Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
  • Tetszik
Reactions: Shektor11
S

Shektor11

Guest
Szépen kirajzolódik, hogy az északi féltekén jön a tél, a délin meg közeleg a nyár!
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...virus-jarvanyban-uj-csucson-a-pandemia-453668
..
koronavirus3-406250.jpg


Ez így van, érdekes módon a mégse D-vitaminnak mégse csinálnak propagandát, annak ellenére sem, hogy egyszerre jó az influenza, a koronavírus meg még egy rakat betegség ellen.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 827
113
"Kiderült viszont, hogy a páciens a felépülés után, amikor már sem tünetei nincsenek, sem fertőzni nem tud, még 83 napig produkálhat pozitív PCR-tesztet.
Ez egészen hihetetlen! Ezek a szokatlanul magas pozitív esetszámok, többek között, erre is visszavezethetőek."
https://ma7.sk/aktualis/dr-pasztor-...telesnel-figyelembe-kellene-venni-nem-fertozo
Szegény haverom már ötödik hete van házi karanténban, mivel a helyi járványügyisek nem engedik ki csak két egymást követő negatív PCR teszt után, ami eddig nem sikerült. Egy hét után teljesen rendbejött, ízeket mindent érez, teljesen tünetmentes, de már szó szerint kezd megőrülni a bezártságtól, amit meg is értek. Másik ismerőst "csupán" 3 hétig tartották benn, ő se viselte valami fényesen.
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria and milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Szegény haverom már ötödik hete van házi karanténban, mivel a helyi járványügyisek nem engedik ki csak két egymást követő negatív PCR teszt után, ami eddig nem sikerült. Egy hét után teljesen rendbejött, ízeket mindent érez, teljesen tünetmentes, de már szó szerint kezd megőrülni a bezártságtól, amit meg is értek. Másik ismerőst "csupán" 3 hétig tartották benn, ő se viselte valami fényesen.

Magyarországon?
Akit írtam nemrég, neki egy negatív teszt elég volt. És kb. 10 nap.
Mondjuk őt nem a járványügy derítette fel, hanem önként jelentkezett, mert voltak enyhe tünetei...
Remélhetőleg az ismerősöd nem a "83 napos kategória"...
Szerintem ezzel a cikkel ne örvendeztesd meg. :):confused:
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
G

Galthran

Guest
@BJani @silurusglanis @jurgenbauer @SilvioD @aquarell

kösz srácok! nem kell aggódni, szerencsére nincs súlyos tünetem.

múlt kedden kezdődött a dolog, eléggé átázott a cipőm, azt hittem csak felfáztam emrt estére hőemelkedésem volt.
másnapra 39 fok láz, mondom ez már nem játék. mellé köhögés és orrfolyás, a dokim intézett tesztet. másnap felhívtak a mentősök hogy menjek be a megyei mintavételező pontra. mndom csak busszal tudok ráadásul még lázam is van... azt mondták nem baj :D
nagybátyám vitt be kocsival végül, mivel ha pozitív a teszt úgyis karanténban leszünk, együtt lakunk.
hétfőre megjött az eredmény, de valamiért a dokim nem hívott csak ma reggel. végigbeszéltük hogy mit hogyan, a piros plecsnit meg a kontaktkutatást majd az ántsz intézi... de jellemzően olyna késéssel dolgoznak hogy sokszor karantén végén kapja meg az ember a karanténos végzést :D ha nem lesz tünetem a hétvégén akkor már kedden mehetek melózni

lázam csak az első 3 napban volt, jelenleg köhögök és folyik az orrom, meg tegnap óta nem érzek szagokat
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
@BJani @silurusglanis @jurgenbauer @SilvioD @aquarell

kösz srácok! nem kell aggódni, szerencsére nincs súlyos tünetem.

múlt kedden kezdődött a dolog, eléggé átázott a cipőm, azt hittem csak felfáztam emrt estére hőemelkedésem volt.
másnapra 39 fok láz, mondom ez már nem játék. mellé köhögés és orrfolyás, a dokim intézett tesztet. másnap felhívtak a mentősök hogy menjek be a megyei mintavételező pontra. mndom csak busszal tudok ráadásul még lázam is van... azt mondták nem baj :D
nagybátyám vitt be kocsival végül, mivel ha pozitív a teszt úgyis karanténban leszünk, együtt lakunk.
hétfőre megjött az eredmény, de valamiért a dokim nem hívott csak ma reggel. végigbeszéltük hogy mit hogyan, a piros plecsnit meg a kontaktkutatást majd az ántsz intézi... de jellemzően olyna késéssel dolgoznak hogy sokszor karantén végén kapja meg az ember a karanténos végzést :D ha nem lesz tünetem a hétvégén akkor már kedden mehetek melózni

lázam csak az első 3 napban volt, jelenleg köhögök és folyik az orrom, meg tegnap óta nem érzek szagokat

Jobbulást. És kitartás.
Ezek szerint már átázott cipővel is terjed...
..
Szerintem ez sokkal több mindenkiben van ott. Kérdés mi váltja ki, mi aktiválja! (D vitamint-szint csökkenés?)
Füll-orr gégész ismeretségi körben - akit egyszer már említettem -, január legelején lett igazoltan koronavírusos!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Jobbulást. És kitartás.
Ezek szerint már átázott cipővel is terjed...
..
Szerintem ez sokkal több mindenkiben van ott. Kérdés mi váltja ki, mi aktiválja! (D vitamint-szint csökkenés?)
Füll-orr gégész ismeretségi körben - akit egyszer már említettem -, január legelején lett igazoltan koronavírusos!

Utólag igazolódott be.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 827
113
Magyarországon?
Akit írtam nemrég, neki egy negatív teszt elég volt. És kb. 10 nap.
Mondjuk őt nem a járványügy derítette fel, hanem önként jelentkezett, mert voltak enyhe tünetei...
Remélhetőleg az ismerősöd nem a "83 napos kategória"...
Szerintem ezzel a cikkel ne örvendeztesd meg. :):confused:
Én is eddig úgy tudtam, hogy átlag 10 nap után kiengedik az embert a karanténból, de valamiért a zalai járványügyisek buzgóbbak az átlagnál. Mondjuk volt egy kb egy hetes időszak amikor letelt az elsőre kijelölt karantén, de nem kött a plecsni, hogy mehet. Egy lélek sem kereste, de inkább otthon maradt nehogy egy esztétikus bírságot rászórjanak majd meg is jöttek a rendőrök a lejárt karantént ellenőrizni :D A 83 napossal inkább nem zaklatom, mert felnégyel a távolból.

Más:
Az Orosz Közvetlen Befektetési Alap vezetője szerint a Szputnyik-V vakcinát Oroszországon kívül Indiában, Brazíliában, Kínában és Dél-Koreában fogják gyártani.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 995
13 301
113
Szlovákia:
Nem lesz kötelező az országos tesztelés, de komoly hátrányba kerül, aki lemarad

Egyre több részlet derül ki az országos tesztelésről. Igor Matovič (OĽaNO) miniszterelnök kedden elmondta, hogy az általa csak „Közös Felelősségként” emlegetett projekt valószínűleg nem lesz kötelező, de aki nem megy el, annak 10 napra otthoni karanténba kell vonulnia.
https://ujszo.com/kozelet/nem-lesz-...ource=website&utm_campaign=legfrissebb_cikkek
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ezek szerint már átázott cipővel is terjed...
:D Találó, gratulálok!
Szerintem ez sokkal több mindenkiben van ott. Kérdés mi váltja ki, mi aktiválja!
Szerintem is ott van többségünkben, koronavírusokkal éltük eddig is az életünket. Most ez kicsit mutálódott, talán "megmutálták".
Mi váltotta ki 2020-ig azt hogy egy kiadós elázás után szipogál, köhogtél és lázad volt esetenként?
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Az Orosz Közvetlen Befektetési Alap vezetője szerint a Szputnyik-V vakcinát Oroszországon kívül Indiában, Brazíliában, Kínában és Dél-Koreában fogják gyártani.
Felsoroltaknak könnyű, ők sokan vannak! Mi kevesen vagyunk, ezért óvatosan kell vakcinát választani :D
 
S

Shektor11

Guest
Szlovákia:
Nem lesz kötelező az országos tesztelés, de komoly hátrányba kerül, aki lemarad

Egyre több részlet derül ki az országos tesztelésről. Igor Matovič (OĽaNO) miniszterelnök kedden elmondta, hogy az általa csak „Közös Felelősségként” emlegetett projekt valószínűleg nem lesz kötelező, de aki nem megy el, annak 10 napra otthoni karanténba kell vonulnia.
https://ujszo.com/kozelet/nem-lesz-...ource=website&utm_campaign=legfrissebb_cikkek

Szlovákia egy teszt- telep. Tesztelik a lakosság tűrőképességét, mi az amit még elfogadnak. Ha ezt a 10 napos karantént be veszi a gyomruk, akkor bajban vannak. Ugyanis ez esetben lazán megcsinálhatják ezt az oltással is. Más Közép-Kelet Európai országokban is.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Szlovákia egy teszt- telep. Tesztelik a lakosság tűrőképességét, mi az amit még elfogadnak. Ha ezt a 10 napos karantént be veszi a gyomruk, akkor bajban vannak. Ugyanis ez esetben lazán megcsinálhatják ezt az oltással is. Más Közép-Kelet Európai országokban is.

10 év alatt nem kötelező.
Amúgy sem kötelező, de bezárnak, ha nem kéred!
EZ MI?
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Ez már az NWO előszele. Más racionális értelme nincsen. Letesztelnek, és mi van ha másnap elkapod azt a cuccot? Ez persze senkit nem érdekel, mert nem ez a valódi cél. Gyakorlatilag egészséges embereket akarnak karanténba tenni. Egy olyan vírus miatt, amely bizonyítottan nem súlyosabb egy influenzánál. Mindezt a katonasággal.
Valahogy a katonaságról ez jutott eszembe:
https://drabikjanosblog.wordpress.com/2020/10/01/drabik-janos-a-lakossag-militarizalt-ellenorzese/

"A rendszeres Covid-teszteltetés óriási biznisz. Egy nagyvállalatok által irányított, de közpénzből finanszírozott, az állami hatalomtól autonóm, katonai erőszakszervezet végezné a tervek szerint, először Amerikában, a lakosság tesztelését és totális megfigyelését, és ahol úgy gondolja, a karantén, kijárási tilalom bevezetését. Később már a világ más részein is."

Most nagyon észnél kell lenni mindannyiunknak, mert ez a rabszolgaság sokkal nagyobb fenyegetést jelent, mint bármi más.

Reméljük itt azért nem tartunk...
@PavolR @arcas meg, aki közelebb van. Mi a lecsapódása a dolognak?
..
Én ezt találtam:
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Reméljük itt azért nem tartunk...
@PavolR @arcas meg, aki közelebb van. Mi a lecsapódása a dolognak?
..
Én ezt találtam:
A napi sajtóból inkább nem linkelnék. Matovič felkészületlen, mint mindig, Čaputovának végre szóltak, hogy ébresztő,... (annyira fontos személyiség, hogy még szólni is elfelejtettek neki:) a tesztelésről - ő maga meg csak most veszi észre, h mi folyik az országban)...szval
...mivel a helyi válságstáb tagja is vagyok megvárom, míg hivatalosan papiron látom a dolgokat...és majd azután "nyilatkozom".
Maradjunk annyiban hogy nagy a káosz :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
A napi sajtóból inkább nem linkelnék. Matovič felkészületlen, mint mindig, Čaputovának végre szóltak, hogy ébresztő,... (annyira fontos személyiség, hogy még szólni is elfelejtettek neki:) a tesztelésről - ő maga meg csak most veszi észre, h mi folyik az országban)...szval
...mivel a helyi válságstáb tagja is vagyok megvárom, míg hivatalosan papiron látom a dolgokat...és majd azután "nyilatkozom".
Maradjunk annyiban hogy nagy a káosz :cool:

Marian Kotlebáék mit mondanak?
Andrej Danko ellenzi.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
A napi sajtóból inkább nem linkelnék. Matovič felkészületlen, mint mindig, Čaputovának végre szóltak, hogy ébresztő,... (annyira fontos személyiség, hogy még szólni is elfelejtettek neki:) a tesztelésről - ő maga meg csak most veszi észre, h mi folyik az országban)...szval
...mivel a helyi válságstáb tagja is vagyok megvárom, míg hivatalosan papiron látom a dolgokat...és majd azután "nyilatkozom".
Maradjunk annyiban hogy nagy a káosz :cool:

Bezavar az alkotmányjog.
"Az államfő szerint ha valakit szankcionálnak, amiért nem venne részt a tesztelésen, akkor abban az esetben nem beszélhetünk önkéntességről. Erről a 10 napos karanténos felvetésről az elnök azt mondta, ez nem egy végleges álláspont, nem lezárt téma. Zuzana Čaputová megjegyezte, a kormány keresi a lehetőségét annak, hogy minden lépés összhangban legyen az alkotmánnyal."
https://parameter.sk/caputova-szeri...zteles-ha-buntetessel-fenyegetik-az-embereket
..
Eközben a kormányfő:
"Igor Matovič szlovák kormányfő bejelentette, hogy aki nem vesz részt az országos méretű koronavírus-tesztelésen, tíz napra karanténba kényszerül majd, ráadásul valószínűleg nem lesz igénye sem a családtagja gondozása után járó juttatásra, sem a saját betegsége idejére járó fizetéspótlékra. Akik viszont elvégeztetik a tesztelést és annak eredménye pozitív lesz, minden juttatásra igényt tarthatnak."
https://felvidek.ma/2020/10/aki-elkeruli-a-tesztelest-tiz-napra-karantenba-kerul/

:)
 
  • Tetszik
Reactions: arcas