[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
Neked nem tűnik fel, hogy ez mind ugyanaz az oldal, ugyanazzal a szöveggel?

Mivel a hírügynökségek 99%-a a két amerikai politikai oldal híreit veszi át és ismételgeti ezért túl nagy sokszínűséget nemzetközi hírek terén nem fogsz látni (ez igaz a hazai médiára is).
Van 1-1 unikum ami arab/kínai/orosz/stb. kottát másolja, de ennyi.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
mivel van itt is nagy trumpli hivo, lehetne segiteni neki. lehet 8000$ is befizetni..

ez lesz a trampli egyik legjobb biznisze eddig.
milliok szavaztak ra, van millioszamra birka aki elhiszi a hulyesegeit.
lesz majd love.

es meg mondja valaki hogy a politika nem kifizetodo :D

amugy, ha annyira biztos hogy a demek megloptak, es hogy tiszta a gyozelme, miert nem a sajat penzivel biroskodik?
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 528
8 847
113
Ha már globalistasorosgyíkemberkommunista háttérhatalom, akkor hiányolom a 4d chess mémet.
Úgy szembeszállt a dípsztéttel, mainstream médiával, meg a drain the swamp úgy bejött, hogy 4 év alatt minden megváltozott.
Ja, hogy nem? Csak a haverjait tette vezető pozíciókba, dollár tíz vagy százmilliókat irányíttott át saját cégeibe? Szakszervezeteket csesztette, adót csökkentett a gazdagoknak, meg hatalmas pénzeket rakott a military industrial complex-be? Ez aztán anti establishment!
Ja persze, a demek csinálnak polgi háborút, mikor jelenleg pont Trump és a haverjai szítják a polgárháborús hangulatot.

Ez már a valóságról történő tökéletes leválás, komolyan mondom.

Anno a nagy komcsi despoták is ilyen személyi kultuszt építettek maguknak, de ők csak reménykedhettek az ilyen vallásos hitben.

A lehető légkedvesebb hangsúllyal, mosolyogva írom.
Tudod brader én végső soron szeretlek olvasni. Nem bírod megállni, hogy ne legyél "villamos", hogy ne hord fent az orrod, hogy ne oszd az eszet.
Olyan tipikus libsi újságírás ami mindnek megfelel a kommunisták által a művészetnek tulajdonított három cél közül, tehát: tanít, nevel, szórakoztat. ;-)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 526
15 129
113
Meg.... először talán ékes magyar nyelven kellene fogalmazni....Tudom, tudom, ehhez intelligencia kőne.... Undormány ez a dípsztét chess mém... stb.....
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
A lehető légkedvesebb hangsúllyal, mosolyogva írom.
Tudod brader én végső soron szeretlek olvasni. Nem bírod megállni, hogy ne legyél "villamos", hogy ne hord fent az orrod, hogy ne oszd az eszet.
Olyan tipikus libsi újságírás ami mindnek megfelel a kommunisták által a művészetnek tulajdonított három cél közül, tehát: tanít, nevel, szórakoztat. ;-)
Nem, te ezt vicsorogva írod. most éppen az játszod, hogy- á te csak egx vicces fiú vagy hehehe...(ide képzeld el azt a amatőrszinházi, harsány erőltetettt kacagást. Van ez így. Sajnos máshol meg ugyanaz megy , vannak azok a kommentelők akik mindenhová azt írják Trump csakmocskosz hazaáruló féreg volt, minden egyes hozzászólásában, vagy azok, akik szerint csak bunkó műveletlenek szavasznak a Fideszre, krumpliért, na jó.ők meg azt írják mindenre, hogy "náci" Szóval megvan a megfelelőtök a politikai élet másik széléről is.Ez van...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 534
8 939
113
Szabadker egyezmény globalista nagytőkés érdek. Bilaterális egyezmény nemzeti és nemzetgazdasági érdek.
Trump az US ipart akarja visszaépíteni és jól teszi, mert ez a nemzeti érdekük.
A nagy cégeknek meg a szabadker mert akkor lehet profitmaximalizálni.

A globális nagytőke és a nagy cégek alatt sokszor épp amerikai tőkét és cégeket kell érteni. Persze ez az utóbbi évtizedekben sokat változott Ázsia javára, de azért most sem mindegy a dolog. Az ipart meg nem lehet csak úgy visszatelepíteni, mert meg kell őrizni a termelés hatékonyságát is valamennyire. Ami nem olyan egyszerű már. A globális termelés miatt meg nem lehet már csak úgy bezárkózni az ellátási láncok miatt.
Trump egyszerűen csak primitív, átgondolatlan módon cselekedett.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 528
8 847
113
Nem, te ezt vicsorogva írod. most éppen az játszod, hogy- á te csak egx vicces fiú vagy hehehe...(ide képzeld el azt a amatőrszinházi, harsány erőltetettt kacagást. Van ez így. Sajnos máshol meg ugyanaz megy , vannak azok a kommentelők akik mindenhová azt írják Trump csakmocskosz hazaáruló féreg volt, minden egyes hozzászólásában, vagy azok, akik szerint csak bunkó műveletlenek szavasznak a Fideszre, krumpliért, na jó.ők meg azt írják mindenre, hogy "náci" Szóval megvan a megfelelőtök a politikai élet másik széléről is.Ez van...

Relativizálsz és összemosol dolgokat.
Ezért:
1, már elmúlt az az idő amikor a libernyákok határozták meg a szavak értelmét, jelentését, hogy mi helyes vagy mi nem helyes.
2, amit te gondolsz rólam, az írásomról, azzal nekem semmi dolgom, és nem is engem minősít.
Engem a saját írásom minősít, ha vannak benne tények akkor azok, ha nincsenek okkor pedig azok.
3, épp ezért nyugodt szívvel és mosolyogva írhatom, fényévekben mérhető az a magasság ahonnan vastagon teszek a te, és kis elvbarátaid véleményére.
Nem érdekel és nem is kell foglalkoznom a te lelkivilágoddal.
4, ragozhatod, de továbbra is az a helyzet, hogy te, ti nem bírjátok visszafogni magatokat, és te, ti írtok az én bejegyzésemhez illetve alá, nem fordítva.
Hagyhatnátok annyiban is, de nem teszitek.:rolleyes:
Szóval miért is ne kacagjak az erőlködéseden? ;):D

Ha hadtechnikai írást írsz az kíváncsian és figyelemmel olvasom. És elismerem tudásod.
De a politikai részhez sokan úgy állnak mint a focihoz, amihez mindeni ért, és csak tolják, tolják a közhelyeket, az sztereotípiákat, az paneleket, azt nem hagyom annyiban. Pláne mert balról akarják megmondani a frankót, ami eleve nem kizáró ok, de sajna 45+20 év pont elég volt belőlük.
Ezért se nem akarok, se nem fogok tovább engedni illetve hátrálni, pláne amikor a véleményem, a meglátásom, a tapasztalatom homlokegyenest az ellenkezője.

"Szörényi Levente úgy véli, a kelet-európai bolsevizmus áttette a székhelyét nyugatra, és Amerikában már győzni látszik, míg itthon az Orbánt mindenáron eltakarítani kívánók SZDSZ-módra kiáltoznak nyugati „segítségért”.

Én is így látom
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Trump egyszerűen csak primitív, átgondolatlan módon cselekedett.

Én is ezt írtam már többször is :)
Csak a Huawei betiltása több százezer (millió?) szavazatot hozott Biden-nek (aztán jött a pofára esés amikor szavazás után bejelentették a demokraták, hogy nem kívánják feloldani az embargót...).
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 375
113
Rövidesen fontos sajtótájékoztató lesz!
..
"Lawyers plan to hold a news conference at Republican headquarters later on Thursday, President Donald Trump said in a tweet as he continued his legal campaign challenging Democrat Joe Biden's victory in the Nov. 3 presidential election.
..
Trump did not say who would lead the news conference to be held at the Republican National Committee at noon, but said they would lay out "a very clear and viable path to victory," which most legal experts have said is unlikely."
https://www.newsmax.com/politics/trump-2020-election-lawyers-press-conference/2020/11/19/id/997775/
..
https://twitter.com/realDonaldTrump
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 199
66 952
113
Az Egyesült Államok ezentúl antiszemitának fogja tekinteni a Bojkott, tőkekivonás, szankciók (BDS) nevű, Izraellel szembeni nemzetközi mozgalmat - jelentette be Mike Pompeo amerikai külügyminiszter csütörtökön Jeruzsálemben.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/220875/
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
A lehető légkedvesebb hangsúllyal, mosolyogva írom.
Tudod brader én végső soron szeretlek olvasni. Nem bírod megállni, hogy ne legyél "villamos", hogy ne hord fent az orrod, hogy ne oszd az eszet.
Olyan tipikus libsi újságírás ami mindnek megfelel a kommunisták által a művészetnek tulajdonított három cél közül, tehát: tanít, nevel, szórakoztat. ;-)
Teljesen hidegen hagy milyen hangsúlyal, milyen kedvben írod ezt. A személyeskedés, libsizés helyett hozz ellenpéldát, érvelj az ellen amit írtam.
Relativizálsz és összemosol dolgokat.
Ezért: 1, már elmúlt az az idő amikor a libernyákok határozták meg a szavak értelmét, jelentését, hogy mi helyes vagy mi nem helyes.
Egy az, hogy sosem "libernyákok" határozták meg a dolgok jelentését, kettő meg: Hogy jön ez ide? :confused:
(Az összemosás vádja külön mulatságos olyantól aki az amcsi demokratákat és európai ""centrista"" neoliberálisokat a bolsevikokkal mossa össze.)
2, amit te gondolsz rólam, az írásomról, azzal nekem semmi dolgom, és nem is engem minősít.
Engem a saját írásom minősít, ha vannak benne tények akkor azok, ha nincsenek okkor pedig azok..
Ez pontosan igaz. Az a probléma, hogy általában hatalmas blődségeket írsz és osztasz meg, ráadásul a kritikájukra durva személyeskedéssel válaszolsz.
3, épp ezért nyugodt szívvel és mosolyogva írhatom, fényévekben mérhető az a magasság ahonnan vastagon teszek a te, és kis elvbarátaid véleményére.
Nem érdekel és nem is kell foglalkoznom a te lelkivilágoddal.
Nyugi, minket sem érdekel, hogy éppen agyvérzést kapsz-e míg kiszenvedsz egy-egy lesajnáló választ.
4, ragozhatod, de továbbra is az a helyzet, hogy te, ti nem bírjátok visszafogni magatokat, és te, ti írtok az én bejegyzésemhez illetve alá, nem fordítva.
Hagyhatnátok annyiban is, de nem teszitek.:rolleyes:
Felfoghatnád már, hogy a fórum egy olyan hely ahol más emberekkel beszélsz. Ha egy fórumon írsz valamit, akkor fel kell készülni arra, hogy nem fog mindenki egyet érteni azzal amit írtál, és ezen véleményét ki fejti. Ezen felül ez egy nyílt fórum és lehet olyanok is olvassák, akik nem regisztráltak, és nincsenek otthon az adott témában. Ha butaságokat írkálnak egyesek, mások pedig csak úgy rájuk hagyják ezt, akkor a témában nem otthon lévő olvasókat egy nagyon könnyen... na mit csinál velük? Úúúgy van, dezinformálja!
Így keletkeznek pl. a vírustagadók, laposföld hívők és általában a konteósok.

Ha hadtechnikai írást írsz az kíváncsian és figyelemmel olvasom. És elismerem tudásod.
Még most sem tudom miért a "haditechnika" témán pörögsz. Mintha a te posztjaid nem 80%-ban a biztpolból állnának.
De a politikai részhez sokan úgy állnak mint a focihoz, amihez mindeni ért, és csak tolják, tolják a közhelyeket, az sztereotípiákat, az paneleket, azt nem hagyom annyiban. Pláne mert balról akarják megmondani a frankót, ami eleve nem kizáró ok, de sajna 45+20 év pont elég volt belőlük.
Ezért se nem akarok, se nem fogok tovább engedni illetve hátrálni, pláne amikor a véleményem, a meglátásom, a tapasztalatom homlokegyenest az ellenkezője.

"Szörényi Levente úgy véli, a kelet-európai bolsevizmus áttette a székhelyét nyugatra, és Amerikában már győzni látszik, míg itthon az Orbánt mindenáron eltakarítani kívánók SZDSZ-módra kiáltoznak nyugati „segítségért”.

Én is így látom
Szíved joga. Ettől még Szörényi Levente ostobaságokat hord össze és ilyesztgeti az olvasóit, mert 50 év szovjet megszállás után ez itt keleten nagyon jól működik. Olyan, mint mikor nagyritkán a németek valami olyat csinálnak ami izraelnek nem tetszik, ezért az izraeli sajtó rögtön elkezd holokausztozni. Igazságtartalom 0, de lehet vele indulatokat korbácsolni.
 
  • Tetszik
Reactions: teglasi80 and Robur

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
5% esélye maradt Trumpnak. A Betfairen a fogadások volumene már túl van az 1 mrd $-on.
d4b43092574d437ebf559803f3e6a237.png
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

starkiller

Well-Known Member
2020. június 6.
92
306
53
Én is ezt írtam már többször is :)
Csak a Huawei betiltása több százezer (millió?) szavazatot hozott Biden-nek (aztán jött a pofára esés amikor szavazás után bejelentették a demokraták, hogy nem kívánják feloldani az embargót...).
Aranyos, mennyire nagyra tartod az átlagszavazót. Nem gondolám, hogy ilyenek akár csak el is jutnak a tudatukig. Az igazság az, hogy a Bidenre szavazók vagy 60 IQ-val rendelkeznek vagy mentálisan súlyosan betegek, gyakran mindkettő.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Aranyos, mennyire nagyra tartod az átlagszavazót. Nem gondolám, hogy ilyenek akár csak el is jutnak a tudatukig. Az igazság az, hogy a Bidenre szavazók vagy 60 IQ-val rendelkeznek vagy mentálisan súlyosan betegek, gyakran mindkettő.

Szavazás után tech fórumokon is írták, hogy már csak pár hónap és Biden leveszi az embargót kedvenc márkájukról.
Most meg pofára estek.
Az, hogy nem tudja az életét élni (és mutogatni) a mobilján, sok amerikait ösztönzött szavazásra...
A belebegtetett Tiktok bann meg full értelmetlen volt, 20-on éves korosztály egész nap azon csüng...
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan and zeal

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 010
14 101
113
Szavazás után tech fórumokon is írták, hogy már csak pár hónap és Biden leveszi az embargót kedvenc márkájukról.
Most meg pofára estek.
Az, hogy nem tudja az életét élni (és mutogatni) a mobilján, sok amerikait ösztönzött szavazásra...
A belebegtetett Tiktok bann meg full értelmetlen volt, 20-on éves korosztály egész nap azon csüng...

A cirkuszt és kenyeret mondásból komolyan sérült az egyik. :eek:

Ha ezt a kettőt 2-3 hónappal később teszi meg :rolleyes:
(....lazán nyeri a második 4 évet)