Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Még az atv nézőinek a többsége sem adatná be magának a készülő vakcinát: https://www.alternativhirek.com/202...QNfERufGOZvsBTRv4IA9u3Z5aK-w0UVLlSmyF40Viwzbo

Egyelőre én sem tenném. Túl kockázatos, egy év múlva már talán lesz megbízhatónak tekinthető oltás. Aztán persze kérdéses, hogy milyen lesz, mert ha évente (vagy évente többet) kellene beadatni, akkor az oltás nem lesz megoldás, mert azt biztosan nem fogja az emberek túlnyomó többsége (én sem) beadatni rendszeresen. Akkor marad az, hogy hatásos terápia kell. Amivel lehetőleg a kórházba kerülés is megelőzhető egy nem krónikus beteg átlagembernek.
 

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
350
2 003
93
Akkor viszont megvan a vakcina.
Egyelőre ez egy ígéretes eszköz a koronavírus elleni küzdelemben .... a fertőzés lefolyását megkönnyíti, a halálozások számát csökkenti, de ennél jobb kell, a valódi megelőzéséhez védőoltás szükséges – nem tbc, hanem bizony koronavírus elleni.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egyelőre én sem tenném. Túl kockázatos, egy év múlva már talán lesz megbízhatónak tekinthető oltás. Aztán persze kérdéses, hogy milyen lesz, mert ha évente (vagy évente többet) kellene beadatni, akkor az oltás nem lesz megoldás, mert azt biztosan nem fogja az emberek túlnyomó többsége (én sem) beadatni rendszeresen. Akkor marad az, hogy hatásos terápia kell. Amivel lehetőleg a kórházba kerülés is megelőzhető egy nem krónikus beteg átlagembernek.

Pedig egyenlőre nagyon úgy néz ki, hogy az influenza oltásokhoz hasonlóan időszakos, kb. évente ismétlendő oltás v. oltások lesznek egyenlőre a SARS-CoV-2 esetében.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Pedig egyenlőre nagyon úgy néz ki, hogy az influenza oltásokhoz hasonlóan időszakos, kb. évente ismétlendő oltás v. oltások lesznek egyenlőre a SARS-CoV-2 esetében.

Valószínűleg akkor az lesz, hogy a nagyon veszélyztetettek beoltatják magukat, a többiek pedig bíznak abban, hogy ha meg is kapják, kihordják lábon a covidot. Remélhetőleg azért a hatékony terápiára is találnak megoldást hamarosan, és akkor nagyjából kezelhető lesz normál életvitel mellett a dolog, ahogy az influenza is.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Egyelőre én sem tenném. Túl kockázatos, egy év múlva már talán lesz megbízhatónak tekinthető oltás. Aztán persze kérdéses, hogy milyen lesz, mert ha évente (vagy évente többet) kellene beadatni, akkor az oltás nem lesz megoldás, mert azt biztosan nem fogja az emberek túlnyomó többsége (én sem) beadatni rendszeresen. Akkor marad az, hogy hatásos terápia kell. Amivel lehetőleg a kórházba kerülés is megelőzhető egy nem krónikus beteg átlagembernek.

Biztonságos oltás 1 év múlva ? 5 az inkább mert a tumor kockázatnak annyi kell !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Egyelőre ez egy ígéretes eszköz a koronavírus elleni küzdelemben .... a fertőzés lefolyását megkönnyíti, a halálozások számát csökkenti, de ennél jobb kell, a valódi megelőzéséhez védőoltás szükséges – nem tbc, hanem bizony koronavírus elleni.


Nem nem védőoltás kell mert nem a vírus a halálos hanem az általa kiváltott súlyos immunreakció amit citokinviharnak hívnak mely súlyos tüdő gyulladást idéz elő az időseknél és az akut betegeknél . Tehát a legyengített vírusból előállított védőoltás is pont azt a reakciót váltja ki az immunrendszerből mint a rendes és annak is ugyan az lesz a vége sőt a darabszám mindenképpen magasabb lesz mert direkt fertőzünk . Ha lesz egy az immunrendszert szabályozni tudó gyógyszerünk (mi allergiások már ilyeneket használunk) akkor hallelúja ! Ne az oltástól várjuk a megváltást !

https://szeged365.hu/2020/05/06/mar...et-a-szegedi-kutato-uj-koronavirus-terapiaja/

https://szeged365.hu/2020/05/08/dr-...vanyt-gyakorlatilag-legyozte-interju-hanggal/
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Valószínűleg akkor az lesz, hogy a nagyon veszélyztetettek beoltatják magukat, a többiek pedig bíznak abban, hogy ha meg is kapják, kihordják lábon a covidot. Remélhetőleg azért a hatékony terápiára is találnak megoldást hamarosan, és akkor nagyjából kezelhető lesz normál életvitel mellett a dolog, ahogy az influenza is.


Az influenza oltásokról annyit , hogy a feleségem és az anyám beoltatta egyszer magát , mindkettő abban az évben olyan beteg lett az influenzától , hogy majdnem kórház lett a vége . Azóta se oltatunk és az elmúlt években én nem voltam influenzás de ők is csak enyhe tüneteket produkálnak és nem kell orvoshoz se mennünk !
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Az influenza oltásokról annyit , hogy a feleségem és az anyám beoltatta egyszer magát , mindkettő abban az évben olyan beteg lett az influenzától , hogy majdnem kórház lett a vége . Azóta se oltatunk és az elmúlt években én nem voltam influenzás de ők is csak enyhe tüneteket produkálnak és nem kell orvoshoz se mennünk !

Influenzára anyósom szokott oltást kapni 2017 óta, fene tudja, milyen eredménnyel. Rosszabbul nem lett, az biztos:)
Az elmúlt két évben nem volt olyan beteg, mint szokott, de mi meg szinte egyáltalán nem kaptuk el, pedig a gyerekek jártak az oviba szorgosan. Szóval simán lehet, hogy csak nem járt erre az influenza vírus :)
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 874
11 144
113
Influenzára anyósom szokott oltást kapni 2017 óta, fene tudja, milyen eredménnyel. Rosszabbul nem lett, az biztos:)
Az elmúlt két évben nem volt olyan beteg, mint szokott, de mi meg szinte egyáltalán nem kaptuk el, pedig a gyerekek jártak az oviba szorgosan. Szóval simán lehet, hogy csak nem járt erre az influenza vírus :)

sajat tapasztalat: elso even nem volt gond az oltas miatt (nem lettem influenzas sem), viszont a masodik even, mikor beoltattam magam az oltas ovsomort okozott (ezt az orvosom allapitotta meg, aki az oltast is beadta).
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 874
11 144
113
Szlovakiaban valami tortenik, egyenlore hivatalos hirt nem talaltam rola, de azt hallani, hogy Trencsenben egy jo nagy gocpont alakult ki, uzembezarasokkal, karantennal + a komplett hokicsapat is.. amint kijonnek hivatalos hirek rola jelzek, de egyenlore ugy nez ki elegge nagy a gond...
na eleg nehez osszebagaraszni, nem ertem miert, de relative keves helyen talalni rola hirt.

A trencseni Leoni kabelkotegelo uzemben 21 fertozottet talaltak, 200 munkast karantenba zartak.

https://mytrencin.sme.sk/c/22461787/v-trencianskom-zavode-leoni-eviduju-21-nakazenych.html
https://www.tvnoviny.sk/koronavirus...ozitivne-testovali-vo-firme-vyrabajucej-kable

A trencseni megyeben viszont ez mar a 4. ceg, ahol felutotte fejet a virus es karantent rendeltek el

V územnej pôsobnosti RÚVZ Trenčín sú v súčasnosti v karanténe zamestnanci štyroch firiem, a to so sídlom v Bánovciach nad Bebravou, Starej Turej, Potvoriciach (okres Nové Mesto nad Váhom) a Trenčíne

https://www.teraz.sk/spravy/koronavirus-v-karantene-patina-zamest/485071-clanok.html
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 874
11 144
113
na megtalaltam a jeghokival kapcsolatos hireket is:

A sz;ovak es a cseg u20 jeghoki valogatott Csehorszagban (Brunn) 3 merkozest jatszott egymassal, a harmadik *(mult het keddi) meccs utan derult ki, hogy a cseh valogatott ket tagja fertozott. Azota mar 17 fertozottet igazoltak a csapatbol, megfertozodott a cseh z u17 par jatekosa is, valamint a fertoz\est szethordtak a cseh klubokba is, a cseh jegkorong szovetseg leallitotta a elokeszuleti csapattalalkozokat, lehet el sem indul a szezon Csehorszagban.

https://sport.aktuality.sk/c/454844...navirus-sa-siri-napriec-celym-ceskym-hokejom/

Szlovakiaban is karantenba helyeztek az egesz u20 valogatottat egyenlore 4 fertozott van, de ugy latszik mar keson, szethordtak a klubjaikba szlovakiaba is.

https://sport.sme.sk/c/22462018/hokej-v-time-sr-u20-maju-traja-hraci-koronavirus.html

Ket szlovak hokicsapaptot is karantenba zartak, egy pozsonyit es egy zsolnait.

https://hokej.pravda.sk/ostatne/clanok/559280-koronavirus-ma-aj-hrac-ziliny-cely-tim-je-v-karantene/

Hiaba na, jot tesz egy kis nemzetkozi talalkozo a virus terjedesenek, foleg, ha elegge fertozott orszaggal jatszak. Nem ertem, hetek ota azt irjak, hogy a visszafertozodesek nagyon nagy hanyada cseh es ukranbol lett behurcolva, erre szakvanyba jatszak a nemzetkozi meccseket csehorszagban...
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
4597 fertőzött (+33)
74 kórházban (+2)
8 lélegeztetőgépen (+1)
534 aktív eset (+/-0)
3463 gyógyult (+32)
600 elhunyt (+1)
352546 mintavétel (+2438)
7227 hatósági házi karanténban (+368)
q9lgykc9s1aybzjs0j8s.png
4621 fertőzött (+24)
72 kórházban (-2)
6 lélegeztetőgépen (-2)
555 aktív eset (+21)
3464 gyógyult (+1)
602 elhunyt (+2)
355467 mintavétel (+2921)
7092 hatósági házi karanténban (-135)
a3nni8h92q3q5rod7807.jpeg
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 886
113
4621 fertőzött (+24)
72 kórházban (-2)
6 lélegeztetőgépen (-2)
555 aktív eset (+21)
3464 gyógyult (+1)
602 elhunyt (+2)
355467 mintavétel (+2921)
7092 hatósági házi karanténban (-135)
a3nni8h92q3q5rod7807.jpeg
Ez sajna nő. Nyár van. Külföldről hurcoljuk be. Mert nem bírják ki egyesek, hogy NE menjenek legalább idén - mondjuk - görögbe ...