Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Allergiaszezonban merész kijelentés a 2. pont.

Nekem is van ismerősöm, akinél a kissrác marciusi betegsége után 1 honappal aktív poz lett a tesztje, két héttel később pedig negatív ( a család többi tagja negatív lett, pedig a teszt előtti héten már nem különítették el a srácot) de ez inkabb a teszt minőségét kérdőjelezi meg nálam.

Ezzel a félelemkeltéssel talán összeállt a kép bennem. Azért nem hordasz maszkot mert Te rájöttél a tervükre!

Akkor nem figyeltél! Aki köhög, tüsszög (akár allergiás, akár a cigi, akár az asztma az oka) az hordja, mert az nem tünetmentes! Csak a tünet más miatt van nála!
De mivel benne lehet pluszba a koronavírus is, így az ilyennek indokolt maszkot viselnie!
..
Nem valamilyen tervekre jöttem rá, hanem mert nem vagyok beteg és nincs is tünetem! Semmilyen! Más alapbetegség (asztma, allergia) vagy életmód (dohányzás) hiányában. És köpködni sem szokásom, meg kényszeres szotyizó se vagyok. Meg nem akasztok le csókot minden nőnek, aki szembe jön és megtetszik! Bár ha annyire kanos lennék minden nap, akkor a maszk se gátolna meg abban, hogy a reggeli buszon kiosszak néhány nyuszipuszit a lányoknak! :)
 
S

Shektor11

Guest
Ok akkor te is mindent megteszel ami elvárható a vírus elleni küzdelemben.A többiről persze lehet vitatkozni de mindenkinek a szíve joga,hogy a saját nézőpontjából ítélje meg a vírushelyzetet:)

Így van, viszont amit még fontosnak tartanék, az a vitamin utánpótlás szükségességének a tudatosítása az emberekben. Szeretnék idézni abból a konszenzusból, amelyet 20 magyar orvosprofesszor készített, a nevek közt van dr. Merkely Béla is. https://dentocal.hu/download/d-vit-konszenzus.pdf
"A Dvitaminszint 37,5–50 nmol/lről 75–100 nmol/lre történő emelése, a rendelkezésre álló adatok alapján, a csípőtáji törtések számát 26%kal, az 1es típusú diabetes előfordulását 78%kal, az összes daganat gyakoriságát 35%kal, az influenzás megbetegedések számát 90%kal csökkentené. Ez a teljes mortalitást 7–10%kal mérsékelné, és az átlagélettartam két–három évvel nőne [215]. Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció Dvitaminpótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkenének."
Ha alkalmaznánk ezt a tanulmányt a gyakorlatban, az általánosan is sokat javítana a magyar emberek életminőségén.
 
W

Wilson

Guest
Így van, viszont amit még fontosnak tartanék, az a vitamin utánpótlás szükségességének a tudatosítása az emberekben. Szeretnék idézni abból a konszenzusból, amelyet 20 magyar orvosprofesszor készített, a nevek közt van dr. Merkely Béla is. https://dentocal.hu/download/d-vit-konszenzus.pdf
"A Dvitaminszint 37,5–50 nmol/lről 75–100 nmol/lre történő emelése, a rendelkezésre álló adatok alapján, a csípőtáji törtések számát 26%kal, az 1es típusú diabetes előfordulását 78%kal, az összes daganat gyakoriságát 35%kal, az influenzás megbetegedések számát 90%kal csökkentené. Ez a teljes mortalitást 7–10%kal mérsékelné, és az átlagélettartam két–három évvel nőne [215]. Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció Dvitaminpótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkenének."
Ha alkalmaznánk ezt a tanulmányt a gyakorlatban, az általánosan is sokat javítana a magyar emberek életminőségén.

Thanks,hogy megosztottad nem ismertem ezt a tanulmányt.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Így van, viszont amit még fontosnak tartanék, az a vitamin utánpótlás szükségességének a tudatosítása az emberekben. Szeretnék idézni abból a konszenzusból, amelyet 20 magyar orvosprofesszor készített, a nevek közt van dr. Merkely Béla is. https://dentocal.hu/download/d-vit-konszenzus.pdf
"A Dvitaminszint 37,5–50 nmol/lről 75–100 nmol/lre történő emelése, a rendelkezésre álló adatok alapján, a csípőtáji törtések számát 26%kal, az 1es típusú diabetes előfordulását 78%kal, az összes daganat gyakoriságát 35%kal, az influenzás megbetegedések számát 90%kal csökkentené. Ez a teljes mortalitást 7–10%kal mérsékelné, és az átlagélettartam két–három évvel nőne [215]. Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció Dvitaminpótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkenének."
Ha alkalmaznánk ezt a tanulmányt a gyakorlatban, az általánosan is sokat javítana a magyar emberek életminőségén.

Ezzel egyébként egyetértek, jó volna a d-vitamin pótlásra nagyobb hangsúlyt fektetni. Kérdés, hogy ezt hogy lehetne jól kivitelezni. Reklám + államilag dotált készítmények az ajánlott dózisig? Esetleg ehhez kötni bizonyos ellátások térítését?
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
153
267
63
Így van, viszont amit még fontosnak tartanék, az a vitamin utánpótlás szükségességének a tudatosítása az emberekben. Szeretnék idézni abból a konszenzusból, amelyet 20 magyar orvosprofesszor készített, a nevek közt van dr. Merkely Béla is. https://dentocal.hu/download/d-vit-konszenzus.pdf
"A Dvitaminszint 37,5–50 nmol/lről 75–100 nmol/lre történő emelése, a rendelkezésre álló adatok alapján, a csípőtáji törtések számát 26%kal, az 1es típusú diabetes előfordulását 78%kal, az összes daganat gyakoriságát 35%kal, az influenzás megbetegedések számát 90%kal csökkentené. Ez a teljes mortalitást 7–10%kal mérsékelné, és az átlagélettartam két–három évvel nőne [215]. Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció Dvitaminpótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkenének."
Ha alkalmaznánk ezt a tanulmányt a gyakorlatban, az általánosan is sokat javítana a magyar emberek életminőségén.
Engem ezért bosszant annyira, hogy a csapból is az folyik hogy ne menjünk a tűző napra 11-15 között de azt soha nem teszik mellé hogy előtte-utána viszont tartózkodjunk a napon minél többet, az elegendő D vitamin termelődését érdekében! Soha! Ami azért minimum elgondolkodtató.
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11
S

Shektor11

Guest
Ezzel egyébként egyetértek, jó volna a d-vitamin pótlásra nagyobb hangsúlyt fektetni. Kérdés, hogy ezt hogy lehetne jól kivitelezni. Reklám + államilag dotált készítmények az ajánlott dózisig? Esetleg ehhez kötni bizonyos ellátások térítését?
Szerintem kezdjék azzal, hogy megismertessék a közvéleményt ennek a konszenzusnak a létezéséről.
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Engem ezért bosszant annyira, hogy a csapból is az folyik hogy ne menjünk a tűző napra 11-15 között de azt soha nem teszik mellé hogy előtte-utána viszont tartózkodjunk a napon minél többet, az elegendő D vitamin termelődését érdekében! Soha! Ami azért minimum elgondolkodtató.
Nem teszik hozzá, mert 11 előtt is bőven le lehet égni. Másrészt pedig a napozást könnyen túlzásba lehet vinni, és sajnos a bőröd nem felejt. Nem kell lebarnulni ahhoz, hogy összeszedd a napi D-vitamin adagod. Ahhoz elég annyi is, ha csak az arcot éri 5 percig a napfény.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
S

Shektor11

Guest
Nem teszik hozzá, mert 11 előtt is bőven le lehet égni. Másrészt pedig a napozást könnyen túlzásba lehet vinni, és sajnos a bőröd nem felejt. Nem kell lebarnulni ahhoz, hogy összeszedd a napi D-vitamin adagod. Ahhoz elég annyi is, ha csak az arcot éri 5 percig a napfény.

Ez konkrétan nem igaz. " Tíz-tizenöt perces, az arcot és a fedetlen végtagokat érő, nyári, nappali (10 és 15 óra közötti) UVB sugárzás körülbelül 1500–3000 NE D3vitamin képzéséhez elegendő [4]. Sajnos, a reggeli és délutáni, a késő őszi, téli és kora tavaszi napsugárzás D3vitaminképző hatása a mi égövünkön nagyságrendekkel kisebb. A szoláriumok által kibocsátott UVA sugárzás pedig nem alkalmas D3vitamin képzésére."

Ráadásul az emberek egy jelentős része még nyáron is D-vitamin hiánytól szenved.
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ez konkrétan nem igaz. " Tíz-tizenöt perces, az arcot és a fedetlen végtagokat érő, nyári, nappali (10 és 15 óra közötti) UVB sugárzás körülbelül 1500–3000 NE D3vitamin képzéséhez elegendő [4]. Sajnos, a reggeli és délutáni, a késő őszi, téli és kora tavaszi napsugárzás D3vitaminképző hatása a mi égövünkön nagyságrendekkel kisebb. A szoláriumok által kibocsátott UVA sugárzás pedig nem alkalmas D3vitamin képzésére."

Ráadásul az emberek egy jelentős része még nyáron is D-vitamin hiánytól szenved.
Tudom, ez most az új divat.
Az már egy másik kérdés, hogy zsírban oldódó vitaminokról van szó, mégis brutális adagokban árulják. A napi szükséglet 10-20-szorosát abszolút felesleges bevinni, de ez folyik a csapból is. Ez az új csodaszer. Nekem is itt van az asztalon, de kéthetente egy tablettánál többet soha nem szedtem be belőle, és még élek. :rolleyes:
 
S

Shektor11

Guest
Tudom, ez most az új divat.
Az már egy másik kérdés, hogy zsírban oldódó vitaminokról van szó, mégis brutális adagokban árulják. A napi szükséglet 10-20-szorosát abszolút felesleges bevinni, de ez folyik a csapból is. Ez az új csodaszer. Nekem is itt van az asztalon, de kéthetente egy tablettánál többet soha nem szedtem be belőle, és még élek. :rolleyes:
Mi számít brutális adagnak? Én 4000 NE-nél többet tartalmazó készítményt még nem láttam. Ennyit pedig a konszenzus szerint is lehet szedni, túladagolás veszélye nélkül.
" A D3-vitamin toxikus adagja hónapokon át adott, napi 10 000 NE felett van.– A D3-vitamin biztonságos adagja felnőtt ember-ben napi 4000 NE."
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
153
267
63
Tudom, ez most az új divat.
Az már egy másik kérdés, hogy zsírban oldódó vitaminokról van szó, mégis brutális adagokban árulják. A napi szükséglet 10-20-szorosát abszolút felesleges bevinni, de ez folyik a csapból is. Ez az új csodaszer. Nekem is itt van az asztalon, de kéthetente egy tablettánál többet soha nem szedtem be belőle, és még élek. :rolleyes:
Én 2000 egységet szedek és semmi bajom viszont nagyon ritkán vagyok beteg pedig a munkám miatt rengeteg emberrel kerülök kapcsolatba nap mint nap.
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11
S

Shektor11

Guest
Uramisten. Persze a Black Lives Matter-ös tüntetések miatt nem akarták korlátozni a gyülekezésszabadságot. De ahogy az emberek elkezdtek kiállni a szabadságjogaikért, akkor persze egyből korlátozni akarják a gyülekezési szabadságot, és elkezdenek hisztériázni. Még most se gyanús senkinek, hogy miről is szól ez valójában?
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://index.hu/kulfold/2020/08/03/koronavirus_who_vakcina_oroszorszag/
"A vakcinafejlesztéssel kapcsolatos nagy remények ellenére nem biztos, hogy valaha megtalálják a tökéletesen hatékony megoldást a koronavírus ellen - jelentette ki hétfőn Genfben Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója.
Számos, fejlesztés alatt álló oltóanyag van jelenleg a harmadik kísérleti fázisban, és azt reméljük, hogy több hatékony vakcina is elérhető lesz majd, amellyel megállíthatóvá válhat a koronavírus terjedése, ugyanakkor pillanatnyilag még nincs meg a tökéletes megoldás, és nem kizárt, hogy olyat soha nem is találunk - fogalmazott a WHO vezetője...
... Hozzátette ugyanakkor, vannak olyan aggodalmak, hogy a kifejlesztett vakcina nem lesz teljesen hatékony, vagy csak pár hónapra lesz képes védelmet nyújtani..."

https://magyarnemzet.hu/kulfold/leh...nek-ra-a-tokeletes-oltoanyag-titkara-8462988/
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
4544 fertőzött (+9)
74 kórházban (+3)
7 lélegeztetőgépen (+/-0)
534 aktív eset (-15)
3413 gyógyult (+24)
597 elhunyt (+/-0)
346962 mintavétel (+1965)
7657 hatósági házi karanténban (+221)
t6aeuzhyupjeyvnvsa8s.png
4553 fertőzött (+9)
75 kórházban (+1)
7 lélegeztetőgépen (+/-0)
540 aktív eset (+6)
3415 gyógyult (+2)
598 elhunyt (+1)
348132 mintavétel (+1170)
7742 hatósági házi karanténban (+85)
d0nwvwbvhmdboh45f7q3.png
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
4553 fertőzött (+9)
75 kórházban (+1)
7 lélegeztetőgépen (+/-0)
540 aktív eset (+6)
3415 gyógyult (+2)
598 elhunyt (+1)
348132 mintavétel (+1170)
7742 hatósági házi karanténban (+85)
d0nwvwbvhmdboh45f7q3.png

Na most akkor ezt nem értem...
Nem tegnap jött egy olyan hír, hogy 36 koronavírusost találtak egy lakodalom miatt? Ehhez képest 9 új eset tegnap és ma is! (?)
https://www.origo.hu/itthon/2020080...rendezvenyen-gyormosonsopron-megyeben-m1.html
https://hirtv.hu/ahirtvhirei/36-an-fertozodtek-meg-egy-csaladi-rendezvenyen-2506122
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
2020. augusztus 4-én majd vegyük elő ezt az ábrát!
(Miért pont augusztus 4. amúgy...??? )
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...obb-pusztitast-europaban-a-koronavirus-425246
..
covid-halalszam-362742.png

Érdekességképpen. Portfólió jósda, eredményhirdetés!

tényleges helyzet 2020. augusztus 4-én:
Egyesült Királyság:
~46.200 (20 ezerrel kevesebb, mint becsülték) !!
Olaszország:
~35.200 (15 ezerrel több)
Spanyolország:
~28.500 (majdnem 10 ezerrel több)
Franciaország:
~30.300 (duplája, mint amit vártak)
Németország:
~9.200
Hollandia:
~6.100
Svédország:
~5.700
Belgium:
~9.800 (durván alábecsülték)
Lengyelország:
~1.700
Románia:
~2.400 (éppen háromszoros érték)
Norvégia:
~250
Dánia:
~600
Észtország:
~60 (nyolcada csak, mint amire számítottak) !!!
Magyarország:
~600 (kicsit több lett)
Portugália:
~1.700 (több mint háromszorosa lett)
Görögország:
~210 (feleannyi)
Csehország:
~390
Írország:
~1.800 (négy és félszer több a vártnál)
..
Hollandiát és Németországot nagyjából eltalálták, meg még párat. Amúgy nem az lett, mint amit a trendek alapján akkor kalkuláltak!