidet és saját fegyverüket fordítsd ellenük ! Mivel ha nem lenne ilyen fokú az egész internetet átszövő média háttere az egésznek akkor honnan is tudnánk , hogy létezik ? Mert gyakorlatilag csak a tesztek miatt tudjuk Meghalna egy jó pár idős ember tüdőgyulladásban (tisztelet az időseknek de amúgy is nagyon sokan főleg az ágyhoz kötöttek tüdőgyulladásban halnak meg , még a nagyapám is ettől rettegett , hogy ágynak dől és elviszi a tüdőgyulladás ) ? Csak csendben kérdezem amíg nem volt ez az őrület addig hány idős ember haláláért felelt a tüdőgyulladás ? Akkor ha jól modellezem akkor még 20-30-éve se hiszem , hogy tudtuk volna azt , hogy ez a vírus létezik . Mert ha hinni lehet orvosaink írásainak és statisztikáinak akkor a halottak túlnyomó része már alapból szenvedett valamilyen betegségben . Ismerve a helyzetet ha nem lett volna ilyen körítése akkor simán belesimulna a krónikus és a szezonális influenza mortalitásába . Legfeljebb vizsgálnák a tüdőgyulladásokat kiváltó okokat .

A számok nekem mindig a barátaim voltak mert pont olyanok mint én nem hazudnak ! És a hívők oldaláról még sohasem láttam objektív érveket csakis indulatos szubjektíveket !

Az elején elismerem kevés információval rendelkeztünk és jól döntöttünk amikor gyorsan szigorú intézkedéseket hoztunk (nem voltunk mi sem felkészülve) . Viszont azóta már sokat változott a helyzet és bár oda kell figyelni de már nem kell parázni ! 5 hónapra levetített 4526 igazolt hordozó 342 887 mintavételből az azért mutatja , hogy messze nem durva vírus . Azt jó volna tudni mert az relevánsabb lenne , hogy ebből a 4526 főből mennyi produkált megbetegedést ?

Tudom megint kavicsot dobok a tóba de én ezt az álláspontot képviselem !
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus