Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 705
28 174
113
Ez itt Budapesten többnyire már 11 óra előtt is sikerülni szokott... :)
Igen csekély értelme van a 11órai zárásnak. Látszatintézkedés.
Annyit értek el vele, hogy a bulik kezdetét előrehozták kora délutánra illetve hirtelen mindenki rászabadult a szabad téri alkoholfogyasztással egybekötött találkozásokra a rakparttól Budán át a Deákig. Értem én is a mögöttes szándékot hogy no buli mert korona, de fél éve ez megy és sokakban egyszerűen elszállt a gépszíj aztán nem érdekli és megoldják máshogy. A bulihelyeknél a zárást támogatom, tudom mennyire heringparty szokott lenni (értelmesebb lenne akkor azoknál már létszámkorlát) de kocsmáknál egy éjfélt-1 órát meg lehetett volna engedni. Attól hogy 11kor zárnak az élet nem áll le csak másféleképp oldják meg és vagy mennek lakásra vagy az említett szabad téri opció
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Annyit értek el vele, hogy a bulik kezdetét előrehozták kora délutánra illetve hirtelen mindenki rászabadult a szabad téri alkoholfogyasztással egybekötött találkozásokra a rakparttól Budán át a Deákig. Értem én is a mögöttes szándékot hogy no buli mert korona, de fél éve ez megy és sokakban egyszerűen elszállt a gépszíj aztán nem érdekli és megoldják máshogy. A bulihelyeknél a zárást támogatom, tudom mennyire heringparty szokott lenni (értelmesebb lenne akkor azoknál már létszámkorlát) de kocsmáknál egy éjfélt-1 órát meg lehetett volna engedni. Attól hogy 11kor zárnak az élet nem áll le csak másféleképp oldják meg és vagy mennek lakásra vagy az említett szabad téri opció

Ennyi.
Akkor zárják be a diszkót, meg a klubokat teljesen. A pubokban, kocsmákban meg minden második asztalt/széket ki kell dobni, de lehessen nyitva.
Akkor kevesebben lesznek.
..
Egyébként ez így hatásában egy rosszul sikerült anti-dezinficiációs intézkedés lett! :rolleyes:
Jobb azt a koronavírust nyakon önteni rendesen! :)
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Csak olvasgatom a topikot és néha nagyon jujj :D , de még egyszer megpróbálom a gondolkodni lusták számára elmondani azt, aminek megértetéséről itt már többen lemondtak, hiába olvashattuk itt pár hónapja minden oldalon ezt az okfejtést.
Mégpedig, egy populációban a járvány terjedésének mértékére létrehoztak egy mérőszámot, ezt szaporodási rátának neveztek el, továbbiakban R.
Namost ez annyit jelent, hogy a vírus emberről emberre "szaporodását" takarja, mégha félrevezető is az elnevezés elsőre.
Innen egy egyszerű gondolatmenettel eljuthatunk odáig, hogy ha:
-R nagyobb mint 1, akkor X1 fertőzöttből R*X1>1*X1 => idővel nő az adott idő alatt megfertőzödtek száma.
-R kisebb mint 1, akkor X1 fertőzöttből R*X1<1*X1 => idővel csökken az adott idő alatt megfertőzödtek száma.
Remélem érthető (akiknak tovvábbiakban se az, az hanyagolja a csoportot, mert matek 8 osztály...).
Célok:csökkentsük a járvány terjedési ütemét, hogy ne gyűljön fel egyre több, az ezt kiszolgálni hivatott kapacitásokat (lélegeztető, orvos, ágy...) meghaladó fertőzött szám.
Hogyan? Tényleg! Hát az R értékét csökkentsük!
Egy kis történet:
Közteherviselés, válság? Ismerős szavak....
Tényleg hát a válság okozta terheket szét kell osztani, ami mit is jelent? - kérdezi a tanár

Hát bezárjuk az iskolákat és minden rendben lesz - válaszolja egy nem túl furmányos diák

1-es! - Kiállt rá a tanár

Zárjuk be a turizmus-vendéglátással foglalkozó helyeket - igyekszik bizonyítani egy megintcsak szerényteljesítményekkel bíró diák

Leülni karó - szól a tanár

Sokáig megy tovább a feleltetés, mire jelentkezik az eddig halottakon szörnyülködő diák:

Mi lenne ha a felmerült hibás ötleteket összegyúrnánk és megpróbálnánk mindenkitől csak egy kicsit elvenni, de senkit se ellehetetleníteni és így megfogni a járványt? - teszi fel a kérdést egy gondolkodó diák

Mire végre tetszik a válasz a tanárnak és haladnak tovább az anyaggal.


Fú mi lenne, ha az itteni vírusszakértők hoznák a szabályokat....
Összegezve, egy hozott intézkedést önmagában megvizsgálni és értékelni elég rossz következtetésekhez tud vezetni és kérlek titeket, használjátok az agyatokat, hadd legyen jó ezt a topikot is olvasni!!!
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Csak olvasgatom a topikot és néha nagyon jujj :D , de még egyszer megpróbálom a gondolkodni lusták számára elmondani azt, aminek megértetéséről itt már többen lemondtak, hiába olvashattuk itt pár hónapja minden oldalon ezt az okfejtést.
Mégpedig, egy populációban a járvány terjedésének mértékére létrehoztak egy mérőszámot, ezt szaporodási rátának neveztek el, továbbiakban R.
Namost ez annyit jelent, hogy a vírus emberről emberre "szaporodását" takarja, mégha félrevezető is az elnevezés elsőre.
Innen egy egyszerű gondolatmenettel eljuthatunk odáig, hogy ha:
-R nagyobb mint 1, akkor X1 fertőzöttből R*X1>1*X1 => idővel nő az adott idő alatt megfertőzödtek száma.
-R kisebb mint 1, akkor X1 fertőzöttből R*X1<1*X1 => idővel csökken az adott idő alatt megfertőzödtek száma.
Remélem érthető (akiknak tovvábbiakban se az, az hanyagolja a csoportot, mert matek 8 osztály...).
Célok:csökkentsük a járvány terjedési ütemét, hogy ne gyűljön fel egyre több, az ezt kiszolgálni hivatott kapacitásokat (lélegeztető, orvos, ágy...) meghaladó fertőzött szám.
Hogyan? Tényleg! Hát az R értékét csökkentsük!
Egy kis történet:
Közteherviselés, válság? Ismerős szavak....
Tényleg hát a válság okozta terheket szét kell osztani, ami mit is jelent? - kérdezi a tanár

Hát bezárjuk az iskolákat és minden rendben lesz - válaszolja egy nem túl furmányos diák

1-es! - Kiállt rá a tanár

Zárjuk be a turizmus-vendéglátással foglalkozó helyeket - igyekszik bizonyítani egy megintcsak szerényteljesítményekkel bíró diák

Leülni karó - szól a tanár

Sokáig megy tovább a feleltetés, mire jelentkezik az eddig halottakon szörnyülködő diák:

Mi lenne ha a felmerült hibás ötleteket összegyúrnánk és megpróbálnánk mindenkitől csak egy kicsit elvenni, de senkit se ellehetetleníteni és így megfogni a járványt? - teszi fel a kérdést egy gondolkodó diák

Mire végre tetszik a válasz a tanárnak és haladnak tovább az anyaggal.


Fú mi lenne, ha az itteni vírusszakértők hoznák a szabályokat....
Összegezve, egy hozott intézkedést önmagában megvizsgálni és értékelni elég rossz következtetésekhez tud vezetni és kérlek titeket, használjátok az agyatokat, hadd legyen jó ezt a topikot is olvasni!!!
Még annyit, hogy nem kérek választ, ha egyetértesz azért, ha nem, akkor gondold végig ha megy (nem nehéz), hogy nálad okosabb emberek jutottak erre a következtetésre.
Nem nincs de, arra is gondoltak ;)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
577 kórházban (-28)
30 lélegeztetőgépen (-2)
718 elhunyt (+9)

Megértem, hogy stresszes vagy, és a gyerkőc, stb.! És ezért mindig belekötsz ha valami nem kedvező hír is akad, amit általában én szoktam posztolni. De a tárgyilagossághoz ez is hozzátartozik. A többségi társadalom pedig a "gyász öt fázisának" az elején tart, így álltalában a tagadás és a harag fázisaiban.

De ezt az október elején meglendül a halálozás prognózist sem én állítom (bár a hetek óta elkészült matematikai modelleredményeket ismerve, egyetértek az állítással...) hanem az ITM tudományos háttérstábjának összesítő elemzése ami az ITM és az Operatív Törzs számára készült.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 665
55 371
113
Te szemétláda "népművészeti termék" (röviden köcsög), mindenféleképpen azt szeretnéd, ha tízezrével lennének nálunk a halottak. Akiknek nem kell tovább kínlódniuk már, de akik "csak" nyomorékok lesznek, azok a franctudja mennyit kínlódnak majd még tovább. Az aljas köcsögséged miatt remélem téged is lerendez végleg a vírus. Nem, én nem csinálok semmit ezért. Jegyezd meg amit mondtam. Hosszú még ez az év, és én úgy gondolom eszedbe fog még ez jutni, amikor elérkezik az ideje. Akkor majd mond azt, hogy ez csak egy influenza, az vág haza téged végleg, de aztán mégsem. Amire minden esélyed megvan, bár te nagyon védettnek érzed magad, azért ekkora az arcod. De az élet majd most megtanít téged kesztyűbe dudálni, mert az eddigi leckéit nem tanultad meg. A kérdésedet meg dugd fel magadnak. Ostoba és buta vagy mint a föld, azért nem értesz semmit soha. Egy valódi katasztrófa ahol megjelensz, mindegy miről van szó.

Inkâbb hasznâlj emojikat. Vagy halgass, ha nem telik többre.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 995
82 986
113
Figyelj ! Te is meg többen ! Több esetben is SIMÁN HAGYTÁTOK HOGY olyan kuplerájt csináljon mintha a faxbukon lenne !!! Az sosem zavart benneteket ??? Az sem, amikor benyomva elkezd minden baromságot írni ??? Kezdesz olyan tüneteket mutatni mint az ultraliberálisok, ő mindent megcsinálhat ? Mindig ??? Ha holnap megint "túlnyomás lesz" nála, és elkezd faxbuk képeket nyomni, arra megint nem szólsz semmit (mint a múltkor), mert ő megteheti ? Eleve ti csináltátok vele ezt, hogy ilyen lett, mert hagytátok ! (máshol úgy mondják etettétek a trollt). Akkor ezzel befejeztem a választ. De ha állandóan ezzel lennék elfoglalva, még megérteném a reklamációdat. De így nem. Ma sikerült kivernie nálam "a kulturális biztosítékot". De ahogy észrevettem nem csak nálam...

Semmi gond ! Ahol dolgoznak ott hullik a forgács is. Máskor is nyugodtan javítsd ki bárhol bármi hibát látsz, nem dugjuk a homokba a fejünket. Nekem is voltak már elírásaim. :)
Figyelj! Nekem mindegy. Az hogy zavar vagy sem, az egy dolog. Annyi minden zavar, és mégis, engem még a legdékásabb jobbikost se fogsz látni szemétládának nevezni. Tegnap az ATVn volt Soproni, Tüttő meg egy másik dékás nyomi. Konkrétan hazudtak a Coivid tesztek kapcsán, de a buzira sminkelt műszempillás műsorvezető faszi cseszett értelmesen kérdezni őket, pedig tud olyat, amin rögtön kibukott volna mennyire sántít a történetük. Na pl. ők szemétládák, de megtartottam a szoba melegében a véleményem.
Sok emberrel nem értek egyet a fórumon. Mégis, értelmetlen átlépni azt a bizonyos szintet. Látom mit csinál Ogre, meg is lepődtem elsőre, mert korábban nem ilyen volt. De ennyi. Biztos változott nála valami, ami a mostani véleménye irányába terelte. Ő nem mondta, én nem nem vagyok agyturkász, hogy megtudjam mi.

Itt is tudom ki milyen éllel ír, és vagy olvasom, vagy nem. Igen, nem jó a tagadás, a túl lazára vett hozzáállás, de biztos megtesz ő is mindent a védekezésben, ennek ellenére más a véleménye. Mégis, van olyan elem, amivel még egyet is értenék, de ennyire nem veszek egy fórumot komolyan. Felhúzni magad ennyire nyílt személyeskedéssel érdemes? Szerintem tök értelmetlen. Ezt akartam közölni.
 
  • Tetszik
Reactions: Molon Labe

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 995
82 986
113
Megértem, hogy stresszes vagy, és a gyerkőc, stb.! És ezért mindig belekötsz ha valami nem kedvező hír is akad, amit általában én szoktam posztolni. De a tárgyilagossághoz ez is hozzátartozik. A többségi társadalom pedig a "gyász öt fázisának" az elején tart, így álltalában a tagadás és a harag fázisaiban.

De ezt az október elején meglendül a halálozás prognózist sem én állítom (bár a hetek óta elkészült matematikai modelleredményeket ismerve, egyetértek az állítással...) hanem az ITM tudományos háttérstábjának összesítő elemzése ami az ITM és az Operatív Törzs számára készült.
Nem mindenbe kötök bele, csak bizonyos portálok sokadjára már gci unalmasak a szokásos rettegéssel, ami egy szokásos séma alapján lezongorázható, és minden ott van, ahol az a bizonyos Tarlós mondás, ami azt eredményezte, hogy az ember leszarja a facebook konteókból táplálkozó függetlenobjektív médiát.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Sok emberrel nem értek egyet a fórumon. Mégis, értelmetlen átlépni azt a bizonyos szintet.
Tudod amilyen az "adjon Isten", olyan lesz a "fogadj Isten" ! Nincs ebben semmi új. Azon korábban kellet volna a tanknak elgondolkodni, hogy hova süllyedt a sötétségében, és hogy onnan nem lesz se visszaút, se elnézés, se megbocsátás. Aki egyszer ilyen aljasul mocskosul minden alap nélkül pusztán "szórakozásból" kikezd, az nálam kiírta magát az emberi faj soraiból. Ilyen Pol Pot félékkel van egy szinten. Korábban kellett volna ezen elgondolkodni neki azon is, hogy milyen patkány volt velem többször is. Neki nincs semmilyen módon visszaút nálam. Nem fogom magyarázgatni senki előtt. Sajnálom hogy te ezt nem tudod megérteni. Tudta hogy mit csinál. Amúgy még finom is voltam vele, de az nem publikus.
Inkâbb hasznâlj emojikat. Vagy halgass, ha nem telik többre.
Szakadjál már le rólam ! Számomra te nem létezel. Ezt kizárólag magadnak köszönheted.. Nincs hozzá magyarázat. Magadban nézzél szét. Ha nem látod meg ? Akkor a tankkal vagy egy szinten. Csak kicsit jobban "kozmetikázol" mint az. :D:cool: De soha nem bírtam az ilyen alattomosan szurkálódó embereket. Az ilyen mindig egy sötét lelket takar. Be is bizonyítottad sokszor, hosszú időn keresztül sok alkalommal. Az értékelésem végleges. Persze te feloldhatnád, de az lehetetlen. Folyton pakolod a fát tűzre, nehogy alábbhagyjon. A tizedét sem tudod megtenni annak hogy békében élj. Csak az epés dolgok jönnek belőled újra és újra. Sok ilyen ember van a világon mint te, nem vagy ezzel egyedül.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 665
55 371
113
Tudod amilyen az "adjon Isten", olyan lesz a "fogadj Isten" ! Nincs ebben semmi új. Azon korábban kellet volna a tanknak elgondolkodni, hogy hova süllyedt a sötétségében, és hogy onnan nem lesz se visszaút, se elnézés, se megbocsátás. Aki egyszer ilyen aljasul mocskosul minden alap nélkül pusztán "szórakozásból" kikezd, az nálam kiírta magát az emberi faj soraiból. Ilyen Pol Pot félékkel van egy szinten. Korábban kellett volna ezen elgondolkodni neki azon is, hogy milyen patkány volt velem többször is. Neki nincs semmilyen módon visszaút nálam. Nem fogom magyarázgatni senki előtt. Sajnálom hogy te ezt nem tudod megérteni. Tudta hogy mit csinál. Amúgy még finom is voltam vele, de az nem publikus.

Szakadjál már le rólam ! Számomra te nem létezel. Ezt kizárólag magadnak köszönheted.. Nincs hozzá magyarázat. Magadban nézzél szét. Ha nem látod meg ? Akkor a tankkal vagy egy szinten. Csak kicsit jobban "kozmetikázol" mint az. :D:cool: De soha nem bírtam az ilyen alattomosan szurkálódó embereket. Az ilyen mindig egy sötét lelket takar. Be is bizonyítottad sokszor, hosszú időn keresztül sok alkalommal. Az értékelésem végleges. Persze te feloldhatnád, de az lehetetlen. Folyton pakolod a fát tűzre, nehogy alábbhagyjon. A tizedét sem tudod megtenni annak hogy békében élj. Csak az epés dolgok jönnek belőled újra és újra. Sok ilyen ember van a világon mint te, nem vagy ezzel egyedül.

Bevetted a gyógyszered? :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
A koronavírus hitelpiaci hatásai:
"Az Európai Tanács a mai napon 87,4 milliárd euró összegű pénzügyi támogatást hagyott jóvá 16 tagállam számára a SURE-ból nyújtandó uniós hitelek formájában. A SURE egy ideiglenes uniós eszköz, amely arra hivatott, hogy a koronavírus-válság idején mérsékelje a munkanélküliségi kockázatokat."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...elt-a-valsagkezelesre-magyarorszag-nem-450314
  • Belgium – 7,8 milliárd euró
  • Bulgária – 511 millió euró
  • Horvátország – 1 milliárd euró
  • Ciprus – 479 millió euró
  • Cseh Köztársaság – 2 milliárd euró
  • Görögország – 2,7 milliárd euró
  • Olaszország – 27,4 milliárd euró o_O
  • Lettország –193 millió euró
  • Litvánia – 602 millió euró
  • Málta – 244 millió euró
  • Lengyelország – 11,2 milliárd euró :eek:
  • Portugália – 5,9 milliárd euró
  • Románia – 4,1 milliárd euró ;)
  • Szlovákia – 631 millió euró
  • Szlovénia – 1,1 milliárd euró :oops:
  • Spanyolország – 21,3 milliárd euró
Magyarország egyelőre nem kér hitelt!
 
T

Törölt tag 008

Guest
Magyarország egyelőre nem kér hitelt!
Reméltem, hogy ez lesz. Hagyjuk nekik, de nem veszünk részt.

original.jpg

Ja mindenközben Dél Koreában véletlenül több mint 100 embert oltottak be rosszul tárolt szezonális influenza elleni védőoltással. Egyelőre nincs bajuk, de mindenki szurkol, hogy ne legyen mellékhatása.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 730
3 833
113
A koronavírus hitelpiaci hatásai:
"Az Európai Tanács a mai napon 87,4 milliárd euró összegű pénzügyi támogatást hagyott jóvá 16 tagállam számára a SURE-ból nyújtandó uniós hitelek formájában. A SURE egy ideiglenes uniós eszköz, amely arra hivatott, hogy a koronavírus-válság idején mérsékelje a munkanélküliségi kockázatokat."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...elt-a-valsagkezelesre-magyarorszag-nem-450314
  • Belgium – 7,8 milliárd euró
  • Bulgária – 511 millió euró
  • Horvátország – 1 milliárd euró
  • Ciprus – 479 millió euró
  • Cseh Köztársaság – 2 milliárd euró
  • Görögország – 2,7 milliárd euró
  • Olaszország – 27,4 milliárd euró o_O
  • Lettország –193 millió euró
  • Litvánia – 602 millió euró
  • Málta – 244 millió euró
  • Lengyelország – 11,2 milliárd euró :eek:
  • Portugália – 5,9 milliárd euró
  • Románia – 4,1 milliárd euró ;)
  • Szlovákia – 631 millió euró
  • Szlovénia – 1,1 milliárd euró :oops:
  • Spanyolország – 21,3 milliárd euró
Magyarország egyelőre nem kér hitelt!
Kockázatot mérsékelni nekünk is kérni kellene! Hogy mire használnánk az könyvelési kérdés.;)
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 064
10 942
113
:D:D:D:D:D Soha nem is voltál komplett ! Ez most kb. olyan volt mint amikor a diliflepnis sárga cédulás bolond "rendelni kezd" mint orvos ! De vannak akik annak is bedőlnek... :D:D:D


Mi lenne veled enélkül a vírus nélkül ? :D
A vírussal kelsz és fekszel, a vírus az életed értelme.

Vannak olyan vírusok, amik megtámadhatják az ember központi idegrendszerét, a korona lehet egy ilyen típusú vírus, lehet a tiedét már megtámadta és átvette az irányítást.
Lehet, hogy én most pl nem is veled, hanem magával a korona vírussal beszélgetek, hiszen az irányít téged. :D
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ideje lenne a topikot komoly szűrés alá helyezni, hogy mind a vírustagadók, összeesküvés hívők, trollok és fizetett bérencek, továbbá gyenge idegrendszerűek, ne tegyék értelmetlenné, és a fórum fekete lyukává a topikot. Mert ennek így értelme nincs.
Az elmúlt héten Zeal térképeinek, Python híreinek kb fele-2/3-ának és ezen kívül talán 5 max 6 hozzászólásnak volt értelme, a többi mind szemét vagy egymás szapulása. Kérem kapjon már észhez a topik közössége.

Nagyon toxikus a topik, pedig lehetne értékes hírforrás is.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 064
10 942
113
Ideje lenne a topikot komoly szűrés alá helyezni, hogy mind a vírustagadók, összeesküvés hívők, trollok és fizetett bérencek, továbbá gyenge idegrendszerűek, ne tegyék értelmetlenné, és a fórum fekete lyukává a topikot. Mert ennek így értelme nincs.
Az elmúlt héten Zeal térképeinek, Python híreinek kb fele-2/3-ának és ezen kívül talán 5 max 6 hozzászólásnak volt értelme, a többi mind szemét vagy egymás szapulása. Kérem kapjon már észhez a topik közössége.

Nagyon toxikus a topik, pedig lehetne értékes hírforrás is.


Mindenki rájött már talán, hogy ki nem képes a kulturált, civilizált eszmecserére, a másik fél véleményének a tolerálására... és most azzal, hogy egy másik kommentelő halálát kívánta, átlépett egy határt. Ment az értesítés a felügyelőnek.

Tényleg veszélyes ez a vírus.. egy-két emberből úgytűnik agresszív elmebeteget csinál.