• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
Hááát, pedig az utóbbi években egyre gyakrabban itt is olyan érzésem van, mintha valami újvilágtudat, vagy orientalista-szintű szart olvasgatnék...

Az UFO-mozaikszó jelentése amúgy megvan?

Nem a mozaikszó jelentése miatt írtad így, szerintem ezt mindketten tudjuk. :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Donald Trump azért nagyon világos üzenetet küldött valakiknek, amikor kérdésre válaszolva kifejtette, hogy merre az előre!
..
https://s3-us-west-2.amazonaws.com/halturnerradioshow.com/Trump-Lebanon-ATTACK.mp4
..
Szóval sokfajta kombináció, variáció lehet itt még...
Összegányolva halomba, tényleg cigány módra az ammónium-nitrát, meg hozzá olyan tényezők, amiket nem biztos, hogy valaha is megtudunk...
..
https://hu.wikipedia.org/wiki/Ammónium-nitrát

Most megint nagyon nem fogtok szeretni, de a lenyomat, az a bizonyos névjegy vagy ha úgy tetszik pecsét megint csak ott van!
Augusztus 4. ugyanis normál esetben az év 216. napja! Ami pedig a szabadkőműves kabalisztikában egyértelműen a fenevad száma, azaz a János Jelenések könyvéből ismert 666!
Ugyanis 6 x 6 x 6 = 216
https://synchromystic.fandom.com/wiki/216
..
Szóval nem egészen vagyok benne biztos, hogy itt csupán balszerencsés körülmények ritka együttállása vezetett ehhez a tragédiához!
..
/Mellesleg érdekes ennek a 216-os számnak a "vonzása" is, mert nem tudom emlékeztek e még arra budapesti tragédiára, amely 2019. május 29-én következett be, amikor is a hatalmas Sigyn istennő feláldozta a kis Hableányt a Dunán! Ott is éppoly érthetetlen véletleneknek kellett együttállnia, hogy a tragédia bekövetkezzen...
Május 29. ennek a tegnapi dátumnak a tükörképe, ugyanis azt követően meg pont 216 nap van még hátra az évből alapesetben!/

..
A 216-os számról még pár dolog:
https://synchromystic.fandom.com/wiki/216
Szóval kicsit olyan néha, mintha valami gonosz entitás más dimenzióból kódolna ide eseményeket nekünk a valóságmátrixba...
..
De érdekességképpen írtam csak mindezt, mielőtt még valaki nagyon beleállna a sztoriba és nekem esne!
(én sem gondolom komolyan, :p)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 370
113
Most megint nagyon nem fogtok szeretni, de a lenyomat, az a bizonyos névjegy vagy ha úgy tetszik pecsét megint csak ott van!
Augusztus 4. ugyanis normál esetben az év 216. napja! Ami pedig a szabadkőműves kabalisztikában egyértelműen a fenevad száma, azaz a János Jelenések könyvéből ismert 666!
Ugyanis 6 x 6 x 6 = 216
https://synchromystic.fandom.com/wiki/216
..
Szóval nem egészen vagyok benne biztos, hogy itt csupán balszerencsés körülmények ritka együttállása vezetett ehhez a tragédiához!
..
/Mellesleg érdekes ennek a 216-os számnak a "vonzása" is, mert nem tudom emlékeztek e még arra budapesti tragédiára, amely 2019. május 29-én következett be, amikor is a hatalmas Sigyn istennő feláldozta a kis Hableányt a Dunán! Ott is éppoly érthetetlen véletleneknek kellett együttállnia, hogy a tragédia bekövetkezzen...
Május 29. ennek a tegnapi dátumnak a tükörképe, ugyanis azt követően meg pont 216 nap van még hátra az évből alapesetben!/

..
A 216-os számról még pár dolog:
https://synchromystic.fandom.com/wiki/216
Szóval kicsit olyan néha, mintha valami gonosz entitás más dimenzióból kódolna ide eseményeket nekünk a valóságmátrixba...
..
De érdekességképpen írtam csak mindezt, mielőtt még valaki nagyon beleállna a sztoriba és nekem esne!
(én sem gondolom komolyan, :p)
Es kiemelkedik a vizbol a sarkany/fenevad
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Most megint nagyon nem fogtok szeretni, de a lenyomat, az a bizonyos névjegy vagy ha úgy tetszik pecsét megint csak ott van!
Augusztus 4. ugyanis normál esetben az év 216. napja! Ami pedig a szabadkőműves kabalisztikában egyértelműen a fenevad száma, azaz a János Jelenések könyvéből ismert 666!
Ugyanis 6 x 6 x 6 = 216
https://synchromystic.fandom.com/wiki/216
..
Szóval nem egészen vagyok benne biztos, hogy itt csupán balszerencsés körülmények ritka együttállása vezetett ehhez a tragédiához!
..
/Mellesleg érdekes ennek a 216-os számnak a "vonzása" is, mert nem tudom emlékeztek e még arra budapesti tragédiára, amely 2019. május 29-én következett be, amikor is a hatalmas Sigyn istennő feláldozta a kis Hableányt a Dunán! Ott is éppoly érthetetlen véletleneknek kellett együttállnia, hogy a tragédia bekövetkezzen...
Május 29. ennek a tegnapi dátumnak a tükörképe, ugyanis azt követően meg pont 216 nap van még hátra az évből alapesetben!/

..
A 216-os számról még pár dolog:
https://synchromystic.fandom.com/wiki/216
Szóval kicsit olyan néha, mintha valami gonosz entitás más dimenzióból kódolna ide eseményeket nekünk a valóságmátrixba...
..
De érdekességképpen írtam csak mindezt, mielőtt még valaki nagyon beleállna a sztoriba és nekem esne!
(én sem gondolom komolyan, :p)


:confused::confused::confused::confused:


kellene neked nyitni egy ezoterikus topicot, mert ez tenyleg nem valo ide, meg ha a franya belpol is...
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Bevallom az volt a prekoncepcióm, hogy az irániak tárolták Bejrútban az új rakétáikat, ráadásul pár éve már volt hír, hogy oktogént állítanak elő. Abból, hogy a siló, a hajók és a könyező épületek a robbanás erejéhez képest viszonylag épek maradtak, és hogy égéssel illetve sok kisebb robbanással kezdődött a buli, arra következtettem, hogy ez így beleillik az irániakat ért szabotázssorozatba. Az ammónium nitrátos sztori nekem sántít a füst színe miatt, ráadásul ha ez az igazság, akkor az senkinek nem érdeke, hogy kiderüljön. A jelenlegi libanoni gazdasági helyzetben sem teli silók sem felhasználatlan műtrágyaalapanyag nem tűnik hihetőnek. De nem vagyok szakértő, szóval csak gondolkozom :)

Miből gondolod,hogy fojtás nélküli lassú égéssel robbantották fel az oktogént?.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Nem a mozaikszó jelentése miatt írtad így, szerintem ezt mindketten tudjuk. :)


Pedig ott már főleg azért írtam úgy, mert a lehető leghelytállóbb kifejezésnek gondoltam oda.
Amire te gondolhatsz, vagyis az enyhe undorral felütött mély szomorúságom manifesztációja, az az első és az UFO-s utáni hozzászólásomban volt. ;)
De igazából mindegy.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 165
60 918
113
Én nem értem. Van egy robbanássorozat, (ami egy láncreakció, teljesen normális az ilyen esetekben), világosszürke füsttel, meg egy hatalmas nagy robbanás, vörös füsttel.
Ez utóbbinál egyesek esetleg látni vélhetnek egy harmadik robbanást is, amit nagyon gyorsan elfed a lökéshullámban zajló nyomásváltozás miatti erős kondenzáció (tengerparton vagyunk).
De az nem egy harmadik, önálló robbanás, csak a nagy robbanás során kidobódott anyag utólagos elégése. Nagy mennyiségű robbanóanyagnál, annak detonációs sebességétől függetlenül, mindig van ilyen. Sőt, igazából minden robbanásnál megfigyelhető ez.
Ennek az az oka, hogy ilyenkor soha nem egyetlen reakció megy végbe, hanem legalább kettő.
A robbanóanyag elműködik, hála a saját oxidálószer komponensének, de az így keletkező égéstermék is lehet robbanékony, ami a magas reakcióhőfok miatt a levegő oxigénjével egy további, szekunder energiafelszabadulást eredményez.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Én nem értem. Van egy robbanássorozat, (ami egy láncreakció, teljesen normális az ilyen esetekben), világosszürke füsttel, meg egy hatalmas nagy robbanás, vörös füsttel.
Ez utóbbinál egyesek esetleg látni vélhetnek egy harmadik robbanást is, amit nagyon gyorsan elfed a lökéshullámban zajló nyomásváltozás miatti erős kondenzáció (tengerparton vagyunk).
De az nem egy harmadik, önálló robbanás, csak a nagy robbanás során kidobódott anyag utólagos elégése. Nagy mennyiségű robbanóanyagnál, annak detonációs sebességétől függetlenül, mindig van ilyen. Sőt, igazából minden robbanásnál megfigyelhető ez.
Ennek az az oka, hogy ilyenkor soha nem egyetlen reakció megy végbe, hanem legalább kettő.
A robbanóanyag elműködik, hála a saját oxidálószer komponensének, de az így keletkező égéstermék is lehet robbanékony, ami a magas reakcióhőfok miatt a levegő oxigénjével egy további, szekunder energiafelszabadulást eredményez.

Nem a lökéshullám növekvő kondenzációs gömbje a harmadik robbanás.

Az pontosan csak a harmadik robbanás következménye, hogy létrejön és elkezd növekedni a lökéshullám gömbje. Tehát a láthatóvá váló lökéshullám csak egy okozat, egy következmény, az ok a harmadik, de legerősebb robbanás.

Én még olyan robbanást nem láttam az életben, hogy először felszáll a füstje, és csak rá tizedmásodpercekkel jelenik meg a lökéshullám, ami a robbanás lényege, hiszen robbanótöltetnél, robbanófejnél ez okozza a legnagyobb pusztítást, a detonációt. (kivétel a gyújtó lövedékek) Akkor most hogyan van ez ? "Kis piros füstös robbanás", még a füstnek is van ideje felszállni, és csak utána tizedmásodpercekkel indul el egy pontból a lökéshullám ? "Elköszönt" a robbanóanyagtól, azért késett, vagy mi van ??? :rolleyes: Ilyen nincsen, csak a mesében. A második robbanás gyújtotta be a harmadik robbanást, azért van egy kis késése, mert ahhoz is kevés volt az ereje. Az első és a második robbanás olyan gyenge volt, hogy talán a lökéshullámuk sem vált láthatóvá.

A nagy égési sebességnek köszönhető a detonáció ereje, a terjedés sebessége. Mind a kettő igen nagy értéket vett fel, ez szemmel is jól látható.
 
  • Tetszik
Reactions: Premortem
W

Wilson

Guest
Én nem értem. Van egy robbanássorozat, (ami egy láncreakció, teljesen normális az ilyen esetekben), világosszürke füsttel, meg egy hatalmas nagy robbanás, vörös füsttel.
Ez utóbbinál egyesek esetleg látni vélhetnek egy harmadik robbanást is, amit nagyon gyorsan elfed a lökéshullámban zajló nyomásváltozás miatti erős kondenzáció (tengerparton vagyunk).
De az nem egy harmadik, önálló robbanás, csak a nagy robbanás során kidobódott anyag utólagos elégése. Nagy mennyiségű robbanóanyagnál, annak detonációs sebességétől függetlenül, mindig van ilyen. Sőt, igazából minden robbanásnál megfigyelhető ez.
Ennek az az oka, hogy ilyenkor soha nem egyetlen reakció megy végbe, hanem legalább kettő.
A robbanóanyag elműködik, hála a saját oxidálószer komponensének, de az így keletkező égéstermék is lehet robbanékony, ami a magas reakcióhőfok miatt a levegő oxigénjével egy további, szekunder energiafelszabadulást eredményez.

Az érdekes az,hogy a megszólaló robbanó és vegyianyag szakértők a vörös füst miatt azt mondják,hogy az ammónium nitrát mellett másik egyes szakértők szerint katonai robbanóanyag is felrobbant.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
:confused::confused::confused::confused:


kellene neked nyitni egy ezoterikus topicot, mert ez tenyleg nem valo ide, meg ha a franya belpol is...

Azért írtam, hogy érdekesség csak...
..
Annyiban azért nem árt ismerni az ilyen összefüggésrendszert viszont, mert ha végignézed a történelem nagy merényleteit (911 pl.), akkor van köztük pár, ahol egyértelműen tetten érhető az okkult számmisztikai játék meg időzítettség! És sajnos vannak olyan ókori hiedelmek, amelyekben nem volt mindegy, hogy egy-egy rituális véráldozat, tömeges feláldozás mikor hajtassék végre. És ezeknek vannak máig továbbélő követői, lásd pl. HollyWood (=Varázserdő) sötét bugyrait.
Meg az egyebeket.
..
Az első atombombát sem véletlenül akkor és olyan kódnéven robbantották fel ahogy és amikor! A 216-os szám kapcsán linkelt július 16. is egy érdekes dátum!
A fontossága az ókori egyiptomi hiedelemvilágban gyökeredzik! Mellesleg a Holdra is ekkor indultak 1969-ben!
De OFF!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Bevallom az volt a prekoncepcióm, hogy az irániak tárolták Bejrútban az új rakétáikat, ráadásul pár éve már volt hír, hogy oktogént állítanak elő. Abból, hogy a siló, a hajók és a könyező épületek a robbanás erejéhez képest viszonylag épek maradtak, és hogy égéssel illetve sok kisebb robbanással kezdődött a buli, arra következtettem, hogy ez így beleillik az irániakat ért szabotázssorozatba. Az ammónium nitrátos sztori nekem sántít a füst színe miatt, ráadásul ha ez az igazság, akkor az senkinek nem érdeke, hogy kiderüljön. A jelenlegi libanoni gazdasági helyzetben sem teli silók sem felhasználatlan műtrágyaalapanyag nem tűnik hihetőnek. De nem vagyok szakértő, szóval csak gondolkozom :)

Van logika abban amit írsz az oktogén előállításról én is hallottam.A vörös fustel kapcsolatban pedig eddig minden szakértő azt mondta,hogy az nem az ammónium nitrát felrobbanásból származik az ammónium nitrát mellett más robbanóanyag is felrobbant.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
ezen nagyon jol latni az egeszet, lattszik az elso raktar hogy eg es a "tuzijatek" es utanna egybol szetrobban a masodik ahol vot a nitratum.

ott melletuk volt az a nagy silo, az megmentette a varos egyik reszet a pusztulastol.
merlin_175321224_4c4f7459-f64e-471a-8f2c-f934b55c6329-superJumbo.jpg
Az a magas épület sokat fogott a kikőtő felöli oldalon. A két ház is megmenekült és a kikötőt, hajókat is védte.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 165
60 918
113
Nem a lökéshullám növekvő kondenzációs gömbje a harmadik robbanás.

Az pontosan csak a harmadik robbanás következménye, hogy létrejön és elkezd növekedni a lökéshullám gömbje. Tehát a láthatóvá váló lökéshullám csak egy okozat, egy következmény, az ok a harmadik, de legerősebb robbanás.

Én még olyan robbanást nem láttam az életben, hogy először felszáll a füstje, és csak rá tizedmásodpercekkel jelenik meg a lökéshullám, ami a robbanás lényege, hiszen robbanótöltetnél, robbanófejnél ez okozza a legnagyobb pusztítást, a detonációt. (kivétel a gyújtó lövedékek) Akkor most hogyan van ez ? "Kis piros füstös robbanás", még a füstnek is van ideje felszállni, és csak utána tizedmásodpercekkel indul el egy pontból a lökéshullám ? "Elköszönt" a robbanóanyagtól, azért késett, vagy mi van ??? :rolleyes: Ilyen nincsen, csak a mesében. A második robbanás gyújtotta be a harmadik robbanást, azért van egy kis késése, mert ahhoz is kevés volt az ereje. Az első és a második robbanás olyan gyenge volt, hogy talán a lökéshullámuk sem vált láthatóvá.

A nagy égési sebességnek köszönhető a detonáció ereje, a terjedés sebessége. Mind a kettő igen nagy értéket vett fel, ez szemmel is jól látható.
Lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett. Valami fázisfotókon mutasd meg hogy mire gondolsz.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
T

Törölt tag 2822

Guest
Ugyan nem vagyok 100%-ig biztos a dologban, de szerintem hihetőbb és valószínűbb is a hivatalos verzió a balesetről.

A perzsák eddig is megoldották, hogy fegyvereket juttassanak el akár Libanonba akár Szíriába, és ha olyan cuccot vittek ki ami a zsidóknak nem tetszett, akkor az izraeliek meg is semmisítették ezeket. De ezek elszigetelt kisebb esetek voltak. Ezzel együtt a környéken minden milíciának, terrorista csoportnak (nevezze mindenki annak őket aminek akarja) van annyi esze, hogy ne egy helyen tárolja az összes zugrakétáját és hadianyagát amit a zsidók ellen akar bevetni. Szét vannak ezek szerintem szórva az ország területén.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu