Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
+718 !!!!!!!!!! SilvioD hol vagy ? Erről beszélek már egy ideje ! Ez nem fog lemenni, hiába is szeretné bárki ! Um. "szétspriccelt" a gócokból a fertőzés, mert nem lett időben helyi karanténokkal "leplecsnizve" a terület, aztán széthordták a nem azonosított fertőzöttek. Ha lettek volna helyi karanténok, ülhettek volna a seggükön, nem bírák volna szétterjeszteni. De most már meg lehet cseszni, mert szanaszét ment !!! Na de ezeknek beszélhet az ember ! Utol kell érnünk a nyugatot, igaz ? Hülyeségben már sikerült !!! :D:D Ezen már csak nevetni tudok a mit műveltek ! Politikust nem lehet ilyen helyzetben irányításhoz engedni ! Mégis "irányítanak" ? Itt az eredménye ! :) Amúgy még gyorsabb a szétterjedés, mint amire számítottam. Már nem kell 10 nap sem a káoszig. Ez van. A számok engem igazolnak, azok pedig makacs dolgok. :cool:

25 000 felett a hatósági házi karanténosok száma !!!! DE EZ SEM SEGÍT MÁR !!! Talán kicsit lassít... de nem sokat... 2 hete ez a szám még 7 000 volt !!!!!

Nem fog megállni ez a qurva emelkedés, amíg nem hallgatnak rám ! És egyre súlyosabb ára lesz majd a visszaszorításának, mee' elbaxták de nagyon !!!! Ja, és most még meleg van, száraz idő, kifejezetten kedvezőtlen a vírusnak ! Akkor mi a fax lesz, ha elkezd esni az eső, és szutykosra vált az idő ? Olaszország 2 ??? Vagy Spanyolország 2 ???? Ennyire régen baxtak el valamit mint most ezt ! Nincs kedvem a térképet sem megírni. Nemsokára ezresével fognak rajta szerepelni az azonosított új fertőzöttek.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 044
32 511
113
Sajnos magasan a legnagyobb napi fertőzésszám 11637 mintavételből hmm nagyon nem jó ez a trend.

Kérdés, hogy mennyi volt ebből, ami a korábbi napokban lett tesztelve, mert a rendszerbe is több nap csúszással került be sok eredmény. Több napos intervallumot érdemes csak figyelni, de nyilván megy felfelé. Akkor, amikor látszólag pár napig nem nőtt, akkor is valószínű, hogy csak nem került be minden talált fertőzött 1 nap alatt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 960
91 747
113
+718 !!!!!!!!!! SilvioD hol vagy ? Erről beszélek már egy ideje ! Ez nem fog lemenni, hiába is szeretné bárki ! Um. "szétspriccelt" a gócokból a fertőzés, mert nem lett időben helyi karanténokkal "leplecsnizve" a terület, aztán széthordták a nem azonosított fertőzöttek. Ha lettek volna helyi karanténok, ülhettek volna a seggükön, nem bírák volna szétterjeszteni. De most már meg lehet cseszni, mert szanaszét ment !!! Na de ezeknek beszélhet az ember ! Utol kell érnünk a nyugatot, igaz ? Hülyeségben már sikerült !!! :D:D Ezen már csak nevetni tudok a mit műveltek ! Politikust nem lehet ilyen helyzetben irányításhoz engedni ! Mégis "irányítanak" ? Itt az eredménye ! :) Amúgy még gyorsabb a szétterjedés, mint amire számítottam. Már nem kell 10 nap sem a káoszig. Ez van. A számok engem igazolnak, azok pedig makacs dolgok. :cool:

25 000 felett a hatósági házi karanténosok száma !!!! DE EZ SEM SEGÍT MÁR !!! Talán kicsit lassít... de nem sokat... 2 hete ez a szám még 7 000 volt !!!!!

Nem fog megállni ez a qurva emelkedés, amíg nem hallgatnak rám ! És egyre súlyosabb ára lesz majd a visszaszorításának, mee' elbaxták de nagyon !!!! Ja, és most még meleg van, száraz idő, kifejezetten kedvezőtlen a vírusnak ! Akkor mi a fax lesz, ha elkezd esni az eső, és szutykosra vált az idő ? Olaszország 2 ??? Vagy Spanyolország 2 ???? Ennyire régen baxtak el valamit mint most ezt ! Nincs kedvem a térképet sem megírni. Nemsokára ezresével fognak rajta szerepelni az azonosított új fertőzöttek.
Én nem vagyok ennyire pesszimista. Sztem sok olyan fertőzöttet is megtalálnak, akinek enyhe tünetei vannak vagy tünetmentesek. Rájuk tavasszal nem ment a fókusz a teljes zárás miatt.
A halálozás még nem durrant, valószínűleg azért jelentősen nőni fog. Ha kordában tartható vagy lokalizálhato az időseknél, nem lesz zárás.
Egyszerűen a gazdasági helyzet miatt, illetve mindenki felkészültebb, a kórházi kapacitások még bőven bírják.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 044
32 511
113
Én mondjuk már a múlt hét végére vártam az ilyen számokat, de ami késik, nem múlik. :(
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 044
32 511
113
Én nem vagyok ennyire pesszimista. Sztem sok olyan fertőzöttet is megtalálnak, akinek enyhe tünetei vannak vagy tünetmentesek. Rájuk tavasszal nem ment a fókusz a teljes zárás miatt.
A halálozás még nem durrant, valószínűleg azért jelentősen nőni fog. Ha kordában tartható vagy lokalizálhato az időseknél, nem lesz zárás.
Egyszerűen a gazdasági helyzet miatt, illetve mindenki felkészültebb, a kórházi kapacitások még bőven bírják.

Azt nem tudom, az exponenciális függvény az exponenciális, ha nem nyomnak satuféket 1-2 héten belül, akkor túl fog terhelődni az eü is. Szerintem fognak is, csak korábban jött a 2. hullám, mint várták.
Nem volt tavasszal tünetmentes vagy enyhe fertőzött sem sok, a H-uncover eredmények azt mutatták, hogy gyakorlatilag senkin nem ment át akkor. Hacsak nem év elején, és már kiürült az antitest is a szervezetükből, de akkor továbbadták volna és nem lett volna ilyen alacsony első hullám.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 471
17 910
113
10909 fertőzött (+718)
259 kórházban (+25)
12 lélegeztetőgépen (+1)
6264 aktív eset (+693)
4014 gyógyult (+24)
631 elhunyt (+1)
517222 mintavétel (+11637)
25117 hatósági házi karanténban (+74)
r2ofdy4fsgoj4st64yyl.png
Ez nagyon sok. Túl sok....
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 960
91 747
113
Azt nem tudom, az exponenciális függvény az exponenciális, ha nem nyomnak satuféket 1-2 héten belül, akkor túl fog terhelődni az eü is. Szerintem fognak is, csak korábban jött a 2. hullám, mint várták.
Nem volt tavasszal tünetmentes vagy enyhe fertőzött sem sok, a H-uncover eredmények azt mutatták, hogy gyakorlatilag senkin nem ment át akkor. Hacsak nem év elején, és már kiürült az antitest is a szervezetükből, de akkor továbbadták volna és nem lett volna ilyen alacsony első hullám.
Hun-cover annyiban becsap, hogy a korábbi fertőzések esetén ellenanyagot keres a szervezetben. Aki enyhe, vagy tünetmentes, annak nem termelődik annyi ellenanyag, így vissza sem követhető. Ez is egy újabb tanulság volt a nyáron.
De aki ehhez jobban ért cáfolhat.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 340
113
6%-ra csúszott fel a találati arány 4,9-ről.
Sztem dinamikusan növekedni fog a betegszám, mert hét közepén plusztesztkapacitásokat állítottak be. Akár napi 15.000-re is felcsúszhat. Ha a találati arány lényegesen nem romlik, akkor stabilizálódhat.
Az látszik, hogy a halálozási arány még minimális.

Máshol is az! Nézd meg Franciaországot! Nagyjából augusztus 10-e óta ~2.000+ fertőzöttet detektálnak, két-három tucat halálozás van!
Nálunk is lezuhant a mortalitás meredeken!
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/france/
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 340
113
Én nem vagyok ennyire pesszimista. Sztem sok olyan fertőzöttet is megtalálnak, akinek enyhe tünetei vannak vagy tünetmentesek. Rájuk tavasszal nem ment a fókusz a teljes zárás miatt.
A halálozás még nem durrant, valószínűleg azért jelentősen nőni fog. Ha kordában tartható vagy lokalizálhato az időseknél, nem lesz zárás.
Egyszerűen a gazdasági helyzet miatt, illetve mindenki felkészültebb, a kórházi kapacitások még bőven bírják.

Több teszt, több felderített eset!
Ha ezer körül lenne most a mintavétel, akkor ~30-40-et találnának!
A koronavírus itt lesz már velünk a koronavírus-hadművelet végét követően is, de pár év múlva nem lesz már ekkora szenzáció!
..
Kigyűjtöttem néhány érdekes cikket az Orvosi Hetilap korábbi számaiból. Megpróbálom majd feltölteni a @Leonidas által javasolt módon. Addig is egy kis előzetes az 1986. évi júniusi számból:
..
"Az Egészségügyi Minisztérium
TÁJÉKOZTATÓJA
az 1986. március havi fertőző megbetegedésekről
..
Influenza. A január végén kezdődő országos járvány március elején tetőzött, és a hónap végén gyakorlatilag megszűnt. A járvány 10 hete alatt összesen 1.388.942 megbetegedést jelentettek be, azaz az ország lakosságának 13,0%-a betegedett meg, illetve fordult orvoshoz ezen idő alatt influenzára jellemző klinikai tünetekkel. A jelenleginél több megbetegedés utoljára az 1974 végétől 1975 elejéig tartó influenza járványban fordult elő. Az ez évi influenza járvány elsősorban Győr-Sopron megye és az ország déli megyéi voltak jelentősebben érintve. E megyékben a lakosság 17— 23%-a betegedett meg. A klinikai kép általában típusos volt, de a járvány kezdetén gyakran észleltek a légúti tünetek mellett enterális tüneteket is. A járvány során a betegek 36,5%-át vették táppénzes állományba. Az összes megbetegedés 4,4%-a bizonyult szövődményesnek. A szövődmények közül leggyakoribb volt a bronchitis (47,7%) és a pneumonia (20,1%). A megbetegedések mintegy 40%-a 15 éven aluli korúak között fordult elő. Ezek a mutatók nem térnek el lényegesen a két korábbi jelentősebb influenzajárvány (1978 és 1983) során észleltektől."
..
Felhívom a figyelmet, hogy nem kontaktkutatással találták meg ezeket a fertőzötteket, hanem maguktól megjelentek az orvosnál, mert annyira rosszul érezték már magukat!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Na itt a hivatalosan azonosított mai fertőzésszám megyés bontásban.

Elárulom, hogy annyira tudtam előre a menetrendet, hogy a Budapesti és Pest megyei rubrikát már előre felkészítettem szélesítéssel a háromjegyű fertőzésszámok miatt. A héten újabb 4 megyére vár ez a sors, mert mert szinte biztosan 100 fölé fog nőni a friss fertőzésszám. Lehet engem szidni, kóstolgatni, utálni, mert előre szóltam, és a rossz jön be, DE ETTŐL NEKEM MÉG UGYAN ÚGY IGAZAM LETT ! Amíg nem lépik meg azt amit kell, nem fog megállni az emelkedés. Kár is álmodozni róla. Majd amikor már totál káosz lesz, és egész városokat kell majd lezárni, na akkor meglépik. De persze 100x annyira kerül, mintha 1 hete kis részeket zártak volna karantén alá. Ez kizárólag a politikusok miatt történt meg, mert megint ők fújták a passzát szelet. Csakhogy nem értenek hozzá. Nagyon rácseszünk, mert december vége előtt nem lesz vakcina, még kevés sem, addig meg úgy beindulhat ha tovább balfaxkodnak hogy ihaj !!! Azt hitték az Isten segít majd ? Hát ezt benézték de nagyon...

7850911_kesz.png
 

bagi1885

New Member
2020. március 13.
7
19
3
Akkor jöjjön egy példa a való világból, a vírus terjedéséről, a megfékezésére tett "intézkedésekről"...
Lányom gimnazista egy jó nevű fővárosi iskolában, múlt hét kedd estére (két nap iskola után) belázasodott egy osztálytársa, egyéb tünete nem volt.
Szülők felhívták a háziorvost, ő megrendelte a pcr vizsgálatot, gyermek otthon maradt. Csütörtökön megtörtént a pcr vizsgálat, szombat estére kiderült, hogy covid pozitív.
Levelezőlista felrobbant, konzultáció az iskolával, konzultáció a járványüggyel, konklúzióként az osztály szoros kontaktként karanténba kerül az osztályfőnökökkel együtt, tünetek híjján a tesztelésük nem indokolt!
Osztálycsoport ha lehet még inkább felrobbant, van pár orvos szülő, olyan is akinek módjában állt és figyelembe véve a fertőzéstől számított 4-5 nap kimutathatatlanságot, le is szervezte a teljes osztály szűrését hétfőre a tanárokkal együtt, valamint szerdára az ismételt szűrést.
Hétfőtől az osztály otthon maradt, a szülők megegyezése alapján mindenki kvázi önkéntes karanténban.
Hétfőn az osztály szűrése megtörtént, tüneteket továbbra sem produkált senki.
Szerda reggel megtörtént a második szűrés is, estére pedig megjöttek a hétfői teszt eredményei, mind negatívnak bizonyult.
Az osztály továbbra is karanténban, tünete senkinek sincs.
Ma, azaz péntek reggelre megjöttek a szerdai ismételt teszt eredmények, újabb 4 diák produkált pozitív tesztet.
Felhívom a figyelmet az időpontokra, az első pozitív kontaktól számított 7. napon elvégzett tesztek negatívok lettek, míg a 9. napon elvégzettek közt lett a 4 pozitív.
Feltételezve, hogy a 4 új esetből legalább egy az osztályon belül kapta el, a pcr teszt 7 nap múlva még nem mutatta ki a fertőzöttségeket.
Adalék1: a teljes osztály továbbra is tünetmentes (a tanárok is és a pozitív esetek is).
Adalék2: sajnos az egyik pozitív eset közeli hozzátartozója az iskola alkalmazottja, aki a lappangás ideje alatt több osztállyal is szoros kontaktba került.
Adalék3: jelen állapot szerint az osztály két negatív teszttel rendelkező tagjai hétfőtől látogathatják az iskolát, de ez még változhat. A magam részéről a gyermekemnek igyekszem vasárnapra vagy hétfőre egy újabb tesztet leszervezni, ugyanis a fenti dátumok figyelembe vételével így tudom kizárni hogy az osztályban történő megfertőzés által érintve legyen (minden másra ott a mastercard...)

A járvány terjedését, a teszttel való kimutathatóságot illetően, valamint a járványügyi intézkedések tekintetében a következtetések levonását mindenki józan paraszti belátására és logikájára bízom.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 340
113
Akkor jöjjön egy példa a való világból, a vírus terjedéséről, a megfékezésére tett "intézkedésekről"...
Lányom gimnazista egy jó nevű fővárosi iskolában, múlt hét kedd estére (két nap iskola után) belázasodott egy osztálytársa, egyéb tünete nem volt.
Szülők felhívták a háziorvost, ő megrendelte a pcr vizsgálatot, gyermek otthon maradt. Csütörtökön megtörtént a pcr vizsgálat, szombat estére kiderült, hogy covid pozitív.
Levelezőlista felrobbant, konzultáció az iskolával, konzultáció a járványüggyel, konklúzióként az osztály szoros kontaktként karanténba kerül az osztályfőnökökkel együtt, tünetek híjján a tesztelésük nem indokolt!
Osztálycsoport ha lehet még inkább felrobbant, van pár orvos szülő, olyan is akinek módjában állt és figyelembe véve a fertőzéstől számított 4-5 nap kimutathatatlanságot, le is szervezte a teljes osztály szűrését hétfőre a tanárokkal együtt, valamint szerdára az ismételt szűrést.
Hétfőtől az osztály otthon maradt, a szülők megegyezése alapján mindenki kvázi önkéntes karanténban.
Hétfőn az osztály szűrése megtörtént, tüneteket továbbra sem produkált senki.
Szerda reggel megtörtént a második szűrés is, estére pedig megjöttek a hétfői teszt eredményei, mind negatívnak bizonyult.
Az osztály továbbra is karanténban, tünete senkinek sincs.
Ma, azaz péntek reggelre megjöttek a szerdai ismételt teszt eredmények, újabb 4 diák produkált pozitív tesztet.
Felhívom a figyelmet az időpontokra, az első pozitív kontaktól számított 7. napon elvégzett tesztek negatívok lettek, míg a 9. napon elvégzettek közt lett a 4 pozitív.
Feltételezve, hogy a 4 új esetből legalább egy az osztályon belül kapta el, a pcr teszt 7 nap múlva még nem mutatta ki a fertőzöttségeket.
Adalék1: a teljes osztály továbbra is tünetmentes (a tanárok is és a pozitív esetek is).
Adalék2: sajnos az egyik pozitív eset közeli hozzátartozója az iskola alkalmazottja, aki a lappangás ideje alatt több osztállyal is szoros kontaktba került.
Adalék3: jelen állapot szerint az osztály két negatív teszttel rendelkező tagjai hétfőtől látogathatják az iskolát, de ez még változhat. A magam részéről a gyermekemnek igyekszem vasárnapra vagy hétfőre egy újabb tesztet leszervezni, ugyanis a fenti dátumok figyelembe vételével így tudom kizárni hogy az osztályban történő megfertőzés által érintve legyen (minden másra ott a mastercard...)

A járvány terjedését, a teszttel való kimutathatóságot illetően, valamint a járványügyi intézkedések tekintetében a következtetések levonását mindenki józan paraszti belátására és logikájára bízom.

Ennyi!
Lehet "játszani" és manipulálni minden irányban tetszés szerint.
Nem véletlenül voltak olyan hírek, hogy paradicsom, és őszibarack is tud pozitív tesztet produkálni!
..
Na meg ember legyen a talpán, aki a fenti példából is láthatóan el tudja aztán dönteni, hogy ki kitől, mikor fertőződhetett meg.
Zseniális!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Akkor jöjjön egy példa a való világból, a vírus terjedéséről, a megfékezésére tett "intézkedésekről"...
Lányom gimnazista egy jó nevű fővárosi iskolában, múlt hét kedd estére (két nap iskola után) belázasodott egy osztálytársa, egyéb tünete nem volt.
Szülők felhívták a háziorvost, ő megrendelte a pcr vizsgálatot, gyermek otthon maradt. Csütörtökön megtörtént a pcr vizsgálat, szombat estére kiderült, hogy covid pozitív.
Levelezőlista felrobbant, konzultáció az iskolával, konzultáció a járványüggyel, konklúzióként az osztály szoros kontaktként karanténba kerül az osztályfőnökökkel együtt, tünetek híjján a tesztelésük nem indokolt!
Osztálycsoport ha lehet még inkább felrobbant, van pár orvos szülő, olyan is akinek módjában állt és figyelembe véve a fertőzéstől számított 4-5 nap kimutathatatlanságot, le is szervezte a teljes osztály szűrését hétfőre a tanárokkal együtt, valamint szerdára az ismételt szűrést.
Hétfőtől az osztály otthon maradt, a szülők megegyezése alapján mindenki kvázi önkéntes karanténban.
Hétfőn az osztály szűrése megtörtént, tüneteket továbbra sem produkált senki.
Szerda reggel megtörtént a második szűrés is, estére pedig megjöttek a hétfői teszt eredményei, mind negatívnak bizonyult.
Az osztály továbbra is karanténban, tünete senkinek sincs.
Ma, azaz péntek reggelre megjöttek a szerdai ismételt teszt eredmények, újabb 4 diák produkált pozitív tesztet.
Felhívom a figyelmet az időpontokra, az első pozitív kontaktól számított 7. napon elvégzett tesztek negatívok lettek, míg a 9. napon elvégzettek közt lett a 4 pozitív.
Feltételezve, hogy a 4 új esetből legalább egy az osztályon belül kapta el, a pcr teszt 7 nap múlva még nem mutatta ki a fertőzöttségeket.
Adalék1: a teljes osztály továbbra is tünetmentes (a tanárok is és a pozitív esetek is).
Adalék2: sajnos az egyik pozitív eset közeli hozzátartozója az iskola alkalmazottja, aki a lappangás ideje alatt több osztállyal is szoros kontaktba került.
Adalék3: jelen állapot szerint az osztály két negatív teszttel rendelkező tagjai hétfőtől látogathatják az iskolát, de ez még változhat. A magam részéről a gyermekemnek igyekszem vasárnapra vagy hétfőre egy újabb tesztet leszervezni, ugyanis a fenti dátumok figyelembe vételével így tudom kizárni hogy az osztályban történő megfertőzés által érintve legyen (minden másra ott a mastercard...)

A járvány terjedését, a teszttel való kimutathatóságot illetően, valamint a járványügyi intézkedések tekintetében a következtetések levonását mindenki józan paraszti belátására és logikájára bízom.
Jó példa,
1. nincs sok értelme kontakt kutatást végezni.
2. a tesztelések csak pillanatnyi nem reprezentatív mintavételnek számítanak.
3. Higénia és higénia. Más eszköz egyelőre nincs, már mindenhol ott van a vírus.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 145
113
Én nem vagyok ennyire pesszimista. Sztem sok olyan fertőzöttet is megtalálnak, akinek enyhe tünetei vannak vagy tünetmentesek. Rájuk tavasszal nem ment a fókusz a teljes zárás miatt.
A halálozás még nem durrant, valószínűleg azért jelentősen nőni fog. Ha kordában tartható vagy lokalizálhato az időseknél, nem lesz zárás.
Egyszerűen a gazdasági helyzet miatt, illetve mindenki felkészültebb, a kórházi kapacitások még bőven bírják.

Tökéletesen hiú remény azt képzelni, hogy magától megáll a terjedési ütem, úgy, hogy nem teszünk ezért semmi érdemit. De legalább az iskola, nyári szabadságok utáni visszaállás a munkába, zsúfoltabb járművek, zárt térben tömörülő emberek miatt jó alaposan megnőtt a terjedés lehetősége. Ezt fogja tetézni a hűvösebb idő miatti zárt térbe húzódás, keveseb napsütés, felsőlégúti fertőzési szezon. Ugyan vajon miért ne növekdene tovább az esetszám?
A velünk majdnem azonos lakosságú cseheknél tegnap 1377 új eset volt. A 65 miliós franciáknál majdnem 10 ezer, ami magyar lakosságra vetítve 1500 napi új esetet jelent. A 47 miliós Spanyolországban 10.764, ami magyar lakosságra átszámítva 2200 feletti érték lenne. Pedig mindhárom országban már szigorúbbak az intézkedések, mint nálunk. A 3-4 miliós lakosságú horvátoknál, bosnyákoknál, Moldovában 300 és 600 közti napi esetszámok az elmúlt napokban. Ez is ezer feletti a magyar lakosságra átszámítva. Náluk sem állt meg magétól és nálunk sem fog.

A halálozás pedig meg fog nőni. Először a fiatalok körében megindult tömeges terjedés eléri az idősebbeket. Ez már folyamatban van, azután pedig pár hét és bekövetkeznek a halálesetek. Várhatóan október első 1-2 hetében méár a halálozásban is látszani fog a növekedés.Nem számít, hogy vanelég kórházi ágy és lélegeztető. Eddig sem azért haltak meg akik meghaltak, mert nem jutottak kórházi ellátáshoz vagy lélegezetetőhöz. Ahogy eléri az idősebb korosztályt, illetve krónikus betegeket, veszélyeztetetteket a gyors ütemű terjedés úgy a halálozás is emelkedni fog 2-3 heti késleltetéssel. Csak ezt kivárni az érdemi intézkedésekkel már nagyon késő lesz.

Van egy csomó intézkedés, aminek minimális a gazdasági hatása, de azokat sem lépik meg.
A gazdaságot rosszabbul érinti a járvány eleresztése, mint az időbeni megfogása. Ha eleresztik, akkor a megugró számú fertőzöttek és kontakjaik ugyanúgy kiesnek a termelésből. Megnőnek az egészségügyi költségek és végül úgyis szükség lesz drasztikus intézkedésekre, de akkor már amikor a társadalom jó pár százaléka hordozó, csak sokkal durvább módon, a munkába járást is korlátozva lehet majd megfogni a terjedést. Érdemes megnézni két végletes példát összehasonlításnak: a kínaiak és az USA. Pedig Kína ellen az USA és csatlósai általános gazdasági háborút folytatnak. Ennek ellenére meg lehet nézni, hogy melyik milyen gyorsan áll talpra és mekkora gazdasági veszteséget szenved el.